Omsk – Viťaz 8:5 (kon.) | Barys – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Atlant 4:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:5 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.)
Čerepovec – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Kazaň – Záhřeb 4:2 (kon.) | Toljatti – Nižněkamsk 4:3 (po pr.)
N.Novgorod – Čeljabinsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Soči 3:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:2 (kon.)

Filip Novák (DMS): 0 + 0 (19:24:39)

Viděli jsme herně i výsledkově vyrovnané utkání, které nakonec ovládli hosté z Moskvy. Zapisují si tak první body do tabulky letošní KHL, zatímco Severstal zůstává i nadále bez zisku. To je ode mě pro dnešek vše a přeji hezký zbytek večera.

60:00

59:49
    Už je ale zase zpátky, protože rozhodčí hodlá vhazovat ve středovém kruhu, což je pro domácí výběr hodně nevýhodná situace, vzhledem k času, který zbývá do konce klání.

59:30
    Právě teď odjíždí Jakub Štěpánek ze své klece a Severstal Čerepovec zkusí risk se šesti hráči v poli.

58:53
    Domácí zatím neodvolávají brankáře. Uvidíme, zda k takovému kroku přístoupí za chvíli.

58:03
    Hlasatel v hale ohlásil poslední dvě minuty třetí části, tohle je čas, který zbývá Čerepovci na případné vyrovnání.

57:02
    Šinin a Šefer zkoušeli kroužením kolem soupeřovy klece vymyslet zakončení, ale tohle je faktor, který dnes domácím vůbec nesedí.

56:13
    Hostující Kokarev dostává hru zpoza vlastní branky dopředu, tam mu najíždí útočníci. Další branky Moskvy by pravděpodobně rozhodla.

55:13
    Domácímu výběru ubývá čas, který zatím Severstal nevyužívá úplně nejlépe. Většinu chvílí tráví u kotouče moskevské Dinamo.

54:29
    Brankář Lazušin dnes chytá v celkem vyrovnaném klidu a znovu to dokázal, když po střele Urboma schoval bez problémů puk v lapačce.

53:33
    Kazakovcev málem vyhodil kus černé gumy od vlastní branky, ale na poslední chvíli mu zabránil Korarev. Severstal stále řeší obranné povinnosti.

52:00
    Dinamo Moskva se usazuje opět v útočném pásmu a usiluje o čtvrtou branku v utkání, obrana Čerepovce se musí mít vskutku na pozoru.

51:34
    Brankář Lazušin rozehrává puk na své spoluhráče dopředu, i kdyý teď moc přesný nebyl.
    TěREŠČENKO - 2:3

50:26
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Třetí gól Moskvy v utkání a potřetí jde tým z hlavního města Ruska do vedení. Hosté hráli ještě v početní výhodě, když přihrávku přesně na svou hůl do brankoviště dostal ALEXEJ TĚREŠČENKO, jenž už neměl problém prostřelit Jakuba Štěpánka mezi betony. Asistence: Denis Kokarev, Nikolaj Žerděv.

49:15
    Počet hráčů na ledě se na nějakou dobu vyrovná, Dmitrij Kagarlickij odchází pykat za hákování.

48:58
    Zdá se, že domácí mají v přesilovkách problémy hlavně s produktivitou, protože udržet Dinamo v jeho pásmu dokážou dostatečně dlouho.

48:17
    Tohle vůbec nebyla špatné kombinace Severstalu v přesilové hře, kdy si hned trojice hráčů vyměnila kotouč. Zakončení však Lazušin pokryl v rozkleku.

47:58
    Hlavní rozhodčí posílá za trestná vrátka hostujícího muže. Alexej Cvetkov sekl soupeře, a tak musí odsedět dvě minuty.

47:19
    Nyní sledují fanoušci v Čerepovci poklidnější část zápasu, bez kritičtějších momentů na jedné či druhé straně kluziště. Babenko jen poslal puk směrem ke Štěpánkovi.

46:40
    Lukin z Čerepovce chtěl pořádat útočný výlet před Lazušina, jenže byl zastaven ofsajdem.

46:10
    V samotném závěru početní nevýhody řeší všechny problémy Jakub Štěpánek, který nedovolil Dinamu další únik do vedení 3:2.

45:45
    Početní výhoda Moskvy bude pomalu končit a Dinamo toho moc nevymslelo. Stále tak sledujeme vyrovnané skóre v celkovém výsledku.

44:58
    Dinamo Moskva drží Čerepovec v přesilovkovém sevření před jeho brankou, zatím hosté šetří střelami na klec.

44:11
    První vyloučení během závěrečné periody. Na trestnou lavici míří za sekání domácí Adam Almqvist.

43:38
    Větší problémy řeší obrana i brankář Severstalu v těchto chvílích, Štěpánka nadvakrát vyrážel puk mimo brankoviště, jednou dokonce ramenem.

43:00
    Další pohodová situace pro Jakuba Štěpánka, zasahovat nemusel nikterak složitě, pouze zachytil puk do lapačky.

42:41
    Aktivita Čerepovce daleko vyšší, než v první půli duelu, avšak teď domácí vyhazují na icing.

42:09
    První pořádná příležitost ve třetí části, měli ji na hokejkách domácí. Stasenko a Šinin nedokázali na ani jeden ze dvou pokusů doklepnout touš do odkryté brány Lazušina.

41:56
    Robsinon za hotující družinu vyvážel puk před branku, muže jehož hledal na levé straně ovšem nenašel. A tak může hrát Čerepovec.

40:59
    Dinamo posílá na led čerstvé síly, mezi nimi i Marek Kvapil, jenž zkusil vystřelit z pozice za modrou čarou. Mířil však hodně mimo.

40:49
    Nyní už mužstvo v černých trikotech krouží kolem vlastní brány, Koklor zkusil rozehrát dopředu, ale nikdo ze spoluhráčů nevystihl jeho aktuální nápad.

40:04
    Na úvodní vhazování byl nakonec lepší domácí Severstal Čerepovec, který následně ihned vyráží s pukem kupředu.

40:01

Také druhá perioda přinesla na každé straně po jedné brance, rozlousknutí přijde až v posledních dvaceti minutách.

40:00

39:45
    Ještě jedno vhazování na modré čáře, domácí totiž zůstali v postevení mimo hru.

39:25
    Už se jen dohrává a ani jedna strana nejeví větší aktivitu směrem do útoku.

38:43
    Jakub Štěpánek kryje pokus z dálky v podobě Gorovikova.
    KAGARLICKIJ - 2:2

37:54
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Severstal z přesilové hry vyrovnává skóre utkání na kostce, opět se tomu děje chvíli před koncem třetiny, teď však jde o periodu druhou. Kombinaci a tlak před brankářem Lazušinem zužitkoval ve prospěch svých barev DMITRIJ KAGARLICKIJ, jenž doklepával pup u pravé tyče do odkryté svatyně. Asistence: Andrej Šefer, Alexandr Šinin.

37:01
    Při závěru druhé třetiny uvidíme minimálně ještě jeden trest. Martins Karsums z Dinama Moskva se provinil sekáním a míří za katr.

36:52
    Dinamo nemá tolik důvod spěchat před bránu jako Čerepovec, přesto jsou bílí značně aktivnější a nechtějí dát Severstalu přičichnout k hokejové náladě. Žerděv zkusil vystřelit z dálky.

36:08
    Višněvskij zabránil senzačnímu průchodu Kazakovceva přes modrou čáru, málem byl Čerepovec hodně blízko vyrovnání.

35:20
    Hosté kompletní, na nic nečekají a okamžitě vyváží touš dopředu. Tam Marek Kvapil zakončoval nepřesně k pravé tyčce.

34:22
    Znovu sevřela domácí družina na několik vteřin soupeře kolem jeho brankáře, ale většina pokusů létá mimo. Dinamo bude zanedlouho v plném počtu.

33:25
    Severstal kombinoval dlouho bez střeleckého pokusu. Když konečně vypálil od modré čáry obránce Lukin, nikdo nedokázal usměrnit jeho nabídku tečí do sítě.

32:34
    Dvě minuty za hákováné během zmíněné situace inkasuje od arbitra dnešního utkání Karpov. Doufá, že odsedí dvě minuty za sklem.

32:34
    Domácí Černov ujížděl skoro sám na branku, ale neproměnil. Rozhodčí však zvedá pravici a bude alespoň vylučovat.

32:13
    Glazačev původně neměl vyhlídnut prostor k průchodu, ale nakonec to byl znovu on, kdo připsal Štěpánkovi další zápis do statistik.

32:00
    Znovu zásah českého brankáře, který zatím nemůže říct, že by mu chyběla práce na ledě.

31:15
    Žerděv dostal kotouč na brankoviště před Jakuba Štěpánka, aby následně trefil pouze lapačkou gólmana Čerepovce.

30:45
    Již se hraje v plném počtu an obou stranách barikády, avšak právě nyní začíná Moskva projevovat daleko útočnější chutě dopředu.

30:10
    Do konce vyloučení domácího hráče zbývá už jen několik vteřin a Severstal doposud neměl velké problemy s obranou.

29:08
    Ve vlastním oslabení unikali domácí útočníci v přečíslení dva na jednoho, avšak špatně kombinovali a tahle akce vyrovnávací brankou neskončila.

28:48
    Moskevské Dinamo sehrává svou další dnešní přesilovku, od modré čáry vyslal puk tahem na Štěpánkovu klec Solovjov. Brankář původem z Česka tentokráte jistý.

28:31
    Hokejista domácích za malou chvilku usedne na trestnou lavici. Gennady Stoljarov dostává trest (2 + 10 minut) za zásah do oblasti hlavy a krku. hodně škaredá situace.

27:39
    Daugavinš se prolínala obranným pásmem soupeře, když stihl skoro dvakrát obkroužit prostor kolem Štěpánkovy branky. Už se chystal zakončovat, jenže střela mu na poslední chvíl nesedla správně.

26:22
    Bílomodří chtěli také ukázat, jaký v nich je útočný talent, stáli však v ofsajdové pozici.

26:08
    Hra přerušena, rozhodčí ještě chvíli viděl puk, ale když jej moskevský muž v masce úplně přikryl, zapískal.

25:29
    Lazušin jen pohodově zasáhl lapačkou proti Berdnikovi, dokonce stihl rozherát puk bez přerušení rozhodčího.

24:49
    Čerepovec chviličku kroužil v útočné třetině, ale znovu z toho nebylo vůbec nic, domácí nejsou dostatečně důslední.

24:15
    Pokračuje se v poklidnějším tempu, ačkoli Kagarlickij měl útočné choutky a hledal vlastní muže vepředu.
    DAUGAVINŠ - 1:2

22:25
    Dinamo si bere brzy zpátky své ztracené vedení. Jednoduše vypadající, ale krásnou individuální akci předvedl po průjezdu pravým křídlem KASPARS DAUGAVINŠ, jenž přehodil rameno Jakuba Štěpánka opravdu bravurně. Bez asistence.

22:21
    Už hraje Severstal Čerepovec, Jalaasvara ovšem důrazně zastavil pronikajícího Stoljarova, který nestihl pořádně vystřelit.

21:44
    Jakub Štěpánek nejdříve vytěsnil lehké nahoezní od Cvetkova, následně čárový rozhodčí chystá další buly před jeho svatyní.

21:05
    Marek Kvapil mohl klidně přidat druhý gól, kdyby jeho útok neskončil důrazním zastavením v brankovišti krajánka Jakuba Štěpánka.

20:28
    Druhá třetina začíná v daleko poklidnější stavu, než ta předchozí, i když ani na počátku utkání šance nelétaly vzduchem.

20:01

Během úvodního dějství jsme viděli na každé straně po jedé brance a také dostatek vyloučení. Počkejme si, co přinese zbylých čtyřicet minut hry na ledě.

20:00
    KVAPIL - 1:1
    KVAPIL - 1:1.

19:58
    Hrát až do konce třetiny se opravdu vyplatí. Přesvědčili se sami hráči Severstalu Čerepovec, kteří zásluhou branky těsně před koncem srovnávají. Český hokejista MAREK KVAPIL ze všech nejdůsledněji dorážel na brankovišti Lazušina a vytěžil branku na 1:1. Asistence: Stoljarov, Ullstrom.

19:22
    Z domácí strany mohl v závěru úvodních dvaceti minut zahrozit Kalašnikov, avšak jeho tvrdou ránu vyrazil Lazušin vyrážečkou.

19:07
    Započala poslední minuta první třetiny, oba týmy jsou již v plném počtu.

18:30
    Mat Robinson už znovu hledal cestu, jak vstřelit svůj druhý gól v zápase. Ale nyní byla obrana Čerepovce dostatečně důsledná.

17:04
    Sotva padl další puk na led, dvě minuty přisuzuje sudí hokejistům na obou stranách barikády. Z domácích odchází Pavel Lukin, za hosty Pavel Novák.

16:50
    A znovu vyloučení domácích, kteří se zdají být dost nedisciplinovaní v první části dnešního duelu. Adam Almqvist dostává trest za sekání.

15:48
    Hosté stále drží sevření soupeře v útočném pásmu, ale Jakub Štěpánek při dalších pokusech odolný, přestože práce má dost.

14:30
    Druhá přesilová hra pro moskevské Dinamo, Urbom z Čerepovce půjde dle názoru rozhodčího pykat na dvě minuty za sekání.

08:22
    Hosté mohou na chvíli také ubírat zaměřené před vlastní branku, protože dvojice z Čerepovce zahrozila Lazušinovi.
    ROBINSON - 0:1

12:55
    Ještě v první třetině sledujeme první branku utkání, už v přesilové hře se usídlilo moskevské Dinamo před svatyní Jakuba Štěpánka. Glazačev vyslal kus černé gumy od modré čáry, na hůl MATA ROBINSONA jej stihl těčovat Těreščenko. Již jmenovaný Robinson pohodlně zasunul do sítě. Asistence: Alexej Těreščenko, Konstantin Glazačev.
    Hosté se ujímají vedení.

11:58
    Jenže přesilovka Severstalu Čerepovec nebyla nikterak dlouhá, už v zápětí odjíží pykat i muž v černém dresu.

11:50
    Sledujeme první vyloučení dnešního utkání. Hráč Dinama Moskva, Roman Derljuk míří na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

10:53
    Kalašnikov kličkoval s pukem na modré čáře, nakonec ještě stihl vyhledat spoluhráče před brankou. Jenže nahrávky Sevestalu a následně zakončení doposud hodně nepřesné.

09:48
    Kazakovcev zkoušel najíz sám místo na pravém křídle, ale bez pomoci spoluhráčů to nešlo, o kotouč přichází ihned za modrou čárou.

09:10
    Lazušin jen v pohodě a naprostém klidu rozehrál puk na spoluhráče, když jej hráč Čerepovce, Kovyršin skoro zadarmo odevzdal.

08:10
    Domácí družina unikala v poměru dva na dva, ale duo útočníků Severstalu nevymyslelo s pukem, co bylo potřeba. Hraje Moskva.

07:04
    Hostující defenzíva už musí být docela unavena neustálm zatlačováním do prostoru kolem vlastního gólmana. Až po dlouhém časovém úseku jej Dinamo opustilo.

06:30
    Znovu buly u branky mužstva v bílých trikotech, následně opět zákrok Lazušina. Ačkoli domácí předvádí aktivnější hru, potřebují jasnější příležitosti.

06:10
    Teprve nyní řešil strážce moskevské svatyně Lazušin větší komplikace, střelu jednoho z protivníkova forvardů vytěsnil pravým betonem.

05:44
    Vhazování po pravici brankáře moskveského Dinama, Lazušina. Zasahovat ale nemusel, protože Černov na vhazování neuspěl, čímž hosté přichází o kotouč.

05:20
    Domácí vystřídali a v klidu rozehrávají za brankou, zatím nesledujeme na šance nijak bohaté utkání.

04:21
    Kalašnikov byl na chvíli zcela osamocený na pravém útočném křídlem, když však neobdržel přesnou přihrávku od Ulmstroma.

03:24
    Marek Kvapil zavezl kus černé gumy až za branku dnešního soupeře, ale tam už nevymyslel další možné směry na branku, a tak následně o touš přišel.

02:20
    Hráči z hlavního města Ruska poprvé před brankou českého gólmana Jakuba Štěpánka, ten ale zasahovat nemusel proti nepřesné střele Korjagina.

01:28
    Jako první zaútočil domácí Severstal, ale Moskva zatím nemá problémy bránit.

00:01

Vítejte u třetího kola KHL, oba dnešní soupeři zatím bodově hladoví a potřebují zisk pro lepší umístění mezi konkurencí. Na ledě v Čerepovci proti sobě vyrukují Severstal Čerepovec a Dinamo Minsk. Podrobnou online reportáž nabídneme odstartováním duelu, tedy v 17:00 hodin.

SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovec nebyl v prvotních dvou kolech základní části nikterak daleko zisku alespoň nějakého bodového záznamu do tabulky. Nižnijmu Novgorodu ještě Severstal gól nevěnoval a nestačil na soupeře spíše fotbalovým výsledkem 0:2, druhé kolo nabídlo příznivcům Čerepovce daleko líbivější podívanou. Mužstvo také nyní vyzkoušelo prostředí vlastního svatostánku a těsně nepředčilo motivovaný Traktor Čeljabinsk, jenž odvážel vítězství 3:2.

DINAMO MOSKVA

Kádr z hlavního města Ruska hledá správnou cestu k prvním bodům, po odehraných dvou kolech Kontinentální hokejové ligy zatím svítí v kolonkách Dinama pouze červené výsledky. Na úvod modrobílí zavítali k mistrovi uplynulé sezóny do Magnitogorsku, kde podlehli vysoko 1:6, aby o dva dny později stejný klub přivítal před svými diváky konkurenční CSKA Moskva. Ani tam Dinamu pšenka nekvetla, domácí dopravili do sítě znovu jediný puk a podlehli 1:4. Nepříznivé skóre Moskevským zároveň přisuzuje nejposlednější patro tabulky Západní konference.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 20. Kvapil (Stoljarov, Ulmstrom), 38. Kagarlickij (Šefer, Šinin) – 13. Robinson (Těreščenko, Glazačev), 23. Daugavinš, 51. Těreščenko (Žerděv, Kokarev)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Stasenko, Šinin, Šefer, Lukin, Urbom, Koklov, Kalašnikov, Almqvist – Berdnikov, Kagarlickij, Kazakovcev, Ulstrom, Mons, Černov, Nikoncev, Stoljarov, Monachov, Kovyršin, Bučnevič, Kvapil
    Dynamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Novák, Derljuk, Robinson, Jalasvaara, Solovjov, Višněvskij, Korjagin – Cvetkov, Babenko, Žerděv, Karsums, Daugavinš, Glazačev, Kokarev, Gorovikov, Těreščenko, Pestuško, Dugin

Rozhodčí: Vasiljev Alexej, Gusev Sergej – Aljošin Pjotr, Nesterov Alexandr