Most – Kladno 1:5 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 4:1 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 1:4 (kon.)
Ústí n/L – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Havířov – Třebíč 2:4 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 1:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 08.09.2014, 17:40 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Úvodní utkání první ligy mezi Motorem a Jihlavou je minulostí. Dukla na jihu Čech uspěla, když si domů veze tři body po výhře 4:1. Vítězství to bylo zasloužené, jelikož hosté vycházeli z kvalitní defenzivy, měli lepší pohyb a byli i efektivnější. České Budějovice nedokázaly navázat na výkony z přípravy, jejich hru brzdily nepřesnosti a částečně i nervozita před plným stadionem, na kterém dnes vládla parádní atmosféra. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek večera. (20:09:41)

60:00

59:29
    Řada diváků už odchází domů, poslední půlminutovka se pouze dohrává. Motoru se první domácí duel sezony opět nepovedl, stejně jako loni.

59:12
    Domácí fanoušci skandují v narážce na čtvrteční nedohrané utkání: "Aspoň hrajem do konce!"

59:01
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. MICHAL DŮRAS poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Marek Melenovský.

58:42
    Strakovu střelu Kacetl vyhlavičkoval až na tribuny.

58:28
    Luboš Rob (CEB) – 2 minuty za sekání – Tomáš Čachotský (JIH) – 2 minuty za hrubost. Oboustranné vyloučení, pokračuje se pět na čtyři.

58:28
    Rob se snažil překvapit Kacetla z úhlu, ten byl však pozorný.

58:00
    Motor to zkusí v šesti!

58:00
    Oddechový čas pro ČEZ Motor České Budějovice.

58:00
    Kuchejda se snažil objet branku a překvapit Kacetla, ten byl ale u tyče včas. Následná pošťuchovaná nic nevyřešila.

56:48
    Naopak Jihlava si v klidu kontroluje vývoj duelu a kráčí za třemi body.

55:26
    Motor se nemůže dostat do závěrečného tlaku, ve kterém by musel dvakrát skórovat, aby se dostal alespoň do prodloužení.

54:19
    Zakázané uvolnění Dukly, hra se stěhuje před Kacetla.

54:05
    Domácí hrají v plném počtu.

53:47
    Petr Punčochář dostal kotoučem do obličeje a skácel se k zemi. S krvavým šrámem odchází rovnou do útrob stadionu na šití.

53:24
    Hosté měli nápor v obranné třetině Motoru, k vážnějšímu ohrožení Kůdely se však nedostali.

52:32
    Zakázané uvolnění hostí.

52:05
    Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Plány domácích na srovnání dostávají další trhlinu.

51:27
    Motor krátké oslabení přežil bez větších problémů.

50:47
    Dukla je kompletní a začala její zkrácená přesilovka.

50:39
    Dnešní utkání sleduje 5011 diváků!

49:55
    Straka vybídl ke skórování Vráblíka, ten jenom těsně minul!

49:27
    Petr Punčochář (CEB) – 2 minuty za držení. Jenže přesilovka domácích neměla dlouhého trvání, bude se 80 vteřin hrát ve čtyřech na obou stranách.

48:47
    Ondřej Malec (JIH) – 2 minuty za podražení. Je tu další možnost pro Rosolovu partu na snížení.

47:49
    Robovu nabídku na teč Nouza netrefil.

47:25
    Jihlava je kompletní.

46:54
    Punčochář to zkusil také od modré čáry, ale jihlavský muž s maskou měl opět odkrytý výhled, proto kotouč bez větších problémů udržel ve své lapačce.

46:27
    Nouza přejel modrou čáru a vypálil, Kacetl byl na tuto variantu připraven a přesně zasáhl.

45:55
    Chmelířova přihrávka sražena do ochranné sítě, vhazování po pravici Kacetla.

45:25
    Roman Mikeš (JIH) – 2 minuty za nedovolené bránění. Motor má šanci na korekci skóre.

44:03
    Hosté využívají přesilovku a vedou již o dvě branky. Střelu Schejbala od modré čáry Kůdela jen vyrazil k volnému MIHU STEBIHOVI, jenž ho doklepl do sítě. Asistence: Jakub Schejbal a Michal Důras.

43:13
    Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za hákování. Páté vyloučení domácích a další přesilovka Jihlavy.

42:11
    Oba celky už jsou kompletní a Švihálek dorážel Strakovu střelu do odkryté branky, ale trefil jen tyč!

41:34
    Dukla se pokusila v oslabení znovu zahrozit, zabrzdil jí ofsajd.

41:08
    Motor zahájil početní výhodu, ale ty mu dnes moc nejdou.

40:29
    Hraje se ve čtyřech, za chvilku se na led vrátí Přibyl a začne zkrácená početní výhoda domácích.

40:01

Motor se vrací na led, záhy dorazí i Jihlavští a půjdeme na třetí třetinu.

I po druhé třetině vede Jihlava o jednu branku, tentokrát 1:2. Jihočeši se po pauze zlepšili, dočkali se vyrovnání, ale Dukla se do vedení vrátila šťastnou brankou. Ideální možnost znovu srovnat stav měl Motor v dvojnásobné početní výhodě, ale během 69 vteřin skórovat nedokázal. Uvidíme, co nabídne závěrečná třetina, která začne v 19:22.

40:00

39:49
    Petr Šidlík (JIH) – 2 minuty za nedovolené bránění. Tak ještě jinak, bude se hrát ve čtyřech, po pauze zřejmě začne zkrácená přesilovka Rosolova celku.

39:08
    Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty za hákování. Pokud Dukla neskóruje během posledních dvaapadesáti vteřin druhé části, přenese si přesilovku do závěrečné periody.

38:35
    V obranné třetině Motoru byl teď trošku zmatek, Hynek Kůdela se jej rozhodl vyřešit přikrytím kotouče.

37:17
    Přečíslení tři na dva vyřešil Nouza bombou, kterou zachytil Kacetl svou lapačkou.

36:26
    Chmelíř je na ledě, Motor v plném počtu.

36:10
    Parýzek vyhazuje, přesilovka se blíží ke svému konci.

35:38
    Motor se zatím dobře brání a ani Dukle přesilovka nejde.

34:26
    Lukáš Chmelíř (CEB) – 2 minuty za držení. Přesilovka i pro hosty.

34:13
    Kuřítko se dostával do zajímavé šance, ale nedokázal vystřelit.

32:49
    Teď už jsou Jihlavští dokonce v pěti a přežili těžké chvilky.

31:55
    Seman je na ledě, Jihlava ve čtyřech.

31:55
    Kotouč je mimo hrací plochu, Seman se za čtyři vteřiny vrátí do hry. Motor měl tlak, ale nedokázal skórovat ve dvojnásobné převaze.

31:23
    Straka rozvlnil jen boční síť!

31:10
    Vráblíkovu střelu Kacetl vyráží.

30:49
    Marek Melenovský (JIH) – 2 minuty za podražení. Motor má k dispozici minutu a devět vteřin dlouhou přesilovku pět na tři!

29:55
    Filip Seman (JIH) – 2 minuty za podražení. Přesilovka pro domácí, kteří cítí šanci na vyrovnání.

29:16
    Poslední desítky vteřin patří Jihlavě, která má kotouč častěji na holích.

27:43
    Několikrát tečované nahození Schejbala gólman Kůdela zneškodnil.

26:55
    Postavení mimo hru Dukly.

26:37
    Nadějná střela Růžičky od modré čáry šla jen těsně mimo branku.

26:04
    Dvě minuty uplynuly bez vážnější akce, oba celky jsou kompletní.

24:04
    Martin Semrád (CEB) – 2 minuty za hrubost – Marek Melenovský (JIH) – 2 minuty za krosček. Po vzájemné potyčce se hraje ve čtyřech na obou stranách.

23:45
    Hosté se však šťastně vrací do vedení. Nahození ADAMA ZEMANA z pravého rohu si srazil jeden z domácích mezi betony nešťastného Hynka Kůdely. Asistence: Tomáš Čachotský.

23:12
    Čtvrtá formace domácích teď pozlobila defenzivu Dukly, Kacetl odolal.

22:38
    Teď však domácí rozehráli na zakázané uvolnění.

22:18
    A nadšení domácí fanoušci si žádají gól s pořadovým číslem dvě v Kacetlově síti.

21:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Euforie v Budvar aréně, je vyrovnáno! Motor využívá přesilovku, když Kacetl střelu Dana Růžičky pouze vyrazil před sebe a MICHAL ŠVIHÁLEK mezi betony jihlavského brankáře srovnává stav. Asistence: Dan Růžička.

20:46
    Petr Šidlík (JIH) – 2 minuty za sekání. Druhá početní výhoda pro Motor.

20:01

První třetina je minulostí. Po fenomenálním úvodu zápasu samotná hra takovou šťávu neměla. Jihočeši, zřejmě pod tíhou utkání, zatím nedokáží produkovat hokej, který předváděli v přípravě. Hra Motoru je zatím bez pohybu, plná nepřesností a kotouče zatím přeskakují hokejky Českobudějovických. Naopak Jihlava zatím zvládá duel dobře, perfektně brání a jediný gól vstřelila v oslabení. Druhá část začne v Budvar aréně v 18.31.

20:00

18:59
    Nervózní výkon plný nepřesností – tak by se zatím dal shrnout výkon domácích v první třetině. Trenéři Rosol a Bělohlav už se asi modlí, aby mohli svým svěřencům něco říci v kabině za stavu 0:1.

17:54
    Nepříjemné nahození Čápa přeletělo jen o několik decimetrů břevno Kůdelovy svatyně, ten následně kotouč přikryl.

16:25
    Šikovný Důras se teď dostal do palebné pozice, ale trefil pouze Kůdelovu vyrážečku.

16:01
    Akci domácích zastavil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

14:39
    Motor je kompletní, první oslabení zvládl hravě.

13:50
    Semrád vyhodil, což znamená další chvilky oddychu pro českobudějovickou defenzivu.

13:14
    I Jihočeši zatím zvládají první početní nevýhodu dobře a v poklidu se brání.

12:39
    Josef Straka (CEB) – 2 minuty za podražení. Hodně přísné vyloučení domácího kapitána nabízí Dukle první početní výhodu.

11:21
    Další icing Motoru. Rozehrávka Jihočechům také zatím moc nejde.

10:53
    Dukla je zatím střelecky aktivnější, Kůdela musí být neustále ve střehu.

09:54
    Od modré pálil po ledě Schejbal, Kůdela vyráží kotouč levým betonem do rohu kluziště.

08:47
    Jihlava je kompletní, první přesilovka se domácím hrubě nevyvedla.

08:24
    A nepovedená přesilovka Motoru končí dokonce inkasovaným gólem. Nepřesnou rozehrávku Daniela Boháče vystihl ZDENĚK ČÁP a svůj únik zakončil první brankou. Bez asistence.

07:40
    Hosté se zatím dobře brání a už stihli dvakrát vyhodit.

06:47
    Adam Zeman (JIH) – 2 minuty za vysokou hůl. Úvodní přesilová hra pro Motor.

06:36
    Oba celky zatím hrají ze zabezpečených obran, nikdo nechce dostat první branku.

04:57
    Zakázané uvolnění i na domácí straně. Na hráčích je znát úvodní nervozita.

04:12
    Icing hostí.

03:50
    Všem divákům, kteří byli zvyklí v Českých Budějovicích na extraligu, si jí dnes trošku připomínají. Minimálně atmosférou, která je vskutku parádní.

02:45
    Před domácím gólmanem teď bylo hodně živo, ale Hynek Kůdela si poradil.

02:27
    Kuřítko objel branku a pokusil se Kůdelu překvapit bekhendem, ten byl však pozorný.

02:18
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Kůdelu.

01:22
    Důras se dostal ke střele z mezikruží, branku však minul.

00:32
    Budvar aréna není vyprodaná, ale návštěva je hodně hodně slušná. Atmosféra je od prvních minut kouzelná.

00:01

Dozněly tóny z Pirátů z Karibiku, jdeme na to!

A na led už vjíždí hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice, následují je i hosté, na které se píská.

Laser show je pro tuto chvíli u svého, slovo si bere opět Jihočeská komorní filharmonie.

Za bouřlivého aplausu skončilo představení Jihočeské komorní filharmonie, světelná show v Budvar aréně však pokračuje.

Před začátkem utkání je pro diváky připravená předzápasová show, kterou obohatí laserová show nebo vystoupení Jihočeské komorní filharmonie, které právě odstartovalo.

Motor ČB: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Kříž, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – L. Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl – Trummer.

Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Podlipník, Stebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras.

Rozhodčí:Talpa – Kreuzer, Samuel.

Poslední vzájemný duel

Oba celky se potkaly naposledy ve čtvrtek v rámci malého finále Regionálního poháru. A o náboj pondělního prvního ostrého zápasu je po čtvrtečním večeru rozhodně postaráno. Ve čtvrtek totiž na ledě Budvar Arény došlo k něčemu nevídanému po sportovní, avšak i po nesportovní stránce. Začalo to demolicí Jihlavy v první třetině. Za dvacet minut nastříleli hráči Motoru šest branek a domácí fanoušci byli v euforii. Druhá třetina už byla o poznání klidnější a do její poloviny tak padly pouze dva góly. To se však změnilo ve 33. minutě. Hostující střídačka protestovala proti vyloučení Prokše, následně obdržela i trest pro hráčskou lavici, což už nevydržel trenér Petr Vlk, odvolal svůj tým do kabiny a rozhodčí zápas ukončili za stavu 7:1. Další vzájemný duel v rychlém sledu tak určitě nabídne spoustu emocí a dramatickou zápletku.
    Srovnání týmů v přípravných zápasech
    8.9. 2014

ČEZ Motor České Budějovice

Motor má za sebou vcelku povedenou letní přípravu, kterou zakončil prvenstvím v Regionálním poháru. Takovým malým finále poháru byl čtvrteční duel mezi Jihočechy a Jihlavou, tedy právě pondělními soupeři.Na úvod sezony se těší i kouč Motoru Petr Rosol. „Způsob, jakým byl čtvrteční zápas ukončen, je určitě velkým lákadlem pro fanoušky na pondělní zápas. Já doufám, že bude vyprodáno,“ věří českobudějovický lodivod. V pondělí začne v brance Hynek Kůdela.

Před novou sezónou prošel jihlavský kádr několika změnami. Tou hlavní je odchod brankáře Davida Ritticha do extraligové Mladé Boleslavi. O místo v brankovišti tak bude s Lukášem Sáblíkem bojovat minimálně rok hradecký Ondřej Kacetl. Třetím do party je odchovanec Jiří Šťastný. Nepokračují také obránci Václav Jaroš, Roman Čermák a útočníci Radek Hubáček s Michalem Veleckým. Velkou posilou je naopak Marek Melenovský, jenž přišel ze Zlína a po patnácti letech se vrací „domů“.

Vítejte při sledování online přenosu z 1. kola první ligy. V něm se utkají od 17.40 v Budvar aréně českobudějovický Motor a jihlavská Dukla.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 22. Švihálek (D. Růžička) – 9. Čáp, 24. Zeman (Čachotský), 45. Stebih (Schejbal, Důras), 60. Důras (Melenovský)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Kříž, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – L. Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl – Trummer.
    HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Schejbal, Podlipník, Čáp, Stebih – Čachotský, Zeman, Jarůšek – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Mikeš, Malec, Kuřítko.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel