Most – Kladno 1:5 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 4:1 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 1:4 (kon.)
Ústí n/L – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Havířov – Třebíč 2:4 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 1:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 08.09.2014, 17:40 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.

Vítejte při sledování online přenosu z 1. kola první ligy. V něm se utkají od 17.40 v Budvar aréně českobudějovický Motor a jihlavská Dukla.

Před novou sezónou prošel jihlavský kádr několika změnami. Tou hlavní je odchod brankáře Davida Ritticha do extraligové Mladé Boleslavi. O místo v brankovišti tak bude s Lukášem Sáblíkem bojovat minimálně rok hradecký Ondřej Kacetl. Třetím do party je odchovanec Jiří Šťastný. Nepokračují také obránci Václav Jaroš, Roman Čermák a útočníci Radek Hubáček s Michalem Veleckým. Velkou posilou je naopak Marek Melenovský, jenž přišel ze Zlína a po patnácti letech se vrací „domů“.

ČEZ Motor České Budějovice

Motor má za sebou vcelku povedenou letní přípravu, kterou zakončil prvenstvím v Regionálním poháru. Takovým malým finále poháru byl čtvrteční duel mezi Jihočechy a Jihlavou, tedy právě pondělními soupeři.Na úvod sezony se těší i kouč Motoru Petr Rosol. „Způsob, jakým byl čtvrteční zápas ukončen, je určitě velkým lákadlem pro fanoušky na pondělní zápas. Já doufám, že bude vyprodáno,“ věří českobudějovický lodivod. V pondělí začne v brance Hynek Kůdela.
    Srovnání týmů v přípravných zápasech
    8.9. 2014

Poslední vzájemný duel

Oba celky se potkaly naposledy ve čtvrtek v rámci malého finále Regionálního poháru. A o náboj pondělního prvního ostrého zápasu je po čtvrtečním večeru rozhodně postaráno. Ve čtvrtek totiž na ledě Budvar Arény došlo k něčemu nevídanému po sportovní, avšak i po nesportovní stránce. Začalo to demolicí Jihlavy v první třetině. Za dvacet minut nastříleli hráči Motoru šest branek a domácí fanoušci byli v euforii. Druhá třetina už byla o poznání klidnější a do její poloviny tak padly pouze dva góly. To se však změnilo ve 33. minutě. Hostující střídačka protestovala proti vyloučení Prokše, následně obdržela i trest pro hráčskou lavici, což už nevydržel trenér Petr Vlk, odvolal svůj tým do kabiny a rozhodčí zápas ukončili za stavu 7:1. Další vzájemný duel v rychlém sledu tak určitě nabídne spoustu emocí a dramatickou zápletku.

Motor ČB: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Kříž, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – L. Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl – Trummer.

Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Podlipník, Stebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras.

Rozhodčí:Talpa – Kreuzer, Samuel.

Před začátkem utkání je pro diváky připravená předzápasová show, kterou obohatí laserová show nebo vystoupení Jihočeské komorní filharmonie, které právě odstartovalo.

Za bouřlivého aplausu skončilo představení Jihočeské komorní filharmonie, světelná show v Budvar aréně však pokračuje.

Laser show je pro tuto chvíli u svého, slovo si bere opět Jihočeská komorní filharmonie.

A na led už vjíždí hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice, následují je i hosté, na které se píská.

Dozněly tóny z Pirátů z Karibiku, jdeme na to!

00:01

00:32
    Budvar aréna není vyprodaná, ale návštěva je hodně hodně slušná. Atmosféra je od prvních minut kouzelná.

01:22
    Důras se dostal ke střele z mezikruží, branku však minul.

02:18
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Kůdelu.

02:27
    Kuřítko objel branku a pokusil se Kůdelu překvapit bekhendem, ten byl však pozorný.

02:45
    Před domácím gólmanem teď bylo hodně živo, ale Hynek Kůdela si poradil.

03:50
    Všem divákům, kteří byli zvyklí v Českých Budějovicích na extraligu, si jí dnes trošku připomínají. Minimálně atmosférou, která je vskutku parádní.

04:12
    Icing hostí.

04:57
    Zakázané uvolnění i na domácí straně. Na hráčích je znát úvodní nervozita.

06:36
    Oba celky zatím hrají ze zabezpečených obran, nikdo nechce dostat první branku.

06:47
    Adam Zeman (JIH) – 2 minuty za vysokou hůl. Úvodní přesilová hra pro Motor.

07:40
    Hosté se zatím dobře brání a už stihli dvakrát vyhodit.

08:24
    Dukla právě vstřelila branku!
    A nepovedená přesilovka Motoru končí dokonce inkasovaným gólem. Nepřesnou rozehrávku Daniela Boháče vystihl ZDENĚK ČÁP a svůj únik zakončil první brankou. Bez asistence.

08:47
    Jihlava je kompletní, první přesilovka se domácím hrubě nevyvedla.

09:54
    Od modré pálil po ledě Schejbal, Kůdela vyráží kotouč levým betonem do rohu kluziště.

10:53
    Dukla je zatím střelecky aktivnější, Kůdela musí být neustále ve střehu.

11:21
    Další icing Motoru. Rozehrávka Jihočechům také zatím moc nejde.

12:39
    Josef Straka (CEB) – 2 minuty za podražení. Hodně přísné vyloučení domácího kapitána nabízí Dukle první početní výhodu.

13:14
    I Jihočeši zatím zvládají první početní nevýhodu dobře a v poklidu se brání.

13:50
    Semrád vyhodil, což znamená další chvilky oddychu pro českobudějovickou defenzivu.

14:39
    Motor je kompletní, první oslabení zvládl hravě.

16:01
    Akci domácích zastavil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

16:25
    Šikovný Důras se teď dostal do palebné pozice, ale trefil pouze Kůdelovu vyrážečku.

17:54
    Nepříjemné nahození Čápa přeletělo jen o několik decimetrů břevno Kůdelovy svatyně, ten následně kotouč přikryl.

18:59
    Nervózní výkon plný nepřesností – tak by se zatím dal shrnout výkon domácích v první třetině. Trenéři Rosol a Bělohlav už se asi modlí, aby mohli svým svěřencům něco říci v kabině za stavu 0:1.

20:00

První třetina je minulostí. Po fenomenálním úvodu zápasu samotná hra takovou šťávu neměla. Jihočeši, zřejmě pod tíhou utkání, zatím nedokáží produkovat hokej, který předváděli v přípravě. Hra Motoru je zatím bez pohybu, plná nepřesností a kotouče zatím přeskakují hokejky Českobudějovických. Naopak Jihlava zatím zvládá duel dobře, perfektně brání a jediný gól vstřelila v oslabení. Druhá část začne v Budvar aréně v 18.31.

20:01

20:46
    Petr Šidlík (JIH) – 2 minuty za sekání. Druhá početní výhoda pro Motor.

21:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Euforie v Budvar aréně, je vyrovnáno! Motor využívá přesilovku, když Kacetl střelu Dana Růžičky pouze vyrazil před sebe a MICHAL ŠVIHÁLEK mezi betony jihlavského brankáře srovnává stav. Asistence: Dan Růžička.

22:18
    A nadšení domácí fanoušci si žádají gól s pořadovým číslem dvě v Kacetlově síti.

22:38
    Teď však domácí rozehráli na zakázané uvolnění.

23:12
    Čtvrtá formace domácích teď pozlobila defenzivu Dukly, Kacetl odolal.

23:45
    Hosté se však šťastně vrací do vedení. Nahození ADAMA ZEMANA z pravého rohu si srazil jeden z domácích mezi betony nešťastného Hynka Kůdely. Asistence: Tomáš Čachotský.

24:04
    Martin Semrád (CEB) – 2 minuty za hrubost – Marek Melenovský (JIH) – 2 minuty za krosček. Po vzájemné potyčce se hraje ve čtyřech na obou stranách.

26:04
    Dvě minuty uplynuly bez vážnější akce, oba celky jsou kompletní.

26:37
    Nadějná střela Růžičky od modré čáry šla jen těsně mimo branku.

26:55
    Postavení mimo hru Dukly.

27:43
    Několikrát tečované nahození Schejbala gólman Kůdela zneškodnil.

29:16
    Poslední desítky vteřin patří Jihlavě, která má kotouč častěji na holích.

29:55
    Filip Seman (JIH) – 2 minuty za podražení. Přesilovka pro domácí, kteří cítí šanci na vyrovnání.

30:49
    Marek Melenovský (JIH) – 2 minuty za podražení. Motor má k dispozici minutu a devět vteřin dlouhou přesilovku pět na tři!

31:10
    Vráblíkovu střelu Kacetl vyráží.

31:23
    Straka rozvlnil jen boční síť!

31:55
    Kotouč je mimo hrací plochu, Seman se za čtyři vteřiny vrátí do hry. Motor měl tlak, ale nedokázal skórovat ve dvojnásobné převaze.

31:55
    Seman je na ledě, Jihlava ve čtyřech.

32:49
    Teď už jsou Jihlavští dokonce v pěti a přežili těžké chvilky.

34:13
    Kuřítko se dostával do zajímavé šance, ale nedokázal vystřelit.

34:26
    Lukáš Chmelíř (CEB) – 2 minuty za držení. Přesilovka i pro hosty.

35:38
    Motor se zatím dobře brání a ani Dukle přesilovka nejde.

36:10
    Parýzek vyhazuje, přesilovka se blíží ke svému konci.

36:26
    Chmelíř je na ledě, Motor v plném počtu.

37:17
    Přečíslení tři na dva vyřešil Nouza bombou, kterou zachytil Kacetl svou lapačkou.

38:35
    V obranné třetině Motoru byl teď trošku zmatek, Hynek Kůdela se jej rozhodl vyřešit přikrytím kotouče.

39:08
    Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty za hákování. Pokud Dukla neskóruje během posledních dvaapadesáti vteřin druhé části, přenese si přesilovku do závěrečné periody.

39:49
    Petr Šidlík (JIH) – 2 minuty za nedovolené bránění. Tak ještě jinak, bude se hrát ve čtyřech, po pauze zřejmě začne zkrácená přesilovka Rosolova celku.

40:00

I po druhé třetině vede Jihlava o jednu branku, tentokrát 1:2. Jihočeši se po pauze zlepšili, dočkali se vyrovnání, ale Dukla se do vedení vrátila šťastnou brankou. Ideální možnost znovu srovnat stav měl Motor v dvojnásobné početní výhodě, ale během 69 vteřin skórovat nedokázal. Uvidíme, co nabídne závěrečná třetina, která začne v 19:22.

Motor se vrací na led, záhy dorazí i Jihlavští a půjdeme na třetí třetinu.

40:01

40:29
    Hraje se ve čtyřech, za chvilku se na led vrátí Přibyl a začne zkrácená početní výhoda domácích.

41:08
    Motor zahájil početní výhodu, ale ty mu dnes moc nejdou.

41:34
    Dukla se pokusila v oslabení znovu zahrozit, zabrzdil jí ofsajd.

42:11
    Oba celky už jsou kompletní a Švihálek dorážel Strakovu střelu do odkryté branky, ale trefil jen tyč!

43:13
    Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za hákování. Páté vyloučení domácích a další přesilovka Jihlavy.

44:03
    Hosté využívají přesilovku a vedou již o dvě branky. Střelu Schejbala od modré čáry Kůdela jen vyrazil k volnému MIHU STEBIHOVI, jenž ho doklepl do sítě. Asistence: Jakub Schejbal a Michal Důras.

45:25
    Roman Mikeš (JIH) – 2 minuty za nedovolené bránění. Motor má šanci na korekci skóre.

45:55
    Chmelířova přihrávka sražena do ochranné sítě, vhazování po pravici Kacetla.

46:27
    Nouza přejel modrou čáru a vypálil, Kacetl byl na tuto variantu připraven a přesně zasáhl.

46:54
    Punčochář to zkusil také od modré čáry, ale jihlavský muž s maskou měl opět odkrytý výhled, proto kotouč bez větších problémů udržel ve své lapačce.

47:25
    Jihlava je kompletní.

47:49
    Robovu nabídku na teč Nouza netrefil.

48:47
    Ondřej Malec (JIH) – 2 minuty za podražení. Je tu další možnost pro Rosolovu partu na snížení.

49:27
    Petr Punčochář (CEB) – 2 minuty za držení. Jenže přesilovka domácích neměla dlouhého trvání, bude se 80 vteřin hrát ve čtyřech na obou stranách.

49:55
    Straka vybídl ke skórování Vráblíka, ten jenom těsně minul!

50:39
    Dnešní utkání sleduje 5011 diváků!

50:47
    Dukla je kompletní a začala její zkrácená přesilovka.

51:27
    Motor krátké oslabení přežil bez větších problémů.

52:05
    Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Plány domácích na srovnání dostávají další trhlinu.

52:32
    Zakázané uvolnění hostí.

53:24
    Hosté měli nápor v obranné třetině Motoru, k vážnějšímu ohrožení Kůdely se však nedostali.

53:47
    Petr Punčochář dostal kotoučem do obličeje a skácel se k zemi. S krvavým šrámem odchází rovnou do útrob stadionu na šití.

54:05
    Domácí hrají v plném počtu.

54:19
    Zakázané uvolnění Dukly, hra se stěhuje před Kacetla.

55:26
    Motor se nemůže dostat do závěrečného tlaku, ve kterém by musel dvakrát skórovat, aby se dostal alespoň do prodloužení.

56:48
    Naopak Jihlava si v klidu kontroluje vývoj duelu a kráčí za třemi body.

58:00
    Kuchejda se snažil objet branku a překvapit Kacetla, ten byl ale u tyče včas. Následná pošťuchovaná nic nevyřešila.

58:00
    Oddechový čas pro ČEZ Motor České Budějovice.

58:00
    Motor to zkusí v šesti!

58:28
    Rob se snažil překvapit Kacetla z úhlu, ten byl však pozorný.

58:28
    Luboš Rob (CEB) – 2 minuty za sekání – Tomáš Čachotský (JIH) – 2 minuty za hrubost. Oboustranné vyloučení, pokračuje se pět na čtyři.

58:42
    Strakovu střelu Kacetl vyhlavičkoval až na tribuny.

59:01
    Je rozhodnuto. MICHAL DŮRAS poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Marek Melenovský.

59:12
    Domácí fanoušci skandují v narážce na čtvrteční nedohrané utkání: "Aspoň hrajem do konce!"

59:29
    Řada diváků už odchází domů, poslední půlminutovka se pouze dohrává. Motoru se první domácí duel sezony opět nepovedl, stejně jako loni.

60:00

Úvodní utkání první ligy mezi Motorem a Jihlavou je minulostí. Dukla na jihu Čech uspěla, když si domů veze tři body po výhře 4:1. Vítězství to bylo zasloužené, jelikož hosté vycházeli z kvalitní defenzivy, měli lepší pohyb a byli i efektivnější. České Budějovice nedokázaly navázat na výkony z přípravy, jejich hru brzdily nepřesnosti a částečně i nervozita před plným stadionem, na kterém dnes vládla parádní atmosféra. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek večera. (20:09:41)

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 22. Švihálek (D. Růžička) – 9. Čáp, 24. Zeman (Čachotský), 45. Stebih (Schejbal, Důras), 60. Důras (Melenovský)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Kříž, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – L. Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl – Trummer.
    HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Schejbal, Podlipník, Čáp, Stebih – Čachotský, Zeman, Jarůšek – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Mikeš, Malec, Kuřítko.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel