Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Riga 2:1 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Jokerit 5:7 (kon.) | Soči – Kazaň 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 0:1 (0:2 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Dinamo Riga
Středa 17.09.2014, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dinamo Riga

Lotyšský celek se potřetí v řadě představí venku. Úvodních pět zápasů zvládl průměrně. V Západní konferenci stačí zisk 7 bodů na průběžné 7. místo, ale tak jest spíš z důvodu toho, že ostatní celky neodehrály mnoho utkání. Miks Indrašis a Pjotr Ščastlivij jsou zatím nejproduktivnější hráči celku. Oba mají 4 body, Indrašis za 4 asistence, Ščastlivij za branku a tři asistence. Marcel Hossa je společně s Robertsem Bukarsem nejlepším střelcem se dvěma góly.

Před čtyřmi dny započali domácí sérii domácích zápasů, ale na ty první dva by jistě rádi zapomněli. Traktor nejprve nestačil v poměru 1:2 na finský Jokerit Helsinky a o dva dny později padl s Petrohradem dokonce 2:6. Čeljabinsk vyhrál úvodní dva zápasy sezony, ale od té doby třikrát v řadě prohrál a není divu, že v tabulce Východní konference náleží ruskému celku 11. místo s 5 body. Tři body stačí na vedení v produktivitě. Tento počet nasbírali Nikita Chlystov, Andrej Kosticyn a Andrej Popov. První dva jmenovaní mají zatím na kontě nejvíce branek z týmu (2).

Jedná se celkově o 13. vzájemný zápas těchto dvou klubů v KHL. Mírně lepší bilanci má Čeljabinsk, který vyhrál dosud 7 z 12 duelů, z toho jeden až v nastaveném čase. Marcel Hossa ve vzájemných utkání nasbíral už 9 bodů (6+3). Na druhé straně patřili k nejlepším hráčům Petri Kontiola a Jevgenij Kuzněcov. Oba tito hráči však působí v NHL.

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Demčenko) – Quint, Kondratěv, Chlystov, Piganovič, Borodkin, Aťušov, Kostromitin – Popov, Glinkin, Kosticyn – Růžička, Bulis, Panov – Wilson, Čistov, Kokujov – Osnovin, Penkovskij, Mokin.

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Pujacs, Sotnieks, Jurčina, Augstkalns – Darzinš, Cipulis, Videll – M. Redlihs, Ščastlivij, Hossa – Dzerinš, Bukarts, Meija – Skvorcovs, Saulietis, Upitis.

Rozhodčí: Buturlin, Bukin – Misjur, Raming.

Před začátkem utkání tradičně hymny. Začíná se lotyšskou.

00:01

00:44
    Hned v úvodu si domácí tým vytvořil velký tlak a bude mít výhodu přesilové hry. Linus Videll (RIG) dostává dvě minuty za držení.

01:21
    Bulis si z kruhu sjel ke střele, ale hosté jí přizvedli tak, že Sedláček ani nemusel zasahovat. Puk končí v ochranné síti.

01:37
    Piganovič nahazoval před branku v domnění, že některý jeho spoluhráč bude puk tečovat. To se nestalo a lotyšský celek se osvobodil.

02:10
    Sedláček musel být připraven na nepříjemnou dorážku zblízka. Riga vše nakonec zvládla.

02:44

03:28
    I po přesilové hře pokračují domácí v optickém tlaku a usadili se v pásmu Dinama.

04:01
    Oleg Piganovič (CLJ) míří na lavici hanby. Proti Meijovi si pomohl podražením a dostává dvě minuty.

04:45
    Cipulis zkusil z pravého kruhu zamířit na vzdálenější tyč, jenže branku neohrozil.

05:32
    Hostům to chvíli trvalo, ale už se opět usadili v pásmu.

05:48
    A Cipulis měl na hokejce první gól. Z mezikruží branku těsně minul, protože střela mu nesedla podle představ.

07:19
    Piganovič se vrátil na led a zatím z obránců hýří největší aktivitou. Jeho tvrdou ránu však obětaví hosté srazili ještě před Sedláčkem do sítě nad brankou.

08:01
    Aťušov napřáhl od modré čáry a jeho pokus Sedláček vyrazil mimo. Dlouho si však český brankář nebyl jist, kde se puk nachází.

08:32
    Mikelis Redlihs vypálil přes obránce a také Fokin se musel mít na pozoru.

09:17
    Riga právě vstřelila branku!
    Za svou aktivitu je MARTINS CIPULIS odměněn brankou. Kondratěv si vedl mizerně na vlastní modré, kde dostatečně nezkrotil skákavou přihrávku Vidella. Cipulis se tak dostal do brejku a zakončil jej přesnou střelou nad vyrážečku. Asistence: Linus Videll, Lauris Darzinš.
    CIPULIS - 0:1

10:35
    Vstřelená branka lotyšský celek pochopitelně nabudila, ale domácí se zároveň jistě budou snažit srovnat krok.

11:05
    Zmatek před vlastní brankou řeší Sedláček přerušením hry.

11:36
    Růžička vystřelil a jeho pokus Sedláček neudržel. Domácí se rychle pokoušeli o dorážku, ale obrana Rigy byla pozorná.

12:05
    Čistov z úhlu zkoušel překvapit Sedláčka, úspěšný nebyl.

12:45
    Popov se krásně obtočil kolem bránícího hráče a pokusil se dostat puk před Sedláčka. Hosté tam však znovu byli v dostatečném počtu hráčů.

13:34
    Hossa vybruslil z rohu až do střelecké pozice a Fokin musel dávat pozor na střelu slovenského útočníka.

14:04
    Ščastlivij připravoval pozici pro Hossu, ale výborně se vrátil Růžička, který Slovákovi nadzvedl hokejku a obral ho o šanci.

14:32
    Každopádně napadání, a osobní souboje celkově, dělají domácím velké potíže.

14:59
    Sedláček vyrazil další ránu od modré.

15:12
    Cipulis se šikovně dostal mezi dva bránící hráče, ale střelou z úhlu neměl nárok na Fokina vyzrát.

17:07
    Lotyši od úvodní šance poměrně dobře brání, což je jejich deviza.

17:58
    Ščastlivij se zkoušel protáhnout mezi dvěma beky, ale neslavil úspěch.

18:13
    Hosté si zahrají další přesilovku. Jan Bulis (CLJ) na poslední chvíli zatáhl za ruční brzdu a fauloval. Dvě minuty za sekání.

18:43
    Traktor vybojoval kotouč a poslal ho zpět k Sedláčkovi.

18:57
    Na rozdíl od první početní výhody se ta druhá hostům příliš nevede.

19:36
    Riga v pásmu a trpělivě kombinuje.

19:49
    Jurčina dvakrát za sebou vyslal pokus na Fokina. Oba ale domácí brankář spolehlivě vyrazil.

20:00

Pominulo dvacet minut hry. Jedinou branku duelu mezi Čeljabinskem a Rigou zatím vstřelil Martins Cipulis, který využil chyby Kondratěva na modré čáře. Šance byly k vidění na obou stranách, ale kromě trefy lotyšského forvarda už vynikali brankáři.

20:01

20:35
    Fokin zapisuje první zákrok prostřední části. Prověřil ho Krisjanis Redlihs.

21:56
    Úvod periody provází hodně nepřesností na obou stranách.

22:22
    Pročistit vzduch by mohla další přesilová hra Rigy. Dvě minuty za držení dostává Vitalij Aťušov (CLJ).

22:54
    Hosté se usadili v pásmu a začínají svůj vzorec pro přesilovku.

23:32
    Cibulskis to zkoušel od modré, ale jeho pokus se k Fokinovi nedostal.

23:49
    A hosté tak znovu začnou od Sedláčka.

24:14
    Nakonec se ke střele dostal Hossa, ale Fokin se stihl rychle přesunout.

24:22

25:24
    Po početní výhodě se vrací hra nepřesností.

25:28
    Další trest pro nedisciplinované domácí. Dvě minuty za držení dostává Arťom Borodkin (CLJ).

26:02
    Darzinš pěkně našel Vidella a jen včasný zákrok obránce Kondratěva zabránil obdržené brance.

26:14
    Oba si spolupráci zopakovali v opačném gardu. Darzinš ale nemohl pálit z první a to stačilo Fokinovi, aby se přesunul a střelu lotyšského forvarda vykryl.

26:25
    Pujacs napřáhl od modré, Fokin v pokleku předvedl další důležitý zákrok.

26:52
    Čeljabinsk zkusil dokonce ohrozit Sedláčka, ale pro někdejšího zlínského brankáře to byl snadný zákrok.

27:30
    Domácí hrají v plném počtu.

28:06
    Osnovin to zkusil vzít na sebe. Jeho pokus však, jak už několikrát dnes, srazili před Sedláčkem hosté do ochranné sítě.

28:53
    Kosticyn podnikl ofenzivní výpad a vybojoval přesilovou hru. Dvě minuty za držení dostává Krisjanis Redlihs (RIG).

29:20
    Trpělivost růže nepřinesla, Riga dostala puk k Fokinovi.

29:51
    Růžička trefil puk na lapačku Sedláčka, který srazil do rohu.

30:03
    Ani s pokusem Panova neměl český brankář sebemenší potíže.

30:24
    Kondratěv se před brankou dostal k odraženému puku, ale ani on Sedláčka nepřekonal.

30:53

31:18
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Přesilovka sice skončila, ale domácí přeci jen srovnávají skóre. Obránce DERON QUINT využil toho, že Sedláček přes několik těl před sebou neměl nárok vidět kotouč a na střelu od modré tak nemohl zareagovat. Asistence: Anton Glinkin.
    QUINT - 1:1

32:25
    Domácím pochopitelně narostla křídla. Sedláček znovu nucen přerušit hru u vlastní branky.

33:54
    Růžička se snažil vybruslit až před Sedláčka, ale tam jej hosté nepustili.

34:34
    Další početní výhoda pro Rigu. Dvě minuty za podražení si jde odsedět opět Arťom Borodkin (CLJ).

35:10
    Dlouho se bojovalo o kotouč v pásmu domácích. Nakonec se ke střele dostal Darzinš a Fokin byl opět na místě.

35:53
    Traktor nyní poctivě brání a hosté se nechytají.

36:13
    Pujacs si udělal prostor, ale jeho střela k Fokinovi neprošla.

36:36
    Genoway hledal úplně volného Hossu, ale přihrávku domácí vystihli a vyhodili. Navíc jsou v plném počtu.

37:50
    Riga se usadila v pásmu, ale zatím jen obehrává puk u mantinelu.

38:30
    Čeljabinsk pro to neměl pochopení, ale o moc lépe si nevedl.

38:49
    Obě pětky byly dlouho na ledě a střídají.

39:01
    Bude se znovu vylučovat. Lauris Darzinš (RIG) bude pykat dvě minuty za podražení.

39:22
    Kosticyn pálil hodně nepřesně.

39:38
    A hosté donutili domácí začít zpoza vlastní branky.

40:00
    Domácí dostali kotouč do branky, ale podle signalizace rozhodčích a také sirény se tak pravděpodobně stalo až po konci třetiny.

40:00
    A je to tak. Nebude se ani telefonovat, aby si sudí situaci ověřili.

40:00

Druhá třetina přinesla jednu branku. Na svědomí jí měl obránce Deron Quint, který chytrou ranou propálil brankáře Jakuba Sedláčka. Po dvou třetinách je tedy skóre nerozhodné a uvidíme, jestli bude dvacet minut stačit na to, aby některý z celků strhl výhru na svou stranu.

40:01

40:23
    V úvodu třetiny domácí dohrávají přesilovou hru, kterou si přenesli ze druhé části.

40:55
    Sedláček vyrazil střelu Kosticyna nad sebe. Popov poté doklepl do branky, ale stalo se tak vysokou holí, a proto branka po konzultaci s videorozhodčím není uznána.

41:47
    Paradoxní je, že domácí se v poslední přesilovce prosadili dvakrát, ale ani jedna branka nemohla platit.

43:16
    Kosticyn si v útočném pásmu nerozuměl se spoluhráči a Čeljabinsk tak musí útočnou třetinu vyklidit.

44:03
    Domácí jsou zatím v poslední periodě více hladovější po úspěchu.

44:47
    Čistov posílal nebezpečný pas před branku, kde obráncům vypomohl Sedláček.

46:05
    Meija dostal hodně místa na vrcholu kruhu. S jeho střelou si poradil Fokin, jenž vyrazil puk do rohu.

47:11
    Kondratěv v dobré pozici zakončoval, ale Kosticyn se teď oprávněně na svého spoluhráče zlobí. Kdyby ruský obránce běloruskému útočníkovi přihrál, střílel by někdejší forvard Nashvillu do prázdné branky.

48:32
    Hosté se zatím nedokážou ztotožnit s tempem, které domácí nasadili v poslední třetině.

48:54
    Zahrají si ale další přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Oleg Piganovič (CLJ).

49:37
    Zatím se ale ani v početní výhodě Rize nedaří usadit v pásmu.

50:26
    Genoway hledal před brankou Mikelise Redlihse, kterému puk přeskočil hokejku.

50:54

51:43
    Střela Čistova neprošla na Sedláčka a skončila za brankou.

52:43
    Kosticynovu střelu kryje u tyče Sedláček, domácí však mají výhodu.

52:56
    Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Kaspars Saulietis (RIG).

53:14
    Nebezpečný pokus vyslal opět Kosticyn, Sedláček vyrazil.

53:42
    A další výborný zákrok Sedláčka. Ten toho přitom moc neviděl.

54:26
    Lotyšský celek dobře ubránil modrou čáru a určitý čas donutil domácí kombinovat jen ve středním pásmu.

54:56
    Toto oslabení už hosté zvládnou a jsou v plném počtu.

55:16
    Sedláček vyrazil puk nad sebe a před prázdnou brankou jej do bezpečí odpálil Ščastlivij.

55:57
    Další trest opět pro hosty. Dvě minuty dostává Oskars Cibulskis (RIG).

56:15
    Riga se ovšem znovu dokázala na úvod osvobodit.

56:30
    Další nepřesnost znovu připravila Traktor o pozici v útočném pásmu.

57:33
    Velmi dobře zasáhl Sedláček, který vkleče vytáhl střelu mířící pod břevno. Skvělý zákrok ramenem.

57:57
    Tuto přesilovku si domácí za rámeček rozhodně nedají.

58:29
    Konec třetí třetiny se blíží, nikoli však konec dnešního duelu.

59:15
    Traktor zamkl svého soupeře na krátký čas v jeho pásmu.

59:38
    Hosté se ale z tlaku vymanili.

60:00

Siréna oznámila konec třetí třetiny, ve které žádná branka nepadla. Po kratičké přestávce nás tak čeká v Čeljabinsku prodloužení.

60:01

60:50
    Darzinš počkal na Ščastlivije, který trefil pouze nohy obránce.

61:23
    Sedláček předvedl u bližší tyče poměrně nejistý zákrok. Kotouč mu ale nevypadl a hra je přerušena.

61:58
    Meija srdnatě bojoval s přesilou, ale v rohu nakonec o puk přišel.

62:30
    Polovina prodloužení za námi, šance v nastavení zatím nebyly k vidění.

62:56
    Pujacs se odhodlal ke střele, která však byla nepřesná.

63:06
    Teď to bylo vážnější, protože Pujacs si najel na přihrávku před branku, ale zblízka zamířil vedle!

64:00
    Poslední minuta nastavení.

64:40
    Domácí se dostali do pásma.

64:45
    A Sedláček přerušil hru, takže se ještě jednou bude vhazovat.

64:51
    Ještě jedno přerušení, kotouč vypadl do ochranné sítě.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení přineslo jednu velkou šanci, kterou ale spálil Pujacs. Následovat tedy budou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Bukarts střelou mezi betony neproměňuje.

1. série
    0:0
    Andrej Kosticyn zamířil na vyrážečku, ale Sedláček zakročil včas.

2. série
    0:0
    Darzinšovi střela vůbec nesedla, Fokin v podstatě neměl práci.

2. série
    1:0
    Anton Glinkin zamířil pod vyrážečku a dává branku!

3. série
    1:1
    Marcel Hossa to udělal náramně. Potáhl si puk a poté zamířil mezi betony Fokina. Je srovnáno.

3. série
    1:1
    Nájezdy pokračují, protože Čistov Sedláčka střelou na lapačku nepřekonal.

4. série
    1:1
    Andrej Kosticyn znovu zkusil štěstí, ale bekhendovou kličku Sedláček vystihl. Hosté mohou rozhodnout.

4. série
    1:1
    Lauris Darzinš ale Fokina nepřekonává, takže se pokračuje.

5. série
    1:1
    Glinkin už měl Sedláčka na lopatkách, jenže puk mu utekl do rohu.

5. série
    1:1
    Bukarts mířil na přední tyč, ale Fokin zneškodnil.

6. série
    1:1
    Stejní střelci pokračují. Čistov ani tentokrát neuspěl, zkoušel to mezi betony.

6. série
    1:1
    Krisjanis Redlihs zamířil přesně do lapačky Fokina.

7. série
    1:1
    Autor jediné branky domácích Deron Quint také nedává. Střelu na vyrážečku Sedláček vystihl.

7. série
    1:1
    Tak to je nevídané. Saulietis trefuje přesně lapačku Fokina a pojede se další série.

8. série
    1:1
    Andrej Kosticyn není ani napotřetí úspěšný.

8. série
    1:1
    Marcel Hossa tentokrát nedává, Fokin byl hodně v brance. Hossa musel střílet a to nevyšlo.

9. série
    1:1
    Osnovin jel rychle, ale střelu na vyrážečku Sedláček kryje.

9. série
    1:1
    Ani teď! Bukartsovi ujel puk a následná střela byla pramálo nebezpečná.

10. série
    2:1
    Kyle Wilson se konečně prosadil! Krásná střela zblízka bekhendem.

10. série
    2:1
    Darzinš předvedl další mizerný nájezd a utkání je konečně u konce!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
    Autorem vítězného nájezdu se v 10. sérii stal KYLE WILSON.
    WILSON - 2:1

Drama je u konce. Čeljabinsk dovedl vyrovnaný zápas do vítězného konce. V rozstřelu měl dva šikovné hokejisty, zatímco za hosty se prosadil jen Marcel Hossa.

Československá stopa v utkání

Martin Růžička (CLJ) 0+0
    Jan Bulis (CLJ) 0+0
    Jakub Sedláček (RIG) 96,97 %, 1 obdržený gól
    Milan Jurčina (RIG) 0+0
    Marcel Hossa (RIG) 0+0, proměněn sam. nájezd (17:43:17)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 32. Quint (Glinkin), rozh. náj. Wilson – 10. Cipulis (Videll, Darzinš)