Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Riga 2:1 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Jokerit 5:7 (kon.) | Soči – Kazaň 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 0:1 (0:2 po s.n.)
HK Soči
0:5 (0:4, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Středa 17.09.2014, 17:30 • Ledový palác Bolšoj (kapacita 12000 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (20:03:07)

Největší čas na ledě: Ščitov 23:47 – Medvěděv 20:02

Dnešní zápas v olympijské hale Bolšoj byl prakticky rozhodnut po 15 minutách hry, kdy hosté z Kazaně už vedli o čtyři branky. Skóre utkání otevřel již po 69 vteřinách hry Fjodor Malychin, který využil svého důrazu na brankovišti.

V 7. minutě pak na rozdíl dvou branek zvyšoval Ilja Nikulin, který využil početní výhodu. Přesilové hry se dnes pak ukázaly jako kámen úrazu. O chvíli později se totiž při hře 5 na 4 prosadil také Justin Azevedo.

Třetí branka ve vlastní síti už znamenala konečnou pro českého brankáře Tomáše Pöpperleho v brance Soči. Do první přestávky pak ještě přidal čtvrtý gól Kazaně Konstantin Kornějev, který rovněž využil početní výhodu.

Ve druhé třetině pak mohl zvýšit náskok hostů Michajl Varnakov, trestné střílení ale nedokázal zužitkovat. V poslední části hry se pak domácí dlouho snažili o vstřelení alespoň čestného gólu, nakonec ale sami ještě jednou inkasovali.

V úplném závěru si Sergej Kostitsyn připsal čtvrtou gólovou přihrávku v dnešním zápase při brance Shauna Heshky, který tak uzavřel konečné skóre na 0:5!

Nejlepší hráči zápasu:
    Andrej Gavrilov – Sergej Kostitsyn

60:00

59:48
    Jevgenij Bodrov ještě zřejmě nechtěně zasáhl Andreje Plechanova hokejkou do obličeje, za což vidí dvouminutový trest.

59:33
    Zakázané uvolnění domácích.
    Shaun HESHKA - 0:5

59:19
    Kazaň vstřelila branku!
    Naopak se v závěru ještě prosazují hosté. Nejlepší hráč dnešního zápasu Sergej Kostitsyn táhl akci, z pravé strany stáhl hru s pukem na hokejce na střed, v mezikruží pak zpětnou přihrávkou vybídl SHAUNA HESHKU, který se trefil přesně k tyči! Asistence: Sergej Kostitsyn a Igor Mirnov.

58:50
    V samém závěru zápasu se domácí ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól, dělovka Joonase Jarvinena ho ale nepřinese.

58:07
    Jevgenij Bodrov se vrací na ledovou plochu, hosté hrají v plném počtu.

57:39
    Kirill Petrov vystihl přihrávku domácích obránců na modré čáře a řítil se na Gavrilova, v závěru už ale ztrácel rychlost, a tak vystřelil z velké dálky, což Gavrilova nemohlo překvapit.

57:07
    Domácí diváci si sice žádají branku, puk po sražené střele Coryho Emmertona ale končí pouze v ochranné síti.

56:58
    Emil Garipov si našel puk po tvrdé ráně Andre Peterssona od modré čáry.

56:33
    Jedna z posledních příležitostí pro domácí, jak smazat nulu na střeleckém kontě. Zatím se ale hraje spíše před Gavrilovou brankou.

56:07
    Domácí se snaží alespoň o čestný úspěch, akci Šiškanova nyní faulem přerušil Jevgenij Bodrov, který si míří odpykat menší trest za držení protihráče.

55:44
    Až nyní se přerušuje, když se hosté z Kazaně dostali do postavení mimo hru.

55:21
    Opět se hraje dost dlouho bez přerušení, Sergej Kostitsyn vypálil z mezikruží nad branku.

54:49
    Na druhé straně se musel blýsknout také Garipov, který zneškodnil šanci Peterssonovi.
    Azevedo si v úniku na Gavrilova v brance Soči nepřišel!

54:26
    Po další velké chybě domácích v obraně se do šance dostal Dmitrij Obuchov, Gavrilov ale vytáhl další exkluzivní zákrok!

53:49
    Oscar Moller se proti přesile neprosadil, tak alespoň nahodil puk na Gavrilova.

53:01
    I početní výhoda domácích rychle končí, neboť Shaun Heshka je už na ledě, hraje se v plném počtu na obou stranách.

52:46
    Krikunov je na ledě, začíná krátká přesilovka Soči.

52:10
    Kazaň už hraje takový udržovací hokej, nikam se dopředu moc nežene, hlavně už neinkasovat.

51:22
    Justin Azevedo obral váhajícího obránce o puk a mířil sám na Gavrilova, kterého ale střelou mezi betony nepřelstil!

51:08
    Bodrov je zpátky na ledě, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

51:01
    Další vyloučení, za držení protihráče je vyloučen hostující obránce Shaun Heshka.

50:46
    Síly na ledě se srovnají, za hákování Medvěděva je vyloučen právě Ilja Krikunov.

50:29
    Ilja Krikunov se z úhlu natlačil až před branku, v těsné blízkosti branky ale nedokázal nasměrovat puk tam, kam chtěl.

50:06
    Andre Petersson sice dobře zavezl puk do útočného pásma, domácím byl ale odpískán ofsajd
    Dnešní utkání sleduje v hale Bolšoj 9126 diváků.

49:30
    Sražená střela Nikity Ščitova končí až v ochranné síti, vhazovat se bude před Garipovem.

49:08
    Opět vyloučení na straně Kazaně, za hákování míří na trestnou lavici Jevgenij Bodrov.

48:42
    Max Warn vybojoval kotouč, objel branku a naservíroval ideální parketu pro Alexandera Ščerbinu, který se své šance snad zalekl a nedokázal ani vystřelit.

48:10
    Posledních pár minut se hraje hodně plynule, rozhodčí dlouho nepřerušili hru.

47:28
    Hosté se nyní sami vyhnali z útočného pásma, Vladimir Děnisov musí spěchat pro puk až do vlastní třetiny.

46:47
    Burmistrov se vrací na led, Kazaň hraje v plném počtu.

46:21
    Garipov teď zrovna nepomohl svým spoluhráčům, když nahození od modré čáry vyrazil jen před sebe, hostující obrana si ale dokázala poradit a odklidila kotouč do bezpečí.

45:52
    Přesilová hra Soči se opět odehrává po většinu času mimo obranné pásmo hostů.

45:10
    Kazaňským se ale podařilo vyhodit až ke Gavrilovově brance.

44:47
    Alexander Burmistrov znovu oslabuje svůj tým. Na to, že Kazaň od první třetiny vede o čtyři branky, tak jsou její hráči až zbytečně nedisciplinovaní.

44:13
    Kapitán hostů Svitov se vrací z trestné lavice na led, Kazaň je tak opět kompletní.

43:25
    Domácí hráči už mají ale opět problém vůbec se usadit v útočném pásmu při přesilové hře.
    Kornějev posunutím branky zamezil domácím skórovat!

42:52
    Další obrovská šance domácích! Anisin vyápil tvrdou ránu z levé strany, Garipov puk pouze vyrazil před sebe, kde dojížděli hned dva domácí hráči, Kornějev se ale obětavě vrhl do brankoviště a v pádu posunul branku, kotouč stejně skončil za brankou!

42:34
    Do třetí třetiny vstoupili domácí hráči asi nejlépe, Igor Ignatuškin teď sám před brankou nedokázal zvednout kotouč nad Garipovův beton.

42:13
    Za hákování je vyloučen Alexander Svitov, přesilová hra pro domácí.

41:52
    Hosté si přihráli rukou, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

41:12
    Fjodor Malychin se snažil proháčkovat s pukem až před branku, to se mu nepodařilo. Na druhé straně musí Garipovat likvidovat puk po lehké teči Coryho Emmertona.

40:37
    Hosté opět vstoupili aktivně do třetiny, Burmsitrov hledal před brankou najíždějícího Dmitrije Obuchova, který se ale přes obránce nedostal k puku.

Největší čas na ledě: Ščitov 16:12 – Medvěděv 13:34

Druhá třetina sice nepřinesla žádnou branku, o nudu ale rozhodně nebyla nouze. Hned v úvodu mohl ke svému výbornému výkonu v dnešním zápase v přesilové hře přidat branku Sergej Kostitsyn, po výborné přihrávce Azeveda ale nedokázal zvednout kotouč tak, aby netrefil beton Gavrilova.

Největší příležitost na vstřelení branky pak měl ve 28. minutě Michajl Varnakov, který v oslabení vystihl špatnou rozehrávku Wilsona a řítil se sám na Gavrilova, který ho podrazil a následovalo trestné střílení, které ale Varnakov nedokázal proměnit.

Po čtyřiceti minutách hry tak Kazaň stále vede na ledě olympijské arény Bolšoj v Soči 4:0!

40:00

39:57
    V samém závěru druhé periody je ještě odpískáno zakázané uvolnění domácích.

39:41
    Kirill Petrov se při svém průniku do útočného pásma dostal do ofsajdu, poté se strhla menší mela, kterou ale rozhodčí včas odtrhli, nebude se ani vylučovat.

39:16
    Kornějev je na ledě, domácí se v této početní výhodě vůbec neprosadili, Emil Garipov nemusel řešit žádnou nepříjemnou situaci.

38:40
    Hosté si v klidu přihrávají ve vlastním obranném pásmu, jakoby ani nehráli v oslabení.

38:14
    Sergej Kostitsyn ještě dojel puk a ušetřil několik cenných vteřin pro svůj tým v útočném pásmu, běloruský útočník dnes hraje vynikající zápas.

37:51
    Tvrdá rána Koledova od modré čáry končí na zadním mantinelu, hosté pak vyhazují přes všechny čáry.

37:16
    Plný počet hráčů na ledě ale Kazani nevydržel dlouho, za krosček je menším trestem potrestán Konstantin Kornějev.

36:52
    Také Medvěděv se vrací na led, hosté hrají v plném počtu.

36:35
    Domácím dnes nejde prostě nic, jednoduchá ztráta znamená vyhození z hokejky Ilji Nikulina.

36:19
    Petersson je na ledě, začíná zkrácená přesilová hra Soči.

35:53
    V útoku opět kazaňští, hra se s větším prostorem na ledě trochu otevřela, hraje se nahoru dolů.

35:25
    Max Warn vyslal z vrcholu pravého kruhu nepříjemnou skrytou střelu, kterou Garipov na poslední chvíli vytáhl betonem do bezpečí.

34:52
    Alexander Ščerbina vybojoval puk ve vlastním pásmu a snažil se proniknout, Jevgenij Medvěděv ho ale zastavil nedovoleným způsobem, pomohl si držením. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

34:19
    Andre Petersson je nakonec vyloučen za faul kolenem.

34:08
    Málo vídaná situace, hosté už více jak minutu drží kotouč na svých hokejkách, stále mají výhodu.

33:26
    Tak nakonec z toho bude čistá přesilovka Kazaně, Děnisov totiž právě skáče zpátky na led.

33:04
    Síly na ledě se ale za malou chvíli srovnají, vyloučení nemine Andre Peterssona, který ve snaze získat kotouč podrazil protihráče.

32:37
    Musin už je na ledě, Kazaň hraje ve čtyřech.

32:16
    Hosté dokázali vyškrábat puk z rohu kluziště tak, že se jim povedlo i vyhodit, hlavní roli v tomto oslabení hraje Shaun Heshka.

31:55
    Rozvážná kombinace domácích nakonec skončila střelou Pavla Koledova od modré čáry, puk končí mimo.

31:26
    Domácím dělá opět problém usadit se v útočném pásmu, zbytečným zákrokem jim ale Vladimir Děnisov nabídl dvojnásobnou přesilovku, obránce Kazaně je vyloučen za podražení.

30:55
    Arťom Lukojanov dobře vystihl záměr Wilsona na modré čáře a pelášil rychle na druhou stranu, v klíčovém okamžiku ale ztratil rovnováhu a upadl.

30:37
    Další přesilová hra pro domácí, za podražení míří na trestnou lavici Damir Musin.

30:09
    Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny, hosté se provinili postavením mimo hru.

29:52
    Justin Azevedo vybojoval puk v rohu kluziště a hosté se usazují v útočné třetině.

29:06
    Shaun Heshka se v rychlém útoku hostů dostal k puku, se střelou dlouho čekal na nejlepší okamžik, který ale nakonec nepřišel a kanadský obránce ve službách Kazaně trefil pouze obránce před sebou.

28:51
    Petrov se vrací na led, AK Bars hrají v plném počtu.

28:18
    Pokračuje tak přesilovka domácích, kteří se ale v početní výhodě spíše trápí.
    Varnakov neproměňuje trestné střílení!

27:44
    Varnakov zvolil hodně rozvážné provedení samostatného nájezdu, krátkou kličkou s následným zasunutím kotouče mezi nohy si na Gavrilova ale nepřišel!

27:44
    Michajl Varnakov vystihl rozehrávku Wilsona a řítil se sám na Gavrilova, který ho nevybíravým způsobem podrazil. Trestné střílení pro Kazaň!

27:12
    Po dvou sražených střelách Ščitova a Wilsona se host= osvobozují vyhozením až ke Gavrilovově brance.

26:51
    Přesilová hra pro Soči, za držení protihráče je vyloučen právě Kirill Petrov.

26:37
    V právě probíhající komerční přestávce probíhá halou Bolšoj mexická vlna, což je za tak nepříznivého stavu pro domácí celek trochu rarita.

26:37
    Kirill Petrov se uvolnil na levé straně, poté si dal před puk šikovně tělo tak, aby se k němu nemohli dostat protihráči, na Gavrilova si ale nepřišel.

25:59
    Domácí publikum teď ocenilo obětavost jednoho z domácích útočníků, který se bezhlavě vrhl do blokování střely Nikulina.

25:27
    Sergej Kostitsyn dnes hraje parádně, nyní dokázal vybojovat puk v souboji se dvěma protihráči!

24:48
    Situace dva na jednoho pro domácí, Michajl Anisin ale dostal tak těžkou přihrávku, že ani nemohl zakončit. Následně hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

24:10
    Oscar Moller dostal dobrou nabídku do prostoru mezi kruhy, vystřelil ale pouze do obránce.

23:54
    Hosté v postavení mimo hru.

23:32
    Hosté tentokrát přesilovou hru nezužitkovali, Petersson je na ledě.

22:41
    Domácím hráčům se povedlo poprvé v oslabení vyhodit, Emil Garipov ale rychle vrací puk zpátky na jejich polovinu.

22:06
    Ve velké šanci se po přihrávce Azeveda ocitl Sergej Kostitsyn, Gavrilov ale i s přispěním štěstí dokázal uhájit svou branku.

21:32
    Za podražení je vyloučen Andre Petersson, následuje pátá přesilovka hostů v dnešním zápase.

21:16
    Hosté mají výhodu, puk ale mají na hokejkách ve vlastním obranném pásmu.

20:45
    Hosté vstoupili aktivně i do druhé části hry, Gavrilov musel likvidovat střely Kostitsyna a Kornějeva, s oběma si poradil bez problémů.

Největší čas na ledě: Wilson 6:29 – Heshka 7:27

V první třetině jsme viděli hokejovou show v podání hostů z Kazaně. AK Bars se dostali do vedení již po 69 vteřinách hry, kdy se dorážkou z předbrankového prostoru prosadil Fjodor Malychin.

V 7. minutě pak využil početní výhodu Ilja Nikulin. Přesilové hry se ukázaly jako kámen úrazu v první třetině, o pár minut později ji totiž využil i Justin Azevedo, což už byla konečná pro českého brankáře Tomáše Pöpperleho v brance Soči.

Na 4:0 pak opět v přesilové hře v 15. minutě zvyšoval Konstantin Kornějev. Tři finální gólové asistence v přesilových hrách si připsal na své konto běloruský útočník Sergej Kostitsyn. Kazaň tak po první dvacetiminutovce vede na ledě Soči 4:0!

20:00

19:47
    V samém závěru první části hry posílá čárový rozhodčí domácí hráče ještě do obranného pásma kvůli zakázanému uvolnění.

19:17
    Hosté už jsou v plném počtu, Děnisov je na ledě.

19:12
    Krikunov se štěstím udržel útočné pásmo pro domácí a poté se dostal do zajímavé příležitosti, ztroskotal ale na připraveném Garipovovi.

18:31
    Po icingu domácích hokejistů se hra přesune do obranného pásma Soči.

17:52
    Pěkná kombinace domácích hráčů v přesilové hře zatím nevede k žádnému zakončení, Garipov si moc zákroků v první třetině nepřipsal.

17:17
    Dobrý forčeking domácích končí faulem Vladimira Děnisova, který se provinil nedovoleným bráněním.

16:45
    Krikunov už je na ledě, tuto přesilovou hru hostů tak Soči ustáli bez újmy.

16:28
    Domácí hokejisté se ale i přes značnou frustraci brání v oslabení dobře.

15:54
    Hráči Kazaně už se dnešním zápase víceméně baví, v početní výhodě se snaží vymyslet nějakou pohlednou akci se zakončením do prázdné branky.

14:45
    Ve stejné minutě je navíc vyloučen Ilja Krikunov za hákování a hosté tak budou pokračovat v další přesilové hře.
    Konstantin KORNĚJEV - 0:4

14:45
    Stejně to ale hostům nestačí, přidávají již čtvrtý gól v zápase, z toho třetí v přesilové hry. Kornějev přenechal puk i místo na modré čáře Mirnovovi a spěchal rychle před branku, kde ho přihrávkou zpoza branky našel opět Kostitsyn a pro obránce Kazaně už nebyl problém zasunout kotouč do branky! Asistence: Sergej Kostitsyn a Igor Mirnov.

14:25
    Kazaňští se v této přesilovce ještě nedokázali usadit ani v útočné třetině. Pravda ale je, že mají nahráno.

13:52
    Hostům se začátek další početní výhody moc nevydařil a hráči Soči se dokázali osvobodit.

13:30
    Michajl Anisin míří opět na trestnou lavici, tentokrát odsedět trest za příliš mnoho hráčů na ledě, následovat bude další přesilová hra Kazaně.

12:34
    Hosté stále při chuti, opět kombinují v útočném pásmu.

11:55
    Třetí branka znamená už konečnou pro Tomáše Pöpperleho, kterého nahrazuje Andrej Gavrilov.
    Justin AZEVEDO - 0:3

11:55
    Hosté opět využívají přesilovou hru! Po několika přihrávkách se puk přes Děnisova dostal ke Kostitsynovi, který čekal na vhodnou příležitost na přihrávku. Běloruský reprezentant pak naservíroval puk přesně na hokejku JUSTINA AZEVEDA, který ač atakován Jarvinenem dokáazl lehce tečovat puk do branky! Asistence: Sergej Kostitsyn a Vladimir Děnisov.

11:22
    Nikulin se ale už vrací na led a začíná přesilovka Kazaně.

11:16
    Síly na ledě se na malou chvíli srovnají, za hákování je vyloučen domácí útočník Michajl Anisin.
    Emmerton neuspěl ve velké šanci!

10:47
    Cory Emmerton ale nyní mohl snížit, ani v druhé velké šance během krátké chvíle ale neuspěl. Tentokrát dorážel z bezprostřední blízkosti, branku ale přestřelil!

10:09
    Diametrálně odlišné přesilové hry. Zatím domácí v oslabení nedokázali pořádně vyhodit, Kazaň se brání celkem v klidu.

09:36
    Hostům se podařilo rychle vyhodit a málem se Justin Azevedo dostal i do velké šance, na poslední chvíli ale domácí obránci zatáhli za záchrannou brzdu a odvrátili nebezpečí.

09:22
    První přesilová hra pro Soči, za držení protihráče je vyloučen střelec druhé branky Ilja Nikulin.

09:04
    Zakázané uvolnění domácích vrátí hru opět před Pöpperleho.

08:39
    Domácí se nyní dostali do obrovské šance! Cory Emmerton si sjel na přihrávku od Anisina, tváří v tvář Garipovovi ale nastřelil pouze hostujícího brankáře!

08:10
    Snad první zákrok večera musel předvést Emil Garipov, z levé strany střílel Andre Petersson.

07:54
    Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:30
    Tomáš Pöpperle raději ukryl kotouč před dotírajícím Svitovem, vhazovat se bude před brankou Soči.
    Ilja NIKULIN - 0:2

06:59
    Už se zdálo, že hostující přesilovka zůstane bez využití, nakonec se ale Kazaň prosadila. Sergej Kostitsyn přihrál zpoza branky na sjíždějícího ILJU NIKULINA, který trefil přesně prostor pod horní tyčkou Pöpperleho branky! Asistence: Sergej Kostitsyn a Justin Azevedo.

06:17
    Pöpperle uklidnil hru pokrytím kotouče v jeho lapačce, domácí tak mohou vystřídat. Varnakov se před brankou ještě dostal do menšího klinče se Ščitovem, vylučovat se ale nebude.

05:41
    Další střelecký pokus Jevgenije Medvěděva zblokován, Ščitov ale nedokázal vyhodit.

05:14
    Tvrdá rána Medvěděva od modré čáry sražena do rohu, Kazaň ale pokračuje v tlaku.

04:59
    Uvidíme první přesilovou hru v zápase, kterou si zahrají hosté. Za hákování je vyloučen Alexander Ščerbina.

04:38
    V útočném pásmu opět kazaňští, Kirill Petrov se s pukem za brankou snaží něco vymyslet.

04:01
    Až nyní se domácí dostali k zakončení, střela kapitána Ščitova od modré čáry ale neměla gólové parametry.

03:32
    Jevgenij Medvěděv uklidnil hru a s pukem na hokejce čeká na své spoluhráče, kteří střídají.

02:47
    Domácí hráči se ještě nedostali ani na dostřel Garipovovy branky, zatím hrají pouze hokejisté AK Bars.

02:15
    Kazaň pokračuje v aktivním pojetí hry, domácí se ještě k ničemu nedostali, zatím se hraje v hodně komorné atmosféře.
    Fjodor MALYCHIN - 0:1

01:09
    Hosté jdou hodně rychle do vedení! FJODOR MALYCHIN vyhrál čistě vhazování, Konstantin Kornějev se na modré čáře s ničím nepáral a vyslal tvrdou střelu, kterou Pöpperle pouze vyrazil před sebe, kde měl Malychin už snadnou práci s dorážkou! Asistence: Konstantin Kornějev.

01:05
    A Tomáš Pöpperle přerušuje hru dobrým zákrokem lapačkou proti střele Kosticyna.

00:33
    Hosté se hned usadili v pásmu, nejdříve střílel Burmistrov do domácího brankáře Pöpperleho, v následné akci se pokoušel propasírovat kotouč do branky Oscar Moller, ani on ale neuspěl.

00:11
    Hra rychle přerušena, protože puk vypadl na střídačku domácích.

00:01

Máme po hymně, rozhodčí se pozdravili s kapitány obou týmů, už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního zápasu v olympijské aréně.
    Po ruské hymně už nic nebude bránit úvodnímu vhazování!

Oba celky jsou již na hrací ploše, právě zní ruská hymna.

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Wilson, Ščitov (C), Koledov, Petrov, Jarvinen, Pautov, Plechanov – Krutov, Krikunov, Ignatuškin – Petersson, Anisin, Emmerton – Děmkov, Warn, Ščerbina – Šiškanov, Achmetov, Morozov – Ševčenko
    Trenér: Vjačeslav Bucajev.

AK Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Musin, Medvěděv, Děnisov, Rylov, Heshka, Pajgin, Nikulin, Kornějev – Varnakov, Moller, Burmistrov – Svitov (C), Obuchov, Lukojanov – Bodrov, Azevedo, Petrov – Mirnov, Kosticyn, Malychin
    Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Medvěděv, Morozov.

Československá stopa v dnešním zápase:

Tomáš PÖPPERLE (SOČ) – 4 zápasy, 2 výhry, úspěšnost zásahů 91,8%, průměr obdržených gólů na zápas 2,54
    Kazaň patří mezi nejaktivnější týmy KHL na sociálních sítích. Podívejte, jak se před dnešním zápasem bavila trojice Shaun Heshka, Oscar Möller a Justin Azevedo.

AK BARS KAZAŇ

Kazaň patři dlouhodobě k nejúspěšnějším týmům celé KHL. AK Bars dokázali dokonce první dva ročníky Kontinentální hokejové ligy v letech 2009 a 2010 vyhrát. Od té doby se ale pouze jednou prokousali do semifinále, loni dokonce skončili již v prvním kole na Novosibirsku.

V aktuální sezóně zatím Kazaň potvrzuje svou pověst, když po 6 odehraných zápasech má na svém kontě 11 bodů za 3 výhry, 1 výhru po samostatných nájezdech a 2 prohry. V tabulce Východní konference patří týmu z oblasti Tatarstán 5. místo.

V současném kádru Kazaně působí hned řada slavných jmen. Několik ruských reprezentantů jako Burmistrov, Nikulin, Kornějev, Medvěděv nebo Varnakov je doplněno pár krajánky ze Švédska (Moller, Nilsson), finským útočníkem Pesonenem a kanadským obráncem Heshkou. V létě přišel do Kazaně také pražským fanouškům velmi známý kanadský štírek Justin Azevedo.

HK SOČI

Tým z olympijského města patří mezi tři letošní nováčky KHL (Jokerit a Togliatti), zatím si Soči nevede mezi ruskou elitou vůbec špatně. Po dvou úvodních prohrách s Petrohradem 2:3 a Jokeritem 0:3 přišly naopak dvě výhry za tři body.

Se šesti získanými body za výhry nad Dinamem Riga a Jekatěrinburgem tak nyní patří svěřencům trenéra Vjačeslava Bucajeva 8. místo v Západní konferenci.

V kádru Soči působí také jeden český hokejista, a to brankář Tomáš Pöpperle, který ještě loni hájil branku extraligové Sparty. Mezi hvězdy týmu pak patří Oleg Saprykin, Clay Wilson, Michajl Anisin nebo Cory Emmerton.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje, který už po několik sezón představuje Kontinentální hokejová liga. Ta se rozjela před 14 dny, dnes je na programu hned velká řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi HK Soči a AK Bars Kazaň, zápas začíná v 17:30!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 2. Malychin (Kornějev), 7. Nikulin (Kostitsyn, Azevedo), 12. Azevedo (Kostitsyn, Děnisov), 15. Kornějev (Kostitsyn, Mirnov), 60. Heshka (Kostitsyn, Mirnov)

HK Soči: Pöpperle (od 12. Gavrilov) – Wilson, Ščitov (C), Koledov, Petrov, Jarvinen, Pautov, Plechanov – Krutov, Krikunov, Ignatuškin – Petersson, Anisin, Emmerton – Děmkov, Warn, Ščerbina – Šiškanov, Achmetov, Morozov – Ševčenko

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Musin, Medvěděv, Děnisov, Rylov, Heshka, Pajgin, Nikulin, Kornějev – Varnakov, Moller, Burmistrov – Svitov (C), Obuchov, Lukojanov – Bodrov, Azevedo, Petrov – Mirnov, Kostitsyn, Malychin

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Medvěděv, Morozov