Mountfield HK – Písek 5:1 (kon.) | Vsetín – Prostějov 10:5 (kon.) | SHK Hodonín – Warriors Brno 5:4 (kon.)
Litoměřice – Kobra 6:2 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
HC Kobra Praha
Pátek 19.09.2014, 19:00 • Kalich Arena • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V dnešním utkání se představí týmy, které byli v minulé sezóně na opačném konci tabulky. Zatímco Kobra bojovala o záchranu, tak Stadion bojoval o postup mezi elitu. Litoměřice v přípravě odehrály deset utkání z čeho pouze dvakrát dokázaly vyzrát na svého soupeře. Obě tyto vítězství byly proti rivalovi z Ústí nad Labem. Přestože Kališníci mají tuto tristní bilanci, jejich cíl je jasný, útočit na postupové příčky. O Kobře toho moc nevíme, tak se necháme překvapit a uvidíme jak na tom tento pražský celek bude.

HC Stadion Litoměřice: Března (Lukeš) – Chmel, Winnerlich, Šikner, Melichar, Zedek, Kolíček, Krýsl, Staněk – Vilček, Zajan, Ransdorf – Chovanec, Kment, Polák – Neruda, Kauschitz, Popek – Čichovský.

HC Kobra Praha: Brunát (Kunst) – Nekvapil, Matoušek, Horníček, Petrov, Bednář, Hein, Kunst, Sládek, Švrhelna, Novák, Husák, Jobek, Brandros, Venll..

00:01

00:18
    Nepřesná rozehrávka Matouška a vhazovat se bude po pravé ruce Brunáta.

01:00
    Hein už chtěl střílet v prostoru mezi kruhy, ale hůl mu nadzvedl Melichar a obral jej o kotouč.

01:58
    Domácí jsou stále u kotouče a kombinují v útočném pásmu.

02:50
    Neruda pálil od levého mantinelu, ale pouze do připraveného Brunáta.

03:40
    Hosté se vůbec nedostávají do útočného pásma.

04:19
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    JAN CHOVANEC se dostal do samostatného úniku a na dvakrát překonal Brunáta. Asistence: Tomáš Kolíček.

05:07
    Popek střílel z vrcholu kruhů a Brunáta si s jeho střelou s menšími problémy poradil.

05:56
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Horníček.

06:45
    Šikner pálil od modré čáry, ke kotouči se dostal Kolíček, který z bezprostřední blízkosti trefil pouze Brunáta a druhá dorážka z hole Poláka skončila v ochranné síti.

07:30
    Zedek střílel do chumlu clonícího před bránou, ale kotouč nedoletěl až k brankáři.

07:56

09:00
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za zdržování hry dostává Adam Brandros.

09:27
    Chovancova špatná přihrávka přinutila Zedka odcouvat až vlastní modrou čáru.

10:25
    Kauschitz z levého mantinelu nahodil kotouč na Brunáta, který se poradil i s následnou dorážkou Popka.

10:50
    Kauschitz opět v akci. Tentokrát vyjel z poza branky, ale nepovedlo se u překvapit Brunáta.

12:10
    Do první šance dostali hosté, jmenovitě Brandros, který v situaci dva na dva hledal najíždějícího spoluhráče, jenže jeho přihrávka byla nepřesná.

13:49
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hákovaní dostává Tomáš Husák.

14:47
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

15:10
    Střelu Kauschitze z levého kruhu kryje Brunát.

15:21
    Zedek nahazuje od modré čáry, ale hostují brankář byl pozorný.

15:49
    Kobra v plném počtu.

16:11
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za hákování dostává Pavel Zajan.

16:27
    Bizdnář střílel od modré čáry a Winnerlich nebezpečně tečoval jeho střelu.

18:11

19:32
    Chovancova byla zblokována do ochranné sítě.

20:00

V první třetině byly jednoznačně lepším týmem domácí Litoměřice. Hosté si nevytvořili vetší šanci a skóre zatím hovoří ve prospěch Stadionu. V páté minutě se v samostatném úniku prosadil Chovanec a završil, ani po vstřelené brance, nekončící tlak domácích. Druhá třetina začne přibližně v 19:42.

20:01

20:39
    JAN CHOVANEC objel branku a zasunul kotouč za Brunáta, který se nestihl přesunout. Asistence: Lukáš Ransdorf.

21:09
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Tomáš Zedek.

21:56
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za zdržování hry dostává Daniel Petrov.

22:14
    PAVEL ZAJAN vybruslil z poza branky a přesnou střelou na vyrážečku pokořil Brunáta.

23:09

23:30
    Neruda pálil z pravého kruhu, kotouč se dostal k Šiknerovi, na kterého zívala prázdná branka, jenže Brunáta zastoupil výborným zákrokem jeden z bránících hráčů.

23:36
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za napadení dostává Filip Šikner.

27:15
    Kmentovu střelu z mezikruží zblokoval jeden z bránících hráčů.

27:32
    Jeden z bránících hráčů chtěl vyhodit kotouč, jenže přihrál přesně mezi kruhy stojícímu LUKÁŠI POLÁKOVI, který tvrdou střelou nad levý beton zvýšil náskok Stadionu. Asistence: Jan Kment.

27:48
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Václav Melichar.

29:48
    Kobra opět promarnila svojí přesilovou hru a domácí hrají v pěti.

30:33
    Brunát pevně svírá kotouč ve své lapačce po střele Zedka od modré čáry.

30:41
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za podražení dostává Filip Šikner.

30:51
    Litoměřice útočí i v oslabení. K bekhendové střele z levého kruhu se dostal Kauschitz.

31:20
    Hein se pokoušel na dvakrát překonat Březnu.

31:41
    Domácí jdou do tří! Dvě minuty za zdržování hry dostává Daniel Krýsl.

32:41
    Stadion hraje se čtyřmi hráči v poli.

33:35
    Petrov nevyřešil přečíslení dva na jednoho ideálně a trefil pouze hokejku Šiknera.

33:41

34:33
    Zajan chtěl napodobit Chovance, ale objetí branky a zasunutí za první tyč tentokrát Brunát přečetl.

35:27
    Dalekonosná střela Nováka od červené čáry nemohla překvapit pozorného Březnu.

35:47
    Melichar se ocitl sám před bránou s pukem na hokejce a možná se této situace lekl, jelikož mu střela vůbec nesedla.

35:54
    I hned po vhazovaní se ke střele dostal Popek a trefil břevno.

35:55
    Vyloučení domácích. Pět minut a osobní trest do konce utkání za bodnutí špičkou hole dostává Lukáš Popek. Trest odpykává Lukáš Čichovský.

36:23
    Domácí se osvobozují.

37:18
    Zatím jedinou střelu v přesilové hře si připsal Hein, která ovšem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

38:17
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za sekání dostává Tomáš Nekvapil.

39:06
    Třetí útok Stadionu kombinuje v útočném pásmu.

39:59
    Díky hybridnímu icingu dobruslil nepřesnou přihrávku Neruda, z poza branky hledal před brankovém prostoru Vilčka, který jeho prudkou přihrávku nezpracoval.

40:00

Na ledě je vidět pouze jeden tým a to Litoměřice. Stadion je jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vede o čtyři branky. O branky ve druhé třetině se postarali Chovanec, Zajan a Polák. Třetí perioda začne přibližně v 20:33.

40:01

40:10
    Chmel se pokoušel využít hybridní icing, ale jeho provedení nebylo ideální a vhazovat se bude v obraném pásmu Stadionu.

40:17

40:55

41:33
    Polák krásnou zadovkou našel mezi kruhy volného Kmenta, který ovšem trefil jen Brunáta.

42:32
    Čichovský měl před sebou prázdnou branku, ale do jeho střely stihl Brunát vložit lapačku.

42:57
    Po zásahu jednoho z protihráčů zůstal na ledě ležet Vilček a rozhodčí přerušili hru.

43:19
    Zedek z vlastní modré čáry rozehrál na Chovance, jenž přes celou šířku středního pásma prodloužil na LUKÁŠE POLÁKA, který nenápadnou bekhendovou střelou procedil kotouč mezi nohama Brunáta. Asistence: Jan Chovanec, Tomáš Zedek.

44:43
    Z roku kluziště vybídl ke skórování Vilčka Melichar, ale proti byl brankář Brunát.

44:59
    Vyloučení hostů. Dvě minuty plus deseti minutový osobní trest za nebezpečnou výstroj dostává Petr Novák.

45:05
    Vyloučení domácích. Pět minut plus osobní trest do konce utkání za vražení na nahrazení dostává Ladislav Vilček. Trest odpykává Jan Staněk.

45:36
    Chovanec našel před brankou volného JANA KMENTA, který zkušeně přidržel puk a následně střílel nad padajícího Brunáta. Asistence: Jan Chovanec.

46:12
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za držení dostává Jan Matoušek.

46:46
    Litoměřice kombinují v signalizovaném vyloučení a mají dvojnásobnou převahu.

46:58
    Trestná lavice hostů se nám trošku zaplňuje. Dvě minuty za krosček dostává Patrik Švrhelna.

47:36
    Hosté hrají se čtyřmi hráči v poli.

48:58

50:00
    Do zakončení se probíjel Petrov, ale bránící hráči mu ve střele zabránili.

50:28
    Vyloučení domácí. Dvě minuty za podražení dostává Filip Šikner.

50:47
    Matoušek místo na brankáře střílel do svých řad.

51:02
    Kobra právě vstřelila branku!
    Po velké skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval PATRIK ŠVRHELNA a zasunul kotouč za záda Březny.

51:25
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hrubost dostává Filip Bednář a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování dostává David Brunát.

53:25

54:23
    Chmel z levého kruhu trefil Brunáta do ramene. Z následného protiútoku se ke střele dostal Husák a nastřelil břevno.

54:23
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za napadení dostává Jan Chovanec.

54:43
    Kobra využívá již druhou přesilovou hru. Opět tato branka opět z padla z před brakového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Daniel Petrov a jeho střelu si následně srazil do brány sám Března. Asistence: František Vilnel.

55:33
    Po kolizi s útočícími hráči zůstal ležet na ledě hostující brankář Brunát.

56:55
    První formace Stadionu kombinuje v útočném pásmu, avšak bez střelby.

57:24
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za hrubost dostává Daniel Krýsl.

58:19
    Bednář nebezpečně pálil od modré čáry a střela doplachtila přesně pod betony Březny.

58:46
    Vyloučení domácích. Dvě minuta za hrubost dostává Michal Winnerlich.

59:05
    Hosté mají šanci aspoň kosmeticky upravit výsledek dnešního utkání.

60:00

V dnešním utkání jasně vítězí domácí Stadion Litoměřice, který byl o mnoho lepším týmem. I když poslední třetina byla 2:2, tak Stadion nedovolil Kobře žádné drama a v poklidu si pohlídal vedení. (21:19:46)

Miroslav Kejmar

Branky a nahrávky: 5. Chovanec (Kolíček), 21. Chovanec (Ransdorf), 23. Zajan, 28. Polák (Kment), 44. Polák (Chovanec, Zedek), 46. Kment (Chovanec) – 52. Švrhelna, 55. Petrov (Vilnel)

HC Kobra Praha: Brunát (Kunst) – Nekvapil, Matoušek, Horníček, Petrov, Bizdnář, Hein, Kunst, Sládek, Švrhelna, Novák, Husák, Jobek, Brandros, Vilnel.