0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 06.10.2014, 17:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje. Juniorskou extraligu ledního hokeje čeká dohrávka druhého kola a na programu je zápas mezi chomutovskými Piráty a Libercem. Zápas byl odložen z důvodu účasti Pirátů na Světovém turnaji juniorských týmů v ruské Ufě. Piráti tak se zpožděním v náhradních termínech dohrávají zmeškaná utkání a snaží se v nich nahnat uniklé body. Podaří se jim to i proti Liberci?

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Páleník, Ringler, Hierman, Dubeň, Černý – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Veselý, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Hlava.

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Skřebský) – Mrázek, M. Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Pálek, Tržický – Babec, Hrníčko, R. Šír, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Zachar, Kačírek, Havlas, Heřmánek.

Rozhodčí: Hodek – Kokrment, Coubal.

Ještě jednou zdravím, tentokrát již z SD ARÉNY. Zde právě skončilo rozbruslení obou týmů a zápas za několik minut začne.

00:01

00:04
    Úvodní buly zvládli lépe domácí.

00:11
    Tržický (LIB) dostal dvě minuty za krosček. Hosté se hned z úvodu musí bránit.

00:44
    Piríti se usazují v pásmu a kombinují. Střelu Hiermana brankář vyrazil.

01:14
    Piráti špatně rozehráli a přišli tak o útočné pásmo.

02:28
    Hosté jsou již v plném počtu, avšak Piráti jsou stále nastěhovaní v útočné třetině.

02:39
    Přerušení hry má na svědomí kotouč, který opustil hrací plochu.

02:39
    Hra nebude pokračovat dokud ledaři neopraví uchycení ochranné sítě za bránou.

02:39
    Hra již bude pokračovat, problém byl odstraněn.

02:44
    Ringlerova střela se otřela o beton brankáře. Puk přebírají hosté.

03:10
    V protiútoku pálil Jedlička a Lukeš musel zasahovat. Následná akce Liberce se nedočkala zakončení a tak přebírají kotouč domácí.

04:12
    Velmi dlouho nechali rozhodčí oba týmy bojovat o puk u mantinelu. Nakonec se hra přerušuje a stěhuje se do středního pásma.

04:32
    Střela Chomutovského obránce vyrazila hůl libereckému hráči a následně skončil puk v ochranné síti. Vhazování po levici Vaněčka.

05:07
    Liberečtí nestihli dojet puk a píská se zakázané uvolnění.

05:18
    Střelu Wágnera chytil Vaněček.

06:03
    Hlava se zkoušel probít do útoku ale neúspěšně.

06:20
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali do rychlého přečíslení. V něm zachoval chladnou hlavu Jedlička a nahrál DOMINIKOVI HRNÍČKOVI, který prostřelil brankáře Lukeše. Asistence: Jakub Jedlička.

06:56
    Zákrok Lukeše přerušil hru. Liberečtí však udrželi pásmo.

07:22
    Piráti nyní neúspěšně bojovali o útočné pásmo. Ztrácejí puk, který má nyní na hokejkách soupeř.

08:18
    Wágner si šikovně najel do útoku a z úhlu poslal střelu, kterou musel gólman Vaněček vychytat ramenem.

08:56
    Liberečtí si převzali kotouč, avšak domácí brání střední pásmo a nedovolili hostům zaútočit.

09:42
    Lehké nahození puku chytá Lukeš. Vhazování po jeho pravé straně.

10:05
    Strunz vybojoval pásmo, ale nikdo ze spoluhráčů mu nešel na pomoc. Puk po nahození končí v lapačce Vaněčka.

10:58
    Střela Petra Macháčka zaduněla o Vaněčkovi betony. Akce domácích nadále trvá.

11:49
    Šťovíček se sám zkusil probít přes obránce a málem se mu to podařilo. V kritický moment ztratil puk.

12:25
    Domácí se tlačí kupředu. Puk drží za bránou Liberce ale k zakončení se nemají.

13:14
    Z řad Pirátů přichází trest pro Veselého. Dopustil se nedovoleného bránění.

13:23
    Liberec drží pásmo. Na dorážku před bránou číhal Kačírek, puk ale propadl do náruče Lukeše.

13:52
    Zachar si vyměňuje kotouč se spoluhráči. Chybí ale střela.

14:48
    Piráti se vyhozením osvobozují.

15:20
    Domácí jsou již v plném složení, liberečtí hráči ale drží pásmo.

15:45
    Piráti si převzali kotouč a rozjíždějí akci zpoza brány.

16:31
    Babec dostal puk do ideální pozice před bránou! Zasáhl skvělý gólman Lukeš a zároveň je za napadení vyloučen Kačírek (LIB).

16:53
    Piráti nadvakrát ztratili útočné pásmo. Začínají ze svého takříkajíc od nuly.

17:28
    Puk se dostal až k Lukešovi. Ten jej podržel a vhazuje se v pásmu domácích.

17:53
    Hlava dostal puk a stál před odkrytou klecí! Trefil jen boční síť.

18:35
    Hosté v plném počtu. Hra se posléze přerušuje a je vykázána do středního pásma.

18:54
    Hosté ztratili kotouč v útočném pásmu a z toho těží domácí.

19:27
    Solenský jen nahodil a odešel střídat.

19:54
    Piráti drží kotouč a třetina se dohrává.

20:00

Jako první otevřeli skóre hosté z Liberce. Piráti měli poté možnost vyrovnat, což se nepodařilo. V těsném vedení jsou tak i nadále Liberečtí a uvidíme, jak se bude vyvíjet druhá třetina, která začne přibližně v 18:18.

Hráči se vrací na led a utkání bude pokračovat.

20:01

20:02
    Puk dostali pod kontrolu hosté.

20:16
    Zakázané uvolnění Liberce. Vhazování před Vaněčkem.

20:38
    Zákrok brankáře proti nahození kotouče přerušil hru a bude se vhazovat v libereckém obranném pásmu.

21:14
    Rychlý útok skončil střelou Solenského. Lukeš připraven.

22:00
    Macháček se dostal do pásma a pokračoval by na bránu nebýt tvrdého hitu libereckého obránce.

22:34
    Rychlá střela Hlavy skončila v náruči Vaněčka. Vhazování v libereckém pásmu.

22:57
    Šťovíček přenechal Hlavovi, který neměl ideální podmínky ke střelbě.

23:30
    Dubeň včas dobruslil a udržel pásmo. Jeho spoluhráči jej ale v aktivitě nepodpořili a puk si berou hosté.

24:09
    JOZEF HUŇA zůstal sám před brankářem a nikým nerušen poslal bekhendovou dorážkou svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Zdeněk Král, Vojtěch Havlas.

24:56
    O puk se vede strkanice za bránou Pirátů.

25:24
    Šír mohl pálit od modré. Ztratil puk a nebýt včasného zásahu jeho kolegy, šli by Piráti do úniku.

25:43
    Vyloučeni jsou Radek Šír (LIB) a chomutovský Meliško. Oba za hrubost.

26:19
    Černého dělovka našla připravenou lapačku Vaněčka.

26:47
    Mrázkův pokus od modré skončil v lapačce Lukeše.

26:49
    Jirušek dostal puk do útočné třetiny. Pod tlakem obránců se ho ale vzdal.

27:46
    Oba týmy již v plném počtu.

28:16
    Piráti se snaží ze všech sil ale nedopracují se k zakončení.

28:39
    Nahození puku zastavil brankář Liberce. Vhazování v libereckém obranném pásmu.

28:49
    Puk v ochranné síti a bude se vhazovat v pásmu Liberce.

29:12
    Piráti nezvládli udržet pásmo. Liberec dostal puk mimo ohrožení.

29:59
    Huňady dojížděl kotouč, ale nestihl zakončit. Vaněček přerušil zákrokem a bude se vhazovat.

30:11
    Za sekání je vyloučen Beránek (LIB).

30:55
    Piráti udrželi pásmo. Zde se však strhla mela u mantinelu anásledně rozhodčí vykázali hru do středního pásma

31:17
    Vlastním přičiněním ztratili domácí pásmo a složitě jej dobývají.

31:53
    Špatná rozehrávka Pirátů na jejímž konci je zakázané uvolnění.

32:17
    Hosté v plném počtu. Přečkali tedy další ohrožení bez úhony.

32:51
    Skvělým zákrokem teď svůj tým zachránil Lukeš! Rychle se přesunul k tyči a bleskově zasáhl lapačkou.

33:12
    Icing Liberce. Hra se stěhuje před Vaněčka.

33:21
    Veselý udržel puk v pásmu a snaží se přihrát lépe postavenému spoluhráči. Neúspěšně, puk má Liberec.

34:32
    Ofsajd zastavil začínající akci domácích.

35:16
    Piráti mají ponechanou výhodu a snaží se střílet.

35:32
    Martin Šír (LIB) si posedí dvě minut za hákování.

35:50
    Odražený puk Hlava nekompromisně poslal do náruče Vaněčka.

36:18
    Hlava nadvakrát vypálil. Poprvé Vaněček vyrazil. Podruhé zakročil lapačkou.

36:46
    Pirátská rozehrávka se nevydařila. Icing.

37:33
    Hosté v plném počtu. Puk za bránou Lukeše.

38:22
    Hrníčko v dobré pozici nevypálil a Liberec přišel o možnost navýšit.

38:32
    Hierman dostal dvě minuty za napadení.

38:41
    Prakticky ihned se domácí osvobodili vyhozením.

38:57
    Libereckou rozehrávku zastavil ofsajd.

39:01
    Huňady se protáhl mezi obránci a zakončil. Vaněček pohotově vyrazil.

39:36
    Domácí dostali puk do pásma Liberce.

39:54
    Nahozením za bránu skončí druhá dvacetiminutovka.

40:00

Ve druhé části hry navýšili hosté své vedení zásluhou Huňy a vedou o dvě branky. Domácí tak musí ve třetí třetině zkusit vyrovnat. Třetí perioda by měla pokračovat přibližně v 19:04.

40:01

40:16
    Liberec pokračuje v krátké přesilové hře.

40:46
    Domácí jíž v plném počtu a ženou se do útoku.

41:13
    Piráti ztratili kotouč a Liberec jej drží ve středním pásmu.

41:59
    Tvrdý zákrok na libereckého hráče a vyloučen je Aleš Macháček na dvě minuty za nedovolené bránění.

42:18
    Liberečtí se drží v útočném pásmu a číhají na příležitost ke střelbě.

42:53
    Domácí se osvobodili vyhozením.

43:04
    Špatná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění.

43:18
    Hrníčko byl sám před bránou ale netrefil se ideálně.

43:29
    Hosté plní normu gólu na třetinu. MAREK ZACHAR si počíhal před bránou na puk a poslal jej bez čekání za Lukeše. Asistence: Tržický, Jedlička.

43:56
    Zakázané uvolnění Pirátů. Vhazování před Lukešem.

44:02
    Zákrok Lukeše přerušil hru a vhazuje se po jeho pravici.

44:30
    Několik střel se vzneslo podél Lukešovi brány. Žádná neměla gólové parametry.

45:21
    Pálek nečekal a rychle vystřelil. Brankář má puk v lapačce, následuje vhazování.

46:11
    Puk mají Liberečtí za svou bránou a chystají se rozehrát.

46:32
    Je vyloučen Havlín (LIB) za sekání.

46:49
    Pokus o založení útoku zastavuje ofsajd.

46:59
    Macháček převzal puk poslaný jemu do jízdy. Následně ale nevystřelil. Tlak Pirátů ovšem pokračuje.

47:54
    Hlava se snažil probojovat do pásma. To se mu povedlo ale nedostal puk do zakončení.

48:34
    Hosté v plném počtu. Piráti zakládají nový útok.

49:01
    Zachar se pokusil vystřelit. V kritický moment mu byl vypíchnut puk.

49:50
    Brána po pádu Macháčka vypadla ze základního postavení. Vhazuje se po pravici Vaněčka.

50:16
    Vaněček raději zalehl puk nahozený chomutovskými útočníky.

50:40
    Huňady dostal puk od Hlavy a ostře vystřelil. Vaněček bezchybně chytá.

51:09
    Na domácích je vidět snaha. Kellerstein si hezky obkroužil bránu a hledal spoluhráče, kteří by mohli vystřelir.

51:51
    Po dlouhém tlaku vyhazují Liberečtí na icing. Vhazování v jejich pásmu.

52:12
    Nyní se icingu dopustili domácí.

52:21
    Ofsajd zastavil liberecké snažení o útok.

52:51
    Hosté si komplikují situaci. Za podražení je vyloučen Havlas.

53:01
    Úvodní střelu Vaněček vyrazil. Tlak Pirátů pokračuje.

53:21
    Hrníčko dostal puk až za bránu soupeře.

53:45
    Piráti předvedli hezký přechod do pásma. Měl ale jednu vadu na kráse jménem ofsajd.

54:12
    Lahůdka na závěr zápasu. V oslabení se dostal do úniku SAMUEL SOLENSKÝ, který hezkou kličkou překonal brankáře. Asistence: Jozef Huňa.

54:31
    Rychlý kontr Dimitrova zastavil zákrok brankáře.

54:58

55:35
    Veselý dostal puk v pásmu, ale byl mu odpískán ofsajd.

55:43
    Obrovská chyba brankáře Lukeše nyní podtrhuje špatný výkon Chomutova v zápase. DOMINIK HRNÍČKO vystřelil vší silou z prostoru před modrou čárou. Puk zpomalil o hůl obránce o dopadl brankáři mezi betony. Ten jej ale propustil do sítě. Bez asistence.

56:14
    Nahození od mantinelu se sneslo do lapačky Vaněčka.

56:49
    Již v ofsajdu se nacházel Macháček, který zpracovával kotouč.

57:06
    Wágner nahodil do útoku na spoluhráče, který skákavý kotouč nezkrotil.

58:11
    Hlava zaútočil ale byl vytlačen za bránu Liberce. Piráti pokrčují v náporu i když je prakticky rozhodnuto.

59:02
    Kačírek si nahodil puk a dojel jej. Ke střele se ovšem nedostal.

59:43
    Černý poslal slabý pokus na Vaněčka.

59:52
    Ještě jeden zákrok Vaněčka na závěr utkání.

60:00

Drtivým výsledkem vyhráli hosté z Liberce v dohrávce druhého kola juniorské extraligy. Připisují si tak tři body a skalp Pirátů, kteří se před nimi museli sklonit. utkání končí a já Vám přeji krásný zbytek večera. (19:40:29)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 7. Hrníčko (Jedlička), 25. Huňa (Král, Havlas), 44. Zachar (Tržický, Jedlička), 55. Solenský (Huňa), 56. Hrníčko

Rozhodčí: Hodek – Kokrment, Coubal