Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna Capitals – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – JYP 0:3 (kon.)
HV71
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
JYP Jyväskylä
Úterý 07.10.2014, 20:05 • Kinnarps Arena, Jönköping (kapacita 7000 míst) • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:22:02)

Výsledek dnešního zápasu se dal tak nějak i předpokládat. Finský tým měl ještě velkou šanci na postup, musel dnes ale vyhrát, naopak domácím už o nic nešlo, jejich šance byla pouze teoretická, také to tak dopadlo.

O všem rozhodla druhá část hry, ve které Jyväskylä nastřílela všechny své branky. Skóre otevřel ve 29. minutě Eric Perrin, útočník se zkušenostmi i z NHL, kde hájil barvy například Atlanty Thrashers.

O chvíli později na něj navázal Tuomas Pihlman, který využil perfektní práce a následné přihrávky Petra Hubáčka. Do konce druhé periody se pak prosadil ještě Juuso Ikonen a o vítězi zápasu bylo téměř rozhodnuto.

Třetí třetinou se už domácí pouze protrápili, hosté z Finska totiž postavili před svou třetinu tuhý obranný blok, kterému z branky velel dnes skvělý Tuomas Tarkki, nejlepší hráč utkání.

Jyväskylä si tak dnešní tříbodovou výhrou upevnila své místo na druhém místě tabulky I za prvním Salcburkem a může se tak začít chystat na boje v play off, kam se už jistojistě JYP podívají!

60:00

59:50
    Hosté se ještě dokázali usadit v útočném pásmu, jejich kombinace ale nevede k žádnému zakončení, Holzapfel s Viitanenem mezitím opustili trestné lavice.

59:05
    I ve třech hráčích ale domácí dokáží kombinovat, bohužel jim to už ale není nic platné, z dnešního zápasu odejdou poraženi.

58:39
    Po icingu hostů je vyloučen Anton Bengtsson, který zbytečně dohrál protihráče u mantinelu a míří tak na trestnou lavici za vražení na hrazení.

58:30
    Anton Bengtsson měl před sebou poloprázdnou branku, ve velké šanci ale nedokázal bekhendem poslat kotouč za Tarkkiho záda!

58:07
    Anton Bengtsson se dostal do postavení mimo hru.

57:50
    Gustaf Wesslau míří na střídačku, domácí tak budou hrát v 5 proti 4!

57:50
    Domácím hráčům trochu tečou nervy, Riley Holzapfel se dostal do křížku s Mikkou Viitanenem, oba hříšníci míří na trestnou lavici za hrubost.

57:50
    Neskutečný zákrok nyní předvedl Tuomas Tarkki proti dělovce Chrise Campoliho z mezikruží, hostující brankář jen tak máchnul lapačkou, ve které ale našel skrytý puk!

56:43
    Tarkki pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a těm se opět podařilo dostat kotouč do středního pásma.

56:05
    Zakázané uvolnění hostů vrátí hru zpátky před Tarkkiho branku.

55:52
    Tarkki si připisuje další úspěšný zákrok proti střele od modré čáry, dorážet se snažil dnes velmi aktivní Riley Holzapfel, hostující obránci jej ale nepustili.

55:37
    Ze souboje čtyř hráčů u mantinelu nakonec vzešli jako vítězové hosté.

55:01
    Až nyní své štěstí pokusil Carl Ridderwall, jeho střela ale končí na zadním mantinelu.

54:21
    Domácí hokejisté se ale pořád snaží potěšit své fanoušky alespoň čestným gólem, posledních pár minut jsme ale neviděli ani jedno zakončení.

53:30
    A domácí hokejisté nemají v sobě tak potřebnou šťávu a zřejmě i motivaci s výsledkem utkání něco udělat, nějakému velkému tlaku také nenahrává prázdný stadion.

52:35
    Hosté hrají přesně tak, jak si podle mého neodborného pohledu řekli v kabině před třetí třetinou. Všechny puky se z vlastní třetiny snaží vystřelovat do bezpečné vzdálenosti od Tarkkiho branky.

51:49
    Odpískán zásah vysokou holí domácího kapitána Teda Brithena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:30
    Agilní Carl Ridderwall se dostal ke střele, jeho pokus ale končí mimo branku.

50:56
    Ani další střelecký pokus hostů se neujal a domácí se tak zřejmě už dlouhému oslabení ubrání bez újmy.

50:33
    Wesslau musel rychle na zem, aby zabránil nepříjemně schované střele z levé strany v cestě do branky.

49:48
    HV71 je už ve čtyřech, Fiala je zpátky na ledě.

49:29
    Domácím se ale podařilo vyhodit a už to vypadá, že se dvojnásobnému oslabení ubrání.

49:15
    Domácí jdou podruhé v dnešním zápase do tří! Rovněž za sekání je vyloučen útočník Filip Sandberg!

48:29
    Čas pro domácí neúprosně plyne, v početní nevýhodě se toho bohužel pro ně moc udělat nedá, i tak ale každé vyhození provází lehký potlesk z převážné většiny prázdných sedaček jönkopingské arény.

47:55
    V oslabení se ke střele dokázal procpat Riley Holzapfel, jeho pokus sražen do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před Tarkkiho brankou.

47:15
    Druhá polovina přesilové hry se hostům zatím vůbec nedaří, s pukem na hokejkách jsou spíše ve svém vlastním obranném pásmu než před Weslauovou brankou.

46:36
    Další dobrý zákrok Wesslaua, z pravé strany se ho pokoušel překonat Anssi Lofman.

46:17
    Wesslau betonem zastavil tvrdou ránu Aleksiho Salonena od modré čáry.

45:48
    Přesilová hra pro hosty, za sekání míří na trestnou lavici Kevin Fiala, švýcarský mladík navíc inkasuje další dvouminutový trest za nesportovní chování.

45:26
    Puk se po odrazu dostal do ochranné sítě za Wesslauovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:10
    Tuomas Tarkki je dnes jasně nejlepším hráčem hostů na ledě, opět dokázal udržet svůj beton pevně u tyčky, domácím se tak nepovedlo protlačit kotouč do branky. Do menší mely se pak dostali Riley Holzapfel a Mikko Viitanen, rozhodčí ale stihli oba kohouty od sebe včas dostat, takže se ani nebude vylučovat.

44:14
    Icing tentokrát na domácí straně, po dobrém vstupu do třetiny domácí hráči trochu ustoupili do ústraní.

43:30
    Do útoku se už ani hostům moc nechce, není se ani čemu divit.

42:47
    Zakázané uvolnění hostů.

42:23
    Zatím tomu vše nasvědčuje, domácí nemohou najít recept na obranu Jyväskylä.

41:16
    Hosté zřejmě v závěrečné třetině vsadí na pečlivou defenzivní hru. Pokud se jim totiž podaří udržet tříbodové vítězství, s největší pravděpodobností proklouznou do vyřazovacích bojů.

40:38
    Domácí vstoupili do třetí části hry aktivněji a hned zkraje si vypracovali několik střeleckých příležitostí, které ale nedokázali využít.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 21:42.

Ve druhé třetině jsme se už branek dočkali, góly padly hned tři a všechny do sítě Gustafa Wesslaua. Nejdříve se v 29. minutě prosadil Eric Perrin, pět minut před přestávkou na něj navázal Tuomas Pihlman, který skóroval po výborné práci Petra Hubáčka za brankou. Na 3:0 ve prospěch hostů pak v závěru zvyšoval ještě Juuso Ikonen!

40:00

39:11
    Jestli byli domácí hráči zaskočení po druhé inkasované brance, tak teď jsou zcela ztracení, naopak domácí si závěr druhé třetiny užívají.
    Juuso IKONEN - 0:3

38:35
    JYP právě vstřelilo branku!
    Už to máme o tři branky! Po rychlém útoku hostů se nejdříve individuálně neprosadil Hannikainen, puk se ale dostal do rohu, odkud perfektní přihrávku poslal Anssi Lofman přesně na hokejku JUUSA IKONENA! Asistence: Anssi Lofman a Markus Hannikainen.

37:34

37:11
    Aleksi Salonen vybojoval puk ve svém pásmu a rychle ho poslal pryč do středního pásma.

36:46
    Domácí hráči mi přijdou trochu zaskočeni vývojem utkání, naopak hosté šlapou jako motorová myš.

36:05
    Vzápětí ale opět musel dávat pozor Wesslau, před jehož brankou se v nebezpečné blízkosti ocitli hned dva hráči Jyväskylä, zakončit ale nedokázali.

35:37
    Domácí hráči se rychle pokusili o odpověď, Tarkki dnes ale chytá fantasticky a i tentokrát podržel svůj tým.
    Tuomas PIHLMAN - 0:2

34:32
    Hosté se z ničeho nic prosazují podruhé! Po vhazování se v obranném pásmu dopustil velké cchyby Emil Johansson, český útočník v barvách hostů Petr Hubáček vybojoval puk a rychlou přihrávkou našel před brankou volného TUOMASE PIHLMANA, který neměl problém se zakončením! Asistence: Petr Hubáček.

34:25
    Mikko Viitanen se dostal ke dvěma střelám v rychlém sledu, prvním pokusem trefil obránce před sebou, ten druhý už musel likvidovat Gustaf Wesslau.

33:53
    Kevin Fiala se před Tarkkim snažil tečovat, finský brankář si ale s projektilem od modré čáry dokázal poradit.

33:28
    Hostující hráči se po vstřelené brance ještě více semkli do zadních řad a tempo hry nyní diktuje švédský tým.

32:59
    Filip Sandberg si šikovně puk srovnal na hokejku, jeho střela ale končí nad Tarkkiho brankou.

32:12
    Tarkki raději podržel puk ve své lapačce i za cenu vhazování před jeho brankou.

31:36
    V útočném pásmu opět domácí, posledních pár minut se hraje hodně svižně.

31:08
    Obránce Aleksi Salonen se dostal ke střele, jeho pokus ale končí mimo tři tyče.

30:32
    Velká skrumáž hráčů se nyní vytvořila před Tuomasem Tarkkim, který ale vše zvládl na jedničku, domácí se ale stále drží v tlaku v útočném pásmu.

29:51
    Patrik Karlsson je zpátky na ledě, domácí jsou kompletní, už ale musí dohánět jednobrankové manko.

29:37
    Domácím se opět podařilo vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti od své branky.

29:13
    Hosté navíc pokračují v přesilové hře 5 proti 4, hráči HV71 se ale zatím dobře brání.
    Eric PERRIN - 0:1

28:31
    Hostům se podařilo dlouhou dvojnásobnou přesilovku využít! Po několika přihrávkách našel Luoma u levé tyčky dobře postaveného ERICA PERRINA, který prostřelil Wesslaua a hosté se tak ujímají vedení! Asistence: Mikko Luoma a Valtteri Kemilainen.

28:15
    Puk zatím léta v nepříjemné vzdálenosti od Wesslauovy branky, hosté si vytvářejí drtivý tlak.

27:51
    A domácí jdou do tří! Patrik Karlsson nešikovně vyhodil puk až na tribunu a je vyloučen za zdržování hry!

27:43
    Po dalším úspěšném zákroku Wesslaua se domácí dopustili nedovoleného zákroku, za hákování míří na trestnou lavici Lawrence Pilut.

27:14
    Eric Perrin dostal ideální přihrávku do prostoru mezi kruhy, jeho střelu zápěstím ale Wesslau dokázal vyrazit.

26:32
    Erik Christensen v situaci jeden na jednoho vystřelil přes obránce a jeho střela orazítkovala tyčku Tarkkiho branky!

26:01
    Filip Sandberg se pokusil o individuální akci, po objetí branky ale vystřelil mimo tři tyče.

25:30
    Domácí hokejisté se i po skončení přesilové hry drželi v útočném pásmu, Tarkki ale mohl zůstat v klidu, žádná střela na něj neletěla.

24:36
    Poukkula se vrací na led, hosté hrají v plném počtu.

24:08
    Hra hostujících hráčů v oslabení je v dnešním zápase doslova impozantní, své soupeře nepouští k výraznému ohrožení Tarkkiho branky a velice často se finskému celku podaří vyhodit.

23:47
    Hostům se podařilo vyhodit a domácí hokejisté tak musí spěchat pro puk do vlastního pásma a založit nový útok.

23:10
    Tvrdá rána Teda Brithena z vrcholu pravého kruhu končí na Tarkkiho betonu, domácí pak byli vyhnáni do středního pásma kvůli postavení Tedenbyho v brankovišti.

22:36
    Markus Poukkula míří na trestnou lavici za nedovolené bránění, další přesilová hra pro HV71.

22:11
    Domácí hráči vzali hru opět do svých rukou, od pravého mantinelu tvrdě pálil Bjorn Melin, Tarkki vyráží ramenem do ochranné sítě.

21:29
    Matthias Tedenby v postavení mimo hru.

20:57
    Hosté ale vstoupili do druhé třetiny extrémně aktivně, zatím se od úvodního vhazování drží v útočném pásmu.

20:32
    Po střele Mikky Luomy od modré čáry puk málem zapadl za Wesslauova záda, nakonec končí na mantinelu za brankou.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 20:53.

Branky jsme se sice v první části hry nedočkali, o zajímavé momenty ale nebyla nouze. Více střeleckých příležitostí si připsali domácí hráči, kterým výrazně pomohly tři přesilové hry, které ale nedokázali využít. Na hokejistech z Jyväskylä je zase vidět o trochu větší chuť dnešní zápas vyhrát, jelikož jim jde ještě o postup do vyřazovací fáze.

20:00

19:48
    Domácí hokejisté se ještě ale drží s pukem v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet v závěru první periody.

19:15
    Perrin se navíc už vrací na ledovou plochu a Jyväskylä hraje v plném počtu.

19:01
    Skvělé blokování střely předvedl Mikko Viitanen a hosté se opět osvobozují.

18:34
    Nyní se švédský celek konečně dostal do tlaku v útočné třetině, zatím je to ale vše bez zakončení na Tarkkiho branku.

18:05
    Puk opět až za Wesslauovou brankou, navíc domácí střídají.

17:43
    Domácím hráčům se ale zatím v početní výhodě příliš nedaří, hosté opět vyhazují do bezpečí.

17:14
    Eric Perrin je ale vyloučen za hákování, přesilovka HV71 tak bude pokračovat.

17:14
    Tuoms Tarkki podržel puk u své tyčky po střele Mattiase Tedenbyho, který má zkušenosti i z NHL, kde hrál za New Jersey Devils.

16:47
    Domácí se ale přeci jen díky dvěma přesilovým hrám dostali do mírného tlaku.

16:20
    Luoma se vrací z trestné lavice na led, Jyväskylä hraje v plném počtu.

15:56
    Tvrdou ránu Bjorna Melina od modré čáry Tarkki v klidu polapil, neboť před ním nikdo nestál, a tak vše krásně viděl.

15:23
    Hosté se zatím brání dobře, už podruhé se jim podařilo v početní nevýhodě vyhodit.

14:51
    Tarkki udržel svůj beton pevně zaražený o tyč, domácí hokejisté tak se nedokázali prosadit důrazem.

14:20
    Uvidíme druhou přesilovou hru domácích v dnešním zápase, za krosček je vyloučen obránce Mikko Luoma.

13:47
    Ofsajd finského týmu.

13:15
    Se svými útočnými akcemi se nyní v rychlém sledu neprosadili ani hosté, ani domácí.

12:23
    Gustaf Wesslau si nyní poradil s nepříjemnou situací na brankoviště, puk nakonec našel ve své lapačce.

11:53
    Anton Bengtsson se snažil prosadit individuálně, škoda pro domácí, protože na druhém křídle mu najížděl volný spoluhráč.

11:12
    Útočné snažení hostů nemělo dlouhého trvání a s pukem na hokejkách opět míří dopředu hráči HV71.

10:45
    Tuomas Tarkki raději podrží puk ve své lapačce před dotírajícím Riley Holzapfelem.

10:08
    První třetina se nám přehoupla do druhé poloviny, Valtteri Kemilainen nyní čeká na dostřídání svých spoluhráčů, aby mohl rozjet novou útočnou akci.

09:29
    Darryl Boyce navedl kotouč na střed a táhlou střelou zápěstím vystrašil Wesslaua, který nakonec nemusel zasahovat, puk končí na zadním hrazení.

08:31
    Tuppurainen skáče na led, Jyväskylä hraje v plném počtu.

08:26
    Na domácích hokejistech je vidět, že už jim nejde o postup, naopak hosté z Finska jezdí naplno!

08:00
    Dokonce v oslabení JYPu nyní létá jedna střela za druhou na branku Gustafa Wesslaua.

07:33
    Hosté vyhazují a rychle míří střídat.

07:05
    Domácí hráči se často pokoušejí o střelbu, zatím ale všechny pokusy létají mimo tři tyče.

06:31
    Zároveň se ale také píská faul, kterého se dopustil Jani Tuppurainen – menší trest za nedovolené bránění.

06:31
    Obrovská šance Lawrence Piluta, který se jako obránce zapojil do útočení, po výborné přihrávce od Torngrena měl hodně času a prostoru na zakončení, Tarkki ale skvělým zákrokem podržel svůj tým!

05:45
    Rychlá akce hostů sice pohledná, leč bez zdárného konce.

05:12
    Odpískán ofsajd HV71, v něm jedna z největších švýcarských nadějí Kevin Fiala, na něhož od letošního draftu mají práva Nashville Predators.

04:30
    Domácí hokejisté jsou po ubráněném oslabení mírně aktivnějším týmem.

03:59
    Ve velké šanci se ocitl Calle Riderwall, který ještě v minulé sezóně hájil barvy pražského Lva v KHL, z dorážky z bezprostřední blízkosti Tarkkiho branky ale minul!

03:13
    Druhá polovina přesilovky hostů už nebyla tak zdařilá, Eidstedt je zpátky na ledě, švédský tým hraje v plném počtu.

02:33
    Po chybě v rozehrávce Jyväskyl§a se ke střele dostal Patrik Karlsson, Tarkki ale je pozorný.

02:14
    Gustaf Wesslau tentokrát schoval puk po střele Berglunda od modré čáry do své lapačky.

01:56
    Střela Juusa Ikonena jen vyprášila Wesslauovy betony, arénou to jen zahučelo.

01:13
    Hosté si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase, za krosček je vyloučen domácí obránce Axel Eidstedt.

00:49
    Mattias Karlsson už hrál s pukem ve středním pásmu, píská se tak postavení mimo hru.

00:26
    Eric Perrin vyslal tvrdou střelu, kterou jeden z domácích hráčů srazil do ochranné sítě.

00:01

Oba týmy jsou na hrací ploše, úvodní vhazování už nic nebrání.

HV71: Wesslau (Ersberg) – Johansson, Karlsson M., Williamsson, Campoli, Berglund, Eidstedt, Pilut – Tedenby, Christensen, Brithen – Ridderwall, Strandberg, Fiala – Melin, Holzapfel, Karlsson P. – Sandberg, Bengtsson, Torngren
    Trenér: Andreas Johansson.

JYP Jyväskylä: Tarkki (Rajaniemi) – Salonen, Luoma, Kemiläinen, Hietanen, Niku, Viitanen, Pulli, Nenonen – Ikonen, Perrin, Hubáček – Tuppurainen, Löfman, Hännikäinen – Pihlman, Lahti, Boyce – Poukkula, Kanninen, Salmio
    Trenér: Marko Virtanen.

Rozhodčí: Wiegand (SUI), Edqvist (SWE) – Haster (SWE), Pihlblad (SWE).
    Jyväskylä jde dnes o hodně, nejproduktivnější hráč týmu Jani Tuppurainen si pečlivě připravuje svou hokejku.

Tabulka skupiny I po 5 odehraných zápasech:

1. Salcburk – 12 bodů, skóre 16:7
    2. Jyväskylä – 10 bodů, skóre 12:11
    3. HV71 – 7 bodů, skóre 15:14
    4. Kloten – 1 bod, skóre 4:15

JYP JYVÄSKYLÄ

Jyväskylä, která je partnerským klubem Boston Bruins z NHL, je dvojnásobný finský mistr z posledních let (2009 a 2012). Tým, ve kterém už několik sezón působí český reprezentant Petr Hubáček, má o dost větší šance na postup než jejich dnešní sok ze Švédska. Finský klub ale dnes pro postup do play off bude muset zřejmě vyhrát.

HV71

Pětinásobný švédský mistr HV71 už nemůže postoupit do vyřazovacích bojů, jelikož v 5 odehraných zápasech nasbíral tým z Jönköpingu pouze 7 bodů a případnou dnešní výhrou by jen dorovnali druhou Jyväskylu, na postup už to ale stačit nebude ani z druhého místa ve skupině.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje! Na konci srpna odstartovala dlouho očekávaná Liga mistrů, která hned nabrala rychlý sled. Tento týden již končí základní skupiny, v rámci skupiny I se střetnou HV71 a JYP Jyväskylä, zápas začíná ve 20:05!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 29. Perrin (Luoma, Kemilainen), 35. Pihlman (Hubáček), 39. Ikonen (Lofman, Hannikainen)

Rozhodčí: Wiegand (SUI), Edqvist (SWE) – Haster (SWE), Pihlblad (SWE)