Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna Capitals – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – JYP 0:3 (kon.)
HV71
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
JYP Jyväskylä
Úterý 07.10.2014, 20:05 • Kinnarps Arena, Jönköping (kapacita 7000 míst) • Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje! Na konci srpna odstartovala dlouho očekávaná Liga mistrů, která hned nabrala rychlý sled. Tento týden již končí základní skupiny, v rámci skupiny I se střetnou HV71 a JYP Jyväskylä, zápas začíná ve 20:05!

HV71

Pětinásobný švédský mistr HV71 už nemůže postoupit do vyřazovacích bojů, jelikož v 5 odehraných zápasech nasbíral tým z Jönköpingu pouze 7 bodů a případnou dnešní výhrou by jen dorovnali druhou Jyväskylu, na postup už to ale stačit nebude ani z druhého místa ve skupině.

JYP JYVÄSKYLÄ

Jyväskylä, která je partnerským klubem Boston Bruins z NHL, je dvojnásobný finský mistr z posledních let (2009 a 2012). Tým, ve kterém už několik sezón působí český reprezentant Petr Hubáček, má o dost větší šance na postup než jejich dnešní sok ze Švédska. Finský klub ale dnes pro postup do play off bude muset zřejmě vyhrát.

Tabulka skupiny I po 5 odehraných zápasech:

1. Salcburk – 12 bodů, skóre 16:7
    2. Jyväskylä – 10 bodů, skóre 12:11
    3. HV71 – 7 bodů, skóre 15:14
    4. Kloten – 1 bod, skóre 4:15
    Jyväskylä jde dnes o hodně, nejproduktivnější hráč týmu Jani Tuppurainen si pečlivě připravuje svou hokejku.

HV71: Wesslau (Ersberg) – Johansson, Karlsson M., Williamsson, Campoli, Berglund, Eidstedt, Pilut – Tedenby, Christensen, Brithen – Ridderwall, Strandberg, Fiala – Melin, Holzapfel, Karlsson P. – Sandberg, Bengtsson, Torngren
    Trenér: Andreas Johansson.

JYP Jyväskylä: Tarkki (Rajaniemi) – Salonen, Luoma, Kemiläinen, Hietanen, Niku, Viitanen, Pulli, Nenonen – Ikonen, Perrin, Hubáček – Tuppurainen, Löfman, Hännikäinen – Pihlman, Lahti, Boyce – Poukkula, Kanninen, Salmio
    Trenér: Marko Virtanen.

Rozhodčí: Wiegand (SUI), Edqvist (SWE) – Haster (SWE), Pihlblad (SWE).

Oba týmy jsou na hrací ploše, úvodní vhazování už nic nebrání.

00:01

00:26
    Eric Perrin vyslal tvrdou střelu, kterou jeden z domácích hráčů srazil do ochranné sítě.

00:49
    Mattias Karlsson už hrál s pukem ve středním pásmu, píská se tak postavení mimo hru.

01:13
    Hosté si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase, za krosček je vyloučen domácí obránce Axel Eidstedt.

01:56
    Střela Juusa Ikonena jen vyprášila Wesslauovy betony, arénou to jen zahučelo.

02:14
    Gustaf Wesslau tentokrát schoval puk po střele Berglunda od modré čáry do své lapačky.

02:33
    Po chybě v rozehrávce Jyväskyl§a se ke střele dostal Patrik Karlsson, Tarkki ale je pozorný.

03:13
    Druhá polovina přesilovky hostů už nebyla tak zdařilá, Eidstedt je zpátky na ledě, švédský tým hraje v plném počtu.

03:59
    Ve velké šanci se ocitl Calle Riderwall, který ještě v minulé sezóně hájil barvy pražského Lva v KHL, z dorážky z bezprostřední blízkosti Tarkkiho branky ale minul!

04:30
    Domácí hokejisté jsou po ubráněném oslabení mírně aktivnějším týmem.

05:12
    Odpískán ofsajd HV71, v něm jedna z největších švýcarských nadějí Kevin Fiala, na něhož od letošního draftu mají práva Nashville Predators.

05:45
    Rychlá akce hostů sice pohledná, leč bez zdárného konce.

06:31
    Obrovská šance Lawrence Piluta, který se jako obránce zapojil do útočení, po výborné přihrávce od Torngrena měl hodně času a prostoru na zakončení, Tarkki ale skvělým zákrokem podržel svůj tým!

06:31
    Zároveň se ale také píská faul, kterého se dopustil Jani Tuppurainen – menší trest za nedovolené bránění.

07:05
    Domácí hráči se často pokoušejí o střelbu, zatím ale všechny pokusy létají mimo tři tyče.

07:33
    Hosté vyhazují a rychle míří střídat.

08:00
    Dokonce v oslabení JYPu nyní létá jedna střela za druhou na branku Gustafa Wesslaua.

08:26
    Na domácích hokejistech je vidět, že už jim nejde o postup, naopak hosté z Finska jezdí naplno!

08:31
    Tuppurainen skáče na led, Jyväskylä hraje v plném počtu.

09:29
    Darryl Boyce navedl kotouč na střed a táhlou střelou zápěstím vystrašil Wesslaua, který nakonec nemusel zasahovat, puk končí na zadním hrazení.

10:08
    První třetina se nám přehoupla do druhé poloviny, Valtteri Kemilainen nyní čeká na dostřídání svých spoluhráčů, aby mohl rozjet novou útočnou akci.

10:45
    Tuomas Tarkki raději podrží puk ve své lapačce před dotírajícím Riley Holzapfelem.

11:12
    Útočné snažení hostů nemělo dlouhého trvání a s pukem na hokejkách opět míří dopředu hráči HV71.

11:53
    Anton Bengtsson se snažil prosadit individuálně, škoda pro domácí, protože na druhém křídle mu najížděl volný spoluhráč.

12:23
    Gustaf Wesslau si nyní poradil s nepříjemnou situací na brankoviště, puk nakonec našel ve své lapačce.

13:15
    Se svými útočnými akcemi se nyní v rychlém sledu neprosadili ani hosté, ani domácí.

13:47
    Ofsajd finského týmu.

14:20
    Uvidíme druhou přesilovou hru domácích v dnešním zápase, za krosček je vyloučen obránce Mikko Luoma.

14:51
    Tarkki udržel svůj beton pevně zaražený o tyč, domácí hokejisté tak se nedokázali prosadit důrazem.

15:23
    Hosté se zatím brání dobře, už podruhé se jim podařilo v početní nevýhodě vyhodit.

15:56
    Tvrdou ránu Bjorna Melina od modré čáry Tarkki v klidu polapil, neboť před ním nikdo nestál, a tak vše krásně viděl.

16:20
    Luoma se vrací z trestné lavice na led, Jyväskylä hraje v plném počtu.

16:47
    Domácí se ale přeci jen díky dvěma přesilovým hrám dostali do mírného tlaku.

17:14
    Tuoms Tarkki podržel puk u své tyčky po střele Mattiase Tedenbyho, který má zkušenosti i z NHL, kde hrál za New Jersey Devils.

17:14
    Eric Perrin je ale vyloučen za hákování, přesilovka HV71 tak bude pokračovat.

17:43
    Domácím hráčům se ale zatím v početní výhodě příliš nedaří, hosté opět vyhazují do bezpečí.

18:05
    Puk opět až za Wesslauovou brankou, navíc domácí střídají.

18:34
    Nyní se švédský celek konečně dostal do tlaku v útočné třetině, zatím je to ale vše bez zakončení na Tarkkiho branku.

19:01
    Skvělé blokování střely předvedl Mikko Viitanen a hosté se opět osvobozují.

19:15
    Perrin se navíc už vrací na ledovou plochu a Jyväskylä hraje v plném počtu.

19:48
    Domácí hokejisté se ještě ale drží s pukem v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet v závěru první periody.

20:00

Branky jsme se sice v první části hry nedočkali, o zajímavé momenty ale nebyla nouze. Více střeleckých příležitostí si připsali domácí hráči, kterým výrazně pomohly tři přesilové hry, které ale nedokázali využít. Na hokejistech z Jyväskylä je zase vidět o trochu větší chuť dnešní zápas vyhrát, jelikož jim jde ještě o postup do vyřazovací fáze.

Druhá třetina začne přibližně v 20:53.

20:01

20:32
    Po střele Mikky Luomy od modré čáry puk málem zapadl za Wesslauova záda, nakonec končí na mantinelu za brankou.

20:57
    Hosté ale vstoupili do druhé třetiny extrémně aktivně, zatím se od úvodního vhazování drží v útočném pásmu.

21:29
    Matthias Tedenby v postavení mimo hru.

22:11
    Domácí hráči vzali hru opět do svých rukou, od pravého mantinelu tvrdě pálil Bjorn Melin, Tarkki vyráží ramenem do ochranné sítě.

22:36
    Markus Poukkula míří na trestnou lavici za nedovolené bránění, další přesilová hra pro HV71.

23:10
    Tvrdá rána Teda Brithena z vrcholu pravého kruhu končí na Tarkkiho betonu, domácí pak byli vyhnáni do středního pásma kvůli postavení Tedenbyho v brankovišti.

23:47
    Hostům se podařilo vyhodit a domácí hokejisté tak musí spěchat pro puk do vlastního pásma a založit nový útok.

24:08
    Hra hostujících hráčů v oslabení je v dnešním zápase doslova impozantní, své soupeře nepouští k výraznému ohrožení Tarkkiho branky a velice často se finskému celku podaří vyhodit.

24:36
    Poukkula se vrací na led, hosté hrají v plném počtu.

25:30
    Domácí hokejisté se i po skončení přesilové hry drželi v útočném pásmu, Tarkki ale mohl zůstat v klidu, žádná střela na něj neletěla.

26:01
    Filip Sandberg se pokusil o individuální akci, po objetí branky ale vystřelil mimo tři tyče.

26:32
    Erik Christensen v situaci jeden na jednoho vystřelil přes obránce a jeho střela orazítkovala tyčku Tarkkiho branky!

27:14
    Eric Perrin dostal ideální přihrávku do prostoru mezi kruhy, jeho střelu zápěstím ale Wesslau dokázal vyrazit.

27:43
    Po dalším úspěšném zákroku Wesslaua se domácí dopustili nedovoleného zákroku, za hákování míří na trestnou lavici Lawrence Pilut.

27:51
    A domácí jdou do tří! Patrik Karlsson nešikovně vyhodil puk až na tribunu a je vyloučen za zdržování hry!

28:15
    Puk zatím léta v nepříjemné vzdálenosti od Wesslauovy branky, hosté si vytvářejí drtivý tlak.

28:31
    JYP právě vstřelilo branku!
    Hostům se podařilo dlouhou dvojnásobnou přesilovku využít! Po několika přihrávkách našel Luoma u levé tyčky dobře postaveného ERICA PERRINA, který prostřelil Wesslaua a hosté se tak ujímají vedení! Asistence: Mikko Luoma a Valtteri Kemilainen.
    Eric PERRIN - 0:1

29:13
    Hosté navíc pokračují v přesilové hře 5 proti 4, hráči HV71 se ale zatím dobře brání.

29:37
    Domácím se opět podařilo vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti od své branky.

29:51
    Patrik Karlsson je zpátky na ledě, domácí jsou kompletní, už ale musí dohánět jednobrankové manko.

30:32
    Velká skrumáž hráčů se nyní vytvořila před Tuomasem Tarkkim, který ale vše zvládl na jedničku, domácí se ale stále drží v tlaku v útočném pásmu.

31:08
    Obránce Aleksi Salonen se dostal ke střele, jeho pokus ale končí mimo tři tyče.

31:36
    V útočném pásmu opět domácí, posledních pár minut se hraje hodně svižně.

32:12
    Tarkki raději podržel puk ve své lapačce i za cenu vhazování před jeho brankou.

32:59
    Filip Sandberg si šikovně puk srovnal na hokejku, jeho střela ale končí nad Tarkkiho brankou.

33:28
    Hostující hráči se po vstřelené brance ještě více semkli do zadních řad a tempo hry nyní diktuje švédský tým.

33:53
    Kevin Fiala se před Tarkkim snažil tečovat, finský brankář si ale s projektilem od modré čáry dokázal poradit.

34:25
    Mikko Viitanen se dostal ke dvěma střelám v rychlém sledu, prvním pokusem trefil obránce před sebou, ten druhý už musel likvidovat Gustaf Wesslau.

34:32
    Hosté se z ničeho nic prosazují podruhé! Po vhazování se v obranném pásmu dopustil velké cchyby Emil Johansson, český útočník v barvách hostů Petr Hubáček vybojoval puk a rychlou přihrávkou našel před brankou volného TUOMASE PIHLMANA, který neměl problém se zakončením! Asistence: Petr Hubáček.
    Tuomas PIHLMAN - 0:2

35:37
    Domácí hráči se rychle pokusili o odpověď, Tarkki dnes ale chytá fantasticky a i tentokrát podržel svůj tým.

36:05
    Vzápětí ale opět musel dávat pozor Wesslau, před jehož brankou se v nebezpečné blízkosti ocitli hned dva hráči Jyväskylä, zakončit ale nedokázali.

36:46
    Domácí hráči mi přijdou trochu zaskočeni vývojem utkání, naopak hosté šlapou jako motorová myš.

37:11
    Aleksi Salonen vybojoval puk ve svém pásmu a rychle ho poslal pryč do středního pásma.

37:34
    Zakázané uvolnění hostů.

38:35
    Už to máme o tři branky! Po rychlém útoku hostů se nejdříve individuálně neprosadil Hannikainen, puk se ale dostal do rohu, odkud perfektní přihrávku poslal Anssi Lofman přesně na hokejku JUUSA IKONENA! Asistence: Anssi Lofman a Markus Hannikainen.
    Juuso IKONEN - 0:3

39:11
    Jestli byli domácí hráči zaskočení po druhé inkasované brance, tak teď jsou zcela ztracení, naopak domácí si závěr druhé třetiny užívají.

40:00

Ve druhé třetině jsme se už branek dočkali, góly padly hned tři a všechny do sítě Gustafa Wesslaua. Nejdříve se v 29. minutě prosadil Eric Perrin, pět minut před přestávkou na něj navázal Tuomas Pihlman, který skóroval po výborné práci Petra Hubáčka za brankou. Na 3:0 ve prospěch hostů pak v závěru zvyšoval ještě Juuso Ikonen!

Třetí třetina začne přibližně v 21:42.

40:01

40:38
    Domácí vstoupili do třetí části hry aktivněji a hned zkraje si vypracovali několik střeleckých příležitostí, které ale nedokázali využít.

41:16
    Hosté zřejmě v závěrečné třetině vsadí na pečlivou defenzivní hru. Pokud se jim totiž podaří udržet tříbodové vítězství, s největší pravděpodobností proklouznou do vyřazovacích bojů.

42:23
    Zatím tomu vše nasvědčuje, domácí nemohou najít recept na obranu Jyväskylä.

42:47

43:30
    Do útoku se už ani hostům moc nechce, není se ani čemu divit.

44:14
    Icing tentokrát na domácí straně, po dobrém vstupu do třetiny domácí hráči trochu ustoupili do ústraní.

45:10
    Tuomas Tarkki je dnes jasně nejlepším hráčem hostů na ledě, opět dokázal udržet svůj beton pevně u tyčky, domácím se tak nepovedlo protlačit kotouč do branky. Do menší mely se pak dostali Riley Holzapfel a Mikko Viitanen, rozhodčí ale stihli oba kohouty od sebe včas dostat, takže se ani nebude vylučovat.

45:26
    Puk se po odrazu dostal do ochranné sítě za Wesslauovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:48
    Přesilová hra pro hosty, za sekání míří na trestnou lavici Kevin Fiala, švýcarský mladík navíc inkasuje další dvouminutový trest za nesportovní chování.

46:17
    Wesslau betonem zastavil tvrdou ránu Aleksiho Salonena od modré čáry.

46:36
    Další dobrý zákrok Wesslaua, z pravé strany se ho pokoušel překonat Anssi Lofman.

47:15
    Druhá polovina přesilové hry se hostům zatím vůbec nedaří, s pukem na hokejkách jsou spíše ve svém vlastním obranném pásmu než před Weslauovou brankou.

47:55
    V oslabení se ke střele dokázal procpat Riley Holzapfel, jeho pokus sražen do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před Tarkkiho brankou.

48:29
    Čas pro domácí neúprosně plyne, v početní nevýhodě se toho bohužel pro ně moc udělat nedá, i tak ale každé vyhození provází lehký potlesk z převážné většiny prázdných sedaček jönkopingské arény.

49:15
    Domácí jdou podruhé v dnešním zápase do tří! Rovněž za sekání je vyloučen útočník Filip Sandberg!

49:29
    Domácím se ale podařilo vyhodit a už to vypadá, že se dvojnásobnému oslabení ubrání.

49:48
    HV71 je už ve čtyřech, Fiala je zpátky na ledě.

50:33
    Wesslau musel rychle na zem, aby zabránil nepříjemně schované střele z levé strany v cestě do branky.

50:56
    Ani další střelecký pokus hostů se neujal a domácí se tak zřejmě už dlouhému oslabení ubrání bez újmy.

51:30
    Agilní Carl Ridderwall se dostal ke střele, jeho pokus ale končí mimo branku.

51:49
    Odpískán zásah vysokou holí domácího kapitána Teda Brithena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:35
    Hosté hrají přesně tak, jak si podle mého neodborného pohledu řekli v kabině před třetí třetinou. Všechny puky se z vlastní třetiny snaží vystřelovat do bezpečné vzdálenosti od Tarkkiho branky.

53:30
    A domácí hokejisté nemají v sobě tak potřebnou šťávu a zřejmě i motivaci s výsledkem utkání něco udělat, nějakému velkému tlaku také nenahrává prázdný stadion.

54:21
    Domácí hokejisté se ale pořád snaží potěšit své fanoušky alespoň čestným gólem, posledních pár minut jsme ale neviděli ani jedno zakončení.

55:01
    Až nyní své štěstí pokusil Carl Ridderwall, jeho střela ale končí na zadním mantinelu.

55:37
    Ze souboje čtyř hráčů u mantinelu nakonec vzešli jako vítězové hosté.

55:52
    Tarkki si připisuje další úspěšný zákrok proti střele od modré čáry, dorážet se snažil dnes velmi aktivní Riley Holzapfel, hostující obránci jej ale nepustili.

56:05
    Zakázané uvolnění hostů vrátí hru zpátky před Tarkkiho branku.

56:43
    Tarkki pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a těm se opět podařilo dostat kotouč do středního pásma.

57:50
    Neskutečný zákrok nyní předvedl Tuomas Tarkki proti dělovce Chrise Campoliho z mezikruží, hostující brankář jen tak máchnul lapačkou, ve které ale našel skrytý puk!

57:50
    Domácím hráčům trochu tečou nervy, Riley Holzapfel se dostal do křížku s Mikkou Viitanenem, oba hříšníci míří na trestnou lavici za hrubost.

57:50
    Gustaf Wesslau míří na střídačku, domácí tak budou hrát v 5 proti 4!

58:07
    Anton Bengtsson se dostal do postavení mimo hru.

58:30
    Anton Bengtsson měl před sebou poloprázdnou branku, ve velké šanci ale nedokázal bekhendem poslat kotouč za Tarkkiho záda!

58:39
    Po icingu hostů je vyloučen Anton Bengtsson, který zbytečně dohrál protihráče u mantinelu a míří tak na trestnou lavici za vražení na hrazení.

59:05
    I ve třech hráčích ale domácí dokáží kombinovat, bohužel jim to už ale není nic platné, z dnešního zápasu odejdou poraženi.

59:50
    Hosté se ještě dokázali usadit v útočném pásmu, jejich kombinace ale nevede k žádnému zakončení, Holzapfel s Viitanenem mezitím opustili trestné lavice.

60:00

Výsledek dnešního zápasu se dal tak nějak i předpokládat. Finský tým měl ještě velkou šanci na postup, musel dnes ale vyhrát, naopak domácím už o nic nešlo, jejich šance byla pouze teoretická, také to tak dopadlo.

O všem rozhodla druhá část hry, ve které Jyväskylä nastřílela všechny své branky. Skóre otevřel ve 29. minutě Eric Perrin, útočník se zkušenostmi i z NHL, kde hájil barvy například Atlanty Thrashers.

O chvíli později na něj navázal Tuomas Pihlman, který využil perfektní práce a následné přihrávky Petra Hubáčka. Do konce druhé periody se pak prosadil ještě Juuso Ikonen a o vítězi zápasu bylo téměř rozhodnuto.

Třetí třetinou se už domácí pouze protrápili, hosté z Finska totiž postavili před svou třetinu tuhý obranný blok, kterému z branky velel dnes skvělý Tuomas Tarkki, nejlepší hráč utkání.

Jyväskylä si tak dnešní tříbodovou výhrou upevnila své místo na druhém místě tabulky I za prvním Salcburkem a může se tak začít chystat na boje v play off, kam se už jistojistě JYP podívají!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:22:02)

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 29. Perrin (Luoma, Kemilainen), 35. Pihlman (Hubáček), 39. Ikonen (Lofman, Hannikainen)

Rozhodčí: Wiegand (SUI), Edqvist (SWE) – Haster (SWE), Pihlblad (SWE)