SK Karviná – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Klášterec nO – Jablonec n/N 3:5 (kon.) | Řisuty – Sokolov 4:2 (kon.)
Val. Meziříčí – Přerov 1:2 (kon.) | Technika Brno – Břeclav 8:0 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 9:3 (kon.)
Bílina – Kobra 4:6 (kon.) | Žďár n/S – Trutnov 3:1 (kon.) | Klatovy – Kolín 3:6 (kon.)
Vsetín – Opava 5:1 (kon.) | Tábor – Jindř. Hradec 2:1 (kon.) | Děčín – Mor. Budějovice 7:2 (kon.)
Pelhřimov – Vrchlabí 4:6 (kon.)
HC Technika Brno
8:0 (2:0, 5:0, 1:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 11.10.2014, 17:00 • HHDM Brno • 2. liga skupina Východ

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit zase u dalších online přenosů. Pěkný večer, hezký zbytek víkendu. (19:16:10)

Je konec a s ním velké překvapení. Jihomoravské derby totiž končí vysokou výhrou Technika. Ta tak navázala na úspěch z derby, které sehrála v Hodoníně. Naopak Břeclav teprve podruhé v letošní sezoně prohrává a pravděpodobně přijde o své skvělé umístění v tabulce. Brno bere důležité tři body a ukazuje, že příprava a samotná liga, to je velký rozdíl. Bodově na Břeclav ztrácí už jen jediný bod.

60:00

59:32
    Ještě jedno vhazování. Hráči Brna zahrávají zakázané uvolnění.

58:59
    Technika si ještě připravila možnost ke vstřelení deváté branky. Ale už je vidět, že fo toho nedávají všechno. S výsledkem mohou být nadmíru spokojení.

58:14
    Utkání už se pouze dohrává. Břeclavští jsou u puku, ale hrají s ním ve své periodě.

57:47
    Po řadě nepřesností zahrává Technika na zakázané uvolnění.

56:59
    Na úplném konci se ještě Novák musí strachovat o nulu v zápase. Kubáč si i po vhazování připravil dobrou palebnou pozici, ale Novák nadvakrát dobře zakročil.

56:26
    Po delší době se také hosté zapsali do statistik, ale pouze střelecky. Postaral se o to Kubáč.

55:29
    Jurča se dostal do úniku, kde ještě chytře počkal na dojíždějícího Bustina, kterému chtěl naservírovat puk do lepší pozice. Bustin už byl ale ve velkém úhlu a jeho zakončení nebylo dobré.

54:25
    Technika právě vstřelila branku!
    Ale dlouho je to mrzet nemuselo. Co se totiž nepovedlo jim, povedlo se MICHALU BRZOBOHATÉMU. Ten si našel odražený puk a střelou do horní poloviny přehodil ležícího brankáře. Asistence: Karel Benýšek, Ivo Crhák.

53:30
    Další obrovská šance domácích. Velké díry v břeclavské obraně využil Bustin s Hežou, kteří se mezi kruhy ocitli zcela sami. Druhý jmenovaný však dostal špatnou přihrávku na paty a jeho střela už nebyla ideální.

52:45
    Hostující Novák dobře střílel od modré, jehož přízemní střela Novákovi sice proletěla mezi betonem a rukou, ale mířila mimo tři tyče.

52:13
    A domácí hráči už ukazují, že chtějí pomoct svému brankáři udržet čisté konto. Benýšek velice obětavě padl do střely Beneše. Novák zůstal bez práce.

51:38
    Břeclavští se hnali do útoku, ale zastavil je ofsajd, který rozhodčí označili za úmyslný a hra se stěhuje před jejich gólmana.

51:01
    Technika hraje ve svém, maximálně středním pásmu. Nikam se nežene a také nemá proč.

50:08
    Technika zklidňuje hru. Vrba získal puk a dovezl jej až za vlastní branku. Teď už by domácí také mohli myslet na svého brankáře, který by mohl udržet čisté konto.

48:40
    Crhák našel před bránou Benýška, který těsně přestřelil. Z bezprostřední blízkosti příliš podebral puk.

47:51
    Teď už se to povedlo Benešovi, který však od pravého mantinelu vystřelil nepřesně a puk se podél něj doplahočil až zpět před Šalenu,

47:32
    Hosté už jsou kompletní, ale zatím se nemohou vymanit ze svého pásma.

46:18
    Habrovec nahazoval puk na bránu, kde hledal nějaké spoluhráče, kteří by jeho střílenou přihrávku tečovali. Nikdo z domácích se však ke kotouči nedostal.

45:56
    Domácí se teprve teď dostali do útoku, kde kombinují.

44:58
    Jeden ze zákroků na hranici pravidel už rozhodčí trestají dvěma minutami. Nešťastníkem je hostující Tobola.

44:20
    Hraje se uprostřed hřiště, kde hráči svádí tvrdé souboje a utkání začíná dostávat derby.

43:33
    Jurča si našel puk mezi kruhy, kde zůstal úplně sám. Břeclavská obrana ho nechala úplně bezprizorního. Brněnský forvard však této možnosti nedokázal využít.

42:46
    V útoku už jsou opět domácí, kteří zatápí hostující obraně. Jasně tak naznačují, že ve třetí třetině nemíní jenom bránit svůj náskok.

41:14
    Břeclav se snaží také hrát aktivněji a nepouštět domácí do šancí.

40:17
    První úspěšný zákrok třetí třetiny si připsal Šalena.

40:01

Druhá dvacetiminutovka skončila. A nutno říct, že to byla třetina snů pro domácí a třetina hrůzy pro hosty. Technika ji vyhrála 5:0. Celé utkání se ale mohlo nést i v jiném duchu, kdyby za stavu 3:0 byla uznaná branka, které hosté dosáhli. Nesměl by to však být hráč, který vůbec nefiguruje v zápise o utkání. Poté si Technika otevřela gólovou střelnici a zcela jasně ovládá jihomoravské derby.

Závěrečná třetina začne přibližně v 18:44.

40:00

39:41
    Novák v krátké době řeší druhou střelu, ale ani jedna z nich není nijak příliš ohrožující.

39:25
    Hosté se ještě snaží v závěru druhé třetiny hrát mimo vlastní pásmo, ale po této smršti to moc nejde.

37:27
    Tak tohle už je neuvěřitelné. V Brně jsou gólové hody a třetina hrůzy pro Břeclav pokračuje. Po patnácti sekundách od šestého gólu se přesně trefuje také MICHAL BRZOBOHATÝ. Při tomto gólu jistě hostující brankář nemá čisté svědomí, protože brněnský útočník střílel až ze středního pásma. Asistence: Ivo Crhák.

37:12
    A Brňané využívají další přesilovku. Trochu netypicky, ale krásným gólem se ukázal ONDŘEJ STEHLÍK. Ten nejprve přenechal puk ve vlastním obranném pásmu obránci, který mu jej vrátil do jízdy. Stehlík se prosmýkl kolem protihráče a příklepem trefuje přesně. Asistence: Filip Vrba.

Domácí Heža v té samé chvíli dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.

36:41
    Hosté se po delší době sice dostali do útoku, ale ten jim překazil útočný faul. Ačkoli se Medřický hodně diví, tak už usedá na trestnou lavici.

36:09
    Technika je i nadále hodně aktivní a hosty ke hře moc nepouští. Ti už asi myslí jen na to, aby tahle třetina hrůzy skončila.

35:35
    Látal měl na hokejce další gól, ale ani on ani dorážející Habrovec neuspěli. Šalena ve svém brankovišti zalehl puk, který už nikdo nevydoloval.

35:03
    Po delší době se na ledě hodně bojuje o každý metr ledu a domácí nemají tolik volného prostoru.

33:13
    Dlouhé nahození Techniky Šalena raději přikrývá a přerušuje hru.

32:34
    Na druhé straně se hezky individuálně prosadil Kubáč, ale Novák u své tyčky nenechal ani trochu místa.

32:06
    A další gólovka. Heža dobrou přihrávkou uvolnil Zábranského, který ale tak dlouho otálel se střelou, až se Šalena stihl přemístit.

31:31
    Technika už hraje v pěti a hned měla velkou šanci na další gól. Brzobohatý však z mezikruží netrefuje bránu, Šalena bez práce.

30:54
    Stále platí, že Břeclav hraje ve svém obranném pásmu. Technika je na koni a k ničemu hosty nepouští.

29:54
    Zatím se však lvi trápí za vlastní brankou s rozehrávkou. Jeden muž navíc v jejich týmu zatím nejde poznat.

29:20
    Teď hosté dostanou aspoň malou příležitost, jak se trochu vrátit do zápasu, minimálně co se tempa týká. Brněnský Heža je vyloučený na dvě minuty za držení.

28:07
    Hosté jsou jak opaření. U každého puku jsou o krok později. Naopak domácí samozřejmě hrají ve velké pohodě.

26:46
    Hosté okamžitě berou oddechový čas. S takovým vývojem zápasu asi nikdo nepočítal.

26:46
    Tak v Brně se dějí věci. Po skrumáži před brankou hostí se puk dostal k Jurčovi, který jej ještě stihl poslat na zcela volného ONDŘEJE STEHLÍKA, který už měl jednoduchou úlohu a připravil Šalenovi nepříjemný začátek. Domácí tak ve 27. minutě nadělili soupeři bůra. Asistence: Petr Jurča.

25:20
    V bráně hostí nahrazuje Šurého Radek Šalena.

25:20
    Při hře čtyři na čtyři se radují opět domácí. Puk, který zůstal volně ležet před Šurým si našel IVO CRHÁK, který jej zametl za jeho záda počtvrté a vyhnal ho z brány. Asistence: Petr Štindl.

23:57
    Tak dlouho si ji břeclavští lvi nezahráli. Po dvanácti sekundách se totiž zcela zbytečně nechal vyloučit Zháňal – dvě minuty za nedovolené bránění.

23:45
    Hosté si zahrají první přesilovku v zápase. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout David Havíř.

23:11
    Tak teď se stala hodně nevídaná situace. Břeclavští totiž dosáhli regulérní branky, kterou už rozhodčí uznali, ale ta nakonec nemohla platit. Gólu totiž dosáhl hráč s číslem 87, který není v zápise o utkání.

22:42
    Domácí si teď na dobrou půlminutu sevřeli hosty před jejich brankářem, ale pro postavení hráče v brankovišti jsou vykázání z pásma.

22:12
    Břeclavští už jsou tedy v pěti a je na čase, aby svoji hru zlepšili, pokud dnes chtějí bodovat.

21:19
    A je to tak. Technika se prosazuje také v přesilovce navyšuje svoje vedení. PETR JURČA dostal perfektní přihrávku z rohu přímo před bránu, kde stál sám proti brankáři. Toho si rozpohyboval a bekhendem zasunul puk mezi jeho nohy. Asistence: Ondřej Látal.

20:56
    Zatím to na to ale nevypadá. Břeclavští se dobře brání a vyhazují přes všechny čáry.

20:30
    Druhá třetina začíná vyloučením na straně hostí. Beneš si při bránění pomohl menším faulem a dostává dvě minuty. Technika tak může začít stejně, jako skončila v první třetině.

20:01

Je za námi úvodní třetina jihomoravského derby. Ta se více povedla domácím, kteří v ní vstřelili dvě branky. Technika zatím soupeři ukazuje, jak důležité jsou souboje před brankovištěm a pořádný důraz. Brňané jsou tak odměnění za svoji větší aktivitu a vedou i ve druhém letošním derby. To první ovládli až po nájezdech v Hodoníně.

Další třetina začne asi v 17:48.

20:00

19:47
    To stejné však zkoušejí i lvi, kterým k tomu nechybělo málo. Nabídku zpoza brány však nikdo z nich nevystihl a puk jen projel celým předbrankovým prostorem.

19:14
    Technika se i v závěru třetiny pokouší nepolevit z tempa a třeba ještě jednou překvapit hosty.

17:57
    A Technika se raduje z druhé branky. Ihned po vhazování si našel puk Petr Jurča, který vystřelil a břeclavský gólman opět neudržel puk. Po velké skrumáži na vrcholu brankoviště se puk dostal z hole ONDŘEJE LÁTALA se štěstím do brány. Asistence: Petr Jurča.

17:27
    Červenka si našel puk na vrcholu kruhu, odkud se pokusil ohrozit Nováka. Ten však na jeho střelu viděl a pokryl ji.

16:30
    Novák si příliš nerozuměl se svými spoluhráči a hosté se málem dostali ke střele do opuštěné branky. Nakonec to však domácí brankář s obránci zachránili.

16:02
    Teď je však jihomoravské derby hodně rozhárané. Přihrávky hráčů nenacházejí své adresáty a většina končí na holích druhého týmu.

15:15
    U kotouče už jsou znovu domácí, kteří se snaží založit nějakou útočnou kombinaci.

14:34
    Hosté se po oslabení moc nemohou dostat do hry. Změnit se to snažil jeden z hostí, ale jeho slabou střelu od modré Novák bez problému pokryl.

13:53
    Crhák se procpal podél levého mantinelu a vyzkoušel pozornost Šurého.

13:12
    Hosté se osvobozují. Technika musí začít opět od vlastního brankáře.

12:33
    Habrovec si dobře sjel mezi kruhy, stejně jako před pár minutami, ale ani tentokrát netrefil do černého. Jeho pokus do protipohybu gólmana zastavil beton.

11:56
    Navrátilec do sestavy Havíř se odhodlal k první střele v přesilovce. Jeho dělovku však Šurý dobře viděl a bez problému ji chytil a nedal možnost k dorážkám.

11:20
    Je tu první vyloučení zápasu. Hostující Medřický v útoku zbytečně fauluje a posílá svůj tým do oslabení.

10:51
    Technika teď svírá hosty před jejich brankou, ale Šurého nijak neohrožují.

10:09
    To se Technice moc nelíbilo a už se opět žene do útoku. Na hráčích je vidět, že s prvním gólem ještě víc ožili.

09:18
    Hosté si připravili velice dobrou příležitost, ale Novák se blýskl dvěma povedenými zákroky a udržel nejtěsnější možný náskok svému mužstvu.

08:30
    Také hostí si řekli o slovo, ale Novák si situaci pohlídal.

07:29
    A Technika mohla vést 2:0. Zcela osamocený před brankou se totiž ocitl Jurča. Při přehazování puku na forhend mu puk ale sjel z čepele.

07:06
    A z mírného tlaku Technika střílí vedoucí branku. Střela Klimeše břeclavskému brankáři vypadla a než se stihl zorientovat, tak si puku všiml JIŘÍ ČTVRTNÍČEK, který jej nadvakrát doklepl za jeho záda. Brňané jsou tak za svoji aktivitu odměnění první brankou. Asistence: Tomáš Klimeš.

05:59
    A znovu je Technika v útoku. Tentokrát od modré střílel Látal a jeho ránu musel Šurý nadvakrát pokrýt.

05:19
    Heža si dobře povyjel zpoza brány, následně si odstavil dva soupeře a ještě zvládl zakončit. Střele už ovšem chyběla potřebná razance.

04:35
    Také Novák musel poprvé řešit vážnější situaci, ale s útokem druhé břeclavské formace si poradil.

03:57
    První vážnější situace, když si do mezikruží sjel Habrovec, který se dostal ke střele. Břeclavský Šurý však zavčas zareagoval a stihl proti jeho střele povyjet a zmenšit mu střelecký úhel.

02:55
    Na druhé straně se snaží o vysunutý pressing Jurča, ale za bránou soupeře upadl.

02:20
    Teď už musel Novák zasahovat, ale střela Čápka byla spíše propagačního charakteru a nemohla jej ohrozit.

01:55
    Hosté jsou i nadále aktivnější, ale nemohou se dostat do zakončení. Technika je nutí hrát pouze po rozích.

01:04
    Břeclavští jsou u puku, ale Novák je stále bez práce. Hraje se hlavně u mantinelu.

00:27
    Oba týmy začínají hodně aktivně. O první střelu zápase se postaral brněnský Jurča, ale netrefil zařízení.

00:01

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, L. Odehnal, Maršálek, Jurča, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža, Crhák, Bustin, Pargáč.
    Trenér: Roman Kaňkovský

HC LVI Břeclav: Šurý (Šalena) – Smeřička, Miklík, Beneš, Svoboda, Novák, Dittrich, Hóss, Bolfík, Zháňal (C), Medřický, Kubáč, Červenka, Nováček, Tobola, Čápek, Prudek, Buhaj.
    Trenér: Michal Konečný

Rozhodčí: František Held – Josef Novotný, Radek Šimčík.

HC LVI Břeclav

Jedenáctý tým loňských tabulek vstoupil do letošní sezony s velkou parádou. Po pěti odehraných zápasech je na druhé příčce, když prohrál pouze se současným lídrem z Opavy. Lvi si postupně smlsli na Frýdku-Místku, Přerovu, Valašském Meziříčí i nevyzpytatelným Vsetínu. Svoji krasojízdu úvodem sezony chtějí potvrdit také v Brně, kde loni vyhráli jeden ze dvou zápasů.

Podaří se lvům navázat na úspěchy z předešlých zápasů a potvrdí pozici na špici tabulky nebo derby bude o něčem jiném?

Minulý zápas:

HC LVI Břeclav – VHK Vsetí

VSK Technika Brno

Hráči se sovou na hrudi odehráli poslední zápas ve Frýdku-Místku, ten svěřenci trenéra Kaňkovského vyhráli a dovezli si další body z venkovního stadionu. Navázali tak na vybojované vítězství v prvním letošním derby, kdy dokázali Hodonín přetlačit po nájezdech 2:1. Své body zvenku chtějí vysokoškoláci potvrdit doma, což ovšem nebude nic lehkého. Do Brna totiž přijíždí druhý celek tabulky, který v dosavadním průběhu sezony prohrál pouze jedinkrát.

Podaří se Technice zapomenout na přípravu a vyhraje i druhé letošní derby?

HC Frýdek-Místek – VSK Technika Brno 2:4
    Branky a nahrávky: 40. Lipina (Sluštík, Zedník), 53. Jindřich (Mach, Sluštík) – 49. Látal (Habrovec, Štindl), 52. Jurča (Stehlík, Látal), 56. Bustin (Heža), 60. Štindl.

Bitvy těchto dvou mužstev jsou pro skupinu Východ a speciálně pro jižní Moravu vždy něčím výjimečným. Každý vnímá, že jde o neobyčejný zápas. Právě takových zápasů by ve druhé lize mohlo být i víc, protože tohle jsou mače, které táhnou lidi a svojí kvalitou velice často převyšují jiné zápasy. Technika s Břeclaví se potkala už ve dvou přípravných zápasech na sezonu. Oba se odehrály v Břeclavi. A lvi naplno využili domácí prostředí. V lize je to však o něčem jiném a dnes se můžeme určitě těšit na nadstandardní podívanou.

Hezké odpoledne, dobrý den. Je tu sobota a s ní další kolo hokejové druhé ligy. Ta má na programu své sedmé kolo a na led brněnské Techniky přijíždí břeclavští lvi. Dnes nás tak čeká jihomoravské derby, které již tradičně mívá dobrou diváckou kulisu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Havel

Branky a nahrávky: 8. Čtvrtníček (Klimeš), 18. Látal (Jurča), 22. Jurča (Látal), 26. Crhák (Štindl), 27. Stehlík (Jurča), 38. Stehlík (Vrba), 38. Brzobohatý (Crhák), 55. Brzobohatý (Benýšek, Crhák)

HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, L. Odehnal, Maršálek, Jurča, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža, Crhák, Bustin, Pargáč.

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (26. Šalena) – Smeřička, Miklík, Beneš, Svoboda, Novák, Dittrich, Hóss, Bolfík, Zháňal (C), Medřický, Kubáč, Červenka, Nováček, Tobola, Čápek, Prudek, Buhaj.

Rozhodčí: František Held – Josef Novotný, Radek Šimčík