Buffalo – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 4:3 (kon.)
Columbus – Tampa 4:7 (kon.) | Toronto – NY Rangers 5:4 (kon.) | Montreal – Minnesota 4:1 (kon.)
Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Dallas – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
Buffalo Sabres
1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 09.11.2014, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

53:02
    Po dlouhé době přišlo nějaké vzrušení! Před bránou se zjevil nikým nehlídaný Sutter, avšak nedokázal zakončit přes skvělého Enrotha!

46:45
    Vyloučení přichází také na straně hostů, Comeau (PIT) dostává dvě minuty za sekání.

43:02
    Crosby s Malkinem několikrát z blízkosti vypálili na Enrotha, ten ale všechno vydržel a puk za svá záda nepustil.

41:59
    Domácí jdou do tří! Weber (BUF) obdržel dvě minuty za hákování.

40:42
    První vyloučení ve třetí třetině je připsáno Zadarovovi (BUF) za nedovolené bránění Fleuryho.
    Jevgenij MALKIN - 1:6

39:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Když už se pomalu domácí k něčemu nadechovali, srazil je do kolen muž nejzkušenější! JEVGENIJ MALKIN se před bránou dostal k odraženému kotouči, kousek si ním popojel a poslal ho za Enrothova záda. Asistence: Blake Comeau, Kris Letang
    Zemgus GIRGENSON - 1:5

36:52
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ačkoliv už hráli hostí v plném počtu, tak inkasují branku. Od modré čáry vypálil Gorges, jeho střelu před Fleurym jemně tečoval ZEMGUS GIRGENSON a poslal ho mimo dosah kanadského brankáře. Asistence: Josh Gorges, Brian Gionta

34:43
    Přichází ale vyloučení na straně hostů, Despres (PIT) dostává dvě minuty za podražení.
    Robert BORTUZZO - 0:5

34:00
    To jim ale nebylo nic platné, jelikož se hosté prosazují z rychlého protiútoku! Kunitz založil rychlý útok, za modrou předal kotouč Crosbymu, který ho ještě poslal o kousek dál na ROBERTA BORTUZZA, jenž si položil Enrotha a trefil se přesně k tyči. Asistence: Sidney Crosby, Chris Kunitz

32:35
    Jak Downie, tak Weber obdrželi 5 minut za bitku.

32:35
    Máme tady nefalšovanou bitku! Mimo dění hry se do sebe pustili Downie a Weber, na body by pravděpodobně zvítězil Downie.

31:21
    Další skvělý zákrok Fleuryho, který z bezprostřední blízkosti vychytal Giontu!

27:15
    Strachan a Hornqvist jsou nakonec oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
    Patric HORNQVIST - 0:4

24:56
    Hosté nabídnutou přesilovou hry velmi rychle využívají! Za bránou posunul Crosby kotouč na Kunitze, ten ho nabídl před brankoviště najíždějícímu PATRICU HORNQVISTOVI, který se nemýlil a svou druhou trefil namířil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Chris Kunitz, Sidney Crosby

24:27
    Máme tady vyloučení na straně domácích, Tučňáci si zahrají přesilovou hru – Stafford (BUF) 2 minuty za sekání.

23:40
    Z klubka domácích hráčů najednou vyletěl puk a označkoval pravou tyč Fleuryho brány!

19:28
    Malkin (PIT) před bránou na poslední chvíli musel zahákovat Girgensons, domácí si tak zahrají přesilovou hru.

18:28
    Enroth doslova sebral Letangovi hattrick, když jeho střelu zneškodnil fantastickým zákrokem na čáře!
    LETANG - 0:3

15:04
    Bleskurychlá akce hostujícího celku, který odskakuje již do tříbrankového vedení! Crosby mezi kruhy vybojoval kotouč na Martina, ten ho předložil na modrou čáru KRISI LETANGOVI, který dal do střely veškerou možnou sílu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Pro Letanga je to dne druhá branka, pro Crosbyho již třetí asistence. Asistence: Paul Martin, Sidney Crosby

14:28
    Domácí se otrkali a během krátké chvíle podruhé zahrozili. Hodgson se vytočil s pukem zpoza brány a snažil se kotouč zasunou mezi Fleuryho betony, ten je ale stihl rychle secvaknout.

13:17
    Ohrožení brány jsme ale viděli na druhé straně ihned poté, co se Myers vrátil z trestné lavice. Po pravé straně ujížděl lehce bráněn na Fleuryho, jeho tvrdá střela nadělala kanadskému brankáři sice trochu více problémů, nakonec to ale vše zvládl.

11:17
    Domácí by se měli dát na víru, hosté totiž budou hrát druhou přesilovku. Myers (BUF) dostává dvě minuty za sekání Crosbyho.

08:15
    Už to mohlo být o tři branky! Crosby najel do pásma jako blesk a svižně vypálil, Enroth puk vypálil pouze na hůl Letanga, ten ale nedokázal zpracovat poskakující kotouč, jinak by mohl zakončovat do odkryté sítě.
    HORNQVIST - 0:2

03:31
    Tučňáci pokračují ve skvělé hře, využívají přesilovou hru a vedou již o dvě branky! Kotouč se dostal na modrou čáru k Letangovi, který vypálil. Jeho ránu před Enrothem tečoval PATRIC HORNQVIST do protipohybu Enrotha, ten neměl žádnou šanci. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby

03:04
    Máme zde první vyloučení zápasu, Stafford (BUF) si odpyká dvě minuty za hru vysokou holí.
    Kris LETANG - 0:1

01:21
    Hosté potvrzují svou skvělou formu a a po 81 vteřinách se dostávají do vedení! KRIS LETANG si rychle vyměnil kotouč se za bránou stojícím Crosbym, ten mu ho vrátil do jízdy před brankoviště a Letang se trefil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Sidney Crosby, Patric Hornqvist

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 37. Girgenson (Gorges, Gionta) – 2. Letang (Crosby, Hornqvist), 4. Hornqvist (Letang, Crosby), 16. Letang (Martin, Crosby), 25. Hornqvist (Kunitz, Crosby), 34. Bortuzzo (Crosby, Kunitz), 40. Malkin (Comeau, Letang)

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Gorges, Myers, Weber, Strachan, Ristolainen, Zadorov – Mitchell, Ennis, Stewart – Moulson, Girgensons, Gionta – Deslauriers, Hodgson, Stafford – Larsson, McCormick, Flynn
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Bortuzzo, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Letang – Dupuis, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams