Buffalo – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 4:3 (kon.)
Columbus – Tampa 4:7 (kon.) | Toronto – NY Rangers 5:4 (kon.) | Montreal – Minnesota 4:1 (kon.)
Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Dallas – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:4 (3:2, 0:1, 2:1)
New York Rangers
Neděle 09.11.2014, 01:20 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes nás čeká souboj dvou tradičních týmu z Original Six a zároveň duel sousedů v tabulce. V ACC se utkají Toronto Maple Leafs a hostující New York Rangers.

Tým z Ontaria má za sebou dvě prohry na ledě soupeřů. Leafs letěli na západ USA, kde se střetli nejprve z Arizonou a kvůli špatnému začátku prohráli 2:3. Na ledě Colorada už to bylo lepší, přesto Toronto opět prohrálo, ale aspoň si připsalo bod jelikož zápas skončil výhru Laviny 4:3 po nájezdech. Maple Leafs tak momentálně patří 9. příčka na Východě se ziskem čtrnácti bodů jen o skóre právě před svým dnešním soupeřem. Tým táhne především produktivní americký útočník Phil Kessel, jenž se nachází na 3. místě kanadského bodování NHL.

Poslední tři duely Jezdců dospěly dvakrát do nájezdů a jednou do prodloužení. Naposledy Rangers vyhráli 4:3 po prodloužení nad Red Wings. Předtím ale musel tým z Manhattanu skousnout dvě domácí prohry po nájezdech. Nejprve to byl fotbalový výsledek 0:1 z Jets a poté porážka 3:4 z Blues. Rangers se tak momentálně nachází na 8. místě Východní konference, když ve dvanácti duelech dokázali nasbírat čtrnáct bodů.

Poslední čtyři vzájemné duely:

NY Rangers – Toronto Maple Leafs 2:3 po prodl.
    Toronto Maple Leafs – NY Rangers 1:7
    NY Rangers – Toronto Maple Leafs 2:1 po náj.
    NY Rangers – Toronto Maple Leafs 3:2 po náj.

Československá stopa v zápase:

Roman Polák (TOR) 1+0, průměrný čas na ledě 21:11
    Richard Pánik (TOR) 2+1, průměrný čas na ledě 8:03

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Rielly, Polák, Robidas, Gardier – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Pánik, Kadri, Clarkson – Komarov, Holland, Santorelli – Leivo, Carrick, Frattin.

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – M. Staal, Klein, Hunwick, Girardi, Allen, Kostka – Nash, Brassard, St. Louis – Kreider, Stepan, Zuccarello – Hagelin, D. Moore, Stempniak – Glass, Hayes, Duclair..

Jelikož je v Kanadě Den válečných veteránům budou mít dnes Leafs na helmách červený mák.

Na ledě vzdávají oba týmy i fanoušci hold válečným veteránům, takže utkání začne se zpožděním.

ACC zní americká hymna. Po ní si poslechneme i tu kanadskou a konečně půjdeme na zápas.

00:01

00:33
    Nash ztratil v útočné třetině puk, ale následně ho Bozak jen nahodil do pásma a šel střídat.

00:43
    Rangers právě vstřelili branku!
    To je vstup do utkání. Leafs opět špatně začali. Klein Zuccarello vybojoval puk, poslal ho na modrou, odkud se ke střele dostal Klein a jeho ránu do sítě tečí usměrnil CHRIS KREIDER. Asitence: Kevin Klein, Mats Zuccarello.
    KREIDER - 0:1

01:35
    Bernier se opět musel mít na pozoru, jelikož se ke střele dostal Duclair.

02:40
    Santorelli jako první z hráčů Toronta ohrozil branku Talbota. Jeho rána však zůstala jen na betonech brankáře Rangers.

03:14
    Kessel vybojoval útočnou třetinu a nakonec i buly. Jeho lehké nahození od mantinelu schoval Talbot raději do lapačky.

03:28
    Nyní na druhé straně řešil podobnou situaci Bernier, takže se bude vhazovat po levici gólmana Leafs.

03:45
    Frattin nabral rychlost a kousek za modrou se odhodlal ke střele. Vyprášil však jen betony Talbota.

04:28
    Bernier musel jít pro nahození za brankou, ale se situací si poradil na výbornou.

04:56
    Robidas to zkusil od mantinelu, jeho dělovka však zamířil do míst, kde měl gólman Rangers připravený beton.

05:32
    Nahození od modré Talbot vyrazil a tak se k puku dostal Clarksson, svou střelu z poměrně dobré pozice však nasměroval jen do hrudníku Talbota.

06:29
    Rielly nahazoval před bránu a puk tečoval někdo ze clonících hráčů a brankář Rangers jen se štěstím puk vyrazil.

07:34
    Stepniak dostal nabídku od Nashe, ovšem jeho rána z první skončila na betonech Berniera.

07:41
    Následně hra pokračovala na druhou stranu a tvrdě pálil Bozak. Talbot byl na místě a puk schoval do výstroje. Je tady první komerční přestávka.

07:41
    Je tu první přesilovka utkání a zahrají si ji Leafs. Allen je vyloučen za hrubost.

08:03
    A pozor! Bude to přesilovka 5 na 3. Hagelin si jde posedět za hákování. Leafs mají jedinečnou šanci.

08:27
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Leafs si usadili v útočné třetině a vytvořili si tlak. Phaneuf poslal puk na van Riemsdyka, který přihrávkou přes brankoviště našel na druhé straně volného PHILA KESSELA a ten kotouč nasměřoval do sítě. Asistence: James van Riemsdyk, Dion Phaneuf.
    KESSEL - 1:1

09:41
    Torontu se přesilovka 5 na 4 nedaří. Rangers vyhazují kotouč do bezpečí.

10:02
    Rangers druhou část oslabení zvládli a jsou v plném počtu.

11:24
    Zuccarello poslal puk na Stephana, ten se obtočil kolem brány a snažil se zasunout puk k tyči. Připraven však byl Bernier a puk drží ve výstroji.

11:27
    Hned po buly se dostal ke střele Zuccarello, ale ač byl v dobré pozici, puk mu úplně dobře nesedl a Bernier schoval kotouč v lapačce.

11:55
    Stempniak hledal Zuccarella, ale o k tomu se naštěstí pro domácí puk nedostal.

12:43
    Kessel se na modré snažil obejít Kleina, ale nesupěl.

13:05
    Kessel před brankou srazil útočníka Rangers, který se dostával do šance. Píšťalka rozhodčích ale zůstala němá.

13:29
    Leivo putuje na trestnou a tak si přesilovou hru zahrají poprvé i hosté.

13:57
    Komarov získal puk, vyjel s ním do středního pásma, vrátil zpět na Poláka a ten ho poslal až k bráně Leafs. Ušetřené cenné sekundy.

14:10
    Vzápětí Rangers posílají kotouč na zakázané uvolnění.

14:34
    Toronto opět úspěšně vyhazuje puk až za branku Talbota.

15:11
    Leafs v oslabení otáčí skóre. Skvělou práci odvedl Komarov. Ten se i přes obránce Rangers natlačil podél mantinelu k bráně, puk předložil za sebe, kde se puku ujal PETER HOLLAND, udělal Talbotovi kličku a do odkryté brány zakončil. Asistence: Leo Komarov.
    HOLLAND - 2:1

16:19
    Hagelin prověřil na druhé straně připravenost Berniera, který úspěšně zasahuje.

16:20
    Hra je přerušena a máme tady komerční pauzu.

16:44
    Girardi nahazoval od modré, ale jeho střela ani netrefila bránu.

17:25
    Špatný přechod přes modrou, van Riemsdyk stál v ofsajdu.

17:45
    Stempniak se dostal ke střele z kruhu, ale namířil jen do hrudníku Berniera, který kotouč vyráží.

19:01
    Rangers inkasují gól do šatny. Leafs se usadili v útočné třetině, puk se doklouzal na modrou, odkud nahazoval Franson, puk se odrazil mezi kruhy, kde pálil RICHARD PÁNIK a trefil přesně! Asistence: Cody Franson.
    PÁNIK - 3:1

19:19
    Rychlá odpověď na druhé straně. Keider dobře zapracoval za brankou, puk poslal na kruh, odkud pálil MATTS ZUCCARELLO a trefil se přesně mezi betony brankáře Berniera. Už je to zase jen o gól. Asistence: Chris Keider, Derek Stepan.
    ZUCCARELLO - 3:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Uf, to byla třetina. Rozhodně nenudila. K vidění bylo hned pět branek! Už v první minutě se prosadil Kreider, následně ale Leafs otočili na 3:1, po gólech Kessela, Hollanda a Pánka. Rangers však konec i začátek třetiny orámovali góly, takže se ještě trefil Zuccarello a stav je 3:2 pro domácí tým.

Střely na branku: 16 – 8

20:01

20:18
    Kanonýr Rick Nash se od mantinelu propal až před Beniera, udělal kličku do forhendu, ale narazil na beton gólmana Leafs.

21:18
    Domácí bojovali o kotouč v útočné třetině, ale jejich snaha o zisk puku u mantinelu nezískali.

22:00
    Nahození od modré, Talbot jen vyráží a odražený kotouč se snažil uklidit do sítě Kadri, ale včas mu jeden z obránců přizvedl hokejku.

22:29
    St. Louis pálil do sítě, ale pouze do boční a příliš z boku.

22:55
    Špatný přechod domácího týmu do třetiny. Ofsajd.

23:42
    Hunwick se dostal ke střele z kruhu, ovšem Bernier byl připraven a vyráží puk.

24:03
    Zuccarello našel před Benierem skvělou přihrávkou zcela volného Stepana, ale ten tváří v tvář brankáři Leafs zakončil jen do betonu dobře se přemísťujícího Berniera.

25:04
    Hned po vhazování musel Bernier zasahovat, jelikož po vyhraném buly se dostal ke střele jeden hráčů Rangers.

25:50
    Skvěle Bernier! Nepříjemné nahození se od mantinelu odrazilo před bránu, kde se ke střele dostal Hagelin, ale svou střelu poslal jen do dobře postaveného gólmana Toronta.

26:45
    Robidas se dostal k ráně od modré, jeho pokus Talbot vyráží.

26:52
    Opět pálil od modré Robidas a znovu našel jen betony připraveného Talbota.

27:41
    Domácí vrací puk z útočné třetiny zpět do obranného pásma a uklidňují hru.

27:55
    Van Riemsdyk zle dotíral na branku Talbota, zkoušel zakončit dokonce jen jednou rukou, ale neúspěšně. Vybojoval však buly.

28:12
    Staal se vřítil do třetiny a vyslal ránu, kterou otřel o hokejku obránce puk končí vysoko nad.

28:27
    Máme tady vyloučení. Na trestnou putuje domácí kapitán Phaneuf, který dostal dvě minuty za krosček.

29:00
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny a musí tak začít znova.

29:21
    Komarov ušetřil nějaké sekundy navíc a puk je za brankou Talbota.

29:57
    Zuccarello dostal puk na kruh a z první pálil, ale Bernier vyráží.

30:30
    Phaneuf je zpět na ledě a tak se Leafs úspěšně ubránili.

31:19
    Clarksson se neohroženě vřítil do třetiny, pak bojoval o kotouč za brankou a nakonec o něj Kadri přišel.

31:47
    Girardi chyboval, na branku najížděl Clarksson a Kadri, ale ke Kadrimu se i díky dobré práce jednoho z obránců nepovedlo zakončit.

32:16
    St. Louis dostal puk před branku, vypálil, ale mířil mimo.

32:42
    Leafs pod tlakem. Šanci opět St. Louis, ale jeho střela, která prošla kolem betonu Berniera zamířila těsně vedle.

33:15
    A šance zase na druhé straně. Bozak se dostal za obranu a hledal před bránou Phaneufa, ovšem ten nabídnuté příležitosti nevyužil.

34:11
    Puk zůstal někde pod ležícím hráče za brankou Berniera a tak je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

34:31
    Kadri upadl v útočném pásmu a dopředu tak šli Rangers, ale po dobré práci obránců se ani oni k zakončení nedostali.

35:15
    Van Riemsdyk a Bozak mohli navýšit vedení Leafs. Nejprve van Riemsdyk hledal před bránou svého spoluhráče, ale puk se odrazil od hokejky gólmana a šel těsně vedle. Akce pokračovala a nebezpečně pálil Bozak, který však namířil nad.

36:09
    Toronto kombinovalo v útočné třetině, ale nyní za bránou puk ztratili a Rangers vyváží puk do středního pásma.

36:43
    Hayes dostal nabídku ke střele zpoza brány, ale jeho pokus šel mimo.

37:30
    Clarksson vybojoval puk za bránou, předal ho na modrou a odtud střílel Rielly. Ovšem mimo.

37:44
    Je vyrovnáno! Vypadalo to, že puk směřuje na zakázané uvolnění, ale nestalo se tak. Hra pokračovala a Robidas chybně rozehrál puk se dostal na Moore, ten ho ihned poslal před bránu, kde CARL HAGELIN prostřelil Berniera mezi betony a vyrovnal. Asistence: Dominick Moore.
    HAGELIN - 3:3

38:48
    Nebezpečně pálil St. Louis, ale Bernier vyrazil kotouč do ochranné sítě.

39:25
    Clarksson nestihl rychlou přihrávku a puk směřuje na zakázané uvolnění. Hra se tak přesune před Berniera.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 3:17.

Druhá dvacetiminutovka už nebyla na góly tak výživná jako ta první, ovšem hokej určitě nenudí. O jedinou branku se postaral Carl Hagelin, díky němuž Rangers vyrovnali na 3:3. Ve třetí třetině se tak máme na co těšit. A kdo ví, možná dojde i na prodloužení.

Střely na branku: 26 – 22

40:01

40:23
    Tvrdá střela od mantinelu z hole jednoho z útočníku Leafs končí na betonech Talbota.

41:04
    Nepřsné zakončení teď bylo k vidění zase na druhé straně.

41:32
    Rielly naservíroval jak na zlatém podnose puk pro Pánika, ale slovenský útočník před brankou Talbota odmítl poslal Leafs do vedení.

42:32
    Vhazování po pravici Berniera.

43:11
    Phaneuf zakládá od vlastní brány útočnou akci.

43:31
    Kessel dostal puk až pod rukavici Talbota a tak se bude vhazovat u brány Rangers.

43:44
    Kadri namířil svou střelu z vrcholu kruhu nad.

43:59
    Reider prošel přes Fransona a dostal se až ke střele, kterou všem zneškodnil Bernier.

44:33
    Hostí se ujímají vedení. Střelcem gólu není nikdo jiný než kanonýr Rangers RICK NASH. St. Louis se dostal k puku, který vydoloval Brassard, poslal kotouč před bránu a tam ho do sítě usměrnil právě Nash. Asistence: Martin St. Louis, Dercik Brassard.
    NASH - 3:4

46:27
    Domácí tým nyní vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění. Hra se tak opět vrátí před Berniera.

47:03
    Zuccarello se dostal k zakončení v blízkosti brány Leafs, ale kotouč, který skákal namířil mimo.

47:27
    Máme opět vyrovnáno. To je zápas. Kadri poslal kotouč na modrou, odtud si puk zastavil a poté vypálil český bek ROMAN POLÁK, který usměrnil puk do sítě. Před bránou dobře clonil Clarksson a Komarov. Asistence: Nazem Kadri.
    POLÁK - 4:4

48:14
    Hra je přerušena a na řadu přichází komerční přestávka.

48:39
    Puk směřuje do obranné třetiny Toronta a Phaneuf za pokřiku "Go Lefas Go" bude rozehrávat útočnou akci.

49:27
    Bernier podržel své mužstvo. Po puku se natahoval jeden z hráčů Rangers, ale puk zastavil právě Bernier.

50:05
    Rielly se šikovně uvolnil na kruhu a vyslal střelu na Talbota, který ovšem skončila na těle jednoho z bránících hráčů.

50:38
    Hunwick to zkusil od mantinelu, ale brankář Toronta byl na místě a drží puk.

50:56
    Kotouč z pod ležícího hráče u mantinelu vybojoval Bozak a dostal ho až k Talbotovi. Ten ho podržel a tak je tu vhazování.

51:45
    Stempniak byl na kruhu, ale ke střele ho nepustil Gardiner, který teď dobře zapracoval v obraně.

52:57
    Bernier rozehrál nepřesně za brankou, ale nebezpečí pro svatyni Leafs z toho nebylo.

53:06
    Ou. Kadri padal k ledu a tak nešťastně, že trefil bruslí do krku Girardiho. Naštěstí! Naštěstí z toho nic nebylo. Obránce Rangers má jen malý škrábanec, krev však k vidění není. Ještě že tak.

54:17
    Nyní už je však Girardi na ledě a bojuje o mantinelu.

54:17
    Chybu jednoho z hráčů Rangers domácí trestají gólem. K puku se dostal Gardiner, poslal ho na druhou stranu, kde z první na pálil LEO KOMAROV a trefil se přesně do odkryté sítě. Asistence: Jake Gardiner.
    KOMAROV - 5:4

54:42
    Utkání jako na houpačce. Udrží Leafs vedení, nebo uvidíme ještě vyrovnání? Následuje komerční pauza.

55:22
    Hunwick se snažil tečovat nahození Zuccarella od mantinelu, ale svou chybu při pátém gólu neodčinil.

56:08
    Nejprve šli domácí 3 na 2, ale situaci vyřešili chybnou přihrávkou. Pak ještě pálil z kruhu Kessel, ale neuspěl.

56:52
    Holland neubrzdil a vjel do třetiny dřív než by mohl. Je z toho tak ofsajd.

57:19
    Zuccarello nahodil puk do pásma, ale tam ho získal Leafs a kotouč vyváží do bezpečí.

57:55
    Domácí šetří čas v útočné třetině.

58:08
    Franson chyboval a málem to domácí mrzelo. Puku se ujal Nash a střílenou přihrávkou hledal St. Louise před brankou. Naštěstí pro Leafs se mu to nepovedlo.

58:26
    Talbot je venku z brány!

58:40
    Rangers kombinují v útočné třetině.

59:00
    Santorelli mohl rozhodnout, ale poslal puk jen po mantinelu za bránu.

59:30
    Obrovský tlak Rangers. Hráči se motají kolem brány, puk lítá sem a tam a nakonec končí za bránou.

59:37
    Rangers si berou oddechový čas. Bude se vhazovat po levici Berniera. Perné vteřiny jsou před námi.

59:42
    Kotouč vyhráli Leafs, ale po teči od mantinelu končí v hledišti.

59:53
    Puk je u brány Rangers.

60:00

Zápas končí s pukem na holi Roman Polák. Skvělý duel dvou tradičních týmů nabídlo devět branek a výhru Leafs. O té rozhodl v 55. minutě po chybě Hunwicke bojovník Leo Komarov. To znamená, že Toronto vítězí 5:4 a v tabulce Východu přeskočí svého dnešního soupeře.

3. Rick Nash (NYR) 1+0, 6 střel

Já se s vámi pro dnešek loučím. Snad takových utkání jako bylo toto, uvidíme více. Zítra se s vámi budu těšit na duel Ottawa – Toronto. Pro dnešek je to vše. Přeji dobrou noc/ráno. (04:09:18)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 9. Kessel (van Riemsdyk, Phaneuf), 16. Holland (Komarov), 20. Pánik (Franson), 48. Polák (Kadri), 55. Komarov (Gardiner) – 1. Kreider (Zuccarello, Klein), 20. Zuccarello (Keider, Stepan), 38. Hagelin (Moore), 45. Nash (St. Louis, Brassard)

Rozhodčí: St. Pierre, Pollock – Nansen, Brisebois

Diváci: 19 320