Buffalo – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 4:3 (kon.)
Columbus – Tampa 4:7 (kon.) | Toronto – NY Rangers 5:4 (kon.) | Montreal – Minnesota 4:1 (kon.)
Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Dallas – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Ottawa Senators
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Winnipeg Jets
Neděle 09.11.2014, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Já se s vámi loučím a u dalších zápasu z kanadskoamerické NHL na počtenou. (04:15:03)

3. Craig Anderson (OTT) 36 zák., 1 gól, 97,3%

Dnešní utkání je u konce a Winnipeg si odváží dva body za vítězství 1:2 po samostatných nájezdech. Sledovali jsme opravdu pěkný duel, ve kterém týmy vystřelily celkem 75 střel, ale oba brankáři byli perfektní a zápas tak za stavu 1:1 dospěl až do samostatných nájezdů, kde byl jediným úspěšným střelcem Mathieu Perreault, který rozhodl o výhře svého týmu.

PERREAULT - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
    MATHIEU PERREAULT se k nájezdu rozjel jako dvanáctý a rychlou střelou překonal Craiga Andersona.

6. série
    0:1
    Mathieu Perreault konečně skóruje a rozhoduje tak o vítězství Winnipegu.

6. série
    0:0
    Colin Greening tento rozstřel rovněž nerozhodl.

5. série
    0:0
    Scheifele mířil mezi betony a neuspěl.

5. série
    0:0
    Tak Lewgand byl první, kdo zkusil blafák. Bekhendovou kličku mu však Pavelec vychytal lapačkou.

4. série
    0:0
    Andrew Ladd pálí mimo.

4. série
    0:0
    Milan Michálek rovněž střílel a trefil vyrážečku Pavelce.

3. série
    0:0
    Kane dopadl stejně jako Turris před ním.

3. série
    0:0
    Kyle Turris je dalším, kdo volil střelu a dalším, kdo netrefil.

2. série
    0:0
    Ani Bryan Little nevyzrál na brankáře, nebo Anderson včas zcvakl betony a nenechal mezi nimi ani škvírku.

2. série
    0:0
    Kapitán Erik Karlsson zpomalil před Pavelcem, zamíchal a poslal puk nad.

1. série
    0:0
    Wheeler volil také střelu a úplně minul bránu.

1. série
    0:0
    Jako první jel Mika Zibanejad, který střelou nechal vyniknout Pavelce.

Samostatné nájezdy začínají.

Je za námi opravdu strhující prodloužení, ve kterém jsme však branku neviděli a v Ottawě se rozhodne v samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:41
    Dva na jednoho šli hosté, ale z této akce ani následné kombinace v útočném pásmu nic nevzešlo. Vhazovat se bude dokonce u Pavelce.

64:06
    Pátý zákrok Pavelce v prodloužení a vhazovat se bude v útočném pásmu Ottawy.

63:28
    Ceci si obhodil jednoho z hostujících a poté z kruhu poslal tvrdý projektil těsně vedle Pavelcovy brány. Český brankář se včas přesunul i proti pohotovému zakončení Turrise.

62:42
    Prodloužení je zatím velmi pohledné a dva zákroky si připisuje i domácí brankář Anderson.

62:28
    Pěkný hokejový moment z trochu jiného soudku si připsal Erik Karlsson, když na modré čáře vystavil krásný bodyček Evanderu Kaneovi.

62:20
    Další velká šance domácích z brejku! Nejdříve Michále usmerňoval nahození z hranice brankoviště a poté Pavelec vychytal i Wierciocha.

61:17
    Trouba s Bogosianem si zahrávali na útočné modré, z čehož vytěžili domácí a Mike Hoffman pálil, po přihrávce Karlsson, z mezikruží do Pavelce.

60:36
    První snaha Winnipegu končí na domácích obráncích, na druhé straně vjel Turris do ofsajdu

60:01

Dnešní utkání sleduje 19 189 diváků!

S poslední vteřinou si ještě dvaatřicátý zákrok připsal Pavelec a utkání tak i přes snahu domácího týmu rozhodnout v šedesáti minutách míří do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:23
    Zibanejad z úhlu jen do Pavelce. Vypadá to na prodloužení.

59:07
    Před chvílí byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny a domácí se dostávají do náporu. Pavelec však odolal jak střele Legwanda, tak pokusu kapitána domácích, Erika Karlssona.

58:12
    Do dobré šance se dostával Stone s Turrisem, ale druhého zmiňovaného trochu popostrčil jeden z obránců a útočník Ottawy byl příliš rychle v útočném pásmu. Ofsajd domácích.

57:49
    Další akci Winnipegu zastavuje hvizd rozhodčího.

57:23
    Fanoušci se snaží podpořit domácí tým, ale v útoku jsou momentálně Jets.

56:42

56:39
    Wiercioch pálí z kruhu jen do ramene hostujícího brankáře.

56:19
    Hosté znovu vyváží puk pryč od své brány.

55:28
    Obrovskou šanci měl David Legwand, ale před otevřenou bránou mu sjel kotouč a zkušený útočník tak nedokázal přesně zakončit.

54:55
    No tak začátek přesilovky vyšel lépe bránící se čtveřici a pravým betonem dokonce musel zasahovat Craig Anderson.

54:42
    Na trestnou lavici míří Mark Stuart (WPG) – 2 minuty podražení. Jets a hlavně Pavelce nyní čekají horké chvilky.

54:42
    Za Pavelcovými zády zvoní tyč, ale domácí budou pokračovat v tlaku díky vyloučení, které signalizuje hlavní rozhodčí.

54:20
    Sens se dostali do rychlého brejku čtyř proti třem, ale Mark Stone netrefil bránu.

53:44
    Rychlý přesun k domácí bráně a další zákrok Andersona.

53:23
    Karlsson pouze nahazuje puk za bránu Pavelce, kde ho sbírají hostující obránci.

52:45
    Craig Anderson vyráží střelu Marka Stuarta a zaokrouhluje tak počet dešních zákroků na třicet!

51:37
    Patrick Wiercioch v dobré pozici rovněž míjí. Hra se nyní velice rychle přelévá ze strany na stranu, což se musí líbit fanouškům, méně už trenérům obou týmů.

50:35
    Několika hity se nyní prezentoval Jared Cowen a i díky němu může Ottawa na chvíli uklidnit hru a dát odpočinout svému brankáři.

49:42
    Bogosian pálil pohotově z otočky, ale nedokázal zamířit do odkryté části domácí branky. Anderson by rozhodně nestihl být včas u své levé tyče.

49:14
    Tak vyloučení je nakonec na obou stranách. Nejdříve sekl Lazara Mathieu Perreault (WPG) a poté se krosčekem provinil Erik Karlsson (OTT).

49:05
    Lazar se Zibanejadem nyní dotírali na hranici brankoviště, ale hostující brankář ustál těžkou situaci. Nicméně rozhodčí signalizují faul.

48:49
    Hodně o sobě nyní dal vědět Jacob Trouba, který se vydal na útočný výlet, jenže ztratil puk a Condra jel na jediného obránce Jets. Trouba se však stačil rychle vrátit a zezadu otravoval Condru natolik, že ottawský útočník nemohl pořádně zakončit.

47:59
    Turris se nyní vřítil do pásma Winnipegu a z velkého úhlu prověřil Pavelce.

47:18
    Curtis Lazar byl hodně rychle u Pavelce a donutil ho přikrýt nahození Stonea ze středního pásma.

46:45
    Nějakou chvíli si na puk nesáhl Craig Anderson a tak nyní pro dobrý pocit přikryl puk před svým brankovištěm a přerušil hru.

46:29
    Přihrávka skrz pásmo končí k nelibosti domácích fanoušků až ve středním pásmu.

46:02
    Nyní se domácím nepovedla rozehrávka, ale díky napadání se dostávají do útočného pásma.

44:53
    Eric Condra byl na straně dobře rozjetý a jeho střelu ramenem vyrazil Ondra Pavelec.

44:16
    Borowiecki se musel rychle vracet, aby odehrál puk před dotírajícím protihráčem, což zvládl, jenže jeho snaha přišla vniveč po dalším ofsajdu Ottawy.

43:50
    Na druhé straně střílel těsně vedle Kyle Turris a další pokus o proniknutí do pásma Winnipegu zastavuje ofsajd.

43:13
    Byfuglien střílel již při hře pět na pět jen do Andersona.

43:06

42:33
    Nyní dokonce zasahuje vyrážečkou Pavelec.

42:14
    Sens brání opravdu skvěle a puk letí potřetí až do pásma Winnipegu.

41:31
    Ottawě se podařilo vyhodit puk z pásma a bránící čtveřice tak může vystřídat.

41:06
    A z tlaku Winnipegu vyplývá také faul Chrise Neila (OTT), který odchází na dvě minuty za hrubost.

40:54
    Domácím se nepodařilo dostat puk z vlastního pásma a dostávají se pod menší tlak.

40:01

Poslední vteřiny se již dohrály u mantinelu a druhá třetina je tak u konce. I v této periodě jsme viděli atraktivní podívanou, kterou však tentokrát týmy neobohatily vstřelenou brankou a my se tak musím spokojit se skórem 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Kyle Turris se ještě snažil v závěru třetiny překvapit Pavelce, ale ten si jeho střelu z úhlu pohlídal a kryje kotouč.

39:19
    Běží poslední minuta druhé třetiny a Karlsson pálí jen do hráčů před sebou.

38:40
    Anderson pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, ale puk po chvíli skončil na na hostující střídačce. Vhazovat se proto bude ve středním pásmu.

37:28
    Kanea zastavil Ceci, ale hosté pokračují s pukem na svých hokejkách a Enström se pokoušel překvapit Andersona zasunutím puku zpoza brány. Brankář Ottawy pozorný.

36:44
    Byfuglien už měl napřáhnuto, ale nakonec se ještě rozhodl vybruslit Andersona, který se tak dostal úplně mimo bránu, jenže hostujícímu hráči sjel puk z hokejky a nemohl tak přihrát před prázdnou bránu.

36:36
    Další útok domácích zastavuje hvizdem čárový rozhodčí.

35:21
    Sens jsou v posledních chvílích velmi aktivní a často dostávají domácí obranu pod tlak. Pavelec má co dělat, aby podruhé neinkasoval.

34:44
    MacArthur hledal před bránu najíždějícího Turrise, ale ten se ke kotouči dostal až u zadního mantinelu. Následně o něj dokonce přišel.

33:24
    Greening pálí, ale Pavelec opět na svém místě.

32:55
    Scheifele inkasoval tvrdý hit od Hoffmana a domácí i díky tomu pokračují v tlaku. Pavelec si nyní připsal několik nelehkých zákroků.

32:04
    Neil tečoval puk a ten mizí v hledišti.

31:49
    Po krátké komerční přestávce se do útoku hrnuli hosté, ale na modré čáře byli příliš rychlí a provinili se ofsajdem.

31:06
    Čtyřiadvacátý zákrok večera si proti střele Bryana Littlea připisuje Anderson.

30:20
    Turris nyní nabral dobrou rychlost, vystřelil přes obránce a jeho pokus z vrcholu kruhu zastavuje Pavelcův levý beton.

29:43
    Na druhé straně zastavuje Troubovu střelu spolehlivý Craig Anderson.

29:23
    Domácí se dokázali udržet delší dobu v pásmu, ale k žádnému ohrožení Pavelcovy se nedostali.

28:22
    Opět je u puku domácí kapitán, ale jeho střela končí na noze jednoho z blokujících hráčů Jets.

27:52
    K vidění nyní bylo pár nepřesností a Karlsson rozjíždí akci od vlastní brány.

27:13
    Po delší době si na kotouč sáhl také Ondřej Pavelec a přerušuje hru.

26:57
    Nikdo z domácích nedokázal zastavit kroužícího Kanea, který tak zpoza brány vyjel až mezi kruhy a prověřil připravenost domácího gólmana.

26:39
    Nyní se dokonce Sens provinili icingem.

26:12
    Domácím se daří dostat puk do středního pásma, kde však jejich akce opět končí

25:43
    Již šestý zákrok v druhé třetině si proti střele Slatera připisuje Craig Anderson.

25:28
    Curtis Lazar se snažil prosmýknout podél mantinelu, ale Mark Sutart ho čistě tělem zastavil.

24:43
    Po krátkém nabroušení Andersonovy brusle musel čelit brankář Ottawy dalšímu útoku, tentokrát mířil puk mimo tři tyče.

24:15
    Z úhlu se snažil Andersona překvapit Wheeler, ale domácí brankář byl připraven a Mark Borowiecki ho následně tvrdě narazil na mantinel, což si domácí obránce užívá s úsměvem na tváři.

23:55
    První pětka Ottawy si pro změnu vytvořila dobrý tlak na brankovišti Jets, ale Eric Codra neodkázal vyšťourat kotouč skrytý v Pavelcově výstroji.

23:15
    Jim Slater bleskově objel Andersonovu bránu, našel před bránou dojíždějícího Thorburna, ale ten trefil jen natažený beton domácího brankáře.

22:34
    Po ztrátě Lowryho se do úniku řítil Mark Stone, jenže puk mu sjel z hokejky a z velké šance tak nebylo vůbec nic.

21:49
    Mark Scheifele vyvezl puk do útočného pásma, ale domácí obraně vypomohl Chris Neil a odstavil útočníka Winnipegu od kotouče.

21:13
    Zibanejad prostřčil puk na Michálka, který zblízka a z úhlu zakončoval jen do připraveného Pavelce.

20:23
    Křížnou rozehrávku Karlssona zachytil ve středním pásmu Michael Frolík, ale proti jeho následné střele nemusel Anderson zasahovat.

20:01
    Mark Borowiecki sklidil pochvalu za bitku nejen v hledišti, ale i na internetu.

Další třetina začne přibližně v 2:14.

Dvacet minut hrací doby je za námi a my sledujeme opravdu zajímavé utkání. Od začátku má zápas skvělý náboj a k vidění byla už i bitka mezi Borowieckim a Thorburnem. Chvíli po této šarvátce byl vyloučen Enström, což ztrestal svou druhou brankou v sezóně Chris Neil, ale hostující obránce napravil svou chybu a dvě minuty před koncem třetiny se prosadil rovněž v přesilovce ranou od modré čáry.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Jets stráví zbytek třetiny v útočném pásmu, ale žádné střely se už pravděpodobně nedočkáme.

19:00
    Minutu po vstřelené brance měli hosté další velkou šanci. Anderson byl po střele Postmy zcela mimo brankoviště, ale domácí obrana skvěle zapracovala a puk, který zíval před prázdnou bránou odpálila pryč.
    ENSTRöM - 1:1

17:59
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    I hosté využívají svou první přesilovku a je vyrovnáno. Mark Scheifele dostal puk od mantinelu k TOBIASI ENSTRÖMOVI, který si popojel na střed a od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mark Scheifele, Dustin Byfuglien

17:16
    Hned dvojice domácích se vydala do brejku, který Smith pokazil a chyběl na druhé straně, kde však Enström vypálil nad. Střela byla tečovaná a vhazovat se bude u Craiga Andersona.

16:50
    Hosté okamžitě nastěhování v pásmu Ottawy.

16:28
    Hráči Winnipegu jsou nyní všude rychleji a z jejich tlaku plyne faul, kterým se provinil Kyle Turris (OTT). Domácí útočník totiž zasáhl Lowryho vysokou holí.

15:40
    Trouba dělovkou otestoval tvrdost mantinelu za Andersonem a domácí brankář si poté připsal zákrok proti ráně Stuarta od mantinelu.

14:34
    Skvělá práce Greeninga, který zavezl puk do pásma Jets, sám se o něj u mantinelu popral se dvěma protihráči a ještě dokázal přihrát Mika Zibanejadovi, který už nedokázal ohrozit hostující bránu.

14:06
    Jets jsou však znovu v útočném pásmu točí domácí obranu.

13:22
    Scheifele byl první u puku za domácí bránou, ale Wiercioch si splnil povinnosti a hostujícího útočníka o kotouč obral.

12:47
    Hosté se snaží bleskově odpovědět a nahrnuli se do pásma, kde si vytvořili velký tlak, ale Little trefil místo zcela odkryté brány jen tyč Andersonovy svatyně!
    NEIL - 1:0

11:48
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí bleskově využívají přesilovou hu a dostávají se do vedení. Mika Zibanejad vletěl ze středního pásma mezi tři bránící hráče Winnipegu, posunul puk k Michálkovi, který ho předal zcela volnému CHRISI NEILOVI a ten překonal ležícího Pavelce. Asistence: Milan Michálek, Mika Zibanejad

11:26
    Hráči se ani nestihli rozkoukat a už je tady další vyloučení. Erik Condra se dobře protlačil před Tobiase Enströma (WPG), který ho přidržel a odchází na trestnou lavici.

10:43
    Jak Mark Borowiecki (OTT), tak Chris Thorburn (WPG) jsou samozřejmě vyloučeni na pět minut.

10:43
    Máme tady první bitku utkání! Thorburn srazil Milana Michálka, což se vůbec nelíbilo Marku Borowieckimu a na férovku si to rozdal právě s Chrisem Thorburnem. Troufnu si říct, že na body vyhrál domácí hráč, za což sklízí potlesk naplněných tribun.

10:18
    Teď už však útočí Zibanejad, který servíroval puk před bránu, ale tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

09:34
    Hosté se nyní usadili v pásmu Ottawy, ale puk se zatím pohybuje převážně u mantinelu dokud Jets nemohou zakončovat.

08:37
    Rychlý přechod do útoku předvedla Ottawa a Pavelec předvedl sice trochu netradiční zákrok, ale úspěšný zákrok.

08:04
    V první velké šanci zápasu se ocitl Andrew Ladd, ale zakončoval přeci jen trochu z úhlu, Anderson si dobře povyjel a jeho pokus schoval ve své výstroji.

07:23
    Ottawu brzdí v rozjezdu odpískaný ofsajd.

06:54
    Skvělé střídání má za sebou čtvrtá lajna Ottawy, ale z pobytu v útočném pásmu vyplynulo jen několik zákroků českého gólmana v brance Winnipegu.

06:15
    Curtis Lazar pálil bekhendem, ale cíl minul.

05:47
    Zibanejad ztratil puk v útočném pásmu a hosté se dostali do krátkého tlaku, který však brzy končí.

04:56
    Anderson měl znovu práci a Frolíkovu ránu vyráží rukou hodně vysoko.

04:40
    Jednoduchý zákrok si připisuje domácí brankář Anderson a rozhodčí přerušuje hru.

03:31
    Vhazování po zakázaném uvolnění Winnipegu vyhrál Greening,Zibanejad zkoušel švihem ohrozit Pavelcovu bránu, ale puk se mu svezl a ke střele se nakonec dostal Michálek, který minul bránu.

03:15
    Několik tvrdých hitů, si připsal Borowiecki a vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:51
    Frolík hledal volného Ladda před Andersonem, ale hostující kapitán se k puku vůbec nedostal.

02:42
    Ve středním pásmu vybojoval puk Mark Stone, vjel do útočného pásma a střelou našel připraveného Pavelce.

02:15
    Ondra Pavelec si připsal první zákrok, se kterým však neměl velké problémy.

01:34
    První střela Winnipegu končí nad.

01:12
    Z otočky se snažil puk trefit Blake Wheeler, ale trefil jen hokejku domácího obránce.

00:51
    Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a vybojovali vhazování v útočném pásmu.

00:22
    Úvodní útok Ottawy zastaven a puk míří na opačnou stranu ledové plochy.

00:01

Před úvodním vhazováním zní stadiónem kanadská státní hymna v podání zpěváků z kanadských vojenských sil. Celý zápas je ve znamení válečných veteránů a proto nesmí chybět ani čestné vhazování, které provede generál kanadské armády.

V sestavě domácího týmu jsou na poslední chvíli dvě změny. Bobby Ryan a Alex Chiasson dnes nenastoupí a místo nich se do sestavy vrací Erik Condra s Colinem Greeningem.
    I při rozbruslení dali hráči připomenout Den válečných veteránů.

Začátek utkání bude o pár minut opožděn.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson (C), Borowiecki, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Ryan (A), Turris, MacArthur – Chiasson, Zibanejad, Michálek – Neil (A), Legwand, Smith – Stone, Lazar, Hoffman

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Trouba, Stuart (A), Bogosian, Enström, Postma, Clitsome – Frolík, Little, Ladd (C) – Wheeler (A), Scheifele, Kane – Byfuglien, Lowry, Perreault – Thorburn, Slater, Galiardi.
    Hráči Ottawy si připomínají Den veteránů a příští tři zápasy budou mít vlčí mák na helmách.

Michael Hutchinson (WPG) 3 zápasy, 1,76 g/záp., 94,55%

Tým okolo Ondry Pavelce a Michaela Frolíka si rovněž nepočíná vůbec špatně a dokázal bodovat již v sedmi po sobě jdoucích utkáních, z nichž dokázali pětkrát zvítězit. I díky tomuto přísunu bodů jsou Jets se šestnácti body na sedmé příčce Východní konference.
    Stejně jako Ottawa, i Winnipeg hrál poslední dvě utkání na vlastním ledě a po vítězství 3:1 nad Nashvillem si připsal cenný bod za prohru s Pittsbughem po samostatných nájezdech.

Domácí tým si v této sezóně vede velmi dobře a dokázal bodovat v devíti z dvanácti utkání, což Ottawě zajišťuje páté místo Západní konference.
    Momentálně se Senators nachází v sérii čtyř domácích zápasů, z nichž mají již dva odehrané a v obou případech se radovali z vítězství. Nejdříve si poradili s Detroitem 3:1 a předevčírem zdolali Minnesotu 3:0. V obou zápasech předvedl skvělý výkon Craig Anderson, který v součtu inkasoval jednu branku z 67 střel!

Vítáme vás u on-line přenosu z dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, ve kterém se tentokrát utkají týmy Ottawa Senators a Winnipeg Jets. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 12. Neil (Michálek, Zibanejad) – 18. Enström (Scheifele, Byfuglien), rozh. náj. Perreault