Buffalo – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 4:3 (kon.)
Columbus – Tampa 4:7 (kon.) | Toronto – NY Rangers 5:4 (kon.) | Montreal – Minnesota 4:1 (kon.)
Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Dallas – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:7 (0:4, 2:2, 2:1)
Tampa Bay Lightning
Neděle 09.11.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám Vás při sledování zápasu Columbus Blue JacketsTampa Bay Lightning.

Tampa odehrála 13 zápasů s bilancí 9-3-1. Vybojovala 19 bodů a patří ji páté místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem je Ryan (5+9). Nejlepším střelcem je s šesti góly Nick Foligno. Sergej Bobrovskij je gólmanem číslo jedna. Záda mu kryje Curtis McElhinney.

Domácí odehráli 13 zápasů (4-8-1), vybojovali devět bodů a patří jim předposlední místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem je Tyler Johnson (2+13). Nejlepším střelcem je Steven Stamkos – osm branek. Mezi třemi tyčemi je jedničkou Ben Bishop. Za Tampu hrají Ondřej Palát, Andrej Šustr a Radko Gudas

Domácí klub si pro své fanoušky připravil zajimavou akci. Na sociální síť Twitter mohou nahrávat fotky se svými kamarády během zápasu. Nejpovedenější příspěvky získají ocenění. Ty nejlepší se vyskytnou i v tomto přenosu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání za několik okamžiků začne.

00:01

00:01
    Domácí Jenner vyhrál vhazování nad Stamkosem. Šance se však z následné akce nezrodila.

01:59
    Po dvou minutách se dostal do předbrankového prostoru J.T. Brown, nicméně nedokázal trefit kotouč přesně. Jeho rána letěla mimo.

03:19
    Český hráč Radko Gudas se prezentoval střelou zápěstím. Gólman domácí skvadry Forsberg by pozorný a puk betonem odrazil do rohu kluziště.

03:32
    Rodák z Prahy se znovu dostal k zakončení, ani tentokrát nevyzrál na maskovaného muže.

04:47
    Nikita Kucherov se dostal do další zajímavé příležitosti, ani tato akce nevedla k brance Tampy.

05:46
    Tampa právě vstřelila branku!
    Po několika šancích se nakonec dostávají do vedení hosté. Garrison odvedl důležitou práci před brankou. Způsobil tam rozruch, kterého využil T.J. BROWN. Asistence: Jason Garrison, Andrej Šustr.
    T.J. BROWN - 0:1

06:07
    CEDRIC PAQUETTE skóruje v letošní sezóně potřetí. Přičemž první dvě trefy zaznamenal v předcházejícím zápase Blesků. Tentokrát nevymýšlel nic složitého, jednoduše vystřelil a ukázal, že v jednoduchosti je krása i efektivnost. Asistence:Jonathan Drouin , Vladislav Naměstnikov.
    Cedric PAQUETTE - 0:2

06:07
    Blue Jackets podobný úvod zápasu nečekali ani v tom nejčernějším snu. Trenér domácích si vzal oddechový čas. Svým hráčům musí povědět, že takto hrát nelze.

09:51
    Oddechový čas Columbusu domohl. Domácí borci se "uklidnili", začali hrát z obrany a dobře napadat už ve středním pásmu. Právě o tento kus kluziště se momentálně svádí velký boj.

10:11
    Columbus se také dostal po delší době ke střele. Jmenovitě to byl Cam Aktinson, jehož střela zápěstím byla snadným a chutným soustem pro hladového Nabokova.

11:23
    Dalton Prout to přehnal s důrazností v osobním souboji, a tak odchází o svém chování přemýšlet na trestnou lavici – dvě minuty podražení. Hosté vedou o dvě branky, a navíc mají k dispozici přesilovou hru.

11:46
    Početní výhodu hraje Tampa zatím spíše podprůměrně. Nedostala se ani k jedné vážnější šanci.

12:31
    Gól v přesilové hře znamená vedení hostů o tři branky. Že by si domácí představovali podobný vstup do utkání, to se věru napsat nedá. ANTON STRALMAN z bezprostřední blízkosti překonal brankáře domácích Tři inkasované góly, takovou nadílku Columbus snad ani nepotřeboval.. Asistence: Ryan Callahan a Steve Stamkos.
    Anton STRALMAN - 0:3

14:08
    Komerční přestávka, kterou využijí hlavní domácí trenéři, aby svým "ovečkám" předali zkušenosti a nápady.

14:41
    Destrukce domácí obrany pokračuje dál.BRIAN BOYLE se dostal k volnému kotouči před brankou a pohodlně skóroval. Hodně práci odvedla dvojice asistentů, právě ona celou akci založila. Asistence: Brenden Morrow, J.T. Brown
    Brian BOYLE - 0:4

16:10
    Proti domácímu týmu bylo nařízeno trestné střílení. Tim Erixon fauloval Nikitu Kucherova v jasné pozici.

16:10
    Hostující Kucherov to nemyslel vůbec špatně. Odvezl si brankáře tam, kam potřeboval. Kotouč však nezvedl nad beton. Pro hostující tým škoda...

17:50
    Domácí se poněkud dostávají to tempa, což by jim mohlo pomoc.

18:10
    Erixonova rána se mez tři tyče nevešla, a tak letěla mimo.

18:46
    Za nedovolené bránění vyloučen hostující Eric Brawer. Přesilovka pro Columbus.

19:35
    Columbus hraje hodně staticky. Hráči si přihrávají příliš razantně.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulosti. Viděli jsme v ní čtyři branky, všechny do sítě jednoho týmu Tampy. Na střely vedou hosté výrazně 15:4.

20:01

20:01
    Do branky domácího týmu nastoupil Curtis McElhinney. Kouč pravděpodobně očekává, že to týmu dodá tolik potřebný impuls.

21:50
    Zdá se, že to zabralo. Boone Jenner střelou zápěstím našel pouze výstroj brankáře Nabokova.

22:02
    Alexander Wennberg se také dostal do šance, ani on však neprocedil kotouč za brankovou čáru.

23:10
    Naměstnikov sestřelil St-Denisse.

23:12
    Vyloučen hostující Vladislav Naměstnikov na dvě minuty za držení protihráče,

24:11
    Columbus právě vstřelil branku!
    SCOTT HARNELL rychle využívá přesilovku. S velkou dávkou štěstí tečoval letící kotouč mimo dosah brankáře Nabokova. Gólman Tampy si na puk sáhl, ale nedokázal ho zachytit. Asistence: James Wisniewski, Tim Erixon.
    Scott HARTNELL - 1:4

25:38
    Pravděpodobně asi sami hráči Blesků neví, jak kotouč dostali za brankovou čáru. Radko Gudas našel dobře postaveného Valtteriho Filppulu, který posunul na RYANA CALLAHANA. Ten dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Valtteri Filppula, Radko Gudas.
    Ryan CALLAHAN - 1:5

27:27
    Anton Stralman vyloučen za podražení.

28:10
    SCOTT HARTNELL znovu využívá přesilovou hru, když do odkryté branky zakončil pohlednou akci svého týmu. Důležitou práci odvedli Nick Foligno a Ryan Johansen, kteří souhru vymysleli a začali. Asistence: Nick Foligno, Ryan Johansen.
    Scott HARTNELL - 2:5

30:04
    Gólové hody zvesela pokračují dál. TYLER JOHNSON vrací svému týmu vedení o čtyři branky. Domácí obranná řada při této situaci totálně vyhořela. Gólman McElhinney se snažil skokem ke druhé tyčce gólu zabránit, marně. Asistence: Nikita Kucherov, Jonathan Drouin.
    Tyler JOHNSON - 2:6

31:53
    Hostující Vladimir Naměstnikov byl blízko další brance, tentokrát však nedokázal trefit místo vymezené třemi tyčemi.

33:42
    Tampa špatně střídala, hrála tak nechtěně v šesti, což je pochopitelně potrestáno dvouminutovým trestem. Ten odpyká Jonathan Drouin.

34:28
    Početní výhoda se domácímu týmu nedaří podle představ. Na druhou stranu, ještě dost času zbývá.

35:01
    Blesky oslabení pravděpodobně ubrání, gólman Nabokov mnoho práce nemá.

35:42
    Hosté v plném počtu. Tentokrát Modrokabátníci početní výhodu využít nedokázali.

36:44
    Komerční přestávka. Dominanci hostujícího celku dokresluje i počet střel na branku 30:15 z pohledu Tampy. Její úspěšnost střelby v dnešním zápase je obdivuhodná.

37:00
    Běží poslední tři minuty hry v této periodě plné gólů.

37:49
    Hra se odehrává zejména ve středním pásmu, kde se bojuje u mantinelů. Týmy se do zakončení vyloženě nehrnou. Zdá se, že body jsou pro tento souboj už rozdělené.

39:12
    McElhinney si po dlouhé době připsal zákrok. Proti střele Morrowa nastavil lapačku.

39:50
    Třetina se v klidu dohrává.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I v prostřední třetině jsme viděli čtyři branky. Za Columbus si oba zásahy připsal Hartnell, za domácí pak Callahan a Johnson.

40:01

40:15
    Jenner sestřelil Callahana.

41:01
    RYAN JOHANSEN se objevil ve správný čas na správném místě. Gibbons mu naservíroval pocukrovanou přihrávku, kterou nebyl problém proměnit ve třetí gól Columbusu. Rychlé přenesení hry ze středu na křídlo mělo úspěch. Asistence: Brian Gibbons, James Wisniewski.
    Ryan JOHANSEN - 3:6

42:01
    Tyler Johnson se snažil překonal domácího brankáře, nezvolil úplně ideální střelu.

44:12
    Vyloučen hostující Anton Stralman na dvě minuty za podražení. Šance pro Modrokabátníky.

44:25
    Hartnellova rána nepřekvapila Nabokova v brance Tampy.

45:10
    James Wisniewski na modré čáře to udělal famózně. Napřáhl se až ke stropu. Místo očekávané rány zvolil přihrávku na úplně volného NICKA FOLIGNA, který s klidem chladnokrevného střelce zakončil. Třetí využitá přesilovka domácího týmu. Asistence: James Wisniewski, Tim Erixon.
    Nick FOLIGNO - 4:6

46:44
    Carle mohl skórovat, dostal se do dobré pozice, jeho akci však chyběla maličkost – gólové zakončení.

49:23
    Postavení mimo hru domácího týmu.

50:00
    Z poslední třetiny zbývá přesně polovina, tedy deset minut. A že by nás čekaly minuty nudného hokeje, to pravděpodobně nehrozí ani při nejmenším.

50:44
    Komerční přestávka. Na střely vedou hosté 37:23. Na skóre je ten náskok značně menší.

52:15
    Led v neutrálním pásmu prožívá zatěžkávací zkoušku. Dlouhé minuty se hra tvoří právě v této části kluziště. Střely jsou momentálně jevem vzácného charakteru.

54:18
    Boone Jenner střelou zápěstím našel výstroj brankáře Nabokova.

55:31
    Čas ubíhá z pohledu domácích rychle, naopak hosté ho vnímají jako veličinu plynoucí pomalým tempem.

57:00
    Hrají se poslední tři minuty třetí třetiny.

57:45
    Domácí Modrokabátníci se snaží s výsledkem něco udělat, přes dobře pozičně hrající defenzivní řadu Tampy to mají obtížné.

58:36
    Ryan Johansen nevyzrál na Nabokova.

58:40
    Domácí hrají v 6, zkouší to bez brankáře.

59:09
    Callahan ve středním pásmu prostrčil kotouč na volného TYLERA JOHNSONA, který jako dárek pod vánoční stromeček dovezl kotouč do opuštěné branky. Asistence: Ryan Callahan.
    Tyler JOHNSON - 4:7

59:09
    Po gólu se strhla šarvátka, což znamená jediné. Bude se vylučovat. Radko Gudas dvě minuty hrubost, Ryan Johansen sekání a Scott Hartnell hubost. Přesilovka pro hosty.

59:50
    Už se nic nestane.

60:00

Máme za sebou zápas, který nabídl všechno, co od hokejového utkání fanoušek očekává. Hodně branek, jisté drama v podobě snížení na 4-6 z pohledu Columbusu či závěrečnou bitku. Nezbývá tedy nic jiného než na dálku poděkovat oběma týmům za pěknou hokejovou podívanou.

Radko Gudas (TBL) 0+1, 4 střely, čas na ledě 18:19

Já Vám děkuji za pozornost a přeji co nejpříjemnější neděli. (03:52:47)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Hartnell (Wisniewski, Erixon), 29. Hartnell (Foligno, Johansen), 42. Johansen (Gibbons, Wisniewski), 46. Foligno (Wisniewski, Erixon) – 6. Brown (Garrison, Šustr), 7. Paquette (Drouin, Naměstnikov), 13. Stralman (Callahan, Stamkos), 15. Boyle (Morrow, Browm), 26. Callahan (Filppula, Gudas), 31. Johnson (Kucherov, Drouin), 60. Johnson (Callahan)

Columbus Blue Jackets: Forsberg, od 21. McElhinney – Savard, Tjutin, Wisniewski, Erixon, Potuz, St. Denis – Foligno, Johansen, Gibbons – Aktinson, Jenner, Hartnell – Skille, Wennberg, Tyrell – Bolt, Chaput, Tropp
    Tampa Bay Lightning: Nabokov (Bishop) – Carle, Stralman, Gudas, Garrison, Šustr, Brewer – Callahan, Stamkos, Filppula – Kucherov, Johnson, Palát – Paquette, Namestnikov, Drouin – Brown, Boyle Morrow.

Rozhodčí: Leggo, O'Halloran – Kovachik, Nowak

Diváci: 14892