Buffalo – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 4:3 (kon.)
Columbus – Tampa 4:7 (kon.) | Toronto – NY Rangers 5:4 (kon.) | Montreal – Minnesota 4:1 (kon.)
Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Dallas – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
Los Angeles Kings
5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Vancouver Canucks
Neděle 09.11.2014, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Obhájci titulu na přelomu října a listopadu prohráli čtyři zápasy v řadě, z posledních dvou utkání ale Králové vytěžili tři body. Celkově jich Los Angeles má na svém kontě sedmnáct, což ve vyrovnané Západní konferenci stačí na šestou příčku. Svěřenci Darryla Suttera se zatím můžou spolehnout na zápasy ve Staples Center, kde získali třináct z šestnácti možných bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Tyler Toffoli – 14 bodů (6+8)
    2. Jeff Carter – 12 bodů (5+7)
    3 Tanner Pearson – 9 bodů (7+2).

Kanadský tým dává úspěšně zapomenout na zpackanou loňskou sezónu, ve které se Kosatky nepodívaly ani do prvního kola playoff. Vancouver dokázal vyhrát deset ze čtrnácti utkání a před dnešním hracím dnem se nachází na solidním třetí místě Západní konference, v níž mají více získaných bodů už pouze týmy Anaheimu a St. Louis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Greene, McNabb, Martinez, Nolan – Wlliams, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Brown, Richards, King – Lewis, Stoll, Clifford.

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Bieksa, Stanton, Sbisa, Hamhuis – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Bonino, Higgins – Richardson, Horvat, Matthias – Hansen, Vey, Dorsett.

Rozhodčí: Dwyer, Skilliter – Henderson, Sharrers.
    Kings na rozcvičku nastoupili ve speciálních veteránských dresech.

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, kde si vyslechnou hymny obou zúčastněných zemí.

00:01

00:15
    Úvodní buly zápasu pro sebe ukořistil Henrik Sedin, Vancouver se ihned usazuje v útočném pásmu.

00:45
    Střela Edlera byla zablokovaná a Kosatky se musí vrátit až za svou branku, oba týmy střídají.

01:07
    O první střelecký pokus se postaral Tanner Pearson, jenže Miller byl pozorný a kotouč vyrazil.

01:26
    Higgins dostal dobrou přihrávku z levé strany, z pravého kruhu ovšem minul.

01:45
    Od samotného začátku se hraje svižný hokej, který přerušil ofsajd domácího týmu.

02:00
    Stejný prohřešek proti pravidlům také na druhé straně.

02:19
    Kings si zahrají první přesilovou hru, na trestné lavici za hákování Anžeho Kopitara sedí Bo Horvat.

02:36
    Vancouver na začátek oslabení vyhodil puk přes všechny čáry.

02:53
    Kopitar nabil na střelu Gáboríkovi, ten ovšem mezi tři tyče nezamířil.

03:16
    Williams dostal kotouč zpoza branky, jeho střela však byla zablokovaná do ochranné sítě.

03:22
    Menší zaváhání v rozehrávce Kings hosté nevyužili, kotouč je ale v útočném pásmu Canucks.

03:51
    Po střele Muzzina se za Millerem ozvala tyčka, od které kotouč vyletěl mimo hrací plochu!

04:01
    I po třetím vhazování se hosté osvobodili, na Millera se už ale žene další útok.

04:09
    Tvrdá střela Drewa Doughtyho skóre utkání neotevřela, hosté následně dokázali vyhodit puk do bezpečí.

04:19

04:34
    Hru v početní výhodě si vyzkouší také Vancouver, menší trest dostal za podržení Kyle Clifford.

04:57
    Králové drží kotouč hodně daleko od branky Jonathana Quicka.

05:19
    Vrbatovi střela z levého kruhu vůbec nesedla, Kosatky musí začít novou akci z vlastní třetiny.

05:42
    K radosti vyprodaných tribun se domácím opět podařilo vyhodit k brance Millera.

06:05
    Kosatkám se rýsuje výborná příležitost ke vstřelení první branky, za faul na Burrowse je vyloučen Jake Muzzin a Kings budou hrát 29 vteřin ve třech.

06:18
    Edlerova střela k brankáři Kings neprošla, hosté ale o kotouč nepřišli a kombinují před Quickem.

06:45
    Obranná trojice už byla doplněna čtvrtým hráčem a domácí společně dostali puk do středního pásma.

07:15
    Přesilovka se zatím Vancouveru vůbec nedaří, muži v černém soupeře do ničeho nepouští.

07:31
    Burrows hledal Henrika Sedina, tomu ale kotouč přeskočil čepel hole a skončil za modrou čarou.

07:55
    Výborná práce obránců Kings pokračuje, v této přesilovce se už nic nestane.

08:05

08:30
    Paradoxně až po skončení přesilovky se hostům podařilo usadit v útočné třetině, kde se snaží dostat kotouč za záda Quicka.

08:57
    To se jim ovšem nepovedlo a Kings obrací hru díky svému kapitánu Dustinu Brownovi.

09:30
    Krkolomná rozehrávka Vancouveru končí nepřesným pasem a zakázaným uvolněním.

09:43
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings z první vážnější akce vytěžili branku a ujímají se vedení! MARIÁN GÁBORÍK nejprve přihrál ze zadního mantinelu na Martineze, jeho střelu ale brankář Kosatek vyrazil právě na hůl slovenského útočníka, který dorážkou přes dva obránce dává svůj první gól v sezóně. Asistence: Alec Martinez, Anže Kopitar.
    GÁBORÍK - 1:0

10:34
    Tyler Toffoli se dostal přes bránícího hráče a natlačil se před Millera, který byl tentokrát pozorný.

11:05
    Přihrávka od Taneva našla jen hokejku obránce Kings, kteří můžou jít do dalšího útoku.

11:30
    Gáborík ve velkém boji v rohu hřiště neuspěl, následná dalekonosná střela Daniela Sedina branku minula.

11:59
    Puk se ocitl na střídačce Vancouveru, hra je přerušena a na řadu přichází komerční přestávka.

12:11
    Další přerušení hry zapříčinila přihrávka rukou jednoho z hostujících hráčů, vhazuje se u modré čáry poblíž Millerovy branky.

12:28
    Clifford proti hráčské přesile soupeře neuspěl, Vancouver se však puku rychle zbavil.

12:55
    Tanev nahodil kotouč do útočného pásma, kde se jej ujali hráči Los Angeles.

13:19
    Elitní formace Králů se v útočném pásmu neprosadila, to samé se ale dá říci i o Vancouveru.

13:40
    Od modré čáry své štěstí pokoušel Hamhuis, branku ale o velký kus netrefil.

14:02
    Kopitar nedokázal zpracovat přihrávku ve středním pásmu a se smutným výrazem ve tváři se vydal na střídačku.

14:42
    Domácí dávají druhou branku a odskakují do vedení 2:0. Z protiútoku 3 na 2 Kings ještě neudeřili, o chvíli později se ale po přihrávce Pearsona ke střele dostal volný JAKE MUZZIN, jehož švih zaplul pod horní tyčku Millerovy branky. Asistence: Tanner Pearson, Tyler Toffoli.
    MUZZIN - 2:0

15:02
    Vancouver se o rychlou odpověď snažil marně, snažení hostujícího mužstva zastavil ofsajd a komerční pauza.

15:02
    Hra může pokračovat, na vhazování ve středním pásmu se sklání Nick Bonino a Mike Richards.

15:17
    Rozehrávka za pomoci dlouhé přihrávky Los Angeles úplně nevyšla, píská se icing.

15:30
    Edler nejprve přišel o puk na útočné modré a poté pustil do šance Dustina Browna, který v těsné blízkosti Millerovy svatyně ovšem neuspěl.

16:08
    První útok Vancouveru se zatím do šancí nedostává, od Vrbaty se puk vydal k soupeřům.

16:29
    Doughtyho střela z pravého mantinelu byla tečovaná mimo branku.

16:45
    Lewis jel společně s Cliffordem na jediného obránce Canucks, zakončení prvně jmenovaného hráče ale Miller ramenem vyrazil.

17:21
    Matthias si nabruslil do středu kluziště, jeho švih ale Jonathana Quicka nepřekvapil.

17:47
    K další střele se už Shawn Matthias nedostal, do útoku už pádí tým Kings.

18:11
    Vancouver dostává lekci v produktivitě a dvě minuty před koncem první třetiny prohrává už o tři branky. Gáborík prodloužil Muzzinovu přihrávku na ANŽEHO KOPITARA, který vystřelil z ostrého úhlu přesně k bližší tyči nad rameno brankáře. Asistence: Marián Gáborík, Jake Muzzin.
    KOPITAR - 3:0

18:48
    Svému brankáři nyní pomohl domácí obránce Muzzin, který obětavě skočil do střely jednoho ze soupeřů.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:27
    Richards šikovně našel Browna, který si bohužel pro Kings zapomněl kotouč za hokejkou.

19:47
    Střela Higginse byla tečovaná do rohu a do rychlého brejku prchal Lewis, ten naopak ztroskotal na betonu Millera.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hráči Los Angeles odchází do kabin za velkého aplausu fanoušků, kteří v prvních dvaceti minutách viděli celkem tři branky a všechny do sítě Ryana Millera. Vancouver to bude mít v dalším průběhu zápasu velmi složitě, defenzíva Kings hosty prozatím do žádné vážnější šance nepustila.

20:05
    Na první buly druhé třetiny se postavil vítězný Mike Richards a mladíček Bo Horvat.

20:12
    Už druhé přerušení během prvních dvanácti vteřin, Los Angeles se po zakázaném vhazování stěhuje před Quicka.

20:48
    Daniel Sedin posunul puk na Henrika, ten ho ovšem za brankou Quicka nedojel.

21:23
    Gáborík prošel středem hřiště až do střelecké pozice, obránci Canucks ránu zablokovali.

21:39
    Kopitar přenechal kotouč McNabbovi, ani jeho střela však k Millerovi neprošla.

22:06
    Williams se u mantinelu ocitl mezi dvěma obránci, i proti nim ale dokázal udržet útočné pásmo.

22:27
    Tanner Pearson vystřelil švihem z pravého kruhu přesně do hrudníku připraveného Millera.

22:47
    Nepříliš prudkou střelu Kyla Clifforda Ryan Miller s přehledem vyrazil do rohu hřiště.

25:07
    Hosté už poněkolikáté pouze vyhazují puk ven z obranné třetiny.

25:32
    Doughty místo střely ještě přihrával před branku, tam ale dobře zapracoval vyhazující Vey.

23:50
    Po střele slovinského útočníka Anžeho Kopitara je hra přerušena, kotouč vylétl do ochranné sítě.

24:05
    Bo Horvat se dostal k dorážce vlastní střely, z brankoviště ale nenašel skulinku ve výstroji Jonathana Quicka.

24:43
    Justin Williams dlouho otálel se zakončením, z mezikruží nakonec trefil brankáře soupeře.

25:05
    Pearson vjel do útočného pásma v momentě, kdy už v něm byl jeden z jeho spoluhráčů – ofsajd.

26:-5
    Příliš nevýrazný Toffoli neměl proti třem soupeřům žádnou šanci, Canucks ovšem v útočné třetině vydrželi maximálně tři vteřiny.

25:49
    K odraženému puku se dostal hostující útočník Chris Higgins, jehož pokus Quick zneškodnil vyrážečkou.

25:59
    O malou chvíli později na druhém konci hřiště hrozil Trevor Lewis, člen čtvrtého útoku ale nemířil přesně.

26:42
    Kosatky jsou v útočné fázi naprosto bezzubé, kus černé gumy se před brankou Quicka moc dlouho nepohybuje.

26:48
    Asi popáté v zápase vyletěl puk mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.

27:05
    Ryan Stanton projížděl středním pásmem o něco pomaleji než bylo záhodno a Matthias vjel do ofsajdu.

27:15
    Lewis se dostal před Sbisu, ten ho však donutil objet branku a poté už útočník Kings ztratil stabilitu.

28:05
    Po dlouhé době se Canucks dostali na delší dobu do útočného pásma, Daniel Sedin z pravého kruhu ale pouze vyprášil Quickovu výstroj.

28:09
    Další zákrok musel domácí gólman předvést po střele Christopera Taneva.

28:42
    Kopitar si pohlídal puk před Vrbatou a založil další útočnou akci Králů.

29:16
    Jake Muzzin dostal od obránců spoustu prostoru ke střele, Ryan Miller proti němu byl úspěšnější.

29:23
    Puk tentokrát skončil na střídačce Los Angeles, kde pochopitelně panuje dobrá nálada.

29:42
    Nedorozumění mezi obránci hostů mohl využít Toffoli, který ale tvrdě vypálil jen do mantinelu.

30:00
    Přesně v polovině utkání Králové přidávají čtvrtou branku a o vítězi už je dost možná rozhodnuto. Carter s trochou štěstí dokázal protlačit puk na modrou čáru, od které vypálil Alec Martinez. Miller tuto střelu ještě vyrazil, ale na dorážku TYLERA TOFFOLIHO už neměl nárok. Asistence: Alec Martinez, Jeff Carter.
    TOFFOLI - 4:0

30:43
    Hostům zatím není přáno, Dan Hamhuis z nepřehledné situace vytěžil zakončení, které skončilo na brankové konstrukci!

31:29
    Doughty se rozhodl pouze nahodit puk, a tak se k zakončení od modré čáry dostal Vrbata, jenž trefil předním stojícího soupeře.

31:33
    Los Angeles vyhodilo na zakázané uvolnění, Vancouver se po čtvrté inkasované brance snaží co nejrychleji najít odpověď.

31:57
    Clifford přihrál na modrou čáru, kde si s kotoučem neporadil McNabb. Ten může být hodně rád, že z jeho chyby nevzešel žádný protiútok Canucks.

32:01
    Oba týmy si můžou na chvíli odfrknout, na řadě je krátká reklamní pauza.

32:14
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, zakázané uvolnění se však pískat nebude.

32:40
    Alec Martinez z dobré pozice branku vůbec netrefil a stav tak zůstává nezměněn.

32:59
    Puk mimo hřiště, opět.

33:21
    Z levého mantinelu střílel Tyler Toffolli, Carter se už ke kýžené dorážce nedostal.

33:48
    Ani další střela v podání Aleca Martineze nebyla nepřesná, domácí však zůstávají před Millerem.

34:04
    Derek Dorsett tvrdě narazil na mantinel Hamhuise, který mu to o chvíli později vrátil i s úroky.

34:47
    Dustin Brown byl obtěžován dvěma obránci, i přesto se mu z mezikruží povedlo nepřesně vystřelit.

35:17
    Burrows nabil na modrou čáru Bieksovi, střelecké trápení Vancouveru však neukončil.

36:01
    Po zásahu Millera vznikla za jeho brankou menší rozmíška, v hlavní roli byl po nájezdu do brankáře Kyle Clifford, vylučovat se ale nebude.

36:08
    Během komerční přestávky vyprodaný stadión ocenil služby pětistovky vojáků, kteří jsou na tomto zápase přítomni.

36:19
    Quick měl při střele Horvata menší problémy, celou situaci však zvládl s přehledem.

36:51
    Tvrdá rána, kterou od modré vyslal Muzzin, ohrozila pouze mantinel za brankou Vancouveru.

37:13
    Kosatky se můžou pokusit o snížení v přesilové hře, která přichází po vysoké holi Justina Williamse, který mírně zasáhl Bo Horvata.

37:18
    Los Angeles ale vyhrálo vhazování a okamžitě odpravilo puk do bezpečné zóny.

37:50
    Z vrcholku levého kruku z první pálil Radim Vrbata, Quick ovšem betonem zasáhl.

38:00
    Rýsující se protiútok Los Angeles přerušil hvizd čárového, který odpískal postavení mimo hru.

38:22
    Kings znovu vyčistili obranné pásmo a Kosatky musí založit další akci zpoza vlastní branky.

38:38
    Burrows přihrával v útočné třetině rukou, což pravidla nepovolují, vhazuje se u modré čáry.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:04
    Kevin Bieksa se svou střelou z pravého mantinelu neuspěl, domácí se v tomto oslabení už ubrání.

39:13

39:37
    Williams bekhendem nahodil puk na Cartera, který se dostal za obranu soupeře, ale před Millerem pořádně nezakončil.

39:57
    Jeff Carter při dalším rychlém útoku ještě hledal mezi kruhy postaveného Pearsona, obránce Vancouveru ale dokázal nepříjemnou situaci vyřešit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný té první, Los Angeles mělo více ze hry, z čehož vyplynul i čtvrtý kotouč za zády Ryana Millera. Králové před poslední třetinou vedou už o čtyři branky a i přes fakt, že kvůli zranění Robyna Regehra hrají jen s pěti obránci, jsou na nejlepší cestě k zisku dvou bodů.

40:10
    Bo Horvat si na buly poradil s Kopitarem a třetí třetina tak je v plném proudu.

40:31
    Před brankou se k volnému kotouči dostal Brown, překonat u tyče postaveného Lacka se mu ale nepodařilo.

40:49
    Hostující tým při přechodu do útoku narazil na postavení mimo hru.

41:49
    Začátek třetí třetiny se nese v hodně opatrném duchu, u puku jsou především obránci obou týmů.

42:19
    Dalekonosná střela Alexandra Burrowse brankáře Los Angeles nezaskočila, Quick s jeho střelou neměl sebemenší problém.

42:29
    Kings po rychlé akci přidávají další branku a o vítězi utkání už nemůže být pochyb. Toffoli přihrávkou od červené čáry vysunul JEFFA CARTERA, ten přebruslil dvojčata Sedinovy a rázným švihem, který se otřel o horní tyč, nedal střídajícímu Lackovi žádnou šanci. Asistence: Tyler Toffoli, Alec Martinez.
    CARTER - 5:0

43:05
    Brown přenechal puk najíždějícímu si Richardsovi, který nenašel mezeru mezi betony brankáře .

43:47
    Higginsova přihrávka přes celou šíři hřiště byla zastavená pozornou obranou Los Angeles.

44:17
    Dobrá střela McNabba nadělala Lackovi menší starosti, díky spoluhráčům ale žádné dorážce čelit nemusel.
    Vancouver prohrává 0:5 a navíc se musí obejít bez Radima Vrbaty a Derecka Dorsetta, kteří opustili střídačku Canucks.

44:57
    Domácí hrají ve velké pohodě, což potvrdil také drzý průnik Drewa Doughtyho, ten ale šestý gól nepřidal.

45:14
    Aktivita Králů nepolevuje, o vstřelení další branky se snažili Jeff Carter a Alec Martinez, Lack si proti nim poradil.

45:22
    Eddie Lack se po nástupu do branky rozhodně nenudí, nyní musel zasahovat po trestuhodně volnému Toffolimu.

45:57
    Daniel Sedin nedovolil vystřelit Doughtymu, to se povedlo až jeho parťákovi z obrany Muzzinovi, Lack jeho pokus chytil.

46:04
    A další úspěšný zákrok pro Lacka, který snadno pokryl puk vystřelený z hole Braydena McNabba.

46:16
    Bo Horvat, zřejmě nejlepší hráč Vancouveru, obešel Martineze, na dalšího hráče Kings už ale nevyzrál.

46:32
    Další projektil v podání Muzzina v síti neskončil, svou práci musel odvést mantinel za Lackovou brankou.

46:58
    Canucks pouze vyhodili puk z obranné třetiny, hráči hostů se vydali hromadně střídat.

47:25
    Kopitar naservíroval perfektní přihrávku do jízdy Williamsovi, ten jel sám na Lacka, kterého ale nepřekonal.

47:51
    Gáborík ani Martinez se svými pokusy neuspěli, to na spokojenosti publika ale nic nemění.

48:13
    Hosté si zahrají přesilovku, ještě před ní ale následuje hra šesti proti pěti.

48:25
    Přihrávka z levé strany směřovala na Sbisu, který se ocitl mezi kruhy, jenže nemířil přesně.

48:32
    Na trestné lavici již sedí Stoll, který se provinil podražením Burrowse.

48:52
    Tanev servíroval kotouč před branku, tam však žádného spoluhráče nenašel.

48:59
    Ve vlastním oslabení se na Lacka řítil Richards, jenž ve vynikající šanci selhal.

49:17
    Alexandre Burrows se u střídaček dostal do menšího křížku s Toffolim, oba hráči míří za katr.

50:02
    Mezitím pokračuje přesilovka Vancouveru, Henrik Sedin pálil jen do betonu pozorného Quicka, který přišel o masku.

50:17
    Henrik Sedin se šikovně obtočil přes obránce, u pravé tyče byl ale Quick včas.

50:32

51:04
    Los Angeles si je vědomo svého náskoku a směrem dopředu se už nikam bezhlavě nežene.

51:34
    Domácím se nedaří dostat z obranného pásma, Vancouver se sympaticky snaží o vstřelení alespoň čestné branky.

52:07
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A ta skutečně přichází! Veyova tečovaná přihrávka z pravé strany skončila u CHRISE HIGGINSE, který neomylně zamířil do odkryté branky, a zrušil tak čisté konto Jonathana Quicka. Asistence: Linden Vey, Ryan Stanton.
    HIGGINS - 5:1

52:29
    Slovenský útočník Marián Gáborík se okamžitě dral do útoku, branku ovšem přestřelil.

53:05
    Daniel Sedin hledal najetého Hamhuise, tomu však nevyšlo zpracování a Canucks tak přišli o pásmo.

53:32
    Dnešní utkání sleduje 18 230 diváků.

53:49
    Hlavní rozhodčí viděl nedovolený zákrok Alexandra Burrowse, který dostává menší trest za hrubost.

53:54
    Krátce po vhazování se Lacka snažil překonat Alec Martinez, autor tří asistencí svou první branku ale nepřidal.

54:02
    Přihrávku Jeffa Cartera zastavila jedna z hostujících hokejek, Kings se vrací do středního pásma.

54:13
    Ofsajd Los Angeles Kings.

54:38
    Vancouver opět vyhazuje, tato přesilovka Kings příliš nebezpečná není.

55:03
    Trochu jsem to zakřikl, dobrou práci v útočném pásmu odvedl Pearson, který na Lacka vystřelil z otočky.

55:31
    Kosatky drží kotouč daleko od vlastní branky a přesilovka Králů se pomalu chýlí ke konci.

55:49

56:12
    První formace Vancouveru v útočné třetině nic nevymyslela, Quick zasahovat nemusel.

56:46
    Kings se ocitli v postavení mimo hru, což čárovému neuniklo. Následuje komerční přestávka, pravděpodobně poslední v zápase.

56:56
    Ofsajd také na straně Canucks, žádný oslnivý hokej v posledních minutách k vidění není.

57:30
    Linden Vey vjel mezi dva obránce, jeho střelu ovšem zastavil beton připraveného Quicka.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:20
    Clifford prošťouchl puk na modrou čáru, kde stál Martinez, jehož další střelu Lack chytil do své výstroje.

58:47
    Hamhuis posunul kotouč do útočného pásma, kde však nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

59:18
    Individuální průnik Matthiase zastavilo další postavení mimo hru, přechod do útočného pásma dělá Vancouveru velké problémy.

59:49
    Hráči Los Angeles si můžou vychutnat ovace diváků, kteří se radují ze zaslouženého vítězství svých miláčků.

60:00

Obhájci titulu překvapivě snadno poráží Vancouver 5:1 a připisují si další dva body získané na domácím hřišti. Kosatkám se dnešní duel vůbec nevyvedl, i přes pátou porážku v sezóně však zůstávají na třetím místě Západní konference. Králové z Los Angeles se posunuli před St. Louis na místo páté.

1. Alec Martinez 0+3
    2. Tyler Toffoli 1+2
    3. Jake Muzzin 1+1.

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 1+1, 2 střely, čas na ledě 15:29
    Radim Vrbata (VAN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:40.

Vyhrané vhazování: 29 – 28.

Z dnešního nabitého programu NHL je to vše, přeji Vám příjemné nedělní ráno. (06:48:59)

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 10. Gáborík (Martinez, Kopitar), 15. Muzzin (Pearson, Toffoli), 19. Kopitar (Gáborík, Muzzin), 30. Toffoli (Martinez, Carter), 43. Carter (Toffoli, Martinez) – 53. Higgins (Vey, Stanton)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Greene, McNabb, Martinez – Wlliams, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Brown, Richards, King – Lewis, Stoll, Clifford.
    Vancouver Canucks: Miller (41. Lack) – Tanev, Edler, Bieksa, Stanton, Sbisa, Hamhuis – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Bonino, Higgins – Richardson, Horvat, Matthias – Hansen, Vey, Dorsett.

Rozhodčí: Dwyer, Skilliter – Henderson, Sharrers

Diváci: 18 230