Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 4:3 (2:0 po s.n.) | Novokuzněck – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Novosibirsk – Toljatti 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Atlant – Omsk 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Viťaz 5:1 (kon.) | Soči – Jaroslavl 2:9 (kon.) | Minsk – Barys 5:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Barys Nur-Sultan
Neděle 14.12.2014, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Barys Astana je na šestém místě východní konference. Celek Andreja Nazarova získal v osmatřiceti zápasech šestapadesát bodů. V posledním zápase si kazašský celek poradil s Atlantem a vyhrál 3:4. Rozhodujicí branku dal v 50. minutě Starčenko.

Pátý celek západní konference, HC Dinamo Minsk má neskutečnou formu. V posledních pěti zápasech ani jednou neprohráli. Celek Lubomíra Pokoviče porazil Medvěščak, Lokomotiv, Viťjaz a v posledních dvou utkáních porazili silnou Ufu (4:0) a Omsk (6:2).

Statistiky

Nejlepší střelci – Matt Ellison (15) – Dustin Boys a Brandon Bochenski (15)

Nejlepší nahrávači – Alexej Kaljužnyj (22) – Dustin Boyd a Brandon Bochenski (26)

Nejtrestanější hráči – Charles Linglet (37 TM) – Roman Savčenko (47 TM)

HC Dinamo Minsk: Taylor (Karnauchov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovec, Kaznaděj – Kaljužnyj, Cheecoo, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Gavrus – Drozd, Matěruchin, Stěpanov

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Savčenko, Bartulis, Lakiza, Kajrov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov – Kvaša, Poliščuk, Upper

Rozhodčí: Vasiljev, Ronn – Koršak, Černyšev.

Krásné odpoledne přeji všem příznivcům hokeje.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Největší pozor si bude muset dát domácí obrana dát na první útok Minsku ve složení Dawes – Bochenski – Boyd. Tato lajna je osamocená v bodování svého týmu. Boyd s Bochenskim mají shodně 41 bodů. Nigel Dawes má o tři body méně.

Velikou zajímavostí je, že Brandon Bochenski a Dustin Boyd mají jak totožný počet bodů, tak i branek a asistencí.

Československá stopa

Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk)

Oba týmy již krouží po ledě.

Je představována první lajna domácího celku. Jako při každém domácí zápase běloruského celku.

Halou zní hymna Kazachstánu.

Následuje hymna domácího týmu, hymna Běloruska.

Ještě před hymnou je oceněn nějakou cenou ukrytou v tašce Nick Bailen.

Dohrála běloruská hymna, vše je připraveno k úvodní buly.

Proti sobě dnes stojí slovenský brankář Ján Laco a kanadský Danny Taylor.

00:01

00:20
    Hosté se usadili v pásmu

00:35
    Ihned ho ztrácejí a domácí šli dopředu, snaha o přihrávku před branku byla zmařena.

01:14
    Dinamo kombinuje v útočném pásmu a svojí aktivitou si vykoledovali přesilovou hru.

01:18
    Konstantin Ruděnko (AST) vyloučen na dvě minuty.

01:30
    Nick Bailen tvrdě vypáli. Laco vyráží a hosté vyhazují.

02:09
    A další dvojité vyhození kazachů. Zatím se brání dobře.

02:38
    Savčenkova rána z výborné pozice zblokována.

03:02
    Bailen mezi kruhy netrefuje branku přesouvajicího se Laca.

03:18

03:45
    Barys celkem v klidu přežívá své první oslabení v dnešním utkání.

04:30
    Alexander Matěruchin vytvořil první gólovou šanci dnešního utkání! Z levé strany si najel do brankoviště. Laca ovšem neprostřeluje!

04:59
    Domácí celek mnohem aktivnějším celkem. Hosté se zatím k ničemu nedostali.

06:08
    Ryan Vesce dostal před branku krásnou přihrávku, kterou ovšem špatně zpracovává.

06:28
    Astana se nedokáže vymanit z převahy Minsku.

07:20
    Nyní se hosté dopředu dostali a vybojovali alespoň útočné pásmo.

07:25
    Barys se v útoku ovšem vůbec neohřál a dopředu se opět ženou domácí borci.

07:31
    Artěmij Lakiza loktem atakoval Stěpanova. Rozhodčí vše ale posoudili jako čistý zákrok.

08:17
    Dustin Boyd nahazoval na branku, kde doufal, že puk někdo zajímavě tečne, což vyšlo. Teč byla ovšem slabá.

08:40
    Minsk stále aktivní ve třetině Astany, nepřicházejí avšak střely.

10:51
    Na pravé straně se rozjel Nigel Dawes, který se pokoušel prostřelit Taylora. Jenže domácího brankáře trefil jen do betonů.

11:35
    Po delším pobytu hostujicího týmu v útočné třetině se hra opět přesouvá do útočného pásma Minsku.

12:05
    Domácí hráči se hrnuli do protiútoku dva na jednoho, tato šance ovšem nebyla vyřešena ideálně.

13:46
    Dustin Boyd (AST) vyloučen na dvě minuty.

13:59
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Krásnou přihrávkou byl osloven JONATHAN CHEECHOO, který i se štěstím dává první branku utkání! Asistence: Charles Linglet, Ryan Vesce
    Jonathan CHEECHOO - 1:0

14:49
    Domácí celek se dočkal zasloužené branky a aktivitou híří i nadále.

15:51
    Zakázané uvolnění kazachů.

16:22
    Ryan Vesce hledal před brankou volného spoluhráče, ale jeho přihrávka byla zblokována a skončila až u Laca.

17:02
    Minsk se zmocnil puku po chybě obrany, dneska se tímto způsobem domácí dostávají často k puku.

18:16
    Jeden z hráčů Barysu skončil po hitu domácího hráče na střídačce domácích.

18:54
    A domácí celek je odměněn za svou aktivitu i druhou brankou v síti Jána Laca! Nick Bailen nahrával před branku, kde se puk dostal díky odrazu brusle k CHARLESI LINGLETOVI, jenž prostřeluje hostujicího brankáře. Asistence: Nick Bailen, Matt Ellison
    Charles LINGLET - 2:0

19:28
    Dinamo dalo druhou branku a první třetinu jen dohrává.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Dinamo Minsk ovládl první třetinu a jako bonus jim byli dvě branky v síti Laca. Ve čtrnácté minutě se trefil Jonathan Cheechoo, o pět minut později ho napodobil Charles Linglet.

Celky obou týmů jsou připraveny na druhou třetinu dnešního utkání.

20:01

20:32
    Do šance se dostali hráči obou týmů. Brankáři byli avšak na svých místech a pokusy kryjí.

21:13
    Veliká šance domácího celku. Ani jedna ze střel nekončí v síti, Laco se nyní vytáhl!

21:51
    Minsk nahazuje do pásma a jde střídat.

22:09
    Dmitrij Upper se cpal před branku, ale na poslední chvíli zakročil obránce domácích a puk zblokoval!

22:36
    První vyloučení domácích. Oleg Goroško (MIN) vyloučen na dvě minuty.

23:02
    Mike Lundin napálil puk před branku, ale ten byl ztečován do ochranné sítě za brankou.

24:05
    Hosté dlouho kombinovali. Poté se Savčenko odhodlal ke střele, jenž byla zblokována a Minsk se osvobodil.

24:33
    Astana zpátky vybojovala pásmo.

24:36

24:37
    Kevin Dallman vyslal tvrdou ránu vedle branky.

24:49
    Domácí jdou opět sedět. Za podražení jde na dvě minuty Ilja Šinkevič (MIN)

25:21
    Hosté se dostali do ofsajdu.

26:00
    Konstantin Ruděnko z prostoru mezi kruhy vypálil tvdou ránu. Ta ale ani k Taylorovi nedošla, protože byla zblokována.

26:49

26:52
    Astana se nyní natlačila před branku, kde byl podražen jeden z dotírajicích hráčů.

26:52
    Alexandr Kulakov (MIN) vyloučen na dvě minuty za podražení.

27:35
    Astana právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovou hru využívají a snižují skóre! Po střele Lundina se trefuje do odkryté branky KONSTANTIN RUDĚNKO! Asistence: Mike Lundin a Nikolaj Antropov
    Konstantin RUDĚNKO - 2:1

Omlouváme se za technické potíže.

30:38
    Minsk se dostal do ofsajdu.

31:49
    Při snaze dorážet srazil jeden z domácích hráčů svého protihráče do branky.

33:05
    Dustinu Boydovi se nepovedlo přihrát, tak zkoušel zasunout puk za Taylorova záda alespoň zpoza branky. Kanadský brankář byl ovšem připraven.

34:15
    Roman Savčenko (AST) vyloučen na dvě minuty.

35:21
    Astana nechává domácím hráčů hodně prostoru, ti ho ale zatím nedokázali využít.

35:44
    Domácí aktivně střílí, Laco ovšem pozorný a vše chytá.

36:06
    Ellison ve velké šanci, ale i nyní je Laco úspěšný.

36:15

37:53
    Nikolaj Antropov (AST) vyloučen na dvě minuty za krosček.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:53

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhou třetinu vyhrávají kazaši v poměru 0:1. Jedinou branku dal ve 28. minutě Konstantin Ruděnko. Ten se trefil v přesilové hře.

Statistiky
    Střely: 25:18
    Vyhraná vhazování: 16:21

40:01

41:23
    Oba týmy se střídavě dostávají před branky.

41:49
    Oskars Bartulis napálil puk od modré čáry přesně na hokejku volného DMITRIJE UPPERA, jenž vyrovnává na 2:2! Asistence: Oskars Bartulis
    Dmitrij UPPER - 2:2

42:59
    MATT ELLISON přihrál před brankou odkud se však puk odrazil od hostujicího hráče přímo do sítě! Astana se z vyrovnání moc dlouho neradovala! Asistence: Charles Linglet
    Matt ELLISON - 3:2

43:38
    Byli jsme svědky vyrovnání na 2:2. Minsk avšak ukázal bojovnost a chvíli na to zvrhl zpět vedení na svou stranu.

43:56
    Oskars Bartulis jen prověřil pozornost Laca.

44:38
    Konstantin Ruděnko (AST) vyloučen na dvě minuty za držení.

45:22
    Třetí třetina je poměrně rychlá a akce jsou svižné.

45:42
    Nick Bailen tvrdě vypálil na branku. Laco puk vyrazil před JONATHANA CHEECHOOA, který dává branku na 4:2! Asistence: Nick Bailen a Ryan Vesce
    Jonathan CHEECHOO - 4:2

46:39
    Nyní je hra nepřesná. Minsk je ovšem ve vedení o dvě branky. Hosty to položilo.

49:11
    Domácí celek nadále zvyšuje tlak na bránu Laca.

51:29
    Nebezpečný byl poprvé dnes Szczechura. Ale Laco je připravený a svůj tým ještě drží nad vodou.

53:09
    Kompletní první lajna domácích se nyní postarala o pátou branku! Na konci této překrásné akce byl ALEXEJ KALJUŽNYJ! Asistence: Paul Szczechura a Jonathan Cheechoo
    Alexej KALJUŽNYJ - 5:2

55:31
    Dustin Boyd v obrovské šanci, ale Taylor si nenechal dát třetí branku!

57:11
    Pronikajicího Uppera zastavil krásným hitem Lukáš Krajíček, který si zasloužil potlesk domácího publika.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty zápasu.

59:08
    Jonathan Cheechoo (MIN) je potrestán za sekání.

59:44
    Hosté se nedokážou usadit v pásmu.

60:00

Dinamo Minsk ukázalo svou sílu, když na začátku druhé třetiny brzo inkasovali. Poté ovšem svého soupeře potrestali třema brankama a všechny body zůstali v Bělorusku.

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek nedělního dne. (17:15:29)

David Panuška

Branky a nahrávky: 14. Cheechoo (Linglet, Vesce), 19. Linglet (Bailen, Ellison), 43. Ellison (Linglet), 46. Cheechoo (Bailen, Vesce), 54. Kaljužnyj (Szczechura, Cheechoo) – 28. Ruděnko (Lundin, Antropov), 42. Upper (Bartulis)

Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Savčenko, Bartulis, Lakiza, Kajrov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov – Kvaša, Poliščuk, Upper

Rozhodčí: Vasiljev, Ronn – Koršak, Černyšev