Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 5:3 (kon.) | Zlín – Liberec 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
HC Sparta Praha
Neděle 14.12.2014, 15:30 • KV Arena • Tipsport extraliga

58:01
    A je tu dvojnásobná přesilová hra. Vyloučena je další karlovarská opora, tentokráte kapitán Duda (KVA).

57:29
    Sparta teď může ale rychle snížit. Václav Skuhravý (KVA) hákoval a oslabí tak své mužstvo na dvě minuty.

55:58
    Za nedovolené bránění je vyloučen Jan Buchtele. To je další drahocenný čas pro domácí.

49:51
    A Sparta si opět vyzkouší oslabení, to by mohlo domácí uklidnit. Vyloučen je Lukáš Klimek (SPA) za příliš mnoho hráčů na ledě.

49:13
    Na obou stranách se teď vylučuje. Za hrubost odchází Jan Buchtele (SPA) a Radim Bičánek (KVA).

38:52
    Jan Buchtele (SPA) se podle sudího dopustil nedovoleného zákroku a musí si tak odpykat dvouminutový trest.

34:26
    Lukáš Cingel, to je jméno dalšího vyloučeného hráče, v dnešním tvrdém utkání. Rozhodčí jej posílá na dvě minuty mimo hřiště, kvůli hákování, kterého se dopustil.

29:50
    Nepříjemné chvíle pro Energii. Domácí se teď budou muset bránit pouze ve třech, sudí Šindelář totiž za vysokou hůl posílá na trestnou lavici kapitána Dudu (KVA), kterému se však ze hřiště moc nechce. Duda navíc dostává trest 2+2 minuty.

29:46
    Za držení protihráče si teď bude muset odpykat trest Tomáš Harant (KVA).

25:07
    Po vítězné buly se Kumstát po faulu Balána ocitl na zemi. Verdikt rozhodčího zní – hákování!

20:43
    Za Habalovou brankou vznikla hromadná potyčka, které předcházel faul Formana (SPA). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

19:05
    Už běží poslední minuta třetiny a sudí posílá na trestnou lavici, za podražení, Stanislava Balána (KVA).

16:05
    KV Arenou se rozezněl slovenský hit – nejsme zlí – což znamená, že na trestnou lavici odchází jeden z hráčů z řad domácích. Ondřej Šmach (KVA)!

13:12
    Jen co si hosté konečně zase mohli užít hru pěti proti pěti, jsou opět vyloučeni. Adam Polášek (SPA) vyhodil kotouč mimo kluziště ve vlastním obranném pásmu a sudí si toho nemohl nevšimnout.

10:53
    Petr Kumstát (SPA) podlehl tlaku a dopustil se nedovoleného zákroku, za který je trestán. 5 na 3 pro Vary.

09:05
    Domácí výhody nevyužili a tak se jim teď dostane dvouminutové početní výhody, vyloučen je Jan Buchtele, který krosčekem za brankou fauloval Skuhravého.

04:37
    Aktivita hostů teď vyústila v obranný faul Tomáše Haranta (KVA), který si za podražení odpyká dvě minuty na trestné lavici.

02:30
    Michal Barinka (SPA) se dopustil nedovoleného zákroku, když domácí hosty v protiútoku přečíslili. Podražení!

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 3. Balán (Harant, Sičák), 33. Hruška D. (Vachovec), 37. Balán (TS), 39. Sičák (Balán, Duda), 58. Redlihs (Sičák, Duda) – 19. Buchtele (Kumstát, Eminger), 31. Pilař (Hlinka, Polášek), 32. Barinka (Mikuš, Cingel)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, Tomeček J., Šidlík, Deyl – Duda, Balán, Hruška D. – Micka, Hruška R., Flek – Vachovec, Skuhravý, Tomeček V. – Pšurný, Kverka, Koblasa
    HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Piskáček, Polášek, Mikuš, Ďaloga, Barinka, Eminger, Svrček, Pilař – Rolinek, Hlinka, Forman – Klimek, Cingel, Kumstát – Buchtele, Pech, Sabolič – Procházka, Volek, Dvořáček

Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Lhotský, Svoboda