Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 5:3 (kon.) | Zlín – Liberec 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HC Olomouc
Neděle 14.12.2014, 17:00 • Hala Rondo • Tipsport extraliga

58:55
    Závěr třetiny bude ještě zajímavý. Jan Hruška (KOM) dostává dvouminutový trest za sekání. Olomouc si tak zahraje 6 na 4.

58:45
    Vošvrda startuje pryč z branky.

54:07
    Dnešní utkání sleduje 7200 diváků.

52:52
    Marek Čiliak (KOM) – 2 minuty za nedovolené bránění. Trest odsedí Jan Káňa.
    Michal KEMPNÝ - 3:1

52:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    Další trefa domácích! Po více jak 40 minutách bez gólu přichází druhá trefa Komety v krátkém sledu. Němec poslal MICHALA KEMPNÉHO přes modrou čáru a ten zamířil přesně mezi Vošvrdy a levou tyčku. Bez asistence.
    Jan HRUŠKA - 2:1

50:58
    Napodruhé to JANU HRUŠKOVI vyšlo! Na pravém kruhu Hruška napřáhl a poslal puk za záda Vošvrdy, který nedokázal na prudkou ránu zareagovat. Asistence: Michal Kempný.

50:35
    Jiří Ondrušek (OLO) – 2 minuty za nedovolené bránění.

48:42
    Radek Dlouhý se dostal do obrovské šance, jeho nabídku se ještě snažili dorazit spoluhráči, za záda Čiliaka ale ani tento puk nedoputoval.

47:38
    Vondráček a Dočekal se dostali do úniku, druhý jmenovaný nastavil přihranému puku svoji hůl, bekhendem o kousek minul horní tyčku!

46:53
    Jakub Koreis (KOM) – 2 minuty za krosček.

43:34
    Tomáš Houdek (OLO) – 2 minuty za držení.

40:27
    Kometa bude hrát ve třech proti pěti. Petr Kuboš dostává dvouminutový trest za hákování.

39:45
    Martin Cibák (OLO) a Jan Hanzlík (KOM) si jdou odsedět dvouminutový trest za hrubost.

39:25
    Antonín Honejsek (KOM) dostává dvě minuty za sevření puku rukou.

34:45
    Pavel Skrbek (OLO) – 2 minuty za zdržování hry (vystřelení puku mimo hřiště).

32:46
    Martin Dočekal se dostal do samostatného úniku, jeho úmysl Vošvrda ale přečetl. K puku se přihnal Němec, který nabil volnému Holcovi, ale ani ten nepřekonal ležícího brankáře hostů!

31:36
    Roman Rác se dostal k puku u pravé domácí tyčky, vyrovnaný stav zachránil brněnský gólman Čiliak!

29:42
    Němec si s pukem sjel přes pravý kruh do skvělé střelecké pozice, odkud minul levý horní roh!

27:54
    Přesilovka domácích nekončí. Sedmatřicet sekund bude hrát modrobílí celek další přesilovku 5 na 3. Ivan Majeský (OLO) dostává dvouminutový trest.

26:31
    Martin Cibák (OLO) – 2 minuty za hákování. Navíc na trestnou lavici usedá domácí Michal Kempný na deset minut za nesportovní chování, který rozhořčeně odhodil zlomenou hůl po nepovedené střele.

25:32
    David Škůrek (OLO) dostává dvouminutový trest za nesportovní chování.

22:02
    Jakub Herman se dostal do tutové šance! Puk mu přišel na hůl mezi kruhy, ale kličkou do bekhendu si na Marka Čiliaka nepřišel!

18:54
    Jakub Koreis (KOM) a David Škůrek (OLO) dostávají dvě minuty za hrubost, Jiří Ondrušek (OLO) – dvouminutový trest za nedovolené bránění. Kometa si tak zahraje další přesilovku.

16:41
    Ivan Majeský (OLO) – 2 minuty za podražení.

15:44
    Martin Dočekal se dostal do rychlého útoku, z pravého kruhu umístil svoji střelu do výstroje připraveného Vošvrdy .

09:31
    Jozef Kováčik (KOM) dostává dvouminutový trest za hákování.

09:20
    Dočekal po souboji v rohu vybruslil před branku, kterou ale minul. Po několika sekundách se mu dostal puk zpátky na hokejku a chybělo málo a Brno by vedlo!
    Richard DIVIŠ - 1:1

08:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Herman po přechodu modré čáry poslal touš na RICHARDA DIVIŠE, který rychlou střelou překonává Čiliaka nad vyrážečku. Asistence: Jakub Herman a Jiří Ondrušek.
    David OSTŘÍŽEK - 1:0

03:27
    Domácí otevírají skóre dnešního večera po rychlém úniku. Ostřížek zavezl puk do útočné třetiny. Holcovu střelu chtěl vylepšit Dočekal, ale dostal kotouč na DAVIDA OSTŘÍŽKA u pravé tyčky, který poslal herní předmět za záda Vošvrdy. Asistence: Martin Dočekal a Miroslav Holec.

03:08
    Skrbek vypálil puk na Čiliaka, který to příliš mnoho neviděl, naštěstí pro Kometu se touš do branky nedostal.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 4. Ostřížek (Dočekal, Holec), 51. Hruška (Kempný), 53. Kempný – 9. Diviš (Herman, Ondrušek)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Kováčik – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Holec, Mrázek
    HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondroušek, Škůrek, Bartoň – Cibák, Marosz, Rác – Dlouhý, Patera (C), Kucharczyk – Laš, Herman, Diviš – Rachůnek, Knotek, Matai, Buc

Rozhodčí: Pešina, Horák – Komárek, Ondráček