Buffalo – Florida 4:3 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Winnipeg – Anaheim 1:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 3:4 (1:2 po s.n.) | Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.) | Toronto – Los Angeles 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Columbus Blue Jackets
4:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 14.12.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování. (04:02:33)

1. Boone Jenner (CBJ) 1+1
    2. Ryan Johansen (CBJ) 1+0
    3. Kris Letang (PIT) 2+0

Dnešní utkání sledovalo 18663 diváků.

Utkání plné bitek, gólů a zvratů nakonec končí výhrou Columbusu po nájezdech. Columbus si tak připisuje již šestou výhru v řadě a pokračuje ve výborných výkonech, Pittsburgh tato bodová ztráta mrzet nemusí, jelikož nejbližší soupeři v tabulce také prohráli, s stále jsou tedy Tučňáci první.

Ryan JOHANSEN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je RYAN JOHANSEN.

Samostatné nájezdy začínají.

Oba celky si v prodloužení zahrály přesilové hry, avšak ani jeden ji nedokázal zužitkovat. Budeme tak svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Nakonec se ke střele odhodlal Dubinsky, avšak bránu netrefil. Puk se následně odrazil ven ze hřiště.

64:22
    Domácí stále v útočném pásmu, zatím se bez střelby.

63:56
    Johansen objel bránu, vrátil se a snažil se prodrat puk k tyčce, Greiss byl ale pozorný.

63:44
    No a je z toho rázem přesilovka pro domácí! Spalingovi (PIT) se svezla hůl po protihráči a je mu odpískáno hákování.

63:39
    Domácí to přežili! Tak obávané přesilovky Pittsburghu dnes vůbec nepůsobí, a to ani v prodloužení.

63:23
    Letangovu střelu Bobrovskij vyrazil, následnou dorážku nepřipustil.

62:47
    Přímo na hrotu, na ose hřiště pálil od modré Ehrhoff, Bobrovskij ho ale vychytal.

62:23
    Malkin zpytuje svědomí, jelikož se dopustil chyby na modré čáře – ofsajd.

62:09
    Nyní se navíc domácí vydal do útoku, a ušetřili tak mnoho cenných vteřin.

61:53
    Domácí se na úvod osvobozují.

61:46
    Ale pozor! Za hákování si jde odpočinou Atkinson (CBJ), Tučňácí si tak zahrají přesilovou hru 4 proti 3.

61:09
    Malkin se vytočil s pukem a švihem vypálil, bránu ale netrefil.

60:42
    Na ledě je nyní opět hodně prostoru, uvidíme, co týmy vymyslí.

60:01

Deset vteřin před koncem se podařilo Pittsburghu vyrovnat, my tak budeme svědky prodloužení. Až po vstřelení třetí branky se ukázalo, že více jak polovina fanoušků v hale jsou příznivci Tučňáků.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Kris LETANG - 3:3

59:50
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    To byla akce, puk putoval po modré čáře, až se dostal na hůl KRISE LETANGA, který do ni vložil všechnu svoji sílu a hokejový um a puk poslal přesně k tyčce! Je vyrovnáno, uvidíme prodloužení! Asistence: Christian Ehrhoff, Jevgenij Malkin

59:41
    Malkin vypálil ihned po buly, domácí následně vyhazují na další zakázané uvolnění.

59:35
    M. Johnston (PIT) si bere oddechový čas!

59:35
    Domácí se pokusili trefit prázdnou bránu, minuli ji však asi o dva metry, je z toho zakázané uvolnění.

59:20
    Tvrdá rána Hornqvista úspěch také nesklidila, kotouč získávají domácí...

59:04
    Malkin se s pukem proháčkoval až před brankáře, bekhendem ale neuspěl!

58:46
    Pittsburgh musí reagovat, Greiss je na střídačce. Tučňáci zkusí štěstí v šesti!
    Jack JOHNSON - 3:2

57:49
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí využívají více místa na ledové ploše při hře čtyř proti čtyřem. JACK JOHNSON na levém křídle obdržel přesný pas, jeho rána byla výstavní, když se trefil přesně nad rameno Greisse. Asistence: Brandon Dubinsky, David Savard.

57:10
    Máme zde vyloučení na obou stranách. Bobrovskij (CBJ) obdržel dvě minuty za podražení, Blake Comeau (PIT) dvě minuty za sekání.

56:56
    Klinkhammer se opředl do střely, až z toho upadl, avšak bránu netrefil.

56:23
    Klinkhammer s Malkinem si dělají z obrany domácího celku "dobrý den", ale trefit se přesně do sítě se jim nedaří.

55:26
    Downie se vydal s pukem kupředu a rozvlnil síť! Nikoliv však pukem, ale svým vlastním tělem, jelikož ho tam hit obránce nasměroval.

54:43
    Greiss si připisuje velmi důležitý zákrok, když chytá puk do lapačky a nedává soupeři možnost dorážky.

53:29
    Hosté jsou touto brankou trochu zaražení, domácí jsou naopak silně povzbuzení.
    Boone JENNER - 2:2

52:38
    BOONE JENNER se rozjel sebevědomě, rozhýbal si Greisse a forhendovou střelou se trefil přesně k tyčce, je tedy vyrovnáno!

52:05
    Despres fauloval Jennera a bylo nařízeno trestné střílení! Jak ale bylo zjevně vidět z opakovaných záběrů, Boone Jenner pádu trochu přidal, každopádně faul to ale byl.

51:09
    Stejným prohřeškem se proviňují také hosté na druhé straně hřiště.

50:31
    Postupný útok domácího celku končí odpískaným ofsajdem.

50:19
    Hornqvist se prodral do útočného pásma, s pukem už byl před Bobrovským, avšak zakončit už se mu nepodařilo, byl tísněn obráncem.

49:09
    Despres je už opět na ledě, hosté hrají v plném počtu.

48:57
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, nemohou se ale dostat ani ke střele.
    Kris LETANG - 1:2

47:22
    Neuvěřitelné! Domácí mohli jít do vedení, nakonec ale sami inkasují! Adams s KRISEM LETANGEM ujeli do přečíslení dvou proti jednomu a využili ho na výbornou, když druhý jmenovaný zakončil bekhendem přesně k tyčce! Asistence: Craig Adams, Marcel Goc

47:09
    Domácí mají možnost jít do vedení, zahrají si totiž přesilovou hru. Despres (PIT) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

46:37
    Hra je v poslední fázi velmi vyrovnaná, ani jeden tým nemá nějakou herní převahu, všichni jedou na 100 %.

45:50
    Domácí už se hnali rychle do přečíslení, při Tučňácích ale stáli všichni svatí a jejich soupeře vystavili ofsajdu.

45:35
    Na druhé straně zahrozil tvrdou střelou Despres, avšak Bobrovskij byl pozorný a puk za svá záda nepustil.

44:59
    Johnson se po pravé straně protáhl do pásma, bez problémů obešel Ehrhoffa a bekhendem zakončil, skulinku mezi Gressovými betony ale nenašel.

44:02
    A právě po této akci si Bobrovskij připisuje další úspěšný zákrok.

43:32
    Geňo Malkin za vlastní bránou odstavil protihráče tvrdě od puku a s kořistí poté vycestoval až do útočného pásma, kde se svými spoluhráči pokračuje v náporu.

42:26
    Rychlý přechod Tučňáků do útoku byl zakončen Hornqvistovo stelou zápěstím, Bobrovskij se jen ohlédl, puk prosvištěl kolem tyčky.

41:48
    Savard svou střelou možná zneklidnil několik tisíc fanoušků, avšak Greiss zůstal ledově klidný a puk v klidu polapil do své lapačky.

41:09
    První úspěšný zákrok ve třetí třetině si připisuje také Greiss, vhazovat se bude po jeho levici.

40:35
    K Letangovi do druhé vlny se dostal kotouč v ideální pozici i rychlost, jeho dělovka pak ale pouze vyprášila Bobrovského rukavici.

40:13
    První útočná akce hostujícího celku vypadala nadějně, nakonec ji ale zastavil čárový sudí odpískáním ofsajdu.

40:01

Druhá třetina nabídla velmi bojovný hokej. A tím bojovný myslím opravdu bojovný, jelikož jsme viděli další dvě bitky. Celkem už se dnes rozdalo 68 trestných minut. Pokud se podíváme na hokejovou stránku třetiny, tak zbystříme při nevyužité dvojité přesilovce Columbusu na začátku periody, na skvělé zákroky Bobrovského a vyrovnávací branku Comeaua.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Malkin mohl přehoupnou vedená na stranu Pittsburghu, to se mu však nepovedlo, zakončení nebylo jedno z těch nejpovedenějších.

37:55
    Domácí se také snaží o útočnou akci, avšak v současné chvíli na to nemají moc nárok, Tučňáci je nechtějí pustit k puku.

36:59
    Hosté jsou rázem aktivnější týmem, jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se zužitkovat dočasné euforie.
    Blake COMEAU - 1:1

35:06
    Pittsburghu se z ničeho nic daří vyrovnat! BLAKE COMEAU využil souboje dvou hráčů u mantinelu, s pukem udělal pár kroků a ihned vypálil. Možná i díky dojíždějícímu Malkinovi, kterého si Bobrovskij hlídal, puk propadl až do brány. Asistence: Paul Martin, Rob Klinkhammer

34:09
    Klinkhammer se po pravé straně protáhl do pásma, mířil do horních pater brány, Bobrovskij se ale ve stylu Haška převalil na záda, vystrčil betony směrem k nebi a puk vytěsnil.

33:53
    Downie (PIT) s Dubinskym (CJB) jsou samozřejmě potrestáni.

33:53
    Další bitka na pořadu dne! U mantinelu se potkali, uprostřed hřiště se servali. Dubinsky a Downie, po pár vteřinách vítězí Downie, svého soka dostal v pohodě k zemi.

33:45
    Downie se prodral do pásma a přenechal puk za sebe, tam ho přebral jeden z protihráčů.

32:44
    Dnes e v rukavičkách rozhodně nehraje, k vidění je mnoho soubojů, z nichž se ale postupně stávají větší a větší šarvátky. Hráčům asi tečou nervy.

31:26
    Nakonec jsou vyloučeni Tropp (CBJ) a Rust (PIT) shodně na 2+2 minuty.

31:26
    Tvrdý hit u mantinelu a je tu další bitka! Tropp naletěl u mantinelu do Farnhama, který se po tomto hitu ihned poroučel zemi. Toho ale přijel pomstít Rust a Troppa jak se lidově říká sundal.

31:01
    Tak jsem to pravděpodobně zakřikl, Bobrovskij ukryl na své hrudi nahození, puk následně raději podržel v lapačce.

30:38
    Po sérii několika přerušení se nyní hraje konečně plynuleji, hra dostává hned lepší náboj.

29:35
    Křižná přihrávka Malkina na Martina, ten si zpracoval pěknou žabičku a vypálil, Bobrovskij zasáhl betonem.

28:45
    V posledních chvílích mají domácí opravdu problémy dostat se z obranného zápas. Pokud se vůbec dostanou ke kotouči, tak ho vyhodí.

28:24
    Hornqvist se snažil dorazit kotouč do brány, avšak Rychel ho bez ostychu nabral a doslova ho mrskl na Bobrovského. Vylučovat se ale nebude.

27:38
    Bobrovskij chytil lehkou střelu přímo do lapačky, vhazovat se bude po jeho levici.

27:18
    Hostí si vytvořili slabší tlak a ihned donutili domácí chybovat – zakázané uvolnění.

26:51
    Greiss reflexivně ve vzduchu dokázal kotouč vyrazit rukou mimo nebezepčí.

26:38
    Stejný čárový rozhodčí nyní úřaduje i na druhé straně, ofsajd Pittsburghu.

26:29
    Jackets dnes hrají opravdu zodpovědně, což dělá Pittsburghu veliký problém, postup do útočného pásma je takřka nepřekonatelným úkolem.

25:49
    Vstup domácích do útočného pásma zastavil hvizdem čárový rozhodčí, jenž jim odpískal ofsajd.

25:06
    Hosté ve svém pásmu ukořistili kotouč, avšak rozehrávka nebyla nic moc, a tak o něj zase rychle přichází.

24:05
    Pittsburgh už hraje samozřejmě v plném počtu, stále se ale musí spíše bránit.

23:39
    Johansen si sjel k bráně pro přihrávku, dostal se ale už do velkého úhlu a Greisse nepřekonal.

22:46
    Svižná střela zápěstím od Connautona, byla dobře ukryta mezi obránci, Greiss ji ale na poslední chvíli uviděl a zachytil.

22:12
    Hornqvist už je na ledě, domácí mají něco málo přes minutu klasické přesilové hry.

22:01
    Wisniewski vypálil tvrdě od modré, avšak trefil pouze svého spoluhráče clonícího brankáři.

21:24
    Ale pozor, Pens jdou do tří! Letang (PIT) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

20:46
    Jenner dostal přihrávku přímo před bránu, pokusil se Greisse rozhýbat a zakončit bekhendem, německý brankář ho ale vychytal.

20:12
    Ihned je tu vyloučení, Hornqvist (PIT) obdržel dvě minuty za sekání.

20:01

První třetina se nesla převážně v režii domácího celku. Ten se ihned na úvod dostal v přesilové hře do vedení, které již do konce zápasu nepustil. Hosté si také zahráli několik přesilových her, avšak ani jednu nezužitkovali, což jim není moc podobné. V závěru první periody se strhla velká bitka, do které se zapojili celkem čtyři hráči. Columbus tak navazuje na dobré výkony z minulých zápasu a dnes rozhodně má na to porazit lídra konference.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41
    Sutter se také mohl ocitnou sám před brankářem, avšak podobně jako jeho protihráče, poskakující kotouč netrefil.

18:55
    Rychel se před Greissem natahoval pro poskakující kotouč, avšak ten skákal až moc a Rychel ho netrefil.

18:13
    Domácí se v posledních minutkách už spíše jen brání a vyhazují kotouče, hosté marně dobývají útočné pásmo.

17:13
    Dubinsky je na ledě, domácí se ubránili i pro tentokrát.

16:35
    Další nepřesnost v rozehrávce hostujícího celku, další vyhození domácích.

15:48
    Domácí se ale opět na úvod oslabení osvobozují.

15:13
    Bude z toho přesilovka pro Pittsburgh, Dubinsky (CBJ) dostává dvě minuty za napadení. Leopold (CBJ) a Farnham (PIT) vyfasovali po 5 minutách. Downie (PIT) a Proud (CBJ) berou každý 2+2+10.

15:13
    Máme tady hromadnou bitku! Downie se nejprve pošťuchoval s Calvertem, následně došlo na tvrdý střet u mantinelu, kdy Dubinsky dohrál Downieho, poté se to rozjelo. Downie si to rozdal s Proutem, Leopold s Farnhamem.

15:00
    Nyní je právě zastavila již zmíněná modrá čára, hostujícím hokejistům byl odpískán ofsajd.

14:48
    Pittsburgh provádí rychlé výpady do protiútoku, ty ale vždy končí ihned za modrou čárou.

13:54
    Domácí jsou zatím jasně lepším týmem, po delší dobu drží kotouč na svých hokejkách, výborně napadají. Hosté jsou zatím bezradní.

13:10
    Výborný zákrok Bobrovského proti střele z předbrankového prostoru, reflexy má tento ruský brankář stále v pořádku!

12:32
    Malkin se nyní dostal snad poprvé k puku, příliš dlouho se ale na něm neudržel, Tučňáci musí pro kotouč do vlastního pásma.

11:42
    Hosté se stále nemohou dostat z obranného pásma, až to vše vyřešil razantním hitem Downie.

11:21
    Domácí se usazují v útočném pásmu a během chvíle dostávají Tučňáky pod tlak.

10:39
    Savard se na trestné alespoň v klidu vydýchal a je opět na hřišti. Takhle špatnou přesilovou hru jsme od Pittsburghu dlouho neviděli.

10:16
    Ehrhoff vypálil ostře od modré, bránu ale netrefil a domácí opět vyhazují.

09:44
    Výborné napadání hokejistů Columbusu, cenné vteřinky strávené v útočném pásmu.

09:19
    Comeau zachyboval na modré čáře, domácí získali kotouč a opět vyhazují.

08:49
    Domácí ale opět začínají vyhozením na druhou stranu ledové plochy.

08:39
    Je tu další vyloučení, druhou přesilovku v zápase si zahrají hosté. David Savard (CBJ) je tím, kdo opět oslabuje svůj tým, tentokráte za podražení.

08:24
    Skille vyzval ke střele Johansena, ten se do rány opřel, avšak bránu netrefil.

07:51
    Bobrovskij si připisuje další dobrý zákrok betonem, domácí poté vyhazují pouze na zakázané uvolnění. Samozřejmě již hrají v plném počtu.

07:30
    Pittsburgh je v této přesilovce také bezradný, pár střel na bránu nepřineslo žádné ohrožení, Bobrovskij se ani nezapotil.

06:54
    Po Hornqvistově nepřesné střele se hokejisté Columbusu opět osvobozují.

06:23
    Letang nahodil kotouč do pásma, nakonec ho proti přesile vybojoval a Tučňáci mohou kombinovat.

05:54
    Ihned po buly přichází od domácích hokejistů osvobození na druhou stranu kluziště.

05:42
    Přesilovou hru si vyzkouší také hosté, jelikož je David Savard (CBJ) vyloučen za hákování.

05:09
    Dubinsky se s pukem dostal za obránce a ihned vypálil, Greiss ale nemusel zasahovat.

04:53
    Jackets se drali do protiútoku dva na jednoho, avšak neuspěli, finální přihrávka byla nepřesná.

04:25
    Hostům se tento stav vůbec nelíbí a hned se s ním snaží něco udělat, domácí ale zatím brání dobře.
    Nick FOLIGNO - 1:0

03:02
    Tak nakonec se domácí prosazují, využívají přesilovou hru a ujímají se vedení 1:0! Jenner ukořistil kotouč v hloučku před bránou, kousek si poodjel a předlužil puk volnému NICKU FOLIGNOVI, který se do prázdné brány nemýlil. Asistence: Boone Jenner, David Savard

02:27
    Domácímu celku se tato přesilová hra vůbec nedaří, nemohou se usadit v útočném pásmu, Tučňáci ihned vyhazují.

01:46
    Hosté se ale ihned po buly osvobozují.

01:34
    Máme zde hned na úvod vyloučení, Ehrhoff (PIT) dostává dvě minuty za držení.

00:57
    Zápas začal velmi zostra, oba týmy si vytvořily ihned nějaké šance, avšak brankáři se ukázali v dobrém světle.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Leopold, Prout, Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski – Jenner, Johansen, Skille – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Rychel, Foligno, Gibbons – Tropp, Chaput, Boll.

Pittsburgh Penguins: Greiss (Fleury) – Martin, Letang, Ehrhoff, Bortuzzo, Scuderi, Despres – Klinkhammer, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Hornqvist – Farnham, Goc, Downie – Adams, Ebett, Rust..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Do dnešního utkání, stejně jako do včerejšího, pravděpodobně nezasáhne Sidney Crosby, u nějž je podezření na příušnice. Náznaky sice žádné nejsou, ale nehraje z preventivních důvodů.

Columbus je na tom o dost hůře, pohybuje se ve spodních patrech tabulky, nyní je na 14. pozici se 24 body. Jeho forma je ale velmi dobrá, po šesti prohrách mají nyní sérii pěti výher. Porazili celky jako Florida (dvakrát), Tampa, Philadelphia a Washington. Ačkoliv je na tom tedy Pittsburgh dobře, dnes to bude hodně zajímavé. Tahounem týmu je centr první formace, Ryan Johansen se 27 body (9+18).

Pittsburgh je od začátku sezony ve výborné formě a stále se drží v popředí tabulky Východní konference. Aktuálně Tučňákům patří 1. místo s celkovým počtem 41 bodů. Oproti druhé Tampě mají navíc odehráno o dvě utkání méně. V posledních zápasech ale stoprocentní nejsou, z pěti utkání vyhráli třikrát, dva zápasy prohráli (Vancouver 0:3, Rangers 3:4 pp). Bodovým lídrem týmu je Jevegnij Malkin, který si připsal již 35 bodů (15+20). Stejně bodů má ale také Sidney Crosby (9+26).

Dobrý den, vítám všechny hokejové fanoušky. Od 1 hodiny ranní se spolu střetnou celky Columbusu a Pittsburghu. Utkání to bude jistě velmi zajímavé, tak si ho nenechte ujít.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 4. Foligno (Jenner, Savard), 53. Jenner (TS), 58. Johnson (Dubinsky, Savard), rozh. náj. Johansen – 36. Comeau (Martin, Klinkhammer), 48. Letang (Adams, Goc), 60. Letang (Ehrhoff, Malkin)