Buffalo – Florida 4:3 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Winnipeg – Anaheim 1:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 3:4 (1:2 po s.n.) | Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.) | Toronto – Los Angeles 4:3 (1:0 po s.n.)
Dallas Stars
4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
New Jersey Devils
Neděle 14.12.2014, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 9:9

Utkání je u konce a Dallas dokázal těsný náskok uhájit a připsat si tak důležité dva body. Ve třetí třetině se trefil pouze jediný hráč a to hostující Gomez, když při power play zužitkoval dobrý Jágrův pokus. Na víc už ale hostům nevyšel čas a odjíždí tak s prázdnou kapsou...

60:00

59:50
    Valná hromada v levém kruhu pro vhazování, hosté se marně snaží vydolovat puk a vystřelit.

59:39
    Zakázané uvolnění domácích, hrát se bude před Lehtonenem. Možná poslední šance New Jersey na vyrovnání.

59:00
    Samozřejmě je tu opět power play hostujícího týmu.
    Scott GOMEZ - 4:3

58:53
    Devils právě vstřelili branku!
    Je sníženo a nás čeká dramatický závěr! Lehtonen sice zvládl vyrazit Jágrovu střelu, ale pouze ke SCOTTU GOMEZOVI a ten poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Adam Henrique, Jaromír Jágr.

58:36
    Oddechový čas pro New Jersey!

58:36
    Domácí vyhodili přes všechny čáry. Nebyl to vůbec střelecký pokus, pouze obranný moment.

57:50
    Je tu power play New Jersey, Kinkaid je na střídačce.

57:32
    Postavení mimo hru v podání Gelinase. Ten je nyní v diskusi s čárovým, rozhodnutí se mu moc nelíbilo.

57:11
    Židlický nahodil puk do pásma, k de se o něj hodlal porvat Klingberg.

55:52
    Josefson se snažil dostat k puku, přes bránící dvojblok to ale bylo těžké. O puk vzápětí přišel.

55:37
    Hraje se před Kinkaidem, takhle to Devils nezvládnou...

53:57
    Od pravého mantinelu pálil Židlický, branku však minul, na vině bylo i velice těsné bránění.

53:01
    Morin si vybojoval puk a okamžitě vystřelil. Někteří diváci už vstávali a oslavovali gól, puk však branku Devils těsně minul.

52:05
    Slibná šance pro hosty. Po Židlického objetí branky a bekhendovém pokusu se před Lehtonena ještě nacpal Ryder, ani on ale nedokázal skórovat.

51:42
    Trenér Dallasu si bere oddechový čas.

51:34
    Židlický sice dostal místo na průnik podél levého mantinelu, přihrát už však neměl komu.

51:00
    Fiddler dnes hraje velmi aktivní zápas, nyní se vydal na průnik po pravé straně.

49:45
    Bojuje se za Lehtonenovou brankou, Goligoski nakonec zvládl vydolovat a dostat puk do lepších míst. Alespoň pro Dallas.

48:57
    Hostům čas nemilosrdně utíká, a zatím nepřichází tlak, který mohl pomoci smazat dvoubrankovou ztrátu.

47:51
    Na druhé straně pálil přes obránce Sislo, Lehtonenovu branku minul, gólman pouze kontroloval dráhu letu puku.

47:06
    Sceviour na modré trochu zpomalil a to byla chyba, domácí se vystavili do postavení mimo hru.

46:13
    Hemský byl mimo úhel a neměl ani komu přihrát. Než se jeho spoluhráči nabídli, zvládli se hosté rozestavět kolem Kinkaida.

44:57
    Dallas je už v plném počtu, tohle oslabení zvládl výborně.

44:47
    Jofefsonovu ránu vyrazil Lehtonen a obrana Dallasu vzápětí vyhodila přes všechny čáry.

44:01
    Zatím to ale hostům nejde, ti mohli být rádi, že jim do kontru nepláchl Horcoff.

42:57
    Je tu přesilovka pro New Jersey, dvouminutový trest za podražení dostal Cody Eakin.

42:39
    Na druhé straně pálil z levého kruhu Morin a Kinkaid musel ukázat své brankářské umění.

42:07
    Ryder se dokázal prosmýknout kolem pravého mantinelu, jeho střela z úhlu ale skončila mimo.

41:18
    Jágr nahazoval puk do pásma tak nešikovně, že trefil Havláta přímo do ucha. Ten skloněný odjíždí na střídačku, snad bude v pořádku.

40:01
    Hosté udělali do třetí třetiny změnu v brankovišti, chytat nyní bude Keith Kinkaid.

Trestné minuty: 7:9

Máme za sebou druhou třetinu, ve které se hrálo chvílemi ve strhujícím tempu a dvacetiminutovka přinesla čtyři branky. Devils nejprve stáhli dvoubrankovou ztrátu po trefách Merrilla a Gelinase, jenže druhá polovina třetiny patřila Dallasu a ten si vzal zpátky svůj náskok. Trefili se Daley o necelé dvě minuty později i Horcoff. Doufejme, že podobný styl hokeje nás čeká i ve třetí třetině my se budeme moci těšit na výbornou podívanou.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49
    Tak tohle byl pekelně rychlý průnik v podání Hemského, ten po pravé straně všem pláchl, sjel si na střed, udělal stahovačku, po ledě však gólmana Devils nepřekonal.

39:28
    Z otočky vystřelil od pravého mantinelu Fiddler, Schneiderova lapačka zvládla efektně máchnout a skrýt puk.

38:27
    Hraje se hokej ve velkém tempu, kde obrany kapku nestíhají. Hemský přenechal puk do jízdy Demersovi, jeho tvrdou střelu Schneider jen tak tak vytěsnil.
    Shawn HORCOFF - 4:2

36:52
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas má opět dvoubrankový náskok! Jágr trochu zvolnil tempo a to stačilo domácím k tomu, aby SHAWN HORCOFF získal prostor, vzápětí k němu přišla od levého mantinelu přesná přihrávka a on zblízka po ledě zasunul. Asistence: Vernon Fiddler, Colton Sceviour.

36:11
    Zpoza branky vyjížděl Jordie Benn, snažil se zasunout puk za brankovou čáru, tu asi ale Schneider skvěle pohlídal.
    Trevor DALEY - 3:2

34:55
    Domácí si opět berou vedení, když Roussel nabil na pravý kruh, odkud z první vypálil TREVOR DALEY a jeho bomba se zastavila až za Schneiderovými zády. Asistence: Antoine Roussel, Aleš Hemský.

34:40
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se tak opět stěhuje před gólmana Devils.

33:52
    Cole udělal po dlouhém pasu stahovačku, přiklepl na spoluhráče a puk jen těsně prolétl kolem Schneiderovy tyčky.

32:53
    Menší kolotoč v pásmu Devils, na Schneidera se valila velká útočná síla, Gelinas nakonec vyhodil přes všechny čáry.

31:36
    Jágr předvedl svůj přehled, od pravého mantinelu si nabruslil do volného prostoru na střed a přes stínícího spoluhráče poslal na Lehtonena prudký pozdrav. Ten zvládl vyrazit!

30:42
    Oj, tak tohle bylo těsné. před Schneiderem se objevil zcela volný Morin, jenže trefil pouze tyč!

30:36
    Hosté se ubránili, jsou opět v plném počtu.

29:55
    Hemský posílal přihrávku pod sebe, myšlenka výborná, jeho spoluhráči ji ovšem moc nepochopili.

29:23
    Domácím to teď vůbec nejde, jakoby na ně padla deka po ztrátě dvoubrankového vedení.

28:36
    Na trestnou lavici míří Tuomo Ruutu za sekání.

28:23
    Bude se vylučovat, Dallas má zatím výhodu.
    Eric GELINAS - 2:2

27:46
    A je srovnáno! Od modré čáry nahodil ERIC GELINAS a puk přes chumel hráčů propadl až za Lehtonenova záda! Asistence: Jacob Josefson, Steve Bernier.

26:53
    Změnit ro mohlo duo Spezza – Seguin, které se dostalo do brejku. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, Schneider vyrazil.

26:25
    Dallas se velice rychle dostává do pásma, jenže tam však snaha domácích končí, v posledních minutách jim vázne střelba.

25:12
    Opět Merrill při puku, tentokrát od modré trefil postoj domácího gólmana.
    Jon MERRILL - 2:1

24:26
    A přesilovka je velice rychle využitá. Devils sehráli perfektní kombinaci, puk rychle měnil hole, až se dostal k volnému JONU MERRILLOVI a jeho prudká rána zapadla za Lehtonenova záda. Asistence: Adam Henrique, Marek Židlický.

24:09
    Je tu přesilovka pro New Jersey, dvě minuty za vysokou hůl dostal Jamie Benn.

23:54
    Konečně předvedli něco i hráči New Jersey, k velice nebezpečné dorážce se dostal Havlát, ve výborné pozici však trefil pouze boční síťku.

23:32
    Jágr poslal zleva puk na Gomeze, jeho střela byla zablokována.

22:59
    Od modré čáry trefil Schneiderův postoj obránce Klingberg.

22:19
    Z ostrého úhlu nahazoval puk McKenzie a Schneider chvíli nevěděl, kde puk hledat! Dorážku Colea vyrazil pravým betonem.

21:32
    Severson s Greenem pálili od modré čáry, puk několikrát neposedně poskakoval před brankovištěm, Lehtonen si ale ve spolupráci se svou obranou poradil.

20:45
    Hemského ránu přes obránce vyrazil Schneider před sebe.

20:08
    Hned po osmi vteřinách přišlo zakázané uvolnění Devils, hra míří před Schneidera.

Trestné minuty: 5:7

Máme za sebou první třetinu a spokojeněji mohou jít do šaten hráči Dallasu. Ti totiž vedou zcela zaslouženě 2:0, když udeřili v 15. a 17. minutě. Prosadil vždy první útok, nejprve Seguin, poté i jeho spoluhráč Spezza. New Jersey se trápí, pokud nezlepší svůj postoj na ledě, na body nebude mít nárok. Zatím to tak vypadá.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:34
    Třetina se dohrává v pásmu Devils, ti mají problém založit kloudnou akci.

18:59
    Jamie Benn dostal až překvapivě moc prostoru, servíroval přihrávku na Seguina, tomu ale puk přeskočil hokejku a do zakončení se vůbec nedostal.

18:31
    Židlického přihrávka skončila mimo pásmo, hosté musí vyklidit pásmo.

17:46
    A Dallas je opět v pásmu soupeře, Fiddlerův bekhend gólmana nepřekvapil.
    Jason SPEZZA - 2:0

17:00
    A je to 2:0. Seguinova střela sice skončila na Schneiderových chráničích, puku se pak ale zmocnil JASON SPEZZA, poprvé z výpadu zpoza branky ještě neuspěl, dorážka už ale skončila za brankovou čárou. Asistence: Tyler Seguin, Antoine Roussell

15:53
    Za Lehtonenem zvonila tyč! Vyrovnání měl na holi Ryder, jeho rána švihem musí Lehtonenovi znít v uších ještě teď.
    Tyler SEGUIN - 1:0

14:29
    Domácí jdou do vedení. Dallas se dostal ve třech do brejku, TYLER SEGUIN dostal přesnou přihrávku na hůl a střelou z první se trefil přesně pod břevno! Asistence: Erik Cole, Jason Spezza.

14:16
    New Jersey je v plném počtu.

13:46
    Hemský chtěl přesunout puk z levé na pravou stranu, jeho úmysl ale prohlédl Ruutu a puk vyhodil.

13:15
    Z velmi ostrého úhlu to zkusil domácí Seguin, Schneider hru přerušil.

12:44
    Úvod přesilovky se domácím nevydařil, hosté dvakrát dostai puk do středního pásma.

12:16
    A je tu přesilovka pro domácí Stars. Dvě minuty za hákování dostal Marek Židlický.

11:36
    Jak Curtis McKenzie, tak i Jordin Tootoo dostali pětiminutové tresty za bitku.

11:36
    Máme tu rvačku mezi domácím Curtisem McKenziem a hostujícím Jordinem Tootooem. Po vyrovnaném průběhu oba kohouty rozdělili sudí. Tohle byla remíza.

10:35
    Merrillovo nahození sice Lehtonenovi vypadlo z náruče, nenašel se však nikdo, kdo by dorážel. Domácí gólman tak měl hodně času na opětovné pokrytí.

09:53
    Gólem neskončil ani nebojácný průnik Josefsona po pravé straně, jeho zakončení jednoruč pokryl Lehonen.

09:36
    Roussel s Hemským byli velice blízko gólu, ani jeden však nedokázal dotlačit puk za Schneidera.

09:10
    Po pravé straně se prosmýkl Daley, vystřelil však vedle.

08:36
    Hosty zatím trápí přesnost, už několikrát se dostali do zajímavého postavení, pak ale přijde nepřesná přihrávka, či jiná chyba.

07:14
    Hned ve čtyřech se vydali do brejku hráči Dallasu, po nahození od levého mantinelu zakončoval Fiddler, zblízka ale minul.

06:19
    Jágrův pokus končí mimo branku, Lehtonen vůbec nemusel zasahovat.

05:20
    Šance Dallasu, puk se pomalu šoural vedle branky Devils, McKenzie jej nezvládl u tyčky dorazit.

04:52
    Hraje se ve velkém tempu, puk létá ze strany na stranu, chybí tomu zatím překvapivá akce.

03:28
    Gomez dostal puk přesně na hůl, byl před brankou a pokoušel se o nekompromisní golfák. Puk branku minul...

02:55
    Závar u branky New Jersey, puk nakonec skončil za brankou.

02:10
    Postavení mimo hru a v něm Henrique.

01:15
    Od modré nahazoval Jordie Benn, branku Devils minul.

00:38
    Jágr se hned v první minutě procpal před brankoviště, byl však příliš blízko, aby dokázal puk usměrnit. Ten tak končí ve výstroji gólmana Lehtonena.

00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Rynnas) – Klingberg, Goligoski, Daley, Jokipakka, Demers, Jordie Benn – Seguin, Spezza, Jamie Benn – Hemský, Eakin, Roussel – Cole, Morin, McKenzie – Sceviour, Fiddler, Horcoff. Trenér: Lindy Ruff.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, Greene, Židlický, Merrill, Harrold, Gelinas – Jágr, Gomez, Cammallerri – Ryder, Henrigue, Havlát – Sislo, Josefson, Ruutu – Bernier, Gionta, Tootoo. Trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Grandt, McElman.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v American Airlines Center začne ve 2:30, takže si na tento čas nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu zváni.

Mike Cammalleri 15 (11+4)

Ani domácí zrovna nezáří, momentálně jsou na pátém místě Metropolitní divize a forma je jak na houpačce. Naposledy se New Jersey představilo ve Philadelphii, kde místní Flyers rozebrali Devils 4:1. Pokud chtějí Jágr a spol pomýšlet na play off, bude potřeba zabrat a uhrát nějakou vítěznou sérii.

Jason Spezza 22 (5+17)

Domácím patří poslední příčka Centrální divize Západní konference, když v 18 zápasech nasbírali pouhých 25 bodů. Ztráta na postupové příčky začíná nebezpečně narůstat a každý zápas je tak pro texaský tým velmi důležitý. Bude však potřeba hrát lépe, než naposledy doma proti Winnipegu, tento zápas Dallas prohrál 2:5!

Posledních pět zápasů

Colorado – Dallas 5:2
    Toronto – Dallas 5:3
    Detroit – Dallas 5:2
    Dallas – Montreal 4:1
    Dallas – Winnipeg 2:5

Dobré ráno u sledování zámořské NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Dallas Stars a New Jersey Devils.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 15. Seguin (Cole, Spezza), 17. Spezza (Seguin, Roussel), 35. Daley (Roussel, Hemský), 37. Horcoff (Fiddler, Sceviour) – 25. Merrill (Henrique, Židlický), 28. Gelinas (Josefson, Bernier), 59. Gomez (Henrique, Jágr)

New Jersey Devils: Schneider (41. Kinkaid) – Severson, Greene, Židlický, Merrill, Harrold, Gelinas – Jágr, Gomez, Cammallerri – Ryder, Henrigue, Havlát – Sislo, Josefson, Ruutu – Bernier, Gionta, Tootoo. Trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Grandt, McElman

Diváci: 16 110