Havlíčkův Brod – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Vsetín 8:4 (kon.)
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Neděle 14.12.2014, 12:00 • ZS Kotlina • Liga juniorů

To je ode mne z Kotliny pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek neděle. (14:00:09)

Ve třetí třetině si hosté pojistili své vítězství gólem do prázdné brány a připisují si další tři body. Udrží si tedy první pozici.

60:00

58:53
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hosté rozhodují o svém vítězství, dokázali se dostat ke kotouči a střelou do prázdné brány výsledek pojišťuje VLADIMÍR BAČÁK! Bez asistence.

58:34
    Petr Kuchta už zvedal ruce nad hlavu, když zakončoval do téměř odkryté klece u pravé tyče, Martin Kosina však dokázal puk zastavit ještě před brankovou čarou!

58:06
    Domácí vyhráli vhazování a bojují o kotouč u hrazení.

57:56
    Rebelové budou hrát v šesti, Petr Spáčil zůstává na střídačce!

57:56
    Oddechový čas pro domácí!

57:56
    Slovan vyhrál vhazování ve svém pásmu, poté však puk poslal jen na zakázané uvolnění.

57:42

57:22
    Střela Tomáše Chlubny z pravé strany Martina Kosinu nezaskočila.

57:18
    Havlíčkův Brod vybojoval útočné pásmo, hostující obránci zašlápli kotouč u mantinelu.

56:53
    Puku se ujali hráči Slovanu a poslali jej až do pásma domácích.

56:33
    Hosté nakonec dostali kotouč do středního pásma, a když se domácí chtěli znovu nastěhovat před Matrina Kosinu, dopustili se přihrávky rukou.

56:24
    Kombinace však nevede k žádnému zakončení.

55:57
    Rebelové vyhráli důležité buly a mohou kombinovat.

55:42
    Marek Macek (UNL) byl potrestán dvouminutovým trestem za vražení na hrazení.

55:11
    Lukáš Brebera dostal přihrávku a jel sám na brankáře, zblízka však puk za jeho záda nedostal!

54:21
    Lukáš Vykouk (UNL) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

54:21
    Hosté ujeli do rychlého protiútoku, Roman Navarra přihrál před brankoviště Lukáši Vykoukovi, ten však ztroskotal na výborném zákroku Petra Spáčila!

53:16
    Hosté se rychle dostali do útočného pásma a Vladimír Bačák obdržel z rohu pásma přihrávku mezi kruhy, jeho střelu vyrazil domácí gólman lapačkou.

52:45
    Marek Macek vybojoval ve středním pásmu puk, v útočné třetině o něj ale přišel.

52:12
    Střela Ondřeje Kopty z pravé strany byla nepřesná a skončila za domácí bránou.

51:47
    Hosté vybojovali v rohu pásma kotouč, do zakončení se ale nedostali.

51:17
    Po nepřesné rozehrávce domácích končí puk za bránou Martina Kosiny.

50:41
    Jakub Suchan se přihnal do útočného pásma, puk mu při zakončení sklouzl z hole, otřel se však jemně o tyč.

50:21
    Nebezpečná střela Petra Kuchty z mezikruží mířila k levé tyči, Martin Kosina ji vykopl betonem jen těsně vedle své tyče.

49:42
    Matyáš Kašek se prohnal do útočného pásma podél pravého mantinelu, jeho střelu ukryl ve svém náručí Petr Spáčil.

49:17
    Puk se zastavil v klubku těl před Petrem Spáčilem, vydolovat kotouč se podařilo domácím obráncům.

48:53
    Slovan získal kotouč a pouští se do útočné akce.

48:10
    Teď jsou v útočném pásmu usazeni domácí, střelu Adama Němce od modré čáry tečoval David Pazourek, puk ale skončil mimo tři tyče.

47:27
    Tomáš Chlubna obdržel přihrávku v pravém kruhu, napřáhl se ke střele, puk mu ale mezi tím utekl.

46:47
    Až teď se domácí dokázali osvobodit, díky teči jednoho z hostujících hráčů se nejedná o zakázané uvolnění.

46:15
    Ústečtí se usadili v útočné třetině a nepouštějí Rebely k puku.

45:46
    Petr Spáčil přikryl kotouč u své levé tyče před Petrem Strnadem.

45:19
    K nahození hostů se dostali domácí, ale následně puk jen odevzdali na hole Slovanu.

44:39
    Petr Strnad si vybruslil z pravé kruhu na střed hřiště, jeho střelu zápěstím dokázal Petr Spáčil pokrýt.

44:18
    Útok Rebelů byl rychle zastaven a hrát mohou hosté.

43:46
    Adam Němec střílel z prostoru mezi kruhy, jeho pokus ale mířil příliš vysoko.

43:08
    Ústečtí se dokázali ubránit, následně však jen odevzdali kotouč domácím.

42:34
    Ondřej Kopta se snažil uvolnit ke střele u pravého hrazení, domácí beci si s ním však poradili.

42:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

41:38
    Slovan se natlačil dopředu, u levého hrazení ale přišel o kotouč a musí začínat od své brány.

40:58
    Rebelové ihned po vhazování vystřelili, hostující gólman byl připraven.

40:54
    Martin Kosina si připsal úspěšný zákrok u své pravé tyče.

40:03
    Úvodní vhazování vyznělo lépe pro hosty.

40:01

Oba týmy na ledě.

Další třetina začne přibližně v 13:26.

Hosté hned v úvodu druhé třetiny dokázali zvrátit vývoj utkání a díky zakončení Ondřeje Kopty se dostali do vedení. Šanci na vyrovnání měl Ondřej Hlídek, ale Martin Kosina jeho střelu udržel mezi svými betony. Naopak hosté mohli navýšit své vedení, proti tomu byl však Petr Spáčil, jenž vychytal Vladimíra Bačáka. Když se v oslabení do úniku dostal Petr Kuchta, bylo nařízeno trestné střílení, ale ani to v gól nepřetavil a tak odcházejí do kabin o něco spokojenější hokejisté Slovanu.

40:00

40:00
    Současně jsou vyloučeni Michal Semrád (HBR) na 2 minuty za hrubost a Lukáš Vykouk (UNL) na 2 minuty za vražení.

39:35

39:08
    Petr Kuchta tentokrát zkoušel kličku do forhendu, Martin Kosina jej však vychytal svým pravým betonem a tak se skóre nemění!

39:08
    Za sekání Marka Macka na Petra Kuchtu bylo nařízeno trestné střílení!

39:08
    Do úniku se však dostal Petr Kuchta, který bekhendem neuspěl, po něm ještě dorážel Tomáš Chlubna!

38:48
    Až teď se hosté usadili před Petrem Spáčilem a kombinují.

38:28
    Slovan se do útočného pásma ještě skoro nepodíval, tentokrát je mu odpískána hra vysokou holí.

37:53
    Havlíčkovu Brodu se podařilo vyvézt kotouč do útočného pásma a ušetřit pár vteřinek z trestu.

37:35
    Jaromír Vlček (HBR) mizí za dvířky trestné lavice, je potrestán 2 minutami za nedovolené bránění.

37:03
    Petr Spáčil se musel znovu ve svém brankovišti pořádně ohánět, nepřehlednou situaci se mu ale ve spolupráci s obránci podařilo vyřešit.

36:42
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

36:37
    Vladimír Bačák dostal skvělou přihrávku přes brankoviště, jeho střelu bez přípravy však fantasticky zlikvidoval přesouvající se Petr Spáčil svým levým betonem!

35:32
    Ondřej Kopta zakončoval bekhendem z pravé strany, Petr Spáčil jeho pokus vyrazil ramenem.

35:05
    Útok hostů byl brzy zastaven a dopředu mohou domácí.

33:59
    David Pazourek se zkoušel vytočit a zakončit u levé tyče, volné místo mezi betonem Martina Kosiny a tyčí však netrefil.

33:31
    Rebelům se konečně podařilo vymanit z tlaku a mohou vystřídat.

32:47
    Slovan vyvíjí tlak v útočném pásmu, Petr Spáčil předvedl zákrok vyrážečkou proti střele z mezikruží.

32:17
    Hosté střední pásmo zavřeli a opět přes něj havlíčkobrodské útočníky nepustili.

31:40
    Domácí se snažili založit rychlou útočnou akci, o puk ale přišli již ve středním pásmu.

30:59

30:34

30:12
    Na druhé straně se do zakončení mezi kruhy dostal Matias Mäki, ale na Martina Kosinu si nepřišel.

30:03
    Střela Lukáše Vykouka z pravé strany vystrašila domácího gólmana.

29:45
    Ondřej Hlídek byl od puku odstaven za bránou hostů.

29:09
    Miroslav Straka tvrdě vystřelil od modré čáry, Petr Spáčil puk krotil svým pravým betonem.

28:59
    Početní výhoda domácích ale neměla dlouhého trvání, na trestnou lavici putuje také Petr Kuchta (HBR) na 2 minuty za hákování.

28:34
    Rebelové si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici usedá Marek Macek (UNL) na 2 minuty za držení protihráče.

28:21
    Michal Semrád si najel do útočného pásma, při pokusu o zakončení z levé strany mu ale puk sklouzl z hole.

27:47
    Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho, Tomáš Chlubna přihrával Davidu Pazourkovi, kterému se ale puk zamotal pod brusle, jeho následná střela pak byla nepřesná.

26:53
    Podobná situace na druhé straně, Rebelové se ubránili, puk ale jen vyhodili do útočného pásma, kde ho sbírají zase Ústečtí.

26:03
    Hosté ubránili další útok Rebelů, puk ale posouvají jen do středního pásma, kde ho sbírají hráči v bílém.

25:25
    Ondřej Hlídek se prosmýkl mezi obránci a dostal se až před bránu, po rychlé kličce zakončoval mezi betony Martina Kosiny, jenž tam puk se štěstím udržel!

24:57

24:40
    Ani tentokrát se domácím nepodařilo usadit v útočné třetině, puk znovu putuje za bránu Petra Spáčila.

24:07
    Rebelové nahodili kotouč do útočného pásma, dříve však u něj byla obrana hostů a mohla se osvobodit dlouhým vyhozením.

23:52
    Hosté byli na modré čáře zastaveni ofsajdem.

23:45

22:57
    Jakub Suchan (UNL) je vyloučen za sekání, počet hráčů na ledě se vyrovná.

22:17
    Rebelové se osvobozují.

21:45
    Jaromír Vlček (HBR) dostává dvouminutový trest za hákování.

21:23
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku, který přetavují ve vedoucí gól! Miroslav Straka přihrál ONDŘEJI KOPTOVI, jenž poslal puk nad přesouvajícího se Petra Spáčila! Asistence: Miroslav Straka.

21:10
    Ondřej Hlídek si z rohu vybruslil mezi kruhy, jeho střela zápěstím skončila ve výstroji hostujícího gólmana.

21:08

20:53
    Střelou od modré čáry se prezentoval Dušan Mendl, Martin Kosina jeho pokus zastavil svojí hrudí.

20:27
    Rebelové se dostali do útočného pásma, u levého hrazení ovšem ztratili kotouč a hosté se osvobozují.

20:03
    Vhazování však vyhráli hosté, a tak mohou poslat kotouč za domácí bránu.

20:01

Oba týmy jsou již připraveny, druhá třetina může začít. Rebelové si zahrají ještě minutu a 9 sekund v početní převaze.

Další třetina začne přibližně v 12:41.

Domácí se dostali poměrně brzy do vedení, když David Pazourek získal puk ve středním pásmu a dopředu poslal Tomáše Chlubnu, který se střelou z blízkosti brankoviště nemýlil. V závěru prvního dějství však Rebelové o vedení přišli, v početní výhodě se dokázal prosadit Roman Navarra, jehož tvrdá rána z vrcholku levého kruhu přesně trefila horní roh branky u bližší tyče.

20:00

19:38
    Rebelové kombinovali v útočné třetině, v rohu pásma ale nakonec přišli o puk a hosté se mohou osvobodit.

19:08
    Jakub Koval (UNL) je vyloučen na 2 minuty za hákování, přesilovou hru si zkusí také domácí.

18:47
    Hosté vybojovali v rohu útočného pásma kotouč, který se následně dostal na modrou čáru k Janu Trončinskému, jeho rána ale trefila jeho spoluhráče v klubku těl před domácím brankářem.

18:23
    Domácí útok byl zastaven na modré čáře po odpískání ofsajdu.

17:44
    Matyáš Kašek se proháčkoval až před Petra Spáčila, který jeho kličku zastavil svým levým betonem.

16:39
    Hosté nakonec využívají nabídnutou přesilovou hru a srovnávají stav utkání. ROMAN NAVARRA dostal nabito na vrcholek levého kruhu a jeho bomba zalétla přesně do pravého horního rohu Spáčilovy klece! Asistence: Jan Jindřich, Daniel Řídel.

16:19
    Ústečtí jen nahodili na Petra Spáčila, který rozehrává na své obránce.

15:44
    I podruhé se Rebelové dostali brzy ke kotouči a poslali jej až do pásma hostů.

15:07
    Domácí dostali puk do středního pásma a na chvíli se osvobodili.

14:56
    Domácí jdou do čtyř, Jiří Drobný (HBR) je vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

14:35
    Matias Mäki střílel přes ležícího gólmana hostů, byl však na levé straně v příliš ostrém úhlu a trefil jenom jeho beton.

13:48
    Slovan se dostal na chvíli do útoku a Petr Spáčil musel předvést zákrok proti střele z pravé strany, domácí se ale ubránili a mohou opět útočit.

13:16
    David Hubert vybojoval puk mezi kruhy a rychle vypálil, jeho střela skončila na vyrážečce hostujícího brankáře.

12:26
    Petr Kuchta se uvolnil u pravého hrazení a vystřelil, Martin Kosina ukryl puk na své hrudi a nechal přerušit hru.

12:04
    Domácí zamkli svého soupeře v jejich pásmu, hostující gólman čelil dvěma střeleckým pokusům, nakonec zalehl puk u své pravé tyče.

11:31
    Jaromír Vlček poslal jen lehké nahození na bránu hostů, které Martin Kosina zpracoval holí a rychle rozehrál.

10:53
    Oba týmy se snaží dostat do útoku, jejich pokusy však končí převážně ve středním pásmu.

10:17
    Hosté se na chvíli nastěhovali do útočného pásma, souvislejší tlak si ale vytvořit nedokázali a tak mohou hrát zase domácí.

09:36
    Hosté využili chybné přihrávky Havlíčkova Brodu ve středním pásmu, střela Miroslava Straky od modré čáry ale bránu netrefila.

08:48
    Rebelové nahodili kotouč příliš vysoko, ten se tak dotkl ochranné sítě a hra je vykázána do středního pásma.

08:22
    Martin Polák zavezl puk do útočného pásma a nabízel ho před bránu, tam jej však sebrala obrana hostů.

07:36
    Střela Jana Jindřicha z levé strany skončila v lapačce Petra Spáčila, hra je přerušena.

06:54
    Lukáš Vykouk se natahoval po odraženém puku před brankovištěm, domácí gólman však před ním uklidil kotouč hokejkou.

06:34
    Roman Navarra zblízka vyzkoušel pozornost Petra Spáčila, ten si však dokázal svým levým betonem poradit.

05:47
    Ústečtí se dostali ke kotouči a mohli jít sami dopředu, jejich založení útoku bylo však nepřesné a kotouč skončil na hokejkách Rebelů.

05:10
    Rebelům vlila vstřelená branka novou krev do žil a hosté se musí opět bránit.

03:57
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    David Pazourek se objevil v šanci u pravé tyče, hosté se však ubránili a dostali se s kotoučem do středního pásma. Tam o puk ale přišli a dopředu se hnali Rebelové, David Pazourek našel přesným pasem TOMÁŠE CHLUBNU, jenž si sjel až před bránu a zblízka překonal Martina Kosinu! Asistence: David Pazourek.

02:47
    Hra se velmi rychle přelévá z jedné strany na druhou, zakončení jsou ovšem nepřesná a tak mohou zůstat oba gólmani v klidu.

01:29
    David Hubert se dostal k zakončení mezi kruhy, hostující brankář byl opět úspěšný.

01:02
    První zákrok si připisuje gólman hostů, Rebelové se dostali přihrávkou z křídla až před brankoviště, střela ale skončila na betonech Martina Kosiny.

00:37
    Lukáš Vykouk vystřelil od levého mantinelu, střela ale letěla mimo.

00:03
    První vhazování zápasu vyhráli hosté, jsou však okamžitě napadáni domácím útočníky.

00:01

Hráči se staví na úvodní buly zápasu, utkání začne každým momentem.

Na led nastupují oba celky, domácí Rebelové nastoupí v bílých dresech, hosté z Ústí nad Labem oblékají modrou barvu.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Spáčil (Zelený) – Lobo, Mendl, Semrád, Vlček, Němec, Kochánek – Chlubna, Kuchta, Pazourek – Hubert, Hlídek, Brebera – Drobný, Kittler, Mäki – Polák, Málek, Přibyl

HC Slovan Ústí nad Labem: Kosina (Wegert) – Vykouk, Koval, Hocek, Trončinský, Navarra, Kašek, Řídel, Kopta, Straka, Suchan, Macek, Jindřich, Bačák, Strnad

Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Jan Čížek, Petr Křivohlavý.

První vzájemný zápas

Ústí nad Labem – Havlíčkův Brod 4:5sn

Junioři ze severu Čech vydolovali alespoň bod zatím z každého utkání. Hned první kolo sice podlehli Rebelům, stalo se tak ovšem až po samostatných nájezdech. Následně si Ústečtí poradili s Karlovými Vary B (6:4) a s Pískem (6:3). Poté se sklonili před Litoměřicemi, opět až po samostatných nájezdech. No a v posledním kole po divoké přestřelce zdolali Kladno (10:7), v tabulce se tak vyhřívají na prvním místě s dvoubodovým náskokem.

Havlíčkobrodští junioři vstoupili do nadstavbové části vítězstvím právě nad Ústím nad Labem po samostatných nájezdech, poté však přišly tři těsné porážky v řadě. Rebelové nestačili na Litoměřice (1:3), Kladno (2:3), ani Písek (5:6). Až v zatím posledním kole si připsali tříbodové vítězství. Pod střechou Kotliny zdolali Karlovy Vary B výsledkem 3:1. V tabulce jim patří páté místo.

Vítáme vás u on-line přenosu šestého kola skupiny o postup A ligy juniorů, ve kterém se střetnou HC Rebel Havlíčkův Brod a HC Slovan Ústí nad Labem. Utkání začíná v 12:00.

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 4. Chlubna (Pazourek) – 17. Navarra (Jindřich, Řídel), 22. Kopta (Straka), 59. Bačák

Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Jan Čížek, Petr Křivohlavý