Chomutov – Šumperk 5:0 (kon.) | Kadaň – Třebíč 3:4 (kon.) | Most – Jihlava 3:4 (0:2 po s.n.)
Benátky n/J – Litoměřice 1:0 (kon.) | Kladno – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 8:5 (kon.)
Havířov – Motor ČB 1:2 (0:1 po s.n.)
SK Trhači Kadaň
3:4 (0:1, 2:3, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 17.12.2014, 17:30 • ZS města Kadaně • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den z kadaňského zimního stadionu! Dnes na něm domácí SK vyzve Bílé hvězdy z Třebíče.

Hosté se momentálně nacházejí na 5. místě s 63 body, na druhý Motor ztrácejí pouhé tři body. Bílé hvězdy zakončují sérii tří zápasů na cizím ledě, kde zatím bodově strádají. Nejdříve se představili na ledě Šumperka, kde nezachytili začátek zápasu a po pěti minutách prohrávali o dvě branky. Třebíči se sice podařilo snížit, Draci však třetí brankou utnuli naděje na bodový zisk. To zápas s Kladnem se vyvíjel lépe. Třebíčtí dvakrát vedli, zápas nakonec rozhodovali samostatné nájezdy, ve kterých si bonusový bod za výhru 3:2 připsal domácí celek. Nejproduktivnějšími hráči Třebíče jsou Roman Erat(5+23) a Lukáš Havel(14+12).

SK Kadaň

Kadaňští se pokusí navázat na předchozí duely s Třebíčí, kdy pokaždé vyhrál domácí celek, a to poměrem 2:1. Svěřenci trenéra Becka jsou ve formě a i přes odchod některých hráčů do partnerského Chomutova ztrácejí na svého dnešního soupeře pouze tři body. V posledním kole zajížděli do Jihlavy s příjemnou bilancí: v posledních 7 zápasech pokaždé bodovali. I v Jihlavě dlouho sahali po bodu, domácí celek si však vedení 2:1 pohlídal. Nejproduktivnějšími hráči domácích jsou Roman Chlouba(16+10) a Karel Ton(8+14).

Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Šulák, Mrázek, Mazanec, Opalek, Trefný, Szathmáry, Tejnor – Ton, Charousek, Račuk – Šagát, Kůs, Müller – Hlava, Hejcman, Chrpa – Janák, Hammerbauer, Lehnert

SK Horácká Slavia Třebíč: Kašík (Máj) – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Dlapa, Přibyl, Šaur, Čejka – Erat, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Králík, Raška, Mrázek – Čech, Juráň, Jaroš

Rozhodčí: Grech – Hejl, Podrazil.

00:01

00:13
    Čuřík zkoušel překvapit Moučka, rána však neprošla přes Mrázka.

01:11
    Prudkou přihrávku Mrázka Šagát nezachytil a máme tu první icing.

01:49
    Až teď se osmělili také domácí, Šagát však hráz těl před Kašíkem nepropálil.

02:48
    Po nečekaném odrazu puku se v mezikruží zjevil Chrpa, jeho bekhendová rána šla ale nad branku.

03:35
    Průnik Hammerbauera zastavil ofsajd.

04:28
    Mazancovo nahození končí zakázaným uvolněním.

05:41
    Z pravého kruhu pálil Müller, Kašík jeho střelu vytěsnil do rohu hřiště.

06:44
    Hejcman se po rychlém výpadu dostal k zakončení od modré, Wasserbauer však jeho pokus přizvedl nad branku.

07:45
    Na levém křídle nabral rychlost Janák, Kašík jeho ránu bravurně lapil.

08:35
    Charousek prostrkával před branku na Račuka, ten se ovšem ke ke kotouči neprobojoval.

09:13
    Po ataku jednoho z hostujících hráčů se z ledu těžce zvedá Müller. Zdá se, že bude v pořádku.

09:58
    Králík vyslal přízemní ránu z pravého kruhu, Mouček stačil svůj beton vymrštit včas.

10:40
    Nečekaně velké problémy měl Kašík s nahozením Šuláka, napodruhé už puk zkrotil.

11:40
    Rychlý protiútok Račuka s Charouskem zastavil Dolníček, jenž narušil jejich kombinaci.

12:13
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    V posledních minutách byli sice aktivnější domácí, skóre však otevírá Třebíč. Pekr prostrčil puk na JANA WASSERBAUERA, který zblízka překonal gólmana Kadaně. Asistence: Matěj Pekr, Miroslav Holec,

14:27
    Pekr po zaváhání domácí defenzivy přehlédl úplně volného Erata, jenž by býval sám postupoval na Moučka.

14:55
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu, hostující Holec potrestán za hákování.

15:23
    Mrázek vyhnán z pásma.

15:31
    Hosté teď zažijí horké chvilky! Bartoň vyloučen za podražení a Třebíč bude 1:24 minuty ve třech.

15:55
    Šagátovu ránu skvěle likviduje Kašík.

16:30
    Po Šagátově střele už svítilo červené světlo, puk ale zřejmě čáru nepřešel.

16:53
    Mrázkova jedovka vysoko nad.

16:55
    Holec na ledě, hraje se 5 na 4.

17:31
    Hosté v plném počtu. Kadaň dostala velkorysou nabídku na srovnání, dvojnásobnou přesilovku ale nezvládla.

18:38
    Přízemní rána Hejcmana končí na Kašíkově pravém betonu a následně v jeho rukavici. Vhazuje se po jeho levé ruce.

19:14
    Nepovedená rozehrávka Kadaně končí icingem.

19:30
    Malenovu ránu zachytil Račuk, jenž následně pláchl s Tonem, který ale jeho přihrávku před branku nezachytil.

20:00

První dvacetiminutovka je u konce, na tabuli svítí skóre 0:1. Domácí byli v první části lepším týmem, ve 13. minutě ale udeřili hosté. Kadaň pak hrála takřka 1:30 minuty 5 na 3. Šagát sice rozsvítil červené světlo, to ale záhy zhaslo a gól nebyl uznán. Druhá perioda začne cca v 18:07.

20:01

20:40
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Ton našel v levém kruhu volného LIBORA ŠULÁKA, který se trefil přesně k tyči. Asistence: Karel Ton.

20:55
    Z následné akce se ovšem hosté opět ujímají vedení. Pekr pláchl se MIROSLAVEM HOLCEM, který nedal Moučkovi šanci. Asistence: Matěj Pekr, Jan Zdráhal.

21:10
    Domácí Trefný vyloučen za nedovolené bránění.

23:10

24:05
    Raška se zjevil nikým neatakován před brankou, naštěstí pro domácí na Mrázkovu přihrávku těsně nedosáhl.

25:29
    Po tlačenici u mantinelu před brankou Kašíka ztratil sudí puk z dohledu a přerušil hru.

26:59
    Holec hledal před brankou Wasserbauera, tomu puk na poslední chvíli odpálil Šulák.

27:12
    Lehnert (KAD) si odsedí 2 minuty hákování.

28:14
    Kadaň se zásluhou Szathmáryho osvobozuje.

28:45
    Hostům se stále nedaří usadit se před Moučkem.

29:12
    Lehnert se vrací na led, Kadaň drží puk.

29:40
    Mrázek poslal dosti nevybíravým způsobem k ledu Charouska, k nelibosti publika se ale vylučovat nebude.

30:57
    Po zprvu nenápadné akci Kadaně je opět srovnáno. Chrpa prostrčil puk na Hlavu, který posunul před branku, kam důrazně vletěl DAREK HEJCMAN a dostal puk do klece málem i s gólmanem. Asistence: Nicolas Hlava, Jakub Chrpa.

32:25
    Na trestnou lavici míří Tejnor (KAD), jenž se provinil nedovoleným bráněním.

33:10
    Domácí se zatím houževnatě brání.

33:43
    Akci Třebíče zastavil hvizd rozhodčího – ofsajd.

34:05
    Chrpa vyhazuje puk.

34:22
    V době, kdy do konce Tejnorova trestu zbývají 3 sekundy, je vyloučen domácí Mrázek (hákování).

35:02
    Kadaň se zásluhou Trefného osvobozuje.

35:23
    Mrázkovo vyloučení už bez trestu neprošlo a vedení se opět ujímají Bílé hvězdy. Na konci souhry Třebíče byl VLASTIMIL BILČÍK, jenž od modré čáry propálil Moučka. Asistence: David Dolníček, Jan Wasserbauer.

35:48
    To je tvrdý direkt pro domácí tým. V signalizované výhodě našel Holec MATĚJE PEKRA, jehož střela skončila za zády gólmana Kadaně. Asistence: Miroslav Holec.

35:48
    Pekrův zásah vyhnal z branky Moučka, jehož nahrazuje Tomáš Maštalířský.

36:26
    Za faul loktem vyloučen třebíčský Mrázek.

37:05
    Třebíč čeká 1:22 minuty ve třech! Bilčík vyloučen z hákování.

37:38
    Tonovi přeskočil puk čepel před prázdnou brankou!

38:10
    Tvrdou ránu Šuláka likviduje krásným zákrokem Kašík.

38:35
    Mrázek na ledě, pokračuje se 5 na 4.

39:05
    A nyní už se vrací také Bilčík. Kadaň zahodila svůj druhou dvojnásobnou přesilovku v tomto utkání.

39:44
    Opalek se tlačil před branku, po puku však skočil Kašík a přikryl jej lapačkou. Vhazuje se po jeho pravici.

40:00

Domácí vstoupili do druhé třetiny parádně – už po 40 vteřinách srovnal na 1:1 Šulák. Třebíčí však ihned po buly vrátil vedení Holec. Domácím se podařilo srovnat ve 31. minutě, před brankou byl důrazný Hejcman. Poté však Třebíč knockoutovala Severočechy dvěma rychlými góly ve 36. minutě (Bilčík, Pekr) a Mouček zamířil na střídačku. Závěrečná třetina začne za nějakých 12 minut.

40:01

41:14
    Zdráhal se dostal ke střele ze středního pásma, trefil jen hruď dobře postaveného Maštalířského.

42:32
    Hammerbauerova střela byla zblokována a místo Kašíka ohrozila diváky v hledišti.

43:14
    Charousek se protáhl kolem zdráhala a najednou měl před sebou už jen Kašíka, branku však ve vyložené šanci přestřelil!

43:50
    Vyloučen Holec (TRE) – 2 minuty za zdržování hry.

44:38
    Wasserbauer vyhazuje, Kadaň zatím bezzubá.

45:02
    Kadaň bude hrát potřetí dvojnásobnou přesilovku! Malena vyloučen za sekání, hosté bude ve třech 47 sekund.

45:17
    Kadaň si dvojnásobnou výhodu moc dlouho neužila, Šagát potrestán za sekání.

45:47
    Domácím se daří vstřelit kontaktní branku a jsou zpět ve hře. U pravé tyčky Kašíkovy svatyně stál volný MAREK RAČUK, který po Trefného přihrávce zametl puk do branky. Asistence: Jakub Trefný, Libor Šulák.

47:02

47:17
    Nyní už trestnou lavici opouští také Šagát, hraje se 5 na 5.

49:52
    Od pravého mantinelu vystřelil Kůs, rána však až na Kašíka neprošla.

51:35
    Račuk se prudkým výpadem před brankou dostal do slibné palebné pozice, ovšem nechal jen vyniknout gólmana Kašíka.

52:49
    Po přihrávce Šagáta měl Müller před sebou poloodkrytou branku, na puk však těsně nedosáhl! Tribunami to jen zašumělo.

53:54
    Ostrá střela Opalka končí na betonech Kašíka.

56:16
    Trefného střelu od modré s problémy zkrotil Kašík.

57:26
    Kadaňskou kombinaci narušil Přibyl a Mazanec se vrací zpět za branku.

58:40
    Pekr pálil bez přípravy z mezikruží, přestřelil o několik decimetrů.

59:24
    Hlava nahodil puk od modré a Kašík přerušil. Kadaň si bere oddechový čas.

59:24
    Do konce zbývá 36 sekund, Maštalířský zůstane na střídačce!

59:32
    Po ráně Šuláka před brankou ještě bojoval Šagát, puk však drží Kašík.

59:57
    Ofsajd Kadaně. Třebíč už je hodně blízko výhře.

60:00

Srovnat už se Kadani nepodařilo, Třebíč tak vítězí 3:4. Já se s Vámi loučím a děkuji za pozornost! (19:44:11)

Jiří Novotný

Branky a nahrávky: 21. Šulák (Ton), 31. Hejcman (Hlava, Chrpa), 46. Račuk (Trefný, Šulák) – 13. Wasserbauer (Pekr, Holec), 21. Holec (Pekr, Zdráhal), 36. Bilčík (Dolníček, Wassrbauer), 36. Pekr (Holec)

SK Trhači Kadaň: Mouček (36. Maštalířský) – Šulák, Mrázek, Mazanec, Opalek, Trefný, Szathmáry, Tejnor – Ton, Charousek, Račuk – Šagát, Kůs, Müller – Hlava, Hejcman, Chrpa – Janák, Hammerbauer, Lehnert

Rozhodčí: Grech – Hejl, Podrazil