4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 17.12.2014, 16:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím vás od dalšího onlajn přenosu z FORTUNA arény v Hradci Králové. Liga juniorů se nám před třemi týdny přehoupla do druhé části sezóny a s ní přichází již šesté kolo letošní nadstavby. Své síly tentokrát změří Mountfield HK na domácím ledě s vítězem východní skupiny HC RT TORAX Poruba.

Východočeši zřejmě nezapočali nadstavbu tak, jak si přáli. Hned v prvním utkání prohráli ve Vsetíně 4:5, i když měli značnou část zápasu pod kontrolou. Byla to zároveň i jejich první prohra v této sezóně. V dalším zápase si spravili chuť na Havířovu, který doma převálcovali 5:1. Smolné klání je však čekalo na půdě Přerova. Zde byli Hradečtí v patách svému soupeři, nicméně skóre se jim nepodařilo dohnat a prohráli 4:5. V posledním odehraném souboji vyzvali na odvetu hráče ze Vsetína, s kterými zvítězili 8:4. Nyní je čeká velmi tvrdý oříšek, jenž bude potřeba rozlousknout, pokud se chtějí dostat k vrcholu tabulky.

Soupeř z Moravy je na tom o něco lépe. Z 5 zápasů neprohrál ani jeden a je tak momentálně lídrem skupiny. Poruba si nejprve zahrála s Třebíčí, kterou porazila vysokým poměrem 10:2. Nešetřila ani vsetínské hokejisty, kterým vyprášila kožich výsledkem 8:3. Zaváhala však v papírově jednodušším duelu s Havířovem. Ten porazila až na samostatné nájezdy 3:2. V dalším utkání s Přerovem též ukázala, kdo je pánem tabulky a soupeře přehrála poměrem 5:2. Poslední odehraný souboj uskutečnila na ledě Třebíče, kde vyhrála 6:4. Tentokrát jí však čeká soupeř vyšší kvality a lepším kádrem, se kterým se bude muset o tři body tvrdě poprat.

Mountfield HK: Ašenbrenner (Veselý) – Vladyka, Košař, Hronek, Gančarčík, Bezděk, Piegl, Hercig – Kastner "C", Šeda, Skála, Miškář, Malinský, Pavlík, Bartoň, Kratochvíla, Uhlík, Kovářů, Pilař, Dudák, Nedvídek. Trenér: Aleš Krátoška.

HC RT TORAX Poruba: Šrámek (Mizera) – Gola P., Pobuta, Gola R., Baca, Štěpán, Schwarz, Brčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Holaň, Kropka. Trenér: Miroslav Bahník.

00:01

00:05
    Buly vyhrává hradecký celek, puk si převzal Hronek a nahodil do středního pásma.

01:09
    Hradec právě vstřelil branku!
    Máme tu první branku utkání. LUKÁŠ NEDVÍDEK dostal přihrávku od Jana Skály a střelou z mezikruží překonává hostujícího golmana. Asistence: Jan Skála.

02:32
    Filip Hronek nahazoval kotouč na bránu Poruby. k dorážce neměl daleko Jiří Uhlík. hra se přesunula nakonec do obraného pásma Hradce, kde po krátkém tlaku Moravanů se hra přerušila z důvodu zakázaného uvolnění.

03:12
    Domácí jsou prozatím aktivnější a vytvářejí si více šancí, především střelami od modré.

03:35
    Na druhé straně Radek Bartoň vyzkoušel pozornost hradeckého golmana, který zachytil kotouč do své lapačky.

04:10
    Ondřej Kovářů zkoušel únik po pravé straně hřiště, jeho střela skončila v lapačce Richarda Šrámka.

05:45
    Poruba se snaží vniknout na území Mountfieldu, prozatím se jí to nedaří. Ten se velmi dobře před soupeřem brání.

06:31
    Zakázané uvolnění hostů. Hra bude pokračovat po pravici Šrámka.

07:30
    Hradecký útok má dnes zřejmě velký apetit. Svého soupeře dlouho nepustil z pásma, ten se nakonec ubránil vyhozením kotouče, zakázané uvolnění se však nekoná.

09:06
    Východočeská první formace si vytvořila hned několik střel za sebou, hostující brankař však byl obezřetný.

09:35
    Mountfield se znovu obrací na své hráče na modré, kteří zásobují Šrámka tunami střel. tentokrát v podání Lukáše Bezděka a Jana Skály. k dorážce též neměl daleko Radovan Pavlík.

10:54
    Jonáš Mládek unikal hradeckým bekům a dostal se do slibné pozice. Jeho střela nakonec skončila ve výzbroji Ašenbrennera.

11:31
    Hradec si zahraje první přesilovou hru utkání. Na trestnou míří Pavel Pobuta za držení.

13:00
    Hradečtí si opět vytvořili několik střel od modré, moravskou čtyřku však příliš nezadýchali a ta vyhazuje puk z pásma.

13:31

13:51
    Ondřej Kovářů unikl moravským bekům a jel sám na bránu. Střela bekhendem však nebyla nejšťastnější varianta.

14:47
    Moravané nadále spoléhají na nahazování kotoučů a snaží se dostat do pásma. Nyní se jim to podařilo, i když z toho bylo pouze nahození na bránu bez jakýkoliv problémů.

15:01
    Martin Bartoň si odpyká dvě minuty za hrubost. Poruba v přesilové hře.

15:52
    Jakub Schwarz dostal přihrávku od spoluhráče a dostal se do slibné pozice před bránou. Nezakončil však zřejmě podle svých představ.

16:46
    Icing Moravanů. Hra pokračuje v útočném pásmu Hradce.

17:01

17:27
    Filip Hronek nenahrál přesně na spoluhráče. Je z toho další icing.

18:32
    Jiří Uhlík ztratil ve svém pásmu kotouč. Poruba si vytváří silný tlak.

19:19
    Jan Skála nesprávně rozehrál puk na Lukáše Nedvídka. Zakázané uvolnění Hradce.

19:47
    Poruba v závěru první třetiny dostává Mountfield pod tlak. domácí velmi chybují v rozehrávce a protiútoku.

20:00

Máme tu konec první části. V něm přišel rychlý gól ze strany Hradce, o který se postaral Lukáš Nedvídek. Domácí po většinu času drželi soupeře v pásmu a nedávali mu příliš prostoru k protiútoku. Hodně se snažili těžit ze střel od modré a následné dorážky. Poruba si vytvořila slibné šance až ke konci první třetiny, kdy Hradečtí často chybovali v rozehrávkách. Viděli jsme také dvě přesilové hry, jak na straně Mountfieldu, tak od Poruby, žádný gól nicméně nepřinesli. Východočeši tak odchází po první třetině do kabiny z jednobrankovým uspokojením.

20:01

20:02
    Tentokrát se úvodní bule ujali Moravané, puk si však hned nazpět vybojoval Mountfield.

20:45
    Hned na začátku druhé třetiny uvidíme přesilovku Hradce Králové. Na dvě minuty si půjde sednout Tomáš Rataj za držení.

21:11
    tak to byla opravdu rychlá přesilovka. Lukáš Nedvídek našel na vedlejším kruhu volného MARTINA BARTONĚ. Ten si zpracoval puk a zamířenou střelou navyšuje náskok svého týmu. Asistence: Martin Bartoň, Radovan Pavlík.

22:11
    Ondřej Kovářů nastřelil tyč.

23:07
    Další přesilovka Mountfieldu. Za hákování si odsedí dvě minuty Tomáš Rataj.

24:03
    Lukáš Bezděk našel u pravé tyče volného Radovana Pavlíka, ten ale kotouč za záda Šrámka nedotlačil.

25:05
    Filip Hronek si s pukem sjel až na úroveň bodu na vhazování v pravém kruhu. Trefil však pouze hostujícího golmana do výzbroje.

25:34
    Velká šance hostů. Josef Fibrich dobruslil nastřelenou gumu do útočného pásma kde si mu do přečíslení dva na dva najel Jakub Schwarz. Jeho střelu ale Ašenbrenner vychytal.

26:19
    Lukáš Nedvídek šikovně tečoval střelu svého obránce. Ta minula svatyni poruby o pár centimetrů.

28:00
    Lukáš Kastner nezpracoval přihrávku, přesto puk v útočném pásmu vybojoval a zpoza brány nahrál volnému Patriku Miškářovi. Hostující brankař se však stihl přesunout a šanci zneškodnit.

29:13
    René Piegl nastřelil od modré vnější síť brány.

29:25
    Ondřej Kovářů znovu v úniku. Nyní ale byl blokován hostujícím obráncem a nestihl zakončit.

30:20
    René Piegl si odsedí menší trest za hrubost. Poruba může využít přesilové hry ke snížení stavu utkání.

31:25
    Patrik Gola našel v mezikruží uvolněného Adama Kropku. Ten ale neprotlačil kotouč za záda hradeckého brankaře.

32:20

33:35
    Josef Fibich obdržel přihrávku od spoluhráče a překrásnou stahovačkou se ocitl v mezikruží, kde se mu znovu do cesty postavil Ašenbrenner.

34:10
    Hra se prozatím velmi podobá předchozí třetině. Východočeši si vytvářeli obrovský tlak, ze kterého zúročili další gól, i když jich mohlo být mnohem více. Postupem času se znovu do tlaku dostávají i Moravané, jenž též vystrkují drápy v podání zajímavých šancí .

37:49
    Velmi zmatek při rozehrání kotouče v obraném pásmu Mountfieldu. René Piegl ztratil kotouč, toho se zmocnil Marek Smrčka, který svoji střelu nezužitkoval.

38:09
    Patrik Gola si odpyká dvě minuty za hákování. Hradec může nyní navýšit své vedení.

38:53
    Elitní formace Východočechů vytvořila několik krásných kombinací, ke gólu však nevedli a Poruba může v klidu vyhodit puk z pásma.

39:40
    Moravané se i přes oslabení dostali do útočného pásma a statečně se v něm drží. K vidění bylo i několik střel.

40:00

Máme za sebou další třetinu. Ta byla herně velmi podobná té první, kdy byl Hradec znovu více viditelnějším týmem na ledě. Vytvářel si mnoho střel a úniků v podání Ondřeje Kovářů. Ani v těchto momentech však gól nepřišel. Z toho se mohli radovat domácí až v přesilové hře, ve které našel Lukáš Nedvídek volného Martina Bartoně a ten navýšil náskok Hradeckých. I Poruba si našla prostor pro zajímavé momenty. Ten největší měl asi Josef Fibich, který po individuální kličce zakončil akci střelou, nicméně neúspěšnou. Moravané si ještě vytvořili tlak na konci třetiny, který též nezúročili. Hradec opět v této části dostal kotouč za záda Šrámka pouze jedenkrát a do dalšího děje vstoupí po přestávce s dvěma vstřelenými góly na účtě.

40:01

40:09

40:31
    Jiří Uhlík na konci přesilové hry obdržel přihrávku od spoluhráče a hned z první pálil. Šrámek se však přesunul včas a kotouč odklidil do rohu.

41:37
    Kapitán Mountfieldu Lukáš Kastner nahodil gumu na brankaře. Ten si ji však pohlídal a přerušil hru.

43:07
    Hosté dostali Hradecké pod tlak a nedávali jim prostor k vyhození. Zakončit mohl u tyče Tomáš Rataj. Ašenbrenner však byl na správném místě.

44:36
    Patrik Miškář se ocitl sám u odraženého kotouče, odkrytou bránu však netrefil a neposla tým do velmi slibného vedení.

45:22
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Jan Skála za podražení.

45:38
    Lukáš Nedvídek se dostal do přečíslení dva na jednoho. Zvolil nakonec individuální zakončení kličkou do forhendu. Ta se mu však nevyvedla dle jeho představ.

46:52
    Síly na ledě se nám vyrovnávají. Dvě minuty si odpyká Tomáš Rataj za hákování.

47:22
    Hradec je v plném počtu a zahraje si zkrácenou přesilovku.

48:34
    Mountfield si dlouho nahrával a svého soupeře přivedl do varu. Z kombinací však nevytěžil žádný gól.

48:52
    Poruba hraje v plném počtu.

50:32
    Mountfield HK navyšuje vedení a je blízko k vítězství v tomto utkání. Hostující obránci zaváhali při zpracování kotouče a sám se před golmanem objevil Vlastimil Šeda, který zvolil přihrávku volnému PATRIKU MIŠKÁŘOVI, jehož střela mířila do prázdné klece. Asistence: Vlastimil Šeda.

52:11
    Jan Skála se znovu dostává na trestnou za podražení. Poruba má jednu z posledních možností jak zvrátit stav utkání.

53:23
    Hosté založili přesilovou formaci a snaží se dostat ke střele. Prozatím zůstávají po rozích a volí variantu přihrávek.

54:11
    Mountfield HK je v plném počtu.

54:44
    Karel Vladyka zkusil překvapit brankaře Poruby tvrdou střelou ihned po buly. Ta ale mířila nad svatyni hostů.

55:58
    Filip Hronek vystřelil kotouč od modré, jeho střelu Šrámek odrazil před sebe, kde nebezpečně poskakovala okolo hráčů. Žádný z nich ji ale netrefil.

57:18
    Poruba jde znovu do oslabení. na trestnou lavici míří Jakub Baca za sekání.

58:09
    Domácí nyní hrají velmi laxně a hra se přesouvá z jednoho pásma do druhého.

58:48
    Hradec střílí čtvrtou branku zápasu. O tu se postaral ONDŘEJ KOVÁŘŮ po přihrávce Jiřího Uhlíka a Filipa Hronka. Asistence: Jiří Uhlík, Filip Hronek.

60:00

A máme tu konec utkání. V posledním dějství jsme viděli mnoho přesilových her na obou stranách. Ty lépe zvládli domácí, jelikož využili jednu z nich. O čtvrtý gól se ke konci postaral Ondřej Kovářů, který definitivně ukončil všechny naděje Poruby na vyrovnání. Východočeši tak zaslouženě ovládli toto utkání a odnášejí si z ledu tři body.

Ode mě to je vše. Děkuji za pozornost a těším se u dalšího onlajn přenosu. (18:41:46)

Adam Janeček

Branky a nahrávky: 2. Nedvídek (Skála), 22. Bartoň (Nedvídek, Pavlík), 51. Miskář (Šeda), 59. Kovářů (Uhlík, Hronek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek (Mizera) – Gola P., Pobuta, Gola R., Baca, Štěpán, Schwarz, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Holaň, Kropka. Trenér: Miroslav Bahník.