Motor ČB – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Prostějov – Havířov 3:0 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 3:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kadaň 4:2 (kon.) | Šumperk – Kladno 3:2 (kon.) | Třebíč – Most 7:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Banes Motor České Budějovice
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 20.12.2014, 17:00 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Šlágr kola v Budvar aréně šest tisíc diváků rozhodně nenudil. Piráti vedli na jihu Čech už o dva góly, ale branky mladíků Roba a Prokeše poslaly zápas do prodloužení. V tom gól nepadl a rozhodnout tak musely až nájezdy. V nich domácím nepomohl ani kapitán Josef Straka, který se do hry vrátil po odstoupení v první části. O jediný úspěšný nájezd se postaral Marek Hovorka. S diváky se loučí i Roman Bernat, který strávil zápasový den s Motorem a absolvoval i rozbruslení a na střídačce i první třetinu. Loučím se s vámi i já, hezký zbytek předvánoční soboty. (19:39:59)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Autorem vítězné branky je MAREK HOVORKA, který jako jediný skóroval.

3. série
    0:1
    Tomáš Nouza s kličkou do bekhendu a střelou mezi betony Kopřivy neuspěl a je rozhodnuto.

3. série
    0:1
    Jan Chlouba si nepřišel na domácího brankáře.

2. série
    0:1
    Josef Straka se vrátil do hry a rozvlnil pouze boční síť.

2. série
    0:1
    Marek Hovorka našel skulinku mezi Kůdelovými betony.

Nájezdy začnou Piráti Chomutov.

Krásný šlágr první ligy najde se rozuzlení až v penaltovém rozstřelu. V prodloužení měli navrch domácí, Švihálek ale svou šanci nevyužil. Naopak Chomutov nevystřelil ani jednou na branku. Uvidíme, co přinesou nájezdy, na které je zpět domácí kapitán Josef Straka.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Duel směřuje do nájezdů, ani jeden z týmů nechce udělat chybu. A Josef Straka už se protahuje...

62:44
    Duel je v závěru hodně hektický a vyhrocený. Vráblík se tlačil do zakončení, ale byl zastaven na hraně pravidel.

61:45
    Heřman našel před brankou úplně volného Švihálka, který zblízka hostující svatyni přestřelil.

61:33
    Kotouč se dotkl ochranné sítě, proto je hra znovu přerušena.

60:55
    Kopřiva před Nouzou raději přikryl kotouč, vhazovat se bude po jeho levici.

60:14
    Na střídačku domácích se vrátil Josef Straka! Že by trumf domácích na případné nájezdy?

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 39. Rob (Nouza, Heřman), 60. Prokeš (Rob, Vráblík) – 4. Hřebejk (D. Květoň), 24. Hřebejk (Gajovský, Hovorka), rozh. náj. Hovorka