Opava – Přerov 3:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Břeclav 4:3 (kon.) | SHK Hodonín – SK Karviná 7:2 (kon.)
Nový Jičín – Poruba 2011 3:4 (po pr.) | Řisuty – Klatovy 3:5 (kon.) | Klášterec nO – Mor. Budějovice 4:2 (kon.)
Nymburk – Kobra 3:10 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Žďár n/S – Sokolov 1:3 (kon.)
Bílina – Jindř. Hradec 9:6 (kon.) | Pelhřimov – Děčín 1:3 (kon.) | Vrchlabí – Trutnov 6:2 (kon.)
Tábor – Kolín 8:0 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
HC Děčín
Sobota 20.12.2014, 18:00 • Pelhřimov • 2. liga skupina Západ

Je dobojováno. Obraz hry se již ve třetí třetině příliš nezměnil, hosté se ubránili pelhřimovskému náporu, v hlavní roli byl děčínský brankář Lavinger. S tímto konstatováním se s Vámi dnes loučím, všem fanouškům pelhřimovského hokeje, hráčům, i funkcionářům klubu tímto přeji krásné Vánoce, bohatou nadílku a v roce 2015 hodně zdraví, štěstí a osobní spokojenosti. Zase někdy napočtenou (20:13:41)

60:00

Ne, ne a zase ne. Beneš střílí mezi betony, ale Lavinger kryje.

59:10
    Filip Beneš si v nájezdu vykoledoval faul, trestné střílení.

58:25
    Zámek...

58:18
    Dvě minuty pro Petra Votápka za sekání. Vajner zpět v brance.

58:05
    Hosté se osvobozují od domácího tlaku.

Vajner na střídačce.

57:37
    Čas utíká a akcie Ledních Medvědů v tomto zápasu klesají...oddechový čas pro domácí tým.

57:01
    Kopic pálí, Lavingerova lapačka zasahuje.

56:15
    Děčín se brání dalším pelhřimovským výpadům, ale je vidět, že dnes to domácím v útoku prostě nejde.

55:21
    Nahození Oliveriuse kryje Vajner.

54:40
    Kubát pálí od modré, ale jeho rána je tečovaná mimo branku.

54:29
    Ledním Medvědům chybí klid v rozehrávce.

53:44
    Hosté se již nikam viditelně neženou, Bezděkovi vypršel osobní trest.

52:23
    Už několikátý souboj Martin Hadrava-Lavinger, opět vítězí hostující brankář.

51:16
    Hosté v plném počtu. Ve stejném čase tvrdě pálí Hašek do Vajnera.

50:45
    Děčín vyhazuje.

49:44
    Třetina má velkou šanci, ale hostující branka je dnes zřejmě zakletá.

49:12
    Hosté v plném počtu. Ve stejném čase další trest pro děčínského hráče. Daniel Vorláb dvě minuty za hákování.

48:23
    Viditelně nervózní domácí mají problém s rozehrávkou...

47:12
    Radek Fojt dvě minuty za hákování.

46:30
    Hra se nyní vyrovnala, šancí je jako šafránu.

45:20
    Hosté kouskují hru bráněním u mantinelu.

44:47

44:06
    Rašner z první tvrdě pálí mimo branku, hosté ve čtyřech.

43:30
    Lavingerovo rameno v akci...

43:24
    Rašner pálí do Lavingera, s dorážkou neuspěl Martin Hadrava.

43:10
    Zámek...

42:47
    Na ledě se jiskří, další dvouminutový trest pro Jana Kaltenböcka za podražení.

42:20
    Vaněk se zkoušel prodrat pře Vajnera, ale neuspěl.

41:56
    Síly na ledě vyrovnány, dvě minuty pro Jaroslava Haška za podražení.

41:36
    Hosté mají výhodu, dvě minuty pro Libora Bezděka za úder do hlavy a krku. Navrch i desetiminutový trest.

41:25
    Pozor na hrubky v obraně, jednu takovou vyrobil Dominik Kasalý. Změna skóre se ale nekoná.

40:44
    Pelhřimov rozjíždí akci, kterou zastavil...kdo jiný než Lavinger.

40:01

Co k tomu říci – Lední Medvědi se nevzdávají a tuto třetinu to bylo téměř na jednu bránu, brzy přišel gól naděje z hole Filipa Kasalého, ale pak úřadovala hlavní postava dnešního duelu – děčínský brankář Lukáš Lavinger, na kterém si domácí útočníci nejednou vylámali zuby. Lední Medvědi ale jistě nesloží ve třetí třetině zbraně. Třetí dvacetiminutovka začne cca v 19:33.

40:00

39:26
    A zase ten Lavinger – tentokrát vytáhl lapačku proti střele Martina Hadravy.

39:04
    Votápkova střela sražena do ochranné sítě.

38:37

38:10
    Platonická snaha domácího celku o kontaktní branku.

37:10
    Zámek, ale hosté vyhazují.

36:49
    V hlavní roli opět Lavinger.

36:37
    Další dvouminutový trest, Dominik Málek za podražení.

36:20
    Snaha Pelhřimova v útočném pásmu, ale plná nepřesností.

35:14
    Vysloužil vybojoval puk, naservíroval Třetinovi, ale hostující držák Lavinger se překonat nenechal.

34:28
    Po delší době mají šanci Děčínští, Vorláb ale z úhlu neuspěl.

33:53

33:41
    Martin Hadrava sám před Lavingerem, bekhendem míří mezi betony a nedává.

33:05
    Kubát pálí do Lavingera...domácí poté ztrácí pásmo.

32:33
    Zámek...

32:21
    Lavinger kryje další z šancí domácího týmu.

31:51
    Dvouminutový trest pro Jana Molnára za podražení.

31:34
    Vysloužilova rána mimo.

30:25
    Snahu domácím hráčům nelze upřít, hosté ale díky pevné obraně a nepřesným rozehrávkám Pelhřimovských drží svůj náskok.

29:37
    Votápek zkoušel rozrazit obranu Děčína, bez úspěchu.

28:59
    Hašek Vajnera nepřekvapil

27:55
    Kombinace domácích útočníků končí nepřesnou rozehrávkou.

26:53
    Rašnerova pumelice do mantinelu, ani Filip Kasalý se z dorážky neprosazuje.

26:30
    Pelhřimovští útočí, Děčín se úspěšně brání.

25:50
    Nájezd Kopice s Kadlecem se domácím útočníkům právě dvakrát nepovedl.

25:34
    Rojení hokejek před brankou Děčína kontaktní brankou nekončí, na druhé straně zasahuje Vajner proti šanci hostů.

24:53

24:20
    A opět Lavinger, tentokrát chytá bekhend Martina Hadravy.

24:15
    Bezděk pálí pouze do Lavingera.

23:45
    Pelhřimov se nedostává do pásma...

23:10

22:53
    Dvouminutový trest pro Jaroslava Haška za hákování.

22:43
    Kment pořádně prověřil Vajnera.

21:47
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovku, zpoza brány nahrával Martin Hadrava a Filip KASALÝ z první snižuje. Asistence Martin Hadrava, Jiří Kubát.

21:03

20:23
    Kopic tvrdě pálí mimo branku Děčína.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka Ledním Medvědům hrubě nevyšla. Děčínští dobře brání, vyráží k rychlím protiútokům a trestají hrubky v pelhřimovské obraně – tato taktika zatím hostům stačí, vsítili totiž tři branky, přičemž trápící se domácí v koncovce nezakončili ani jednou do černého. Druhá třetina začne cca v 18:45.

20:00

19:57
    Kopicova zadovka lehce minula levou tyč Lavingerovy klece.

19:47
    Na trestnou míří hostující Jan Molnár za sekání.

19:12
    Průnik Filipa Kasalého zastavuje Lavinger vyrtčenou holí.

18:39
    Bezděk se snaží pálit ze všech pozic, tentokrát je jeho střela sražena daleko mimo branku.

17:35
    Snaha Votápka, ale nikdo z domácích nejde na teč před Lavingera.

16:28
    Nyní úřaduje Vajnerova vyrážečka, následné zmatky v obraně Ledních Medvědů brankou neskončily.

15:33
    Děčín se zatím úspěšně brání domácím útokům.

14:16
    Filip Beneš vystřelil, ale puk se k dorážejícímu Třetinovi nedostal.

13:10
    Snaha domácího celku se rozpadá o nepřesnou kombinaci, záhy poprvé zasahuje Vajner.

12:35
    Vorláb, Hašek, Kment – tato řada domácí zlobí zdaleka nejvíc.

Vajner střídá Čekala v domácí brance.

11:51
    Děčín právě vstřelil branku!
    Obrovskou hrubici pelhřimovské obrany trestá Tomáš FAIGL. Bez asistence.

11:00
    To není dobré. Na kruhy si zajel Jaroslav HAŠEK a bekhendem se trefuje nad Čekalovo rameno. Asistence Kment, Vorláb

10:20
    Nepřesná kombinace na obě strany.

09:41
    Třetina jel sám na brankáře, volí tvrdou střelu, kterou Lavinger chytá.

08:31

07:00
    Zámek domácích brankou zatím nekončí.

06:31
    Kadlec v šanci faulován, na trestné Radek Fojt za nedovolené bránění.

06:06
    Tak tu máme první branku. Vorláb si najel do pásma, vystřelil a za bezmocného Čekala dorazil Jan KMENT. Asistence Daniel Vorláb.

04:58
    Na druhé straně prověřil Čekala Chovanec.

04:40
    Pěkná střela Bezděka, leč mimo zařízení.

04:00
    V této fázi domácí mají snahu útočit, ale hosté se bez problémů brání.

03:29
    Další snaha o založení útoku končí zakázaným uvolněním Pelhřimova.

03:05
    Kadlec se řítil do šance, ale rozhodčí píská offside.

02:25
    Třetina neuspěl se svým útokem proti dvěma obráncům Děčína.

01:30
    Oboustranně vyrovnaná hra, šance kryjí oba brankáři.

00:01

Hráči obou mužstev se pomalu trousí na led, každou chvíli bude utkání zahájeno.

Brankoviště Děčína v této sezóně střeží převážně Lukáš Lavinger. Mladý brankář s prvoligovými zkušenostmi v dresu Litoměřic si drží průměr obdržených branek okolo čtyř branek na zápas.

V obraně Děčína vládne mládí, vždyť věkový průměr beků v kádru severočeského celku je pouhých 22 let. Nejzkušenějším obráncem Děčína je Jan Kaltenböck, který prošel mládežnickými výběry Ústí nad Labem nebo Chomutova a první ligu okusil v dresech Mostu, Šumperka či Litoměřic.

V útoku to nejvíce pálí Jaroslavu Haškovi. Sedmatřicetiletý veterán s extraligovými zkušenostmi v dresu Karlových Varů či Chomutova v probíhající sezóně vsítil devět branek a na dalších deset přihrál.

Oba dnešní soupeři se v minulosti střetli na poli druhé hokejové ligy celkem osmkrát o druhligové body či v rámci play-off. Vzájemná bilance je mírně nakloněna na stranu Děčína, který zvítězil v pěti případech, zbylé tři duely pro sebe získali Pelhřimovští. Nejvyššího vítězství nad Děčínem dosáhli Lední Medvědi v posledním vzájemném duelu z letošního září, kdy Pelhřimov triumfoval v Děčíně po jednoznačné výhře 6:0. Na témže místě ale Pelhřimov prohrál s Děčínem nejvyšším rozdílem. V prvním kole play-off ročníku 2007/2008 se dnešní soupeři utkali mezi sebou a úvodní duel vyšel jednoznačně pro děčínské hokejisty, kteří zvítězili 5:0.

Také celkové skóre je nakloněno na stranu severočeského celku. Góly patří ke koření hokeje a oba soupeři jich ve vzájemných duelech vsítili celkem 64, což dělá velice solidní průměr osmi vstřelených branek na utkání. Pelhřimovští střelci mířili do černého celkem sedmadvacetkrát, ti Děčínští pak měli přesnou mušku v sedmatřiceti případech. Kdo vylepší své statistiky po dnešním devátém vzájemném duelu?

HC Děčín

Tradiční druholigový účastník neprožívá právě oslnivé období. Děčínští Medvědi celou sezónu okupují spodní patra západní skupiny druhé ligy a v současné době najdeme Děčín na 16.místě s náskokem pouhého jednoho bodu od barážovou příčku, na níž jsou v poslední době pravidelně bodující Klatovy. Po sérii proher z úvodu sezóny přišly domácí duely s Moravskými Budějovicemi (7:2) a Klatovy (6:0), které konečně přinesly Děčínu plné bodové zisky. Pak ale přišly hlavně porážky a pouze jediné vítězství, na začátku listopadu Děčín porazil v domácí aréně Trutnov (7:2). V posledních dnech sice Děčínští bodovali alespoň díky porážkám v samostatných nájezdech, to je ale z pohledu severočeského celku zoufale málo. Z šestnáctého místa ztrácí děčínští Medvědi na ty pelhřimovské na jedenáctém místě plných jedenáct bodů.

Přeji příjemné, i když poněkud sychravé odpoledne z Pelhřimova. Také poslední předvánoční víkend bude na zimním stadionu u Bělé rušno, Pelhřimov se v domácím prostředí střetne s mužstvem HC Děčín. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin, ale již v následujících minutách přinesu tradiční předzápasové statistiky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 22. F.Kasalý (Hadrava, Kubát) – 7. Kment (Vorláb), 11. Hašek (Kment, Vorláb), 12. Faigl

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal (Vajner) – Adam, Kasalý D., Mečiar, Rašner, Srdínko, Kasalý F., Tolkner, Kubát, Třetina, Vysloužil, Votápek, Beneš, Kopic, Hadrava Martin, Kadlec
    HC Děčín: Lavinger (Sticha) – Filipovský, Vaněk, Kaltenböck, Hříbal, Málek, Molnár, Klement, Hašek, Vorláb, Kment, Faigl, Oliverius, Fojt, Chovanec, Bezpalec, Strnad

Rozhodčí: Mgr. Pokorný – Bc. Polák, Rampír