New Jersey – Tampa 3:2 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Anaheim 6:2 (kon.) | Detroit – NY Islanders 1:2 (kon.)
Winnipeg – Boston 2:1 (kon.) | Calgary – Dallas 1:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 4:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Arizona Coyotes
Sobota 20.12.2014, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Toto je ode mě pro tuto chvíli vše. Já se s vámi tímto loučím, přeji vám hezký zbytek dne a šťastné prožití vánočních svátků. (00:42:03)

Dnešní utkání sledovalo 18 230 diváků.

Jamie McBain po vyhlášení hráčem zápasu dává svou hůl do publika.

Je dobojováno. Do třetí třetiny jsme šli za vyrovnaného stavu 2:2 a odcházíme za stavu 4:2 pro Kings. Dvě minuty po buly ve třetí periodě zvyšoval Martinez a 3 minuty před koncem rozhodl Lewis. Utkání to bylo vcelku vyrovnané, chvilku byli krapet lepší domácí, chvilku hosté.

60:00

60:00
    V závěru se ještě strhla větší strkanice, žádná bitka ale nevznikla.

59:57
    Williams se nestihl dostat ke kotouči, to ale domácí nemusí mrzet.

59:34
    Útočné snažení Doana zastavuje ofsajd.

59:20
    Ihned po buly se Coyotes drží v pásmu, Yandle zkoušel snížit, Quick byl ale připraven.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:15
    Coyotes jdou do šesti!

58:15
    Gagner zkoušel snížit, nicméně Quick byl pozorný.
    Trevor LEWIS - 4:2

56:22
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Marián Gáborik byl tvrdě sražen k zemi a evidentně si hráči Arizony mysleli, že je přerušeno. Ono ale nebylo a Tyler Toffoli si skvěle najel skrze pravý kruh, naznačil střelu a následnou přesnou přihrávkou před bránu našel TREVORA LEWISE, který už měl jednoduchou úlohu. Asistence: Tyler Toffoli, Marián Gáborik

55:36
    Arizona se usazuje v pásmu Los Angeles, na bránu ovšem zatím nevystřelila.

55:21
    Coyotes vyhodili na icing. Vhazovat se tak bude před Dubnykem.

54:57
    Martinez z bezprostřední blízkosti trefil boční síť! Následně ujížděl Moss, ale i ten selhal.

53:58

53:37
    Brown mu puk sebral a Los Angeles jdou kupředu.

53:16
    Gagner nyní zakládá útok Arizony, které se nedaří usadit se v pásmu Los Angeles.

52:15
    Kings už stihli dvakrát vyhodit. Arizona se nyní pokouší dostat se do pásma Králů.

51:58
    Máme zde další přesilovku. Jarret Stoll z týmu Los Angeles si jde sednout za vysokou hůl.

51:16
    Carter přišel o kotouč v pásmu Coyotes a ti teď podnikají výlet dopředu. Martin Erat střílel do plexiskla.

50:17
    Kojotům se nedaří průnik přes střední pásmo.

49:39
    Boedkerův průnik a následná střela nemusela Quicka ani zajímat, puk šel totiž opravdu mimo.

49:27
    Kings rozehrávali útok, jejich rozehrávka ale skončila icingem.

48:32
    Brownův průnik zastavil David Moss a vyráží kupředu.

47:41
    Yandle chyboval na modré a dopředu šel Jeff Carter, svou forhendovou kličkou ale na Dubnyka nevyzrál.

46:33
    Clifford hledal pasem Richardse, ten mu ale nevěnoval dostatečnou pozornost a Los Angeles tak ztrácí kotouč.

45:51
    Arizona se nyní drží ve vlastním pásmu a hledá skulinku v obraně Kings.

45:13
    Kings nyní zakládali útok, na jehož konci stál Brown. Naštěstí pro hosty ale minul klec.

44:52
    Kopitarův pokus Dubnyk přikryl lapačkou. Vhazovat se bude podél jeho levice.

43:47
    Coyotes se nyní ubránili chvilkovému tlaku Los Angeles a zakládají další útok.

42:55
    Arizona se snaží vyrovnat, seč to jen jde, Kings ale skvěle brání.
    Alec MARTINEZ - 3:2

41:34
    Přesilovka bleskově využita. Po kombinacích se k puku dostal ALEC MARTINEZ a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Anže Kopitar, Jamie McBain

41:25
    Na dvě minuty si jde za sevření kotouče sednout Martin Hanzal.

40:46
    Arizona rozjíždí další útok, nedaří se ji ovšem přechod přes ofsajdovou čáru.

40:17
    Kopitar hledal Gáborika, místo toho našel jen lapačku Dubnyka.

40:01
    Tak nám začala poslední třetina. U puku je nyní Arizona a vyráží kupředu.

40:01

Tak nám skončila druhá třetina, po které je skóre vyrovnané 2:2. Ihned na začátku srovnal skvělou střelou Hanzal a za pět minut poslal hosty do vedení Chipchura. Dvě minuty před koncem periody ovšem přesilovku proměnil Gáborik a do poslední třetiny tak jdeme jak s vyrovnanou hrou, tak s vyrovnaným skóre.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Carter to ještě zkoušel na Dubnyka, ten ale gól do šatny nepřipustí.

39:12
    Doughty se nedokázal dostat přes Yandela. Arizona se nyní hrne do útoku. McMillan si zkoušel vystřelit, Quick byl ale připraven.

38:16
    Hra se celkově zklidnila a oba týmy spíše vyhlížejí konec třetiny.
    Marián GÁBORIK - 2:2

37:40
    Přesilovka proměněna a skóre srovnáno. Kopitar našel krásným bekhendovým pasem MARIÁNA GÁBORIKA, který poslal kotouč za záda zmateného Dubnyka. Asistence: Anže Kopitar, Jamie McBain

37:01
    Kopitar zahajuje přesilovku přechodem do pásma. Martinezova následná střela minula klec Dubnyka.

36:44

36:42
    Hanzal našel přesným pasem Riedera, který ale nedokázal protlačit kotouč do prázdné branky.

36:16
    Stoll se skvěle protlačil do pásma, nicméně ne v mezích pravidel. Píská se tak ofsajd.

35:55
    Přesilovka Arizony končí. Na dvě minutky si jde sednout Shane Doan za nedovolené bránění.

35:45
    Quick skvělým zákrokem zabránil Vitalemu skórovat.

35:08
    Dubnykovi se moc nepovedla rozehrávka, ovšem jeho kolegové obránci vše uhasili.

34:44
    Clifford je vyloučen a dvě minuty za držení.

34:44
    Následuje další komerční pauza.

33:37
    McBain se stylově dostal do pásma a nahodil kotouč na branku, kde si ho ale sebrali hráči Arizony. Ti nyní putují kupředu. Konkrétně Hanzla hledal na pravé straně Gagnera, avšak neúspěšně.

33:07
    Po komerční pauze se pokračuje ve hře. McBainův pokus vykryl lapačkou Dubnyk.

32:50
    Kopitar nahodil puk před branku, kde stál zcela sám Jeff Carter, ten ale k údivu všech přítomných branku nevstřelil.

32:16
    Nyní si vystřelil i Lewis, Dubnyk ale vytáhl pohotový zákrok.

31:40
    McBainův pokus letěl jen těsně mimo klec hostujícího celku.

30:34
    Brown se nyní snaží zklidnit hru, načež ale ztrácí kotouč. Yandle měl velký prostor pro skórování, ale selhal.

29:12
    Michálek ukázkovým obranným zákrokem sebral kotouč Králům, a Arizona může zakládat útok.

28:36
    Ani Kopitar nyní nepřekonal Dubnyka.

28:26
    Jeff Carter zkoušel vstřelit svůj druhý gól, Dubnyk ale byl pozorný. Následuje komerční přestávka.

27:45
    Williams si tak dlouho hrál s pukem, až o něj přišel. Dopředu nyní vyráží Arizona, která je jak na koni.

26:45
    Domácí tento gól trochu zaskočil, přišli o kotouč a Arizona jde kupředu.
    Kyle CHIPCHURA - 1:2

25:42
    Arizona právě vstřelila branku!
    A Arizona otáčí skóre. KYLE CHIPCHURA vystřelil na branku Quicka, ovšem jeho puk do klece usměrnil obránce Kings Brayden McNabb vlastní holí. Kylovi je tak připsán jeho druhý gól v sezóně. Bez asistence

25:01
    Doan se nedokázal protlačit k bráně Quicka a Arizona ztrácí pásmo. Stále si ale přesto drží puk ve vlastním pásmu.

24:46

24:35
    Ani Stollova střela neprošla.

24:01
    Kopitar zachytil přihrávku Cartera, i tak ale nestřílel a LA tak stále kombinuje v pásmu Coyotes.

23:41
    Doughtyho střelu se štěstím vyrazil Dubnyk.

23:13
    Průchod Králů zastavil ofsajd.

22:46
    Yandle je vyloučen za zdržování hry.

22:30
    Muzzin nyní podržel pásmo a Los Angeles se tak stále drží u branky Dubnyka.

21:14
    Martinez dvě střely, Dubnyk dva zákroky. Takové je skóre za poslední 3 vteřiny hry.
    Martin HANZAL - 1:1

20:44
    A je vyrovnáno. MARTIN HANZAL se s všemi silami protlačil až před Quicka a bekhendem zavěsil pod víko, čímž vyrovnává skóre. Bez asistence

20:14
    Kopitar vyhodil kotouč na lavici Arizony a hra se přerušuje po 14 vteřinách.

20:01
    Tak nám začala druhá perioda. Martin Hanzal vyhrál vhazování a Arizona útočí.

20:01

Je za námi první dvacetiminutovka, po které vedou zaslouženě domácí 1:0. Domácí měli hodně šancí, zužitkovali ale pouze jednu a to konkrétně v osmnácté minutě, když střelou z voleje propálil Dubnyka Jeff Carter. Skóre se pak už neměnilo. Co nám přinese následujících 40 minut?

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

20:00

19:51
    Hanzal ještě nahazuje kotouč.

19:21
    Arizona se snaží vsítit gól do šatny, nyní kombinuje v pásmu Králů.

18:45
    Brown ujížděl sám na branku! Zezadu ho ale čistě překvapil Doan.

18:20
    Ekman-Larsson nahazuje kotouč do pásma, Arizona se snaží usadit. Yandlova střela gólem neskončila.

17:59
    Za hákování je vyloučen Muzzin.

17:48
    Pro Kopitara je to třináctá asistence, pro Cartera zato devátý gól.
    Jeff CARTER - 1:0

17:22
    Anže Kopitar vybojoval kotouč v rohu kluziště, přihrál jej na JEFFA CARTERA, který střelou z voleje z kruhu prostřelil Dubnyka a otevírá tak skóre. Asistence: Anže Kopitar

17:11
    Carter s Kopitarem ujížděli do přečíslení dva na jednoho! Druhý jmenovaný ale Dubnyka nepřekonal.

16:48
    Eratovu dělovku okusilo stehno Greena.

16:19
    Los Angeles má zatím 12 střel na klec, Arizona přesně o půlku méně, tedy 6. I to ukazuje, že LA mají zatím převahu.

15:58
    Už se opět pokračuje, nyní je u puku Arizona.

15:56
    Clifford to zkoušel, i jeho ale Dubnyk vychytal. Následuje komerční přestávka.

15:39
    Richards z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat ležícího Dubnyka.

15:09
    Dubnyk za bránou znemožnil hokejistům Los Angeles v pokračování útoku.

14:15
    A opět David Moss, i tentokrát ho ale Quick vychytal.

13:36
    Boedkerova střela z levého kruhu prosvištěla kolem Quicka a od mantinelu se odrazila pryč z pásma Králů.

13:03
    Doan zatím drží Arizonu v pásmu Los Angeles. Nyní ale přihrál rukou a hra je tak přerušena.

12:34
    Poprvé se ke střele dostal Hanzal, mířil ale pouze do připraveného Jonathana Quicka.

12:20
    Obhájcům titulu se nepovedla rozehrávka a vhazovat se tak bude v jejich pásmu kvůli zakázanému uvolnění.

12:15

11:54
    Kings mají velmi silnou přesilovou hru. Zbývá jim 12 sekund.

11:22
    Doughtyho pokus těsně minul branku. Los Angeles ale opět dusí Arizonu v jejím pásmu. Nyní si vystřelil Martinez, Dubnyk ale připraven.

10:22
    Muzzin ihned vystřelil, střela ale byla zblokovaná. Následně to zkoušel Gáborik, ten ale střílel přímo do obránce.

10:15
    A máme zde vyloučení. Martin Erat si jde sednout za nedovolené bránění.

09:45
    Tam ale dlouho nevydržel a dopředu se hnal Moss, ten ani tentokrát nepřekonal výtečného Quicka.

09:19
    McBain vyváží kotouč do pásma Arizony.

08:27
    Jeff Carter to zkoušel z mezikruží, ale opět mu v cestě stál výtečný Dubnyk.

07:49
    Rieder si najel až do pásma Kings, kde hledal spoluhráče. Kotouč mu ale byl odebrán. Chvíli poté střílel z bezprostřední blízkosti Stoll, nicméně Dubnyk se velmi činí zatím a hasí veškeré pokusy domácího celku.

07:35
    A opět Brad Richards, tentokráte jej Dubnyk vychytal lapačkou.

07:10
    Richards si pěkně najížděl, nicméně to mu k ničemu nebylo, jelikož Ekman-Larsson jej obral o kotouč. Stále se ale hraje v pásmu Coyotes.

06:26
    Už se pokračuje ve hře. Což si vyzkoušel Toffoli, toho ale ramenem vychytal Dubnyk.

06:01
    Arizona si vyrazila kupředu, konkrétně Doan zakládal útok, nicméně toho zastavil ofsajd.

05:35
    Hraje se velmi svižně, prakticky bez přerušení. Což jsem zakřikl, jelikož Vitale zrovna vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

04:58
    Gagner nedokázal protlačit kotouč za ležícího Quicka.

04:15
    Coyotes si vyjeli kupředu, Gaborik ale vystihl střelecký pokus Boedkera a u puku jsou opět Kings, kteří nyní řádí v pásmu Coyotes.

03:17
    Los Angeles nyní Arizonu drtí neskutečným stylem. Té se po dlouhé době podařilo osvobodit.

02:42
    Dubnyk skvěle vychytal 3 pokusy za sebou Králů.

02:15

02:04
    Jamie McBain se dostal ke střele, nicméně přes zával před brankou Dubnyka skórovat nedokázal.

01:07
    Neskutečné! Muzzin zlomil hůl a zcela sám ujížděl David Moss, nicméně Jonathan Quick ukázal skvělý zákrok a Mosse vychytal.

00:36
    Arizona v pohodě vyvezla kotouč. Nyní se kousek černé pryže nachází v pásmu Kings, jenž si razí cestu kupředu.

00:15
    A máme zde první vyloučení. Martin Hanzal si jde sednout za držení.

00:06
    Carter zavezl kotouč do útočné třetiny.

00:01

V brankách jsou Jonathan Quick a Devan Dubnyk. Jde se na věc.

Zpoždění evidentně nebude úplně drobné, ale i tak bychom měli každou chvilku začít.

Jamie McBain hraje svůj první zápas od 29. listopadu. Utkání jako vždy u NHL začne s drobným zpožděním.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Martinez, Greene, McNabb, McBain – Gáborik, Kopitar, Carter – Brown, Stoll, Williams – Pearson, Lewis, Toffoli – Clifford, Richards, King

Arizona Coyotes: Dubnyk (Smith) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Schlemko, Summers, Stone – Boedker, Vermette, Doan – Rieder, Hanzal, Gagner – Erat, Chipchura, Moss – McMillan, Vitale, Crombeen

Rozhodčí: Paul Devorski, Greg Kimmerly – Brad Lazarowich, Mike Cvik.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?