Mladá Boleslav – Slavia 7:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 1:6 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 1:2 (1:2 po s.n.) | Sparta – Liberec 4:3 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Berani Zlín
Úterý 06.01.2015, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Na programu je 35. kolo hokejové Tipsport extraligy. My dnes budeme sledovat souboj mezi posledními šampiony, tedy HC Škoda Plzeň a PSG Zlín.

Západočeský celek je po 34 odehraných zápasech na sedmém místě tabulky. Na kontě má aktuálně 48 bodů a skóre 92:84.

V posleních třech zápasech se ale Škodovka trápí. Všechny totiž prohrála – nejprve podlehla Třinci 1:4, poté doma Hradci Králové 1:2 a následně v Brně 2:4.

Zápas s Brnem, kde si extraligový debut odbyl talentovaný útočník Filip Suchý, přitom nezačala špatně. V 9. minutě se po krásném pasu právě Suchého prosadil Simon, domácí ale od druhé třetiny přebrali iniciativu hry a přehráli Plzeň. Dali čtyři branky, zatímco hosté skórovali už pouze v samotném závěru utkání.

Brno 4:2 Plzeň
    30. Kováčik (Honejsek, Hanzlík), 43. Vondráček (Dočekal, Zohorna), 55. Zohorna (Vondráček, Ptáček), 58. Vondráček (Zohorna, Hanzlík) – 9. Simon (Suchý, Pletka), 60. Balej (Jeřábek)

V čele klubové produktivity je už nějakou dobu slovenský útočník Ján Sýkora. 14 gólů a 12 asistencí ve 31 zápasech není vůbec špatný počin. Je zároveň i nejlepším střelcem. Nejproduktivnějšími obránci jsou Vojtěch Mozík (7+11) a Jakub Jeřábek (2+16).

Strážcem svatyně číslo jedna je Matěj Machovský, který zasáhl do 29 zápasů a má úspěšnost zásahů 91,69%. Náhradník Lukáš Mensator chytal sedmkrát (91,67%), mladík Patrik Polívka jednou (na ledě Třince při prohře 1:4).

PSG Zlín
    Obhájce titulu se po tragickém startu do ročníku 2014/2015 sebral a momentálně okupuje 12. příčku tabulky. Získal celkem 41 bodů. Se skóre 88:112 má druhou nejhorší obranu v extralize (hned po Mladé Boleslavi, jenž inkasovala 116 branek).

Ani Berani nejsou v poslední době zrovna v nejlepším rozpoložení. Z posledncíh 4 zápasů totiž vyhráli pouze jednou, a to proti Pardubicím 3:2. Jinak podlehli Vítkovicím 1:4, Litvínovu 3:4 po nájezdech (ačkoliv v utkání vedli 3:1) a Spartě 2:6.

Utkání s pražskou Spartou rozhodly především přesilové hry. Domácí dali góly pouze z nich (2), hosté z šesti vstřelených branek dali čtyři právě při početní výhodě. Nejdůležitější byla druhá polovina třetí třetiny, kdy Sparťané drželi vedení 2:3 a přidali další tři góly, které jim pojistily vítězství.

Zlín 2:6 Sparta
    29. Roman Vlach (Čajánek, Matějíček), 39. Kotvan (Holík, Jakub Svoboda) – 20. Klimek (Eminger, Polášek), 22. Rolinek (Pech, J. Mikuš), 34. Kumstát (Ďaloga), 52. Klimek (J. Hlinka, Eminger), 54. J. Hlinka (Švrček, Sabolič), 57. Polášek (Buchtele, Eminger)

Co se týče produktivity týmu – v jejím čele je Petr Čajánek, který ve 39 zápasech posbíral 23 bodů (7+16). Nejlepším střelcem je s 9 trefami Roman Vlach, produktivitě obránců kraluje Jiří Marušák (8+9).

S brankáři měl Zlín zpočátku sezony problém – Libor Kašík nepodával dobré výkony (18 zápasů, 87,4%) a tak klub musel shánět náhradu. Devět zápasů si zachytal Petr Hromada (91,3%) a deset utkání odchytala momentální jednička Tomáš Štůrala (92,58%). V 5. kole na ledě Vítkovic chytal v dresu PSG i Luboš Horčička.

Vzájemné zápasy
    Obě utkání vyhrála Plzeň, Zlín jí má tak co vracet. Nejprve v rámci 9. kola prohrál na západu Čech 2:5, následně svému soupeři doma podlehl na nájezdech. To bylo ve 22. kole.

Plzeň 5:2 Zlín
    9. Moravčík (Beran, Kubalík), 13. T. Sýkora (Kubka, Balej), 15. Kratěna (Divíšek, Lev), 26. Kubalík (Moravčík), 60. Divíšek – 19. Kotvan (Řezníček, Holík), 42. Řezníček (Holík, Říčka)

Zlín 2:3sn. Plzeň
    36. Veselý (Čajánek, Žižka), 53. Kubiš (Kotvan, Horák) – 38. Přikryl (J. Sýkora), 40. Johnson (Pletka, Jeřábek), rozhodující nájezd J. Sýkora
    Matěj Machovský před zápasem s PSG Zlín

Hezký hokejový podvečer z plzeňské ČEZ Arény vám přeje Michal Belšán! V Plzni nás čeká první domácí extraligový zápas roku 2015, soupeřem bude poslední mistr PSG Zlín.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Simon, Suchý – Beran, T. Sýkora, Balej

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák "A", Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek "C", Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška "A", Okál – Čech, Ondráček, Šťastný

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Flegl, Polonyi.

Do začátku utkání nám zbývá necelá půlhodinka a týmy se samozřejmě rozbruslují. Plzeň dnes bude hrát ve tmavých, resp. modrých dresch, Zlín klasicky ve žlutém.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Rozbruslení skončilo, týmy se již odebraly do šaten. Souboj posledních extraligových šampionů začne za nějakých 19 minut.

Stadionem zní plzeňská hokejová hymna, po ledě krouží maskot a přichází i čtveřice rozhodčích dnešního utkání. Timi budou pánové Oldřich Hejduk a Petr Lacina, na čarách jim pomohou Jiří Flegl a David Polonyi.

A na ledovou plochu právě vstupují ti, kteří jsou pro utkání nejdůležitější – tedy hokejisté. Doufejme, že nás dnes čeká pěkná podívaná.

Já osobně přeji příjemné počtení!

Zlínští hokejisté se ale ještě trochu zdrželi v kabině, zatímco ti plzeňští jsou na ledě již všichni.

A nyní za pískotu domácích fanoušků vstupují na plochu ČEZ Arény i berani.

První formace obou klubů se seřazují na úvodní vhazování!

00:01

00:01
    Vítězi úvodního vhazování se stali hosté.

00:16
    Puk na holi mají ale domácí, kteří rozehrávají akci zpoza své branky.

00:38
    Nyní se dopředu dostali Zlínští, Veselého pokus byl ovšem zblokován a nebezpečí tak nenadělal.

00:50
    Berani se při dalším pokusu o založení útoku dopustili zakázaného uvolnění.

01:09
    Leška s Okálem se proti domácím obráncům v útočném pásmu nedokázali prosadit. Krátce poté ale získal hostující celek zpět kotouč do své moci.

01:40
    Urbancova střela od modré čáry jen proletěla okolo branky.

01:52
    Do protiútoku vyrazil Branislav Kubka, přes bránící hráče Zlína se ale nedostal k zakončení.

02:01
    Další icing Zlína.

02:26
    Poprvé se v útoku usadili také domácí, konkrétně čtvrtá formace. Nahození Tomáše Sýkory ale v klidu lapil Štůrala.

02:41
    Dobrý střelecký pokus Jakuba Svobody vyrazil Machovský nad branku. Nyní se útočník Zlína prezentoval dobrou rychlostí.

03:05
    Na druhé straně po individuální akci Jakuba Lva od modré pálil Vojtěch Mozík, Štůrala ale také dokázal puk vyrazit.

03:20
    Další útočný nájezd Zlína domácí ustali a jdou do protiútoku.

03:50
    A v něm vybojovali faul, zatím mají ponechanou výhodu.

04:11
    Za držení Václava Pletky je vyloučen Bedřich Köhler (ZLN).

04:27
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A domácí početní výhodu využívají, jdou do vedení 1:0! Ján Sýkora nahrál na modrou čáru JAKUBOVI JEŘÁBKOVI (3+16), jehož dělovou ránu zastavila až síť Štůralovy branky! Asistence: Ján Sýkora (14+13).
    Jakub JEŘÁBEK - 1:0

04:36
    Nyní si přesilovku vyzkouší i hosté. Vojtěch Mozík (PLZ) inkasuje dvě trestné minuty za podražení.

04:42
    Plzeň hned v úvodu oslabení vyhazuje.

05:15
    Nebezpečný pokus Martina Matějíčka byl sražen do rohu kluziště.

05:42
    K dorážce se na hranici brankoviště dostal Roman Vlach, naštěstí pro domácí ale poslal puk mimo!

06:03
    Plzeň se stále nemůže osvobodit!

06:19
    Infarktové momenty na domácí straně! Po střele Oldricha Kotvana se hosté dostali snad ke třem dorážkám, ani jedna v brance ale neskončila!

06:36

07:26
    Při pokusu o založení akce byl Jakub Jeřábek hákován Jiřím Marušákem (ZLN), který tak dostává dvě trestné minuty.

07:26
    Ještě tu ale máme komerční přestávku.

07:32
    Jeřábkova střela byla prudká, ale před Štůralou byla sražena a její rychlost se tak výrazně snížila.

08:14
    Přihrávka Jána Sýkory na Lva byla moc prudká, domácímu útočníkovi tak unikl puk.

08:32
    Žižka poslal puk přes všechny čáry.

08:53
    Nebezpečně vypadající protiútok Zlína zakončil střelou Čajánek, Machovský jí ale chytil.

09:15
    A další výhoz hostů, tato přesilovka se Plzni nedaří.

09:26

09:52
    Matěj Beran za brankou srazil protihráče, podle domácích fanoušků se jednalo o čistý zákrok, ne však podle rozhodčích.

09:52
    Matěj Beran (PLZ) je k velké nevoli domácích příznivců vyloučen na pět minut a do konce utkání! Vyloučen je i Tomáš Sýkora (PLZ) za hrubost na dvě minuty.

09:52
    Současně je vyloučen i obránce Tomáš Žižka (ZLN), ten ale dostal pouze dvouminutový trest za hrubost.

10:38
    Domácí se zatím zdatně brání.

11:04
    Plzeň opět vyhodila kotouč.

12:05
    Říčkovu střelu zblokoval Bližňák! Hosté ale tlačí.

12:52
    Zlín velmi dlouho kombinuje v útočném pásmu, nyní nebezpečně střílel Vlach, Machovský ale puk vyrazil!

13:10
    Hokejisté Plzně sklidili obrovský potlesk za nynější výhoz puku.

13:26
    Střela Čajánka byla zblokována a domácí opět vyhodili puk.

13:52
    Do konce přesilovky zbývá jen jedna minuta, kotouč opět za brankou Tomáše Štůraly.

14:20
    Roman Vlach neměl komu nahrát a tak se odhodlal ke střele, kterou do své výstroje schoval Matěj Machovský!

14:26
    Říčka byl tísněn obránci a tak se mu střela vůbec nepovedla.

14:40
    Leška od mantinelu vyprášil pouze Machovského betony.

14:52

15:21
    Po dlouhé době se do útoku chtějí vydat také hokejisté Plzně. Přes obranu Zlína nyní ale neprošli.

15:57
    Jeřábek nahazoval puk ještě ze své poloviny, nikdo ho nestihl a tím pádem se píská zakázané uvolnění.

16:26
    Pletka krásně prošel přes dva protihráče, přihrávku na Jána Sýkoru už ale nedokázal poslat.

16:50
    Köhler byl před modrou čárou obrán o puk, opět tedy útočí domácí.

17:30
    Schleissova střela byla zblokována.

17:49
    Robert Říčka (ZLN) za brankou hákoval Johnsona a je tak vyloučen na dvě minuty.

17:51
    Zlín ale hned vyhazuje.

18:09
    O další výhoz se bekhendem postaral Čajánek.

18:22
    A nyní vyhodil puk Tomáš Žižka, Zlín brání velmi dobře.

18:57
    Jeřábkovi vůbec nesedla střela a kotouč skončil za brankou.

19:23
    Další výhoz beranů, Plzeň tak opět začíná zpoza své branky.

19:49

19:55
    Boháčova střela jen proletěla okolo branky.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Po první třetině hry vede domácí Škodovka 1:0, když v páté minutě využil přesilovou hru Jakub Jeřábek. V 10. minutě inkasoval trest do konce utkání Matěj Beran, hosté ale pětiminutovou přesilovku nevyužili.

Domácí fanoušci se zatím baví soubojem malých hokejistů Plzně a Třemošné. Nyní plzeňský brankář vytáhl pěkný zákrok betonem, příznivci domácích ho ocenili potleskem. To je pro malého klučinu jistě pěkný moment.

A na led vstupují další hokejisté, nyní jsou to ovšem ti dospělí. A sedmnáctiletý Filip Suchý v dresu Plzně.

20:01

20:23
    Pulpánovi ve středním pásmu unikl puk a tak další akci musí začít domácí zpoza své branky.

20:41
    Jakub Lev se ale v útočném pásmu k zakončení nedostal.

21:08
    Kratěna poslal velmi dobrou přihrávku před branku, ale nic z toho nebylo. A to proto, že před brankou chyběli spoluhráči.

21:39
    Po střele Boháče dorážel z mezikruží Pletka, Štůrala ale o pár sekund později nalezl kotouč mezi svými betony.

21:50
    Říčka poslal puk před branku a s tím moc nepočítal Machovský, holí ale dokázal puk odpálit do rohu.

22:07
    Následný pokus o založení útočné akce modrobílé družiny je zastaven odpískáním ofsajdu.

22:40
    V útoku nyní operují Zlínští, nemohou se ale dostat do šance.

22:53
    A z následného protiútoku se prosazují Plzeňští, je to 2:0! Jan Schleiss se dostal přes obránce do šance a tváří v tvář Štůralovi trefil tyčku, do branky ale pohotově dorazil puk DOMINIK SIMON (8+7). Asistence: Jan Schleiss (4+5) a Michal Moravčík (2+4).
    Dominik SIMON - 2:0

23:13
    Domácí se vrhli do dalšího útoku, Kratěnův pokus z otočky byl zblokován.

24:08
    Pulpán s Lvem se snažili vybojovat puk za brankou, ale nepodařilo se jim to.

24:17
    Zlín tak vyrazil do útoku, který ale faulem zastavil Nicholas Johnson (PLZ). Dvě minuty za hru vysokou holí.

Berani se tak dočkají přesilové hry, ve které se budou snažit i snížení.

24:23
    Leškova střela trefila pouze bránícího Mozíka.

24:53
    Holíkův nebezpečný pokus jen prosvištěl okolo branky Matěje Machovského.

25:12
    A nyní se hosté dostali z útočného pásma sami nepřesnou přihrávkou.

25:35
    Urbancova tečovaná střela se dostala až k Machovskému, který ale reflexivním zákrokem betonem puk vyrazil!

26:17

26:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín z ničehonic snižuje na 1:2! Slabou chvilku si nyní vybral Matěj Machovský, který propustil nepříliš prudkou střelu TOMÁŠE ŽIŽKY (3+9) od modré čáry. Asistence: Zdeněk Okál (8+5).
    Tomáš ŽIŽKA - 2:1

27:31
    Do další šance vyrážel domácí útočník Jakub Lev, Marušák ho ale obral o puk.

27:50
    Nyní příležitost Plzně zhatila nepovedená střela Jána Sýkory z blízkosti.

28:28
    Po střele Branislava Kubky se k dorážce mohl dostat Schleiss, útočník Plzně si ale puku nestihl všimnout.

29:15
    Po následném přerušení je vyhlášena komerční přestávka.

29:19
    Za hákování je vyloučen Jakub Svoboda (ZLN), přesilová hra pro domácí celek. Ten by rád odskočil zpět do dvoubrankového vedení.

29:26
    Dobrou dělovku domácího kapitána Kratěny vyrazil Štůrala betonem!

29:56
    Köhler nyní svým výhozem dostal puk až k Machovskému, který ho raději podržel.

30:10
    O nahození se nyní od mantinelu postaral Simon, Štůrala ho schoval do své lapačky.

30:21
    Domácí využívají přesilovou hru a opět vedou o dva góly! Jeřábek posunul na pravou stranu na Jána Sýkoru, který přesným pasem našel JAKUBA LVA (10+7), který nekompromisní dělovkou prostřelil Tomáše Štůralu – 3:1! Asistence: Ján Sýkora (14+14) a Jakub Jeřábek (3+17).
    Jakub LEV - 3:1

30:53
    Hosté ale okamžitě odpovídají a snižují opět na rozdíl jediné branky! Mezi kruhy se ke kotouči po nepřesné rozehrávce Plzně dostal PETR HOLÍK (6+11), který ho ihned napálil na branku a dal tak na 2:3 z pohledu beranů! Asistence: Tomáš Žižka (3+10).
    Petr HOLÍK - 3:2

31:29
    Při dalším pokusu o útočnou akci byl odpískán ofsajd Zlína.

32:02
    Zlín si věří a chce vyrovnat, nyní se za Machovského snažil procpat puk Čajánek. Zlínskému kapitánovi se to ale nepovedlo.

32:26
    Moravčík nejprve trefil bránícího Okála, k puku se ale dostal znovu, vybruslil si do střelecké pozice a bohužel pro domácí ho poslal nad bránu.

33:26
    Hosté jsou nyní velmi nebezpeční a drží se v pásmu.

33:50
    Velký tlak Zlína vyústil v několik nebezpečných pokusů! Dva měl na svědomí Robert Říčka, dva Jiří Marušák, ani jeden z nich se ale neujal!

33:50
    Komerční přestávka.

34:13
    V souboji dvou pětapadesátek přetlačil Bližňák Říčku, následný pas se mu ovšem nepovedl.

34:31
    Více se ale nepovedla přihrávka hostujícímu celku – zakázané uvolnění.

34:46
    Situace se opakuje, hra se opět vrací před zlínského brankáře Tomáše Štůralu.

35:23
    Šťastný nyní velmi nebezpečně vyrazil dopředu, k zakončení se ale nepropracoval.

35:32
    Za nedovolené bránění putuje za katr Tomáš Žižka (ZLN).

35:36
    Marušák vyhodil přes všechny čáry.

36:07
    Střelecký pokus Jána Sýkory se otřel o tyč zlínské branky! Kotouč poté skončil v ochranné síti, vhazovat se bude po Štůralově levici.

36:13
    Po střele Jakuba Lva nikdo nevěděl, kde je puk, až nakonec vypadl Köhlerovi zpod dresu. Komická situace.

36:20
    Simon už kotouč nestihl a ten je tak ve středním pásmu.

36:30
    Nyní si Plzeňští nahráli tak špatně, že je z toho zakázané uvolnění.

37:04
    Krásná souhra Plzně končí čtvrtou brankou do sítě soupeře! Jeřábek nahrál na Jakuba Lva, který z levé strany přesným pasem vybídl ke skórování DOMINIKA SIMONA (9+7)! Plzeňský útočník s číslem 91 tak dává svůj druhý gól v tomto zápase. Asistence: Jakub Lev (10+8) a Jakub Jeřábek (3+18).
    Dominik SIMON - 4:2

37:51
    Bližňák velmi dobře vybojoval puk a pak i faul na svou osobu – vyloučeným je opět Tomáš Žižka (ZLN), nyní na dvě minuty za držení.

38:31
    Od modré střílel dnes velmi dobře hrající Jeřábek, kotouč byl ovšem ztečován mimo.

38:49
    A situce se opět opakovala.

39:07
    Střílenou přihrávku Jána Sýkory chtěl z mezikruží do branky usměrnit Simon, kotouč ale poslal vysoko nad branku.

39:37
    Leška mohl jít sám na branku, velmi dobře ho od puku ovšem odstavil reprezentační obránce Vojtěch Mozík.

39:51

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 19:15.
    Pohled fanouška na počínání Škodovky

Druhá třetina je za námi, Plzeň v ní dala tři góly a její soupeř dva. Do posledního dějství tak vstoupí hosté s touhou skóre otočit, domácí se budou své dvoubrankové vedení pokoušet uhájit a tak nás dozajista čeká zajímavá podívaná.

Třetí třetina se blíží svému začátku. Bude poslední? Nebo dokáže Zlín vyrovnat a poslat utkání do prodloužení? Na to si odpovíme během následujících minut.

Hráči usedli na střídačku, na ledě zůstali pouze brankáři a první formace obou celků. S nimi pochopitelně i rozhodčí...

40:01

40:01
    Úvodní vhazování této třetiny vyhrál plzeňský celek.

40:10
    K puku se ovšem ihned dostal Zlín.

40:27
    Krásná individuální akce Jána Sýkory brankou neskončila. Poměrně škoda, protože tohle mohla být pěkná hokejová paráda.

40:58
    Do útočného pásma si nabruslil Mário Bližňák, jeho střela se ale otřela o lapačku Tomáše Štůraly a skončila mimo.

41:07
    Václav Pletka (PLZ) je vyloučen za nedovolené bránění.

41:07
    Domácí fanoušci vyjadřují svou nevoli pokřikem "My chceme hokej".

41:13
    Kotouč skončil pod lapačkou Matěje Machovského.

41:16
    Za hru vysokou holí je i ke svému překvapení na dvě minuty vyloučen Tomáš Sýkora (PLZ). Zlín bude hrát 1 minutu a 51 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

41:22
    Dělovou ránu Kotvana od modré vyrazil Machovský nad sebe.

41:35
    Oldrich Kotvan pálil znovu a tentokráte trefil tyčku!

41:58
    Matěj Machovský lapil dorážku Köhlera po zakončení Jakuba Svobody!

42:06
    Po dobré práci Ondřeje Kratěny se Plzeň osvobodila.

42:38
    Nyní se o výhoz postaral Jakub Lev, který ve spolupráci se svými spoluhráči obral o puk Svobodu.

43:00
    Puk za branku Štůraly nyní dostal Jozef Balej.

43:16

43:28
    Bekhendové zakončení Čajánka bylo sraženo nad branku.

44:00
    Škodovka zdatně ubránila další nápor Zlína a vysloužila si hlasitý potlesk fanoušků.

44:38
    Köhler k Machovskému puk neprocpal a na modré čáře se ho zmocnil Horák, jenž ho promptně napálil na branku. Machovský ale vyrazil tuto střelu.

44:45
    Zakázané uvolnění Plzně.

45:13
    Střela Tomáše Žižky byla sražena nad bránu.

45:30
    Domácí šli do přečíslení, ale přihrávka Jána Sýkory byla zblokována!

45:31
    Vzájemné vyloučení – Ján Sýkora (PLZ) za sekání, Petr Čajánek (ZLN) za hrubost.

45:42
    Vlach dostával kotouč do jízdy, přihrávka ale byla nakonec moc prudká a tak se zlínský forvard do šance nedostal.

46:08
    Patrik Urbanec od modré čáry mířil vedle branky.

46:34
    Domácí měli ponechanou výhodu a přetavili jí v pátý gól! Svůj první gól v plzeňském dresu vstřelil slovenský obránce BRANISLAV KUBKA (1+7), který propálil Štůralu střelou na vzdálenější tyč! Asistence: Michal Moravčík (2+5) a Dominik Simon (9+8).
    Branislav KUBKA - 5:2

47:21
    Kotouč byl teď asi 20 sekund přidržován u mantinelu, což se fanouškům pochopitelně nelíbilo. Tato pasivita byla "oceněna" pískotem.

47:25

47:31
    Oba týmy jsou v plném počtu.

47:57
    Před forčekujícím Jakubem Lvem podržel Štůrala puk ve své moci.

48:34
    Leška posílal puk před branku a u své pravé tyče ho musel přidržet Machovský. Domácí brankář to ovšem zvládl a hru přerušil.

48:45
    Pokus mladíka Filipa Suchého byl zblokovaný.

49:09
    Schleiss od modré čáry poslal puk nad branku.

49:21
    Petr Holík (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Další početní výhoda domácích.

49:24
    Zlínští ovšem hned v úvodu svého oslabení vyhazují.

49:47
    Schleiss byl obrán o puk a do protiútoku vyrážel Veselý, u pravého mantinelu mu ale unikl puk.

50:42
    Střílená přihrávka Jána Sýkory byla sražena.

50:52
    Do útoku se nyní vydal zlínský útočník Petr Leška, jeho bekhendové zakončení ale vyrazil Machovský.

51:21

51:27
    Johnson svou střelou trefil pouze boční síť.

51:55
    Jakub Svoboda dostal přihrávku do střelecké pozice, Suchý ale zblokoval jeho pokus.

52:28
    Máme tu menší rozmíšku u plzeňské střídačky, nejaktivněji se do ní zapojuje Petr Čajánek.

52:28
    Samozřejmě přichází i tresty. Václav Pletka (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost a dvě minuty za nedovolené bránění, dvojnásobný trest + desetiminutový osobní dostává hostující kapitán Petr Čajánek (ZLN).

53:20
    Zpět k hokeji. Nyní přihrávku Jakuba Lva zastavili hostující obránci.

53:35
    Na druhé straně se ke střele dostal Robert Říčka, Machovský jí ale lapil.

Dnešní utkání sleduje 4122 diváků.

53:42
    Zakončení Filipa Čecha schoval Machovský do své lapačky. A opět nám došlo k menším šarvátkám.

53:42
    Vyloučen je Filip Čech (ZLN) za sekání a Lukáš Pulpán (PLZ) za hrubost + za sekání.

54:07
    Puk skončil pod Machovským.

54:16
    A nyní ho vyvezl z obranného pásma Dominik Boháč.

54:32
    Další výhoz domácích dodává další možnost odpočinku.

55:12
    Škodovka se velmi dobře brání.

55:42

56:13
    Zlínský útočník Petr Holík dlouho kroužil v útoku, až nakonec nahrál na Marušáka, jehož pokus byl ztečován nad.

56:47
    Jakub Lev vjel do útočného pásma s pukem později, než spoluhráči – ofsajd.

57:11
    Kratěna krásně projel obranou a zakončil, Štůrala puk vyrazil a do branky mohl dorážet Bližňák, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil!

58:21
    Štůrala podržel puk a na obou týmech je znát, že utkání se bude pouze dohrávat.

58:49
    Jan Schleiss se nyní dostal do opravdové bitky s Filipem Čechem a svého soupeře porazil, díky čemuž si vysloužil obrovský potlesk fanoušků!

58:49
    Jan Schleiss (PLZ) a Filip Čech (ZLN) jsou za tuto šarvátku pochopitelně vyloučeni a odchází do kabin. Menší tresty odpykají Filip Suchý a David Šťastný.

59:19
    A další vyloučení. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Nicholas Johnson (PLZ).

59:25
    Střela Urbance nadělala Machovskému menší problémy, brankou ale neskončila.

59:57
    Říčkův pokus na závěr utkání vyrazil Machovský před sebe.

60:00

Nejlepší hráči: Dominik Simon (2+1) – Petr Holík (1+0)

Plzeň na domácím ledě porazila zlínské berany 5:2!

Do vedení se dostala už v páté minutě, kdy se prosadil Jakub Jeřábek. Na 2:0 zvyšoval ve 23. minutě Dominik Simon, o čtyři minuty později snížil Tomáš Žižka. Ve 31. minutě se ale prosadil Jakub Lev, na kterého ovšem o chvíli později navázal Holík. Pak se znovu prosadil domácí forvard Dominik Simon, poslední branku zápasu vstřelil ve 47. minutě Branislav Kubka, pro něhož to byl první gól v plzeňském dresu.

Ode mě to bude pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera! (19:57:33)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 5. Jeřábek (J. Sýkora), 23. Simon (Schleiss, Moravčík), 31. Lev (J. Sýkora, Jeřábek), 38. Simon (Lev, Jeřábek), 47. Kubka (Moravčík, Simon) – 27. Žižka (Okál), 31. Holík (Žižka)

Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák "A", Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek "C", Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška "A", Okál – Čech, Ondráček, Šťastný

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Flegl, Polonyi