Mladá Boleslav – Slavia 7:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 1:6 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 1:2 (1:2 po s.n.) | Sparta – Liberec 4:3 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Berani Zlín
Úterý 06.01.2015, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

59:19
    A další vyloučení. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Nicholas Johnson (PLZ).

58:49
    Jan Schleiss (PLZ) a Filip Čech (ZLN) jsou za tuto šarvátku pochopitelně vyloučeni a odchází do kabin. Menší tresty odpykají Filip Suchý a David Šťastný.

53:42
    Vyloučen je Filip Čech (ZLN) za sekání a Lukáš Pulpán (PLZ) za hrubost + za sekání.

52:28
    Samozřejmě přichází i tresty. Václav Pletka (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost a dvě minuty za nedovolené bránění, dvojnásobný trest + desetiminutový osobní dostává hostující kapitán Petr Čajánek (ZLN).

49:21
    Petr Holík (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Další početní výhoda domácích.

45:31
    Vzájemné vyloučení – Ján Sýkora (PLZ) za sekání, Petr Čajánek (ZLN) za hrubost.

41:16
    Za hru vysokou holí je i ke svému překvapení na dvě minuty vyloučen Tomáš Sýkora (PLZ). Zlín bude hrát 1 minutu a 51 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

41:07
    Václav Pletka (PLZ) je vyloučen za nedovolené bránění.

37:51
    Bližňák velmi dobře vybojoval puk a pak i faul na svou osobu – vyloučeným je opět Tomáš Žižka (ZLN), nyní na dvě minuty za držení.

35:32
    Za nedovolené bránění putuje za katr Tomáš Žižka (ZLN).

29:19
    Za hákování je vyloučen Jakub Svoboda (ZLN), přesilová hra pro domácí celek. Ten by rád odskočil zpět do dvoubrankového vedení.

24:17
    Zlín tak vyrazil do útoku, který ale faulem zastavil Nicholas Johnson (PLZ). Dvě minuty za hru vysokou holí.

Berani se tak dočkají přesilové hry, ve které se budou snažit i snížení.

17:49
    Robert Říčka (ZLN) za brankou hákoval Johnsona a je tak vyloučen na dvě minuty.

09:52
    Současně je vyloučen i obránce Tomáš Žižka (ZLN), ten ale dostal pouze dvouminutový trest za hrubost.

09:52
    Matěj Beran (PLZ) je k velké nevoli domácích příznivců vyloučen na pět minut a do konce utkání! Vyloučen je i Tomáš Sýkora (PLZ) za hrubost na dvě minuty.

07:26
    Při pokusu o založení akce byl Jakub Jeřábek hákován Jiřím Marušákem (ZLN), který tak dostává dvě trestné minuty.

04:36
    Nyní si přesilovku vyzkouší i hosté. Vojtěch Mozík (PLZ) inkasuje dvě trestné minuty za podražení.

04:11
    Za držení Václava Pletky je vyloučen Bedřich Köhler (ZLN).

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 5. Jeřábek (J. Sýkora), 23. Simon (Schleiss, Moravčík), 31. Lev (J. Sýkora, Jeřábek), 38. Simon (Lev, Jeřábek), 47. Kubka (Moravčík, Simon) – 27. Žižka (Okál), 31. Holík (Žižka)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Simon, Suchý – Beran, T. Sýkora, Balej
    Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák "A", Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek "C", Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška "A", Okál – Čech, Ondráček, Šťastný

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Flegl, Polonyi