Liberec – HC Plzeň 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 4:5 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Vítkovice 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:3 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 7:3 (kon.)
Olomouc – Slavia 3:2 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Kladno 5:2 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 08.01.2015, 18:00 • Hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

To je pro dnešní večer z Brna vše, přeji hezký zbytek dne. (20:06:39)

Je dobojováno, Kometa neodehrála špatné utkání, dvě třetiny byla i lepší, ale ve třetí části se Sparta dostala do hry a utkání dokázala otočit a získat tři body.

60:00

59:46
    Kometa si bere oddechový čas.

59:46
    Hra vysokou holí, buly ve středním pásmu.

59:26
    Brno to zkouší v šesti.

58:26
    Už se hrají poslední dvě minuty zápasu, Sparta drží kotouč na svých hokejkách.

56:58
    V oslabení mohla Sparta rozhodnout, sám na Jekela jel Augustin, ale kličku do bekhendu brněnský gólman vystihl.

55:59
    Brno si zahraje přesilovku, za hákování jde za katr Martin Svoboda.

53:38
    Osobní trest inkasuje Dominik Pokorný, kterému se vůbec nelíbil zákrok na jeho osobu.

53:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté otáčí vývojem utkání. VOJTĚCH AUGUSTIN si vzal puk na modré čáře, rozjel se na Jekela, kterého si položil a bekhendem zavěsil k bližší tyči. Domácí střídačka reklamuje předchozí faul na Pokorného, ten se ale nepískal, i když to jako podražení vypadalo. Gól však platí. Asistence: Marek Pulkrab, Daniel Schwamberger.

52:57
    Obrovská šance Komety, kterou kryje Langer. Boltvan byl před ním úplně sám, ale místo mezi betony nedokázal najít. Stav je tak stále stejný.

51:58
    Domácí už byli kompletní, přesto se z velkého tlaku dokázala Sparta radovat. Kometa zapomněla na volného MARKA PULKRABA, který zůstal osamocený před Jekelem a střelou do šibenice vyrovnává na 2:2. Asistence: Daniel Schwamberger, Vojtěch Augustin.

51:17
    Obrovský tlak Sparty nekončí gólem, výborný Jekel pochytal několik nebezpečných střel, především od Kaliny. Přes několik hráčů toho mnoho neviděl, ale puk má v lapačce.

50:37
    Hájek dokázal vyhodit kotouč, první minutu Kometa zvládá, ale Sparta evidentně přepnula na vyšší rychlostní stupeň.

49:50
    Za napadení je potrestán domácí Cívka a Sparta může deset minut před koncem zareagovat na nerozhodný stav. Má k dispozici přesilovku.

48:06
    Sparta je v pěti hráčích.

47:49
    Na druhé straně ujížděl v oslabení Schwamberger a Jekel měl co dělat, aby s pomocí obrany uhájil těsný výsledek. Hostující hráč se dobře tlačil do brankoviště.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 1. Pokorný (Kusko), 33. Boltvan (Vlček, Denk) – 39. Györi (Vokurka, Litera), 52. Pulkrab (Schwamberger, Augustin), 54. Augustin (Pulkrab, Schwamberger)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner, Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Nohel, Garčic, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald. Trenér: Pavel Pazourek.
    HC Sparta Praha: Langer (Chour) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Augustin, Arnošt, Litera, Svoboda, Klindera, Györi, Pulkrab, Schwamberger, Lojka. Trenér: Darek Stránský.

Rozhodčí: Polák – Chocholouš, Miklík.