Olomouc – Mladá Boleslav 4:3 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Zlín 4:3 (kon.) | Hr. Králové – Vítkovice 4:1 (kon.)
Pardubice – Třinec 1:7 (kon.) | Č. Budějovice – PZ Kladno 3:2 (kon.) | Slavia – Sparta 3:4 (po pr.)
K. Vary – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Havířov – Letňany 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – HC Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Plzeň – Liberec 6:2 (kon.) | Písek – Kladno 1:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Litvínov
Sobota 10.01.2015, 13:30 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Tým HC Litvínov se drží se ziskem 45 bodů na čtvrtém místě nadstavby skupiny B. Své včerejší utkání sehráli hráči Litvínova na ledě nedalekého Havířova, kde vyhráli těsným rozdílem 4:3. Favoritem ale budou i na ostravském ledě proti domácí Porubě. Oba dnešní soupeři se prozatím v této sezóně ještě nepotkali a tak sobotní utkání bude prvním vzájemným měřením sil. Hokejisté Litvínova bodovali již ve čtyřech utkáních v řadě, přičemž tři z nich dotáhli do vítězného tříbodového konce. Nejproduktivnějším hráčem v nadstavbě je prozatím Martin Havelka, jenž nasbíral celkem 8 bodů (4+4). Zároveň je také spolu s Janem Chmelařem nejlepším střelcem v druhé fázi sezóny. Jakub Březák a Dominik Brzek jsou zatím nejlepší nahrávači – oba (0+4).

Tým HC RT TORAX Poruba se drží na deváté pozici s 22 body. Včerejší utkání domácí tým zvládl, i když vítězství se nerodilo vůbec lehce. Poruba sice vedla 2:0, ale v druhé polovině první třetiny hosté z Letňan otočili na 2:5. Poté ale přišel další obrat, po kterém domácí hokejisté vyhráli nakonec 6:5. Nejlepším střelcem a lídrem kanadského bodování porubského týmu je Lukáš Horváth, který nasbíral již 21 kanadských bodů za 11 branek a 10 asistencí. Nejlepším nahrávačem je pak Radim Šustala (1+11). V posledních utkání provází domácí hokejisty trend výhra-prohra, který se určitě budou snažit v sobotním utkání zlomit, a upevnit si tak své místo v extraligové tabulce.

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Dobečka) – Široký, Olšr – Bijota, Boháč – Prepsl, Prokeš – Pažický – Csabala, Horváth, Dohnal – Nardelli, Malát, Šustala – Irgl, Stach, Žídek – Bialoň, Dang

HC Litvínov: Havlík (Sklíba) – Brejžek, Macháč, Najman, Šíp, Urbánek, Brzek, Březák – Klika, Chmelař, Véber, Leitner, Drašar, Jícha, Bečvař, Bárdoš, Helt

Rozhodčí: Klapetek – Jureček, Rychlý.

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli se začne hrát.

00:01

00:59
    Hosté se dostali do první šance, s tou si ale domácí brankář dokázal poradit.

01:13
    Zakázané uvolnění domácích.

01:56
    Litvínov střídá, domácí tak rozehrávají od své branky.

02:23
    Irgl získal puk na modré, jeho střelu ale zblokoval Urbánek.

03:37
    Hosté kombinují v útočném pásmu, domácí obrana se ale nakonec osvobozuje a vyhazuje na zakázané uvolnění.

04:39
    Csabala to zkoušel z levého kruhu, Havlík je ale připraven.

04:53
    Klapetek přerušuje hru pro přihrávku rukou.

05:06
    Od modré to zkoušel Bijota, jeho pokus ale Havlík vyráží.

05:20
    Jícha ujel domácí obraně, v samostatném úniku byl ale úspěšnější domácí gólman.

06:51
    Litvínov je stále aktivnější a rychlejší než domácí výběr, skórovat se jim však nepodařilo.

07:49
    Chmelař se protáhl mezi dvěma obránci, jeho pokus však zachytil do výstroje Škoda.

08:30
    Hostující obrana se teď měla co otáčet, nejprve si málem srazil kotouč do své branky litvínovský obránce, následně pak doráželi porubští, ovšem velmi nepřesně.

09:03
    Zakázané uvolnění hostů, vhazování před Havlíkem.

09:17
    Další icing v podání litvínovských.

10:11
    Domácí kombinují v útočném pásmu, přes důslednou hostující obranu je však těžké se prosadit.

10:59
    Třetí útočná formace domácích vyrazila do přečíslení tří proti dvěma, šanci ale domácí nakonec nezužitkovali podle představ.

11:26
    Horváth přihrával před bránu najíždějícímu Csabalovi, ten byl ale na nahrávku příliš krátký!

13:48
    Irgl se v útočném pásmu snažil najít spoluhráče, o kotouč byla ale připraven hostující obranou.

14:05
    Vyloučen Michal Dang (POR) na dvě minuty za podražení

14:25
    Domácí se osvobozují vyhozením puku do středního pásma.

14:49
    Domácí jsou pod tlakem, hráči Litvínova kombinují a přibližují se stále více Škodově brance.

15:40
    Domácí nakonec opět úspěšně vyhazují a Litvínov zakládá akci od své branky.

16:05

16:55
    Poruba svou nedůsledností zbytečně přichází o kotouč.

18:00
    Vyloučen Lukáš Prepsl (POR) na dvě minuty za zdržování hry vyhozením kotouče mimo hřiště.

18:32
    Litvínovskou akci zastavuje ofsajd.

18:45
    Urbánek vypálil z prostoru mezi kruhy, Škoda je ale připraven.

19:07
    Do samostatného úniku se dostal jeden z hostujících útočníků, svůj nájezd ale nevyřešil dobře a skóre se tak stále nemění.

20:00

20:00

Skončila první třetina mezi Porubou a Litvínovem, ve které jsme branku neviděli. Navrch měli ale hosté, kteří si vypracovali více brankových příležitostí a jsou také rychlejší a přesnější v rozehrávce.

Další třetina začne přibližně v 14:16.

20:01

20:34
    Malát se prodral do útočné třetiny, jeho střelu ale zneškodnila hostující obrana.

21:39

22:01
    Další icing Poruby.

22:09
    Lukáš Irgl zkoušel překonat Havlíka zprava, jeho střela ale gólové parametry neměla.

23:13
    Kotouč končí na síti, vhazuje se před Škodou.

23:44
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Jan Bárdoš přihrál na modrou JAKUBU BŘEZÁKOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Bárdoš.

25:27
    David Nardelli se prodral až před litvínovského gólmana, ten jeho pokus zneškodnil.

25:33
    Vyloučen Oliver Najman (LIT) na dvě minuty za podražení.

25:48
    Domácí usazeni v pásmu, nedokážou se ale dostat do střelecké pozice.

25:57
    Litvínov se osvobozuje.

27:01
    David Nardelli vystřelil z levého kruhu, jeho střela neměla ale dostatečnou razanci.

27:33

28:56
    Jan Chmelař mohl skórovat, jeho střela ale končí vysoko nad.

29:19
    Nepříjemná srážka jednoho z litvínovských s domácím brankářem. Marcel Škoda se velmi těžce zvedá z ledu.

30:03

30:21
    Puk zasáhl čárového rozhodčího, následně se píská ofsajd domácím.

30:29
    Zakázané uvolnění hostů.

31:24
    Dohnal přihrál Horváthovi. Ten byla ale obsazený, a tak vyráží Litvínov do útoku.

31:31
    Současně vyloučeni Jaromír Široký (POR) na dvě minuty za hrubost a Jakub Březák (LIT) na dvě minuty za hákování.

32:03
    Icing hostů.

32:09
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí vyrovnávají!!! Poruba vyhrála vhazování a Lukáš Horváth přihrál FILIPU BOHÁČOVI, který z první vystřelil a jeho střela skončila až za Havlíkovými zády. Asistence: Lukáš Horváth

33:31
    Obě mužstva v plném počtu.

34:38
    Hosté zařadili na vyšší rychlostní stupeň a hned má domácí obrana velké problémy. Litvínovští teď netrefili prázdnou branku!

35:11
    Vyloučen Marcel Pažický (POR) na dvě minuty za podražení.

35:57
    Na druhé straně je vyloučen Štěpán Urbánek (LIT) na dvě minuty za podražení. Hraje se 4 na 4.

36:15
    Filip Boháč pálil od modré, ale nastřelil jen Dominika Brzka, který se vydal do brejku, jeho střelu ale vychytal domácí Škoda.

37:11

37:32
    Poruba se trápí a nedokáže se usadit v útočném pásmu.

37:57

38:26
    Brankář Šimon Havlík podrazil domácího hráče a je vyloučen na dvě minuty za podražení. Trest odpyká Štěpán Urbánek.

39:07
    David Nardelli to opět zkoušel z levého kruhu, jeho střelu ale Havlík viděl a zneškodnil.

40:00

Skončila druhá perioda dnešního utkání, ve které jsme viděli dvě branky. Nejprve šli hosté do vedení ve 24. minutě zásluhou Jakuba Březáka. O devět minut později RT TORAX vyrovnal střelou Filipa Boháče z mezikruží.

Další třetina začne přibližně v 15:03.

40:01

41:54
    Žádný z týmů se teď nedokáže déle udržet v útočném pásmu.

42:18
    Martin Klika teď dorážel před Škodou, ten stále drží nerozhodný stav.

44:24
    Filip Helt se ocitl sám před Škodou a vypálil do protipohybu brankáře, jeho střela ale jen těsně míjí pravou tyč branky!

45:40
    Litvínovští kombinují v útočném pásmu a motají hlavy porubským obráncům.

45:55
    Škoda proti střele opět úspěšným, vhazování v obranném pásmu Poruby.

46:03
    Oliver Najman to zkoušel z prostoru mezi kruhy, ale domácí brankář opět připraven.

46:29
    Ivo Dohnal dostal dost prostoru, než ale stačil vystřelit, puk mu odebrali hostující obránci.

46:54
    Domácí otáčejí vývoj utkání a jdou do vedení! Jaromír Široký vystřelil od modré, tuto střelu ale dokázal Havlík vyrazit před brankoviště, kde se nejlépe zorientoval DOMINIK CSABALA, který propálil Havlíka mezi betony. Asistence: Jaromír Široký

47:49
    Vyloučen Filip Helt (LIT) na dvě minuty za napadení.

48:48
    Hosté se osvobozují a Poruba začíná svou akci znovu zpoza Škodovy branky,

49:26
    Litvínov má puk na hokejkách, domácí nejsou v přesilovce vůbec nebezpeční.

49:49

50:31
    Zakázané uvolnění Litvínova.

51:01
    Poruba opět zahrozila! Dorážka jednoho z domácích hráčů ale nebyla příliš přesná.

52:17
    Lukáš Horváth se dostal ke střele, tu ale stihla zlikvidovat litvínovská obrana.

53:24
    Hosté zaslouženě vyrovnávají! V prostoru pravého kruhu se objevil nikým neatakován MARTIN BREJŽEK, který propálil Škodu nad pravý beton. Asistence: Dominik Brzek

54:42
    Litvínov se nechce spokojit s vyrovnaným stavem a vrhá všechny síly do útou.

54:51
    Jan Bárdoš to zkoušel od modré, jeho střelu ale lapil domácí gólman.

55:39
    Hru domácího celku opět provází plno nepřesností, a tak se Poruba nedokáže dostat ani do svého útočného pásma.

57:11
    Lukáš Horváth se dostal do samostatného úniku, v rozhodující chvíli mu kotouč vypíchl litvínovský obránce.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:11
    Jakub Březák nejprve nahodil puk do brankoviště, kde se jej nikdo neujal, následně pak tentýž hráč zkoušel prostřelit Škodu z levého kruhu, ale neuspěl.

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:43
    Hosté se stále drží v útočném pásmu.

60:00

V poslední třetině se dostal nejprve do vedení RT TORAX dorážkou Csabaly, o sedm minut později ale přišlo vyrovnání z hole Brejžka. Oba týmy si tak rozdělí po bodu, následovat bude pětiminutové prodloužení.

60:01

60:01
    Úvodní buly vyhrávají hosté a hrnou se do útoku.

60:35

60:51
    Lukáš Horváth přihrával před bránou Davidu Nardellimu, ten ale v rozhodující chvíli netrefil kotouč!

62:57
    Škoda drží kotouč ve své lapačce a uklidňuje hru.

63:45
    Hosté začínají opět od své brány.

64:04
    Poruba se probojovala do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O bonusovém bodu rozhodnou po úpravě ledu samostatné nájezdy.