USA – Kanada 3:2 (po pr.)
USA
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Kanada
Úterý 13.01.2015, 01:00 • Harborcenter, Buffalo (USA) • Mistrovství světa žen do 18 let

Mistrovství světa žen do 18 let zavírá své brány, z amerického Buffala přeje příjemný zbytek noci Petr Dejnožka! (03:40:43)

Ode mě je to z amerického Buffala vše! Strávili jsme zde skvělý týden, plný parádního ženského hokeje, radosti a smutku. České hokejistky si domů odvážejí nepopulární čtvrté místo, za své výkony se zde však rozhodně stydět nemusí.

Stejně jako v předchozích letech si zlato a stříbro rozdělily zámořské celky, po třech finálových prohrách se však nyní na domácí půdě radují Spojené státy, jejichž hráčky si nyní po právu vychutnávají tóny své hymny. Kanada bere stříbro, nejlepším evropským týmem se zde stalo Rusko, které má vůbec svoji první juniorskou medaili.

Do nižší divize sestupuje celek Japonska, jehož na příštím světovém šampionátu v Kanadě nahradí Francie.

All stars tým turnaje:

Valentina Tarakanovová (Rusko) – Jincy Dunneová (USA), Micah Hartová (Kanada) – Fanuza Kadirovová (Rusko), Sarah Potomaková (Kanada), Melissa Samoskevichová (USA)

Nejužitečnější hráčka turnaje: Sarah Potomaková (Kanada)

Nyní dojde k předání stříbrných a následně také zlatých medailí oběma zámořským týmům. Na samotném konci převezme kapitánka Spojených států Jincy Dunneová pohár pro vítěze mistrovství světa žen do 18 let!

Direktoriát vyhlásil nejlepší hráčky tohoto turnaje:

Nejlepší brankářka: Valentina Tarakanovová (Rusko)
    Nejlepší obránkyně: Jincy Dunneová (USA)
    Nejlepší útočnice: Sarah Potomaková (Kanada)

Spojené státy odmění cenou pro nejlepší hráčky jejich týmu na turnaji Jincy Dunneovou, Melissu Samoskevichovou a Kaitlin Burtovou.

Nyní přejdeme na vyhlášení tří nejlepších hráček na obou stranách. Za Kanadu si cenu převezme Micah Hart, Elizabeth Giguereová a Sarah Potomaková.

Z kanadské strany je nejlepší hráčkou zápasu vyhlášena brankář Boissonnaultová, z mistryň světa byla vybrána střelkyně zlatého gólu Jincy Dunneová!

Obrovská radost na straně Spojených států, na druhé modré čáře jsou však vidět skloněné hlavy a smutek. Američanky přerušily domácí prokletí a vyhrávají domácí mistrovství! Navíc přerušují sérii tří kanadských titulů!

60:51
    USA právě vstřelilo branku!
    Američanky se stávají mistryněmi světa v kategorii do 18 let! V přesilové hře se s pukem na modré čáře usadila JINCY DUNNEOVÁ, která si popojela dva metry dopředu, vymetla horní růžek kanadské svatyně a zaznamenala pro Spojené státy zlatý gól dnešního večera – 3:2! Asistence: Rebecca Gilmoreová.

60:28
    Jenže se za brankou nedohodly a daly Kanadě možnost vyhodit a zejména vystřídat.

60:07
    Přesilovka čtyři na tři je ideální možnost k rozhodnutí duelu. Američanky již jsou v kanadském pásmu.

60:01

Hráčky již nastupují zpět na ledovou plochu, prodloužení může odpovědět na řadu zajímavých otázek? Vyhraje poprvé v historii mistrovství domácí tým? Přeruší Spojené státy sérii tří vítězství Kanady a stanou se mistry světa? Prodloužení startuje!

Na finálové utkání se přišel podívat také současný trenér Buffala Sabres Ted Nolan, který obdivuje zejména výkony předváděné americkou kapitánku Jincy Dunneovou. Že bych trápící se Sabres chystali zajímavou posilu?

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

USA – 16 (40)
    Kanada – 7 (18)

Nastavený čas vypukne přesně v 3:19.

Velkolepé utkání bude mít v Buffalu ještě velkolepější pokračování! Šedesát minut řádné hrací doby o vítězi nerozhodlo, následuje patnáctiminutová pauza, po které odstartuje desetiminutové prodloužení. V něm budou hrát Američanky ještě 92 vteřin v početní převaze.

60:00

59:58
    Alyssa Goreckiová mohla v poslední vteřině rozhodnout o americkém triumfu, její střelu ale v poslední možný moment vyškrábla Boissonnaultová nad branku!

59:45
    Samoskevichová ve velké šanci napálila pouze bránící Matteauovou, Kanaďanky následně vyhazují.

59:32
    Americký kouč Joel Johnson si pochopitelně vybírá oddechový čas!

59:32
    Tak to je neuvěřitelné! Páté kanadské oslabení ve třetí třetině je tu! Josiane Pozzebonová (CAN) totiž nedovoleným způsobem poslala k zemi Jincy Dunneovou a dává Spojeným státům obrovskou příležitost na rozhodnutí duelu!

59:09
    Stejná situace se o šest vteřin později opakuje na straně druhé.

59:03
    Kanadské přečíslení končí ofsajdem, vhazovat se bude v neutrální zóně.

58:10
    Neuvěřitelný tlak Spojených států vrcholí, do konce řádné hrací doby nám zbývají necelé dvě minutky. Dočkáme se již nyní zlatého gólu?

57:14
    Javorové listy ubránily již čtvrté oslabení v řadě a mohou si zase na chvíli oddychnout.

56:59
    Lonegranová přihrála přímo na střelu pro Kenzie Praterovou, která se z první opřela do kotouče! Přesouvající se Boissonnaultová udržela naděje Kanady alespoň na prodloužení!

56:23
    Kanada následně procpala kotouč alespoň do neutrální zóny.

55:45
    Kristin O'Neillová se utrhla ze řetězu a postupovala sama na americkou branku! Kaitlin Burtová dvěma vynikajícími zákroky zabránila nejhoršímu!

55:14
    Jenže ne na dlouho! Americký tlak je již nyní drtivý, rázem se ještě více umocní! Za krosček je za katr odeslána Alyson Matteauová (CAN).

54:47
    Javorové listy si budou moci oddychnout, vyloučená Coganová je zpět na hrací ploše.

54:39
    Následně se Kanada znovu osvobozuje.

54:09
    Gebhardová se položila do americké střely a rukou chytila tvrdou ránu Dunneové! Navíc dokázala vleže ještě vyhodit, za což si vysloužila potlesk publika.

53:11
    Američanky se samy nepřesnou přihrávkou připravily o pásmo. Vzápětí jsou ale zpět před Boissonnaultovou.

52:47
    Javorové listy si samy komplikují situaci. Nedovolenou hru tělem předvedla u mantinelu Samantha Coganová (CAN). Na pořadu dne je další americká přesilovka.

52:23
    Z ostrého úhlu vypálil Roqueová, kanadská gólmanka byla znovu včas na svém místě.

51:39
    Samantha Coganová se položila do své střely, puk ale nabral příliš velkou výšku, a tak americkou klec vůbec neohrozil.

51:01
    Kanada hraje devět minut před koncem řádné hrací doby v plném počtu.

50:54
    Americká kombinace byla odražena až do střední třetiny, početní výhodu již USA využít nestihne.

50:16
    Na druhé straně zahrozila při vlastním oslabení také hráčka s číslem šest Jaycee Gebhardová. Její plácnutí do puku bekhendem si však Burtová s přehledem pohlídala.

49:36
    Tečovaná rána od modré čáry vypadla Boissonnaultové přímona hokejku Melissy Samoskevichové, která se mohla stát americkou hrdinkou! Svoji dorážku ale nasměrovala pouze doprostřed kanadské branky!

49:01
    S blížícím se koncem zápasu se situace Kanady ještě více komplikuje, na trestnou lavici je za hákování odeslána Lindsay Eastwoodová (CAN).

48:34
    Útočná akce Američanek končí na modré čáře, čárová rozhodčí totiž odpískala postavení mimo hru.

48:00
    Protiútok Fieldové byl zneškodněn ještě před možností zakončit, Kanaďanky musejí znovu rychle spěchat do obranné třetiny.

47:20
    Kanadské vyhození doklouzalo až na zakázané uvolnění, hra se tak vrací zpět před jejich branku.

47:05
    Krátce po vhazování poslala puk bekhendem na branku Abby Roqueová, její zakončení však nemělo šanci na úspěch.

46:23
    Javorové listy si za poslední 25 minut vystřelily pouze třikrát, pokud budou takto pokračovat, mohou na titul mistra světa zapomenout.

45:34
    I po skončené početní výhodě mají Kanaďanky velké potíže s bráněním amerického tlaku. Uvidíme, jak dlouho mu dokáží vzdorovat.

45:10
    V době, kdy se vyloučená Kanaďanka vrátila na led zkoušela poslat puk pod víko Dunneová, Boissonnaultová však byla tentokrát u tyče natlačena včas.

44:15
    Za vzájemnou potyčku jsou shodně vyloučeny Melissa Samoskevichová (USA) a Kristin O'Neillová (Kanada). Americká přesilová hra pokračuje.

43:34
    Americký zámek začíná svírat kanadskou čtveřici. Dočkáme se změny stavu?

43:10
    Hodně zbytečné vyloučení pro Kanadu. Elizabeth Giguereová (CAN) obloučkem vyhazovala puk z vlastní obranné třetiny, po dlouhých dohadech míří kanadská hráčka potřetí v zápase na trestnou lavici.

42:46
    Nahození Marshallové znamená pro Spojené státy znovu útočnou třetinu a spousta obranné práce pro kanadské obránkyně.

42:14
    Wokenová po objetí branky posunula puk do brankoviště, Boissonnaultová se ale natlačila k tyčce a puk za brankovou čáru proniknout nenechala.

42:02
    Ve třetí třetině se ještě nepřerušovalo, více ze hry mají prozatím Američanky.

40:18
    Začínáme opravdu svižně, do předbrankového prostoru se natlačila Rebecca Gilmoreová, při následném bekhendovém zakončení však branku Kanady netrefila.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

USA – 19 (24)
    Kanada – 2 (11)

Třetí dějství má naplánováno začátek na 2:31.

Druhé dějství nám skóre sice posunulo, stále je však stav finálového utkání nerozhodný. Američanky měly ve druhé třetině mnohem více ze hry, což ale na skóre příliš nevyjádřily. Před závěrečnou dvacetiminutovkou je tak vše naprosto otevřené.

40:00

39:43
    Poslední americký útok končí dobrým obranným zákrokem Hartové. Ve druhé třetině se již mnoho nestane.

38:59
    Spojené státy se ubránily a mohou ještě na konci druhé třetiny zaútočit.

38:24
    Rána Tseové napálila do zad Norbyovou, od které se puk odrazil nahoru pod střechu stadionu. Americká bránící hráčka je v pořádku.

38:07
    Až nyní se Kanaďanky dostaly do útočné třetiny a snaží se kombinovat...

37:44
    A nyní mohla Kanada navíc inkasovat! Přečíslení dva na jednoho vedla Samantha Davisová, místo přihrávky na najíždějící Samoskevichovou si vybrala přímou střelu, kterou ale umístila přímo do náruče Boissonnaultové!

37:18
    Američanky se zatím brání naprosto ukázkově, javorovým listům se stále nepovedlo nakouknout do útočné třetiny.

36:59
    Situaci v publiku rozhodně nepřidá ani vyloučení na americké straně. Držením se totiž provinila dnes již podruhé Rebecca Gilmoreová (USA). Převáží se miska vah v závěru druhé části znovu na kanadskou stranu?

36:34
    Lonegranová se čelem pustila mezi dvě americké obránkyně, hodně tvrdý zákrok jedné z nich však německá rozhodčí nechala bez povšimnutí. Americké publikum se pochopitelně výrazně zlobí.

36:04
    Boissonnaultová raději ukryla puk pod lapačku a snaží se trochu zklidnit nepříjemnou kanadskou situaci.

35:35
    S blížícím se závěrem druhé části nám tempo stoupá obrovským způsobem, což také dokresluje úžasná atmosféra! Kdo se nakonec bude radovat z titulu mistrů světa?

35:07
    Sophie Skarzynskiová měla na hokejce vedoucí branku Spojených států, bohužel pro domácí ale napálila pouze stojící kanadskou brankářku!

34:38
    Javorové listy drží puk za brankou Burtové, do předbrankového prostoru se ale dostat nemohou.

33:34
    Drtivý tlak Spojených států přinesl řadu brankových příležitostí, které zastavila Boissonnaultová vynikajícími zákroky! Při Kanadě nyní stála také obrovská porce štěstí!

32:59
    Nahození Kanaďanek domácí hráčky v klidu sebraly a zakládají další útočnou akci.

32:21
    Nyní jsme byli poprvé svědky větší řady nepřesností na obou stranách a hluché hry ve středním pásmu. Doufejme, že nám to dlouho nevydrží.

31:39
    Praterová posunula puk do kraje na Norbyovou, která tvrdou ranou mířila ke vzdálenější tyči! Připravena však byla vyrážečka Boissonnaultová.

30:49
    Samoskevichové pokus byl sražen do rohu kluziště, puk se ale nešťastně odrazil do brankoviště a znovu nadělal kanadské gólmance plnou kupu problémů.

30:09
    A znovu drobné zaváhání v podání Boissonnaultové proti ráně od modré v podání Voightové. Opět to pro kanadskou brankářku dobře dopadlo.

29:56
    Sophie Skarzynskiová si vyrazila cestu přímo před kanadskou branku, Boissonnaultová nevěděla, kde má kotouč a měla co dělat, aby ho stihla před dojíždějícími protihráčkami ukrýt.

29:14
    A znovu můžeme vidět, jak velký díl hokejové hry dělá psychika. Kanaďanky jsou po vstřeleném gólu na ledě zase jednoznačnými pány. Alespoň prozatím.

28:23
    Kanada právě vstřelila branku!
    Finálové drama nám v Harborcentru v americkém Buffalu pokračuje! Kanaďanky se poprvé ve druhé třetiny dostaly do útočného pásma, z čehož ihned vytěžily vyrovnání! SAMANTHA COGANOVÁ těsně před brankářkou Burtovou těčovala nahození Agnewové a rozjásala kanadskou část publika – 2:2! Asistence: Lindsay Agnewová a Jaycee Gebhardová.

27:58
    Již třináctý puk zamířil na branku Kanady, tentokrát se o něj postarala Gilmoreová. Brankářka javorových listů tak měla zase plné ruce práce.

27:44
    Kanaďanky jsou v současné době psychicky hodně dole a stále se nemohou vymanit z amerického sevření.

27:05
    Potomaková se nechala ve střední pásmu obrat o kotouč Elizabeth Giguereovou, její následná střela škrtla lapačku kanadské brankářky a proskákala těsně vedle tyče!

26:20
    Američanky již začínají potvrzovat roli favorizovaného celku, Kanada si ve druhé třetině ještě nevystřelila!

25:00
    Tak to byla další hokejová paráda, po které se Spojené státy dostávají do vedení! Norbyová u mantinelu dlouho váhala, co udělat s kotoučem, až neomylně našla rozjetou ALYSSU GORECKIOVOU, která z první poslala puk za přesouvající se Boissonnaultovou – 2:1! Asistence: Presley Norbyová a Alex Wokenová.

24:34
    Závar na kanadském brankovišti vyřešila Boissonnaultová včasným zásahem a ukrytí kotouč pod svoji lapačku.

23:56
    Únik Shae Labbeové zakončila kanadská hráčka střelou do hokejky obránkyně, od které puk vylétl až do ochranné sítě.

23:29
    Javorové listy hrají v plném počtu.

23:25
    V závěru početní výhody si domácí celek vytvořil řadu slušných příležitostí, přesilovou hru však nevyužije.

23:11
    Lonegranová se skvěle vytočila do středu hřiště, její následná rána zápěstím vyděsila kanadské fanoušky! Boissonnaultová nakonec našla puk v rukavici!

22:28
    Úvodní minuta z přesilové hry Spojených států je pryč. Domácí tým se sice držel před brankou Boissonnaultové, ke střeleckému pokusu se však nedostal.

21:29
    Nyní však čeká javorové listy další velký problém. Jaycee Gebhard (CAN) totiž bránila svoji protihráčku nedovoleně, za což si nyní posedí dvě minuty na trestné lavici.

21:15
    Kanaďanky raději posílají puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

20:48
    Američanky vstoupily do druhé třetiny o trochu aktivněji, Kanada má s jejich atakem velké potíže.

20:01

Střely na branku v první třetině:

USA – 5
    Kanada – 11

Do druhého dějství tak půjdeme za nerozhodného stavu, přihlásíme se vám znovu v 01:46.

Strhující podívaná v Buffalu! Asi tak se dá zhodnotit úvodní třetina finálového turnaje žen do 18 let! Kanada měla první třetinu více ze hry, avšak ze svých šancí vytěžila pouze jedinou trefu. Kapitánka Dunneová zatím nepředváděla nijak úžasnou hru, její samostatný průnik a zakončení v závěru první části však vše špatné z její hry maže naprosto stoprocentně!

20:00

19:39
    Rázem jsou Američanky na koni a opět s kotoučem v útočné třetině. Podaří se jim ještě v první části ohrozit kanadskou svatyni?

19:27
    Kapitánka Spojených států JINCY DUNNEOVÁ nyní ukázala, že céčko na dresu nosí naprosto oprávněně! Z ničeho nic vnikla po pravé straně do útočné třetiny a suverénním bekhendovým pokusem poslala kotouč pod víko – 1:1! Bez asistence.

19:01
    Potomaková znovu předvedla jednu ze svých ukázkových kliček, americké soupeřky se sice zbavila, poté však nahodila a odjela střídat.

18:30
    Na druhé straně skočila Marlene Boissonnaultová po volném kotouči a raději darovala domácímu týmu útočné pásmo.

18:13
    O'Neillová se ihned dostala do dobré příležitosti, její postup v úniku jeden na jednoho však sama ukončila, protože nechala kotouč za sebou.

17:49
    Přesilovka Američanek nebyla až na jednu šanci nijak oslnivá, vyloučená Kanaďanka je zpět na ledě.

17:23
    Následně na to se javorové listy znovu osvobozují.

17:12
    Osud do svých rukou nakonec vzala Lonegranová, která zavezla puk až do útočné třetiny. Následně se z otočky chtěla prosadit Sophie Skarzynskiová, kotouč nakonec prolétl jen centimetry od tyče a dokonce se otřel o oblouk kanadské branky!

16:45
    Kanada se zatím s přehledem brání a posílá za americkou branku jeden kotouč za druhým.

16:22
    Dunneová si již dnes poněkolikáté zalaškovala s americkými fanoušky zvláštní rozehrávkou, tentokrát jí musela přispěchat na pomoc brankářka Burtová.

15:49
    Elizabeth Giguereová (CAN) to nakonec neunesla, svoji protihráčku si přidržel, za což jí německá rozhodčí poslala na trestnou lavici.

15:39
    Giguereová předvedla sprinterský souboj s Huntovou, členka první americká formace v úvodu ztrácela dobrý metr, nakonec ale dokázala kanaskou hráčku předstihnout.

15:15
    Na střelecké pokusy je to v tuto chvíli 11:3 pro Kanadu, podobně jasný průběh finále čekal málokdo. Obzvláště, když ve skupině byl obraz utkání naprosto opačný.

14:46
    A ihned po dalším vhazování musí americká gólmanka znovu zasahovat, tentokrát jí tvrdou ranou protáhla Josiane Pozzebonová. Její střela znamená již desátý zákrok na konto Burtové.

14:44
    Vše nakonec ukončila Kristin O'Neillová přesnou střelou do připravené rukavice Kaitlin Burtové.

14:23
    Kanadský útok byl čistým způsobem zastaven, Američanky však nepřesným vyhozením vracejí puk na hole soupeřek.

13:46
    Dnes poprvé se voda vařila také na straně druhé! Hodně blízko byla k překonání ležící brankář Boissonnaultové klečící Lonegranová, kanadská brankářka roztažena na brankové čáře nepřipustila vyrovnání!

13:34
    Nahození Pozzebonové se o bránící hráčky zastavilo na kruzích přímo na hokejce Sarah Potomakové, která z první poslala puk na americkou branku! Bohužel pro Kanaďanky kotouč prosvištěl těsně mimo!

12:59
    Americká kapitánka Dunneová si zdlouhavou rozehrávkou sama vyrobila velké potíže, nakonec se jí alespoň povedlo odpálit kotouč na vlastní střídačku. Vhazovat se bude před Burtovou.

12:30
    USA jí to nadmíru oplatilo, puk totiž vyhodilo přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

12:25
    Kristin O'Neillová měla za brankou Burtové na zádech dvě domácí hráčky, dlouho je vodila za noc, nakonec jim ale musela kotouč přenechat.

11:56
    Američanky jsou prozatím směrem dopředu naprosto bezzubé, nutno ale poznamenat, že javorové listy se zatím brání s velkým přehledem.

11:14
    Na druhé straně chtěla vylepšit již tak skvělé statistiky Sarah Potomaková, která po stahovačce vypálila na bližší tyč. Burtová se zaskočit nenechala a střelu Kanaďanky zlikvidovala.

10:55
    Jincy Dunneová bleskově vlétla do útočné třetiny, nakonec se s pukem dostala až za brankovou čáru, kde o něj byla odbavena.

10:23
    Dnes poprvé se Spojené státy dokázaly usadit v obranné třetině soupeře, zatím však pouze honí kotouč po rozích kluziště.

09:59
    Tseová si velmi chytře sjela od modré čáry až před branku, přihrávku sice dostala, ale letící kotouč se jí nakonec trefit nepodařilo.

09:09
    Následný protiútok Američanek ztroskotal na nepřesné přihrávce před branku v podání Shaverové.

08:51
    Ryleigh Houstonová se šikovně vytočila do středu hřiště, její rána ale trefila pouze před brankou clonící O'Neillovou.

08:18
    Davisová vybojovala dobrou prací v útočné třetině vhazování před kanadskou brankou.

07:59
    Nahození Hartové bylo zablokováno, Američanky následně naposledy vyhazují.

07:39
    Do jeho nitra se ale nedostaly, znovu jim bylo odpískáno postavení mimo hru. Navíc posouzeno jako úmyslné, vhazovat se tak bude před Marlene Boissonnaultovou.

07:29
    Norbyová zvládla nasbírat v útočném pásmu řadu cenných vteřinek, vzápětí jsou Kanaďanky znovu na cestě do obranné třetiny USA.

07:02
    Stephanie Suchardaová napřáhla k prudké ráně od modré čáry, puk sice Burtové vypadl do brankoviště, nakonec ho ale stihla včas ukrýt pod svojí lapačku.

06:39
    Hned tři kanadské hráčky se do sebe na modré čáře zapletly a je pochopitelné, že přechod do útočné třetiny nemohl projít podle pravidel – ofsajd.

06:26
    Američanky se v úvodu oslabení dvakrát za sebou osvobodily a poslaly na led čerstvou čtveřici.

05:54
    Další kanadský protiútok musela vracející se Rebecca Gilmoreová (USA) hasit držením, za což je vyloučena na dvě minuty na trestnou lavici.

05:21
    Kanaďanky zatím předvádí ve finále naprosto skvělý výkon, s čím zřejmě jejich soupeřky nepočítaly. Každopádně se bude na co dívat.

04:48
    Už to vypadalo, že se do dobré šance dostane Presley Norbyová, naděje ale brzy utichla. Americká útočnice totiž zpracovávala puk již ve středním pásmu.

04:17
    V hale se poprvé ozývá hlasité U-S-A! Hráčky domácího výběru potřebují od svých příznivců podporu.

03:54
    Boissonnaultová má již na kontě také první úspěšný zákrok, střela Lonegranové jí však příliš neprověřila.

03:14
    Na začátku čtvrté minuty zde máme úvodní branku dnešního finále! Americká defenzíva totálně zapomněla na rozjetou SHAE LABBEOVOU, která dostala puk do jízdy a mezi betony Burtové propasírovala kotouč do americké sítě – 0:1! Asistence: Elizabeth Giguereová a Rhyen McGillová.

02:55
    Střela Bowlbyové od modré čáry byla zablokována včas, Boissonnaultová si úvodní zákrok večera nepřipsala.

02:35
    Zatím se ani jednou nepřerušovalo, Kanada vede na střely již 4:0. Domácí fanoušci jsou zatím jako opaření.

01:31
    Kaitlin Tseová napřáhla na modré čáře, její střela zprvu nevypadala příliš nebezpečně, nakonec však po několika změnách směru vystrašila americkou brankářku. Nakonec to pro Spojené státy dobře dopadlo.

01:18
    Javorové listy vstoupily do finálového utkání mnohem živěji, Američanky se doposud stále brání.

00:37
    Sarah Potomaková hned v úvodní minutě prověřila pozornost Burtové, americká brankářka kotouč odrazila vyrážečkou do rohu kluziště.

00:07
    Úvodní vhazování pro sebe dokázaly urvat Kanaďanky, její útočná akce však skončila poměrně rychle.

00:01

Zaplněný Harborcenter právě vítá na hrací ploše obě hokejové velmoci, finále bude doprovázeno velkolepou atmosférou!

USA: Burtová (Bugalskiová) – Dunneová, Marshallová, Gardnerová, Bizalová, Barnesová, Bowlbyová, Steffenová – Samoskevichová, Roqueová, Gilmoreová – Lonegranová, Shaverová, Davisová – Norbyová, Wokenová, Goreckiová – Skarzynskiová, Snodgrassová, Voightová – Praterová. Trenér: Joel Johnson.

Kanada: Boissonnaultová (Campbellová) – Huntová, Hartová (C), Suchardaová, Matteauová, Tseová, Pozzebonová, Eastwoodová – Giguereová, Labbeová, Potomaková – Gebhardová, Coganová, Agnewová – O'Neillová, Houstonová, Coutu-Godboutová – Highamová, McGillová, Fieldová. Trenér: Cassie Turner.

Rozhodčí: Weissová (Německo) – Pagonová (Slovinsko), Tauriainenová (Finsko).

Ještě nikdy nebyl ve finále světového šampionátu jiný než zámořský tým, jinak tomu není ani letos. V Buffalu se očekává ohromná bitva, která bude tím správným vyvrcholením celého turnaje! Rozhodující duel startuje 1 hodinu po půlnoci středoevropského času!

V historii došlo k několika milníkům, které dnes mohou být porušeny. Ještě nikdy se nestalo, že by světový šampionát do 18 let vyhrálo domácí mužstvo. Další šanci mají v jistě vyprodaném Harborcentru v Buffalu právě Spojené státy! Navíc mají Kanaďankám co vracet, v posledním finálovém utkání v Maďarsku vyhrály javorové listy 5:1.

Američanky přešly v semifinálovém zápase přes český výběr poměrně hladce v poměru 5:0, když na klec svého soupeře vyslaly během šedesáti minut hned 66 střeleckých pokusů. Kanaďanky měly proti Rusku přece jen trochu složitější práci, nakonec se jim ale papírové předpoklady povedlo potvrdit vítězstvím 3:1.

Velkolepé vyvrcholení celého Mistrovství světa žen do 18 let v americkém Buffalu je tady! Poslední zápas turnaje proti sobě v tradičním finále postaví mužstva Spojených států a Kanady! Podle dosavadních výsledků můžeme mírně favorizovat domácí výběr, javorové listy ale již svému soupeři v historii několikrát ukázaly, že to jednoduché mít rozhodně nebude.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 20. Dunneová, 25. Goreckiová (Norbyová, Wokenová), 61. Dunneová (Gilmoreová) – 4. Labbeová (Giguereová, McGillová), 29. Coganová (Agnewová, Gebhardová)

Rozhodčí: Weissová (Německo) – Pagonová (Slovinsko), Tauriainenová (Finsko)