Boston – Tampa 4:3 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 7:2 (kon.) | Carolina – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.)
Nashville – Vancouver 5:1 (kon.) | Winnipeg – Florida 8:2 (kon.) | Dallas – Ottawa 5:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:3 (kon.)
New York Rangers
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
New York Islanders
Středa 14.01.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:47:11)

Dnešní utkání sledovalo 18 006 diváků.
    Dnešním vítězstvím, a díky prohře Tampy, se hokejisté NY Islanders dostávají do čela Východní konference!

New York Islanders: 12

Dnešní utkání končí zaslouženým vítězstvím hostů, kteří na ledě Madison Square Garden odehráli velmi dobrý zápas, podpořený hlavně důrazem a výtečnou obranou, v čele s velmi dobře chytajícím Jaro Halákem. Ten udržel čisté konto, byť za tak výtečnou defenzivou to dnes nebyl tak nadlidský úkol. Slovenský gólman ale několik skvělých zákroků v zápase předvedl a po zásluze je první hvězdou zápasu.
    Lehká potyčka po závěrečném hvizdu

Po zákroku Stempniaka na Cizikase, těsně po závěrečné siréně, se ještě mezi hráči obou klubů strhla mírná potyčka.

60:00

59:26
    Jaro Halák stále drží čisté konto, platí to i po střele Lee Stempniaka.

59:00
    Posledních šedesát vteřin dnešního utkání, Rangers v útočném pásmu.

58:28
    Následně icing Islanders, ale to zhruba minutu a půl před koncem zápasu, který, což je již jisté, domácí prohrají.

57:52
    Baileyho střelu Talbot lapačkou vytěsnil mimo branku, Islanders zůstávají v útočném pásmu.

57:10
    R. Nash odstaven od puku v útočném pásmu, znovu dobrá práce obrany Islanders.

56:38
    Hosté vyhazují puk ze třetiny a spěchají střídat, Talbot rozehrává.

56:15
    Fast odvádí znovu dobrou práci za brankou Haláka a znovu vybojoval puk pro svůj tým.

55:52
    Souboj o puk za brankou Haláka, dobrá práce domácího Fasta.

54:31
    Halák má puk ve své lapačce, komerční přestávka.

54:12
    Konec vítězné série Rangers začíná nabývat čím dál reálnějších rozměrů.

53:38
    Nash postupuje po pravém křídle, ale místo útoku odchází na střídačku.

52:03
    Vhazování po pravici Talbota, úspěšnější sice domácí, ti se ale nyní těžko dostávají ze své třetiny.
    Ani kapitán Rangers McDonagh zatím nenašel "recept" na dobře hrajícího soupeře

50:57
    Až nyní musel Halák předvést své umění po střele Stempniaka a poté i dorážce Fasta.

50:22
    Znovu však Halák nemusel zasahovat, střely domácích borců míří pouze mimo branku.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Brassard bojuje o puk za brankou Haláka s Leddym, centr první lajny Rangers je úspěšnější.

49:22
    Islanders střídají a dávají tak soupeři trochu prostor zaútočit. Ne, Rangers mají velké problémy vůbec s přechodem do útočného pásma.

48:16
    Těžko se budou domácím dávat góly, když ani z dobré pozice netrefují branku, jako nyní Moore.

47:40
    Grabner zachytil puk a nahazoval ho z pravé strany před branku, kde ale holí opět výtečně zasáhl Talbot.

46:43
    Souboj o puk za brankou Rangers, nakonec domácí získávají puk, který ale hned ztrácejí, když ho v podstatě pouze posouvají do středního pásma.

45:50
    Ve třetí třetině opět aktivnější hosté, kteří ohrozili branku soupeře již čtyřikrát, domácí "jen" jednou.

45:18
    Talbot vyráží holí střelu Lee z pravé strany.

44:38
    Rangers rozehrávají, ale není to snadné přes forčekujícího soupeře.

43:59
    Okposo vybojoval puk ve středním pásmu a hosté hned útočí.

43:10
    Strome se zmocňuje puku, akce Rangers v útočném pásmu opět neúspěšná.

42:32
    Halák chytá střelu Hickeyho a raději přerušuje hru.

41:48
    Registrujeme změnu v brance Rangers, do třetí třetiny nenastoupil Lundqvist, který své místo přenechal Talbotovi!

41:05
    Rangers nevyužili svou první přesilovou hru alespoň ke snížení náskoku soupeře, mají před sebou ale ještě celou třetí část, během které mohou zvrátit nepříznivý vývoj zápasu.

New York Islanders: 19

Pískot na závěr druhé třetiny, není divu, domácí v této části třikrát inkasovali a o přestávce před třetí třetinou mají o čem přemýšlet. Islanders dnes v Madison Square Garden ukazují, v čem je jejich síla a vítězná série Rangers, zdá se, spěje ke svému konci!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49
    Girardi netrefuje branku střelou od modré.

39:40
    Vhazování po pravici Haláka.
    Frans NIELSEN - 0:3

39:19
    Islanders právě vstřelili branku!
    Při vlastním oslabení ujel po pravém křídle FRANS NIELSEN, který střelou z pravé strany překonal Lundqvista, tomu propadl puk do branky pod levou rukou, vše ještě z pohledu Islanders jistil na levé straně Kuljomin. Asistence: Johnny Boychuk.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí mají k dispozici přesilovou hru.

38:48
    Travis Hamonic fauluje Dominica Mooreho a za krošček dostává dvouminutový trest, přesilová hra Rangers.

38:05
    Na druhé straně tak Tavares neuspěl v souboji s gólmanem, Lundqvist si pohlídal svou levou tyčku.

37:41
    Ani Nash z pravé strany na Haláka nevyzrál, puk míří ze třetiny Islanders.
    Nikolaj KULJOMIN - 0:2

36:31
    Docela nenápadná střela NIKOLAJE KULJOMINA z mezikruží končí v brance, za zády docela "zmrzlého" Lundqvista, který puk mířící k tyčce, od níž se ještě odrazil do branky, zřejmě vůbec nezaregistroval. Bez asistence.

35:06

34:55
    Těžké oslabení z pohledu Rangers, ale zdá se, že domácí to ubrání.

34:30
    Tavares zkouší přihrát z pravé strany, bránící Fast dokázal puk zachytit.

34:09
    Islanders opět v útočném pásmu.

33:40
    Výtečná akce Islanders, po bleskovém pasu Okposa pálí z pravé strany Nelson, ale Lundqvist se dokázal bleskově přesunout a puk chytit.

33:20
    Islanders od úvodních vteřin v útočném pásmu.
    Jaro Halák v brance Islanders stále nepřekonatelnou překážkou pro domácí

33:06
    Marc Staal (Rangers) prvním vyloučeným hráčem, za bránění ve hře dostává dvě minuty,přesilová hra Islanders.

32:46
    Ale tentokrát již musí Halák zasahovat, po střele Brassarda, pravým betonem zkrotil tvrdou střelu a poté lapačkou ukryl puk.

32:05
    Rangers těžko zachytávají útočné akce soupeře, ohrozit Haláka by mohli nyní. Tak nikoliv, Nash po nárazu do Boychuku upadl.

31:45
    Vhazování po pravici Lundqvista, který se pořádně zapotí v této části.

31:02
    Puk směřuje do třetiny Rangers, ale hosté střídají.

30:01
    Téměř přesně v polovině zápasu hra přerušena, následuje komerční přestávka.

29:49
    Puk za brankou Islanders, Jaro Halák má ale dostatek času na rozehrávku.
    Anders LEE - 0:1

28:49
    Nedůsledné bránění Girardiho zapříčinilo první gól utkání, střelu de Haana od modré Lundqvist pouze vyráží před sebe, kde se i přes snahu obránce Rangers dokázal bekhendovou střelou prosadit ANDERS LEE. Asistence: Calvin de Haan a Travis Hamonic.

28:01
    Islanders v útočném pásmu.

27:32
    Zatím nejpovedenější kombinace Rangers ve druhé dvacetiminutovce, kterou zakončil střelou z levé strany kapitán Jezdců McDonagh, Halák chytá.

26:41
    Ale hosté branku Lundqvista neohrozili, protiútok Rangers končí ofsajdem, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

26:25
    Souboj za brankou Rangers, Ryan Strome vybojoval puk pro svůj tým.

25:15
    Islanders ale vládnou dosavadnímu průběhu druhé třetiny, což dokazuje nyní i icing Rangers. Domácí tak znovu budou čelit útoku soupeře.
    Islanders dávají gól, který ale po ataku Lundqvista neplatí!

24:39
    Puk přešel brankovou čáru za zády Lundqvista, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, gól neplatí! Sudí Sutherland posoudil kontakt Cizikase s Lundqvistem, v brankovišti, jako nedovolený a gól správně neuznal!

24:22
    Oddechový čas pro domácí.

24:12
    Závar před brankou Rangers, Leddy a poté i Brock Nelson se tam snažili překonat Lundqivsta, který ale dokázal vždy zasáhnout a udržet puk před brankovou čárou.

22:56
    Boychukův pokus končí v rohu třetiny Rangers, dobrý zákrok Lundqvista.

21:53
    Na druhé straně řeší střelu Hickeyho Lundqvist, oba gólmani zatím drží své týmy.

21:08
    Halák krotí dělovku Matse Zuccarella z pravé strany, hra přerušena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:03.
    Po první třetině nerozhodně 0:0

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

New York Rangers: 9

New York Islanders: 13

Je to jasné, v první třetině se gólu nedočkáme, oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0, hraje se pohledný hokej, ale bez šancí. Tu největší si vypracovali domácí, ovšem Brassard nedokázal trefit odkrytou část branky Islanders a trefil pouze tyčku. V první třetině se nevylučovalo, hraje se velmi "čistě".

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:25
    Moore spěchá za pukem do třetiny Islanders, hraje ale Strome.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:45
    Islanders dobře brání svou modrou čáru, Rangers se nedaří proniknout před Haláka.

18:08
    Miller prošel s pukem do třetiny soupeře, souboj u mantinelu, hosté úspěšnější.

17:33
    Icing Islanders, vhazovat se tak bude před Halákem.
    Tyčky za zády Haláka

16:32
    Halák měl nyní neskutečné štěstí, nejprve dvakrát se puk odrazil od tyčky, podruhé dokonce přešel po brankové čáře mimo branku, vše za zády slovenského gólmana ve službách Islanders!

16:01
    A znovu se Bailey dostává do zakončení, tentokrát z bezprostřední blízkosti, ale znovu je úspěšnější Lundqvist. Komerční přestávka.

15:50
    Josh Bailey pálí z levé strany, jeho bekhendovou střelu Lundqvist vyráží.

15:12
    Rangers s pukem za vlastní brankou, Klein čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
    Kdo bude jako první skórovat v dnešní "bitvě o New York"?

13:08
    Ofsajd Rangers na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

12:55
    Také Rangers nezaostávají za svým soupeřem v tvrdosti, v počtu "hitů" vedou 10:6.

12:25
    Stempniak nabruslil z pravé strany před Haláka, ale toho již překonat nedokázal.

11:46
    Na druhé straně zkouší střílet do modré Boychuk, ale bránící Miller zblokoval.

11:06
    R. Nash hledá v mezikruží Zuccarella, který zakončuje "z první", branku Islanders ale netrefuje.

10:46
    Halák vyráží střelu Brassarda, který pálí z pravé strany, z ostrého úhlu.

10:22
    Před svým odchodem na střídačku ještě Klein zastavil postup Kuljomina.

09:49
    Nelson nahazuje puk do útočného pásma, následuje zblokovaná střela od modré, dobrá práce obránce Rangers Kleina.

08:53
    Brassard udělal o jednu otočku před útočnou modrou navíc, mezitím mu Nash přejel do útočného pásma, ofsajd.

08:20
    Miller s pukem za brankou Jaro Haláka, ale nedostal se do zakončení, hrají hosté.

07:15
    Střela Zuccarella končí v lapačce Haláka, který přerušuje hru, následuje první komerční přestávka.

06:53
    V počtu střel na branku zatím vedou jednoznačně hosté 7:3.

06:02
    Hayes lehá před Halákem, po souboji s obráncem Islanders, ale není to faul, pokračuje se ve hře.

05:28
    Kreider vybojoval puk v rohu třetiny Islanders, domácí získávají útočné pásmo.

04:50
    Hickey se ocitl na ledě po souboji ve vlastní třetině, bylo to po střele Millera, kdy ho puk bolestivě zasáhl do pravého kotníku.

04:25
    Islanders od úvodních vteřin hodně aktivní na puku, dohrávají souboje a získávají důležité puky.

04:18
    Zakázané uvolnění Islanders, vhazování po pravici Haláka.

03:15
    Domácí Hagelin opouští ledovou plochu a míří do kabin, zřejmě nějaký problém na výstroji.

02:42
    Po střele Michaela Grabnera musí znovu zasahovat Lundqvist.

02:20
    Střela Dominica Mooreho zblokována a hosté dostávají puk ze třetiny.

01:42
    Lundqvist poprvé zasahuje, pálil Anders Lee.

01:28
    Ofsajdem končí útočná akce Rangers, sudí nařizují vhazování přímo ve středovém kruhu.

00:45
    Hosté nahazují puk za branku soupeře a odchází střídat.

00:01

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Moore, Klein – Kreider, Stepan, St. Louis – R. Nash, Brassard, Zuccarello – Hagelin, Hayes, Fast – Miller, Moore, Stempniak

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Grabner, Nelson, Kuljomin – Lee, Nielsen, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Devorski, Sutherland – Morin, Racicot.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Téměř na den přesně před devíti lety bylo slavnostně vyřazeno číslo 11, které během svého působení v Rangers nosil na zádech legendární Mark Messier.

NEW YORK ISLANDERS
    ________________________________________

Také Ostrované prožívají velmi dobrou sezónu, aktuálně vedou Metropolitní divizi o bod před druhým Pittsburghem, který má ale o zápas méně. V pořadí celé Východní konference se drží Islanders na druhém místě za vedoucí Tampou, která má o bod více, zároveň však o dva zápasy navíc, oproti Ostrovanům. Na rozdíl od Rangers, nemají Islanders "v zádech" tak skvělou sérii, ale o to více jsou jejich výkony vyrovnané. Dnes na ledě městského rivala zakončí Islanders sedmizápasovou venkovní sérii, během níž zatím čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli.
    Trénink NY Islanders před dnešním zápasem

NEW YORK RANGERS

Rangers "jedou" naprosto neskutečně! Z posledních čtrnácti zápasů hned třináct vyhráli, prohráli jen těsně na závěr minulého roku 2:3 v Dallasu! Díky této famózní jízdě se Rangers dostali ve Východní konferenci na aktuální sedmé místo, ovšem jen s minimální ztrátou na nejlepší týmy konference! Do dnešního souboje s městským rivalem a vedoucím týmem "své" divize mohou jít Jezdci s klidným svědomím.
    Trénink NY Rangers před dnešním zápasem

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž New York Rangers přivítá na svém ledě New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Branky a nahrávky: 29. Lee (de Haan, Hamonic), 37. Kuljomin, 40. Nielsen (Boychuk)

New York Rangers: Lundqvist (41. Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Moore, Klein – R. Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes, Fast – Miller, Moore, Stempniak
    New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Lee, Nielsen, Strome – Grabner, Nelson, Kuljomin – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Devorski, Sutherland – Morin, Racicot

Diváci: 18 006