3:4 (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Pátek 16.01.2015, 18:00 • Nové Zámky • MOL liga

Koniec zápasu. (20:29:14)

Skončilo sa nám toto vynikajúce, dramatické stretnutie, v ktorom nakoniec zvíťazilo mužstvo z Miškolcu. Domáci síce vyhrávali 3:1, no hostia stav dorovnali dvoma gólmi Dansereaua a v samostatných nájazdoch rozhodli zásluhou Metcalfeho. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Miškolc JJSE.

Štefanka nepremieňa.

Začínať budú domáci. Pripravuje sa Ondrej Štefanka.

Samostatné nájazdy začínajú.

Je to jasné, nasledovať budú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:12
    Hrudík vypálil spomedzi kruhov, no jeho pokus bol zblokovaný.

63:00
    Oba tímy hrajú opatrne a nehrnú sa do útoku.

62:13
    Zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

61:53
    Postavenie mimo hry, ktoré má na svedomí Tihamér Becze.

60:42
    Frolíkovú strelu si Duschek vychutnal, skóre sa tak nemení.

60:10
    Puk majú na svojich hokejkách domáci.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina bola opäť bohatá na vylúčenia, hralo sa z jednej strany na druhú, no skórovať sa podarilo iba Keeganovi Dansereau, ktorý vyrovnal na 3:3. Nasledovať bude predĺženie a ak sa nerozhodne, tak samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:20
    Dubecove backhandové zakončenie si Duschek postrážil a prerušuje hru.

58:35
    Výborný zákrok Cikáneka, ktorý vychytal Dansereaua.

58:00
    Pred Duschekom teraz lietajú puky jedna radosť, nanešťastia ich nemá kto doraziť do brány.

56:40
    Strelu Miroslava Štefanku Duschek len vyrazil pred seba.

56:17
    Hostia v plnom počte.

55:20
    Diváci teraz ženú Nové Zámky, skanduje celý štadión.

55:10
    Puk končí na ochrannej sieti za hosťujúcou bránou. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

54:42
    Kowalczykova strela končí vedľa brány.

54:17
    V dnešnom zápase sa už asi hrať 5 na 5 nebude, keďže nasleduje ďalšie vylúčenie. Za krosček si posedí Dudas.

53:43
    Domáci v plnom počte.

53:30
    Hrudíkovi vyhodenie nevyšlo, puk končí na domácej striedačke.

52:34
    Cikánek opäť výborne zasahuje.

52:18
    Danseraeu nespracoval prihrávku a puk končí pod lapačkou Cikáneka.

51:43
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Za podrazenie si posedí Martin Frolík.

50:21
    Ďalší dá sa povedať až smiešny verdikt rozhodcov, ktorý vylučujú Jakuba Hrudíka, za napadnutie, aj keď už bol dávno na striedačke.

49:38
    Jesse Dudas teraz preveril pozornosť Cikáneka a vyslal strelu od červenej čiary.

48:33
    Albín Podstavek si prešiel s pukom celé ihrisko, pomotal hlavy hosťujúcim obrancom, nahral pred bránu Čaládimu, jeho strela však bola zblokovaná.

47:35
    Ďalšie vzájomné vylúčenie, Tentokrát si posedia Ondrej Štefanka s Patrikom Popovicsom. Zaujímavé však je, že obaja inkasovali 2+2 trestné minúty.

47:35
    Opäť ďalšie strkanice.

46:58
    Tóth Adrián zostáva otrasený na ľadovej ploche po zákroku Barona.

45:45
    Miškolc mal teraz veľkú príležitosť, no ani jeden z útočníkov prvej formácie nedokázal zúžitkovať viaceré chyby domácich.

44:19
    Vzájomné vylúčenie Jakuba Hrudíka a Balásza Ládu. Krosček, resp. seknutie.

43:49
    Miškolc dal gól!

Zmätok v obrane Nových Zámkov potrestal KEEGAN DANSEREAU, ktorý svojim druhým presným zásahom vyrovnáva na 3:3. Asistencia: Tóth Adrián, Hájos Richard.

43:19
    Frolík bred Duschekom puk netrafil ten odskočil na hokejku Kowalczyka, ktorý taktiež z dobrej príležitosti netriafa bránu.

41:40
    Popovics netrafil odokrytú bránu!

41:07
    Duschek chytá nahodený puk a následne taktiež prerušuje hru.

40:29
    Cikánek prerušuje hru.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina začne približne o 19:35.

V druhej tretine sa hra točila z jednej strany ihriska na druhú. Obre mužstvá si vytvorili niekoľko vynikajúcich príležitostí, no skórovať sa podarilo len Miškolcu. Stav po druhej tretine je 3:2 a v tretej tretine sa určite máme na čo tešiť!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:26
    Dansereauove zakončenie teraz Cikánek reflexívne vyrazil na ochrannú sieť.

38:41
    Zámky mali teraz gól na hokejkách, no ani piatimi dorážkami sa im nepodarilo prekonať Duscheka, ktorý puk zastavil na bránkovej čiare.

37:40
    Púchovský vo veľkej príležitosti, keď mu pred bránu prihral Brandis, zvolil zakončenie z prvej a bránu netriafa.

36:55
    Beczeho dorážka končí tesne vedľa brány.

35:40

Zmetok pred domácou bránou dokázal využiť KEEGAN DANSAREAU, ktorý asi ani sám nevie ako, otočený chrbtom k bráne prekonáva zmäteného Cikáneka. Asistencia: Tóth Adrián, Hájos Roland.

35:29
    Cikánek radšej zakryl puk pred dobiedzajúcim Miskolczim.

34:47
    Frolík sa dostal k puku pred Duschekom, napriahol, no jeho strela končí len vo výstroji hosťujúceho brankára.

34:10

33:54
    Leško vyhadzuje puk.

32:40
    Ďalší výborný zákrok Lukáša Cikáneka, ktorého neprestrelil Tóth.

32:10
    Ďalšie kontroverzné vylúčenie. Na trestnú odchádza Peter Huba, držanie.

30:22
    Šiška zblokoval strelu Keegana Dansereaua a puk končí na ochrannej sieti.

30:11
    Zakázané uvoľnenie, ktorého sa dopustili hráči z Miškolcu.

29:14

29:09
    Žiadny z domácich hráčov nedokázal trafiť skákajúci puk pred Duschekom a tak sa hostia opäť oslobodzujú.

28:19
    Hostia sa oslobodzujú vyhodením puku.

27:14
    Jesse Dudas si posedí za podrazenie.

26:45
    Becze sa dostal do nájazdu, no Cikánek vytiahol ďalší výborný zákrok.

25:25
    Cikánek s ďalším dobrým zákrokom.

25:13

25:05
    Ďurčova tvrdá strela nemierila presne.

23:41
    Ďalšia strela Kowalczyka, tentokrát ju tečoval domáci Dubec a puk končí na ochrannej sieti.

23:18
    Dudas obetavo zblokoval tvrdú strelu Kowalczyka.

23:13
    Za faul ľakťom si posedí Balász Láda, ktorý nepríjemne atakoval Martina Leška.

22:20
    Nahodenie Barona tečoval niektorí z hráčov pred Duschekom, no puk tesne míňa bránu.

21:05
    Hostia puk vyhadzujú do stredného pásma.

20:26
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Domáci ovládli prvú tretinu, keď sa postupne presadil dvoma gólmi Albín Podstavek a necelú minútu pred koncom Erik Čaládi. Za hostí vyrovnával v 9. minúte Tóth Adrián.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:45
    Dobrý obranný zákrok Hubu, ktorý nedovolil Beczemu ohroziť domácu bránu.

19:04
    HC Nové Zámky dali gól!

Krásna akcia domácich! Tomáš Chrenko našiel pred bránou ERIKA ČALÁDIHO, ktorý backhandom prekonáva Duscheka. Asistencia: Tomáš Chrenko, Albín Podstavek.

18:15
    Kowalczykovu strelu od modrej sa nepodarilo tečovať ani Faithovi, ani Frolíkovi.

16:49

Tomáš Chrenko našiel na strede úplne voľného ALBÍNA PODSTAVEKA, ktorý svojim druhým presným zásahom v dnešnom zápase zvyšuje na 2:1 pre domácich. Asistencia: Tomáš Chrenko, Martin Frolík.

15:44
    Obojstranné vylúčenie po ďalších strkaniciach. Vylúčení sú Martin Baron a Keegan Dansereau.

15:44
    Vynikajúci semafór od Lukáša Cikáneka.

15:21
    Domáci vynikajúco bránia a nepustili hostí ani k strele.

14:33
    Martin Frolík si posedí za seknutie.

14:27

14:25
    Ďalšie strkanice pred hosťujúcou bránou, keď si obrancovia bránia svojho brankára Duscheka.

13:50

12:27
    Za podrazenie si posedí hosťujúci útočník Cohen.

12:12
    Hostia teraz zatlačili domácich v útočnom pásme, no chýba tomu strela.

11:09

10:40
    Frolíkova strela trafila Duscheka do masky.

09:50
    Zaujímavý verdikt jedného z hlavných rozhodcov, ktorý čakal viac ako 10 sekúnd, pokým odpískal. Posedí si Juraj Faith, a to dokonca štyri minúty. Nedovolená hra so zdvihnutou hokejkou.

09:35
    Faithov príklep si Duschek pokryl a prerušuje hru.

09:09
    Nové Zámky majú veľkú príležitosť skórovať. Ďalší vylúčení na strane hostí, tentokrát Dudas.

08:34
    Prvé vylúčenie zápasu. Za držanie si posedí hosťujúci Roczanov.

08:02

Hostia rýchlo odpovedajú. Po prihrávke Hájosa sa presadil TÓTH ADRIÁN, ktorý prestrelil Cikáneka. Asistencia: Hájos Richard, Goz Balász.

07:33

ALBÍN PODSTAVEK dostal puk do úniku, backhandovým blafákom oklamal Duscheka a svoju nádhernú akciu zakončil doklepnutím puku do odokrytej brány. Asistencia: Juraj Ďurčo.

06:44
    Popovics vystrelil z ľavého krídla, no Cikánek bez problémov chytá.

06:10
    Obe mužstvá odchádzajú striedať, puk majú na hokejkách domáci.

05:04
    Kowalczyk striela od modrej, puk Duschekovi vypadol, no nikto z domácich ho do odokrytej brány nedoklepol.

04:30
    Výborná práca v útočnom pásme od domáceho obrancu, Pavela Kowalczyka.

03:50
    Čaládi z pred brány Duscheka neprestrelil.

03:00
    Štvrtá formácia domácich teraz zavarila hosťujúcej obrane, gólom sa to však nekončí.

01:38
    Šiška drží puk za domácou bránou.

00:52
    Dubec potiahol puk po pravom krídle, nahral pred bránu Frolíkovi, ktorý backhandom ohrozil Duscheka, ten bol však pripravený.

00:42
    Hubovi chybu sa snažil potrestať Becze, no jeho strela bola skôr propagačná.

00:01
    Chrenko vyhral buly, puk sa dostal na hokejku Podstaveka a ten zakladá útok.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Novozámčanov čaká ďalšie mimoriadne náročné MOL ligové stretnutie, veď v piatok na juh Slovenska zavíta mužstvo "ľadových medveďov" z Miškolcu. Tento tím podáva najmä v posledných zápasov výborné výkony, vďaka ktorým sa už dlhšiu dobu drží na čele celej ligy! Zámky tak budú mať určite čo robiť, aby si pripísali do tabuľky body, ktoré by ich udržali v hre o priamy postup do semifinále. Stretnutie sa začína o 18:00.

Do konca základnej časti zostáva odohrať našim hráčom ešte 7 zápasov (3 na domácom ľade). Keďže sú už istí víťazi 2.ligy, tak sa môžu plne sústrediť práve na MOL ligu, aby zabojovali o druhé miesto, teda o priamu účasť v semifinále, od ktorej ich delí 8 bodov.

Priblížme si teda, ako to vyzerá v tabuľke. Na prvom mieste je Miškolc so ziskom 77 bodov, hneď za ním Dunaujvároš, ktorý ich má na konte 74, no a na treťom práve naši hráči so 66 bodmi. Práve tieto mužstvá zabojujú o účasť v semifinále, veď medzi sebou ešte odohrajú 4 zápasy. Zámky sa stretnú s Dunaujvároš a Miškolcom jedenkrát a Miškolc s Dunaujvárošom ešte dvakrát. Pre našich hráčov je teda ešte všetko otvorené.

Bielo- zelení svoje posledné dva zápasy nezvládli, najskôr podľahli po dramatickom priebehu Ferencvárošu na svojom ľade 3:4, no a v poslednom zápase prehrali v Debrecéne 6:1.

Hostia majú ale celkom iné problémy (teda ak vôbec nejaké majú). Z posledných 5 zápasov nestratili ani jeden bod! Postupne vyhrali s Csíkszeredou 8:0, so Zámkami 5:1, s Újpeštom 8:5, Brašovom 6:2 a v poslednom zápase opäť s Csíkszeredou 4:1.

Tieto dve mužstvá strelili vôbec najviac gólov zo všetkých mužstiev (Zámky- 142, Miškolc- 150), všetko teda nasvedčuje tomu, že by sme mali byť svedkami ďalšieho ofenzívneho zápasu, v ktorom padne veľa gólov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 8. Podstavek (Ďurčo), 17. Podstavek (Chrenko, Frolík), 20. Čaládi (Chrenko, Podstavek) – 9. Tóth (Hájos, Goz), 36. Danserau (Tóth, Hájos), 44. Danserau (Tóth, Hájos), rozh. náj. Metcalfe