SK Karviná – Vsetín 3:1 (kon.) | Technika Brno – Přerov 4:2 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Opava 4:3 (2:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Břeclav 3:2 (kon.) | Nymburk – Žďár n/S 2:3 (po pr.)
Mor. Budějovice – Kolín 1:3 (kon.) | Sokolov – Klatovy 6:3 (kon.) | Vrchlabí – Bílina 1:3 (kon.)
Trutnov – Tábor 4:1 (kon.) | Jablonec n/N – Řisuty 4:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Děčín 4:7 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HC Draci Bílina
Sobota 17.01.2015, 18:00 • DD Eletromont Aréna, Vrchlabí • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Vrchlabí: Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec "C", Filip, Šťastný, Bláha, Jirků, Vlach, Matějka, Urban, Fořt, Kerekanič, Srnský
    Trenér: Josef Řeháček

HC Draci Bílina: Michajlov (Škubal) – Havlůj "C", Bittner, Brettschneider, Polák, Zeman, Veselý, Fučík, Jirkovský, Kýhos, Přeučil, Salač, Zika, Procházka, Böhm, Štěpánek, Sekerka, Petrák, Piewak, Vrba
    Trenér: Miroslav Kanis

Rozhodčí: Batěk – Kilián, Střelka.

00:01

00:17
    Draci se ihned usadili v pásmu domácích, ale k ohrožení branky se nedostali.

00:40
    Je tu první vyloučení. Na trestnou lavici si jde odpočinout hostující Aleš Havlůj za sekání.

01:19
    Hamerský nastřelil kotouč od modré na branku, kde byl připravený Michajlov. Domácí pokračují v tlaku.

01:39
    Kombinaci domácích ukončil hostující gólman, který schoval pokus Hamerského do své rukavice.

02:11
    Kotouč je daleko od branky Bíliny.

02:21
    Obětavým zákrokem se představil Tomáš Veselý, který padl do střely jednoho z domácích obránců.

02:40
    Hostující mužstvo se vcelku snadno ubránilo. Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

03:41
    Filip jel s Jakubcem dva na jednoho. Domácí hráči si několikrát vyměnili kotouč a nakonec zakončoval dojíždějící Hamerský, kterému chyběla razance v zakončení.

03:47
    Na ledě zůstal ležet Štěpán Štěpánek, který následně za pomoci svých spoluhráčů míří na střídačku.

04:22
    Stadion se usadil v pásmu. Fořt hledal před brankou volného Matějku, který nastavil hokejku a kotouč jen tak tak minul hostující svatyni.

05:04
    Na druhé straně se mohl prosadit Vlastimil Salač, kterému střelu tahem z kruhů zablokoval jeden z domácích obránců.

05:35
    Ondřej Hamerský zachytil rozehrávku Draků. Jeho následnou střelu tahem zlikvidoval rukavicí Martin Michajlov.

06:12
    Vrchlabí je aktivnější. Tentokrát to zkoušel Šťastný, jehož pokus vyrazil hostující gólman do rohu kluziště.

07:14
    Urban se dostal do úniku, ale Brettschneider ho trochu rozhodil a domácí útočník upadl těsně před brankou.

08:12
    Nepřesná rozehrávka Stadionu vyústila v zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácích.

08:45
    Roman Fučík hledal před brankou najíždějícího Milana Böhma, který ovšem skákavou přihrávku netrefil.

09:02
    Draci právě vstřelili branku!
    O chvíli později se ovšem dostávají hosté do vedení. Před brankou zůstal nepokrytý ŠTĚPÁN ŠTĚPÁNEK, který lehce přehodil kotouč přes ležícího Neužila. Asistence: Zdeněk Petrák.

10:06
    Pavel Brettschneider zkoušel překvapit domácího brankáře střelou z levé strany. Jakub Neužil však úřadoval svojí lapačkou.

10:34
    Nádhernou přihrávkou přes celé hřiště našel David Skočovský volného Daniela Vlacha, který jel sám na bránu, ale následně podklouzl a bylo po šanci.

11:25
    Draci se osmělili a zaměstnali domácí obranu. Neužil musel dvakrát zasahovat. Podruhé podržel kotouč v rukavici a nechal svým spoluhráčům prostor k vystřídání.

11:55
    Hosté měli obrovskou šanci. Draci dostali domácí pod tlak, který vyústil v zakončení jediného dnešního střelce. Ten však minul úplně prázdnou branku.

12:51
    Urban s Filipem napadali v útočném pásmu rozehrávku Bíliny. Kotouč následně získali, ale do zakončení se nikdo v bílém nedostal.

13:47
    Patrik Lenoch má kotouč za brankou a čeká, až mu jeho spoluhráči vystřídají.

14:11
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil Martin Filip střelou tahem, kterou vyrazil lapačkou Michajlov. Kotouč se dostal opět k domácímu matadorovi, který do kotouče plácl ze vzduchu, ovšem branku Bíliny minul.

15:09
    Za obranu hostujících Draků si najel Patrik Urban, kterému kotouč utekl k brance hostů.

15:39
    Stadion si zahraje druhou přesilovou hru. Na trestné lavici již sedí Jakub Procházka, který je vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:55
    Hostům se daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

16:14
    A opět je kotouč za brankou domácích, kteří musí znovu rozehrávat.

16:55
    Na modré čáře se do kotouče opřel Jiří Jebavý, jehož dělovku kryje Michajlov ve své výstroji. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.

17:39
    Přesně s koncem Procházkova trestu je tu další vyloučení. Domácí budou pokračovat v přesilové hře. Na dvě minuty je vyloučen Jan Bittner za krosček.

18:10
    Domácí jsou v pásmu Bíliny, kde kombinují, na branku Michajlova nešla zatím ani jedna střela.

18:42
    Filipova formace kombinuje, ale je to stále bez zakončení.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:17
    Hamerského ránu od modré tečoval někdo v zeleném dresu mimo branku.

19:39
    Hosté hrají v plném počtu.

20:00

Je za námi první perioda dnešního utkání. Domácí začali aktivněji, ale byli to právě Draci z Bíliny, kteří otevřeli skóre utkání zásluhou Štěpána Štěpánka, který překonal Jakuba Neužila. Do druhé části se tak půjde s jednobrankovým mankem z pohledu domácího Stadionu.

20:01

20:17
    Zakázané uvolnění předvedli domácí hráči. Vhazovat se bude před Neužilem.

20:42
    Z levého rohu v útočné třetině nabil na modrou Filip Ondřeji Hamerskému, který vypálil na branku, ale narazil na překážku jménem Martin Michajlov.

21:01
    Hosté si zkusí první přesilovou hru v dnešním utkání. David Skočovský putuje na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

21:17
    Patrik Urban dostal kotouč do středního pásma a na chvíli osvobodil domácí hráče.

21:54
    Domácí gólman ještě nemusel zasahovat. Stadionu se opět povedlo vyhodit kotouč až za branku Michajlova.

22:33
    Kotouč je u branky Bíliny. Hostům se příliš nedaří v početní výhodě.

22:45
    Síly na ledě se vyrovnají. Za nedovolené bránění vyfasoval dvouminutový trest hostující Vlastimil Salač.

23:01
    Domácí hrají v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra, která bude trvat minutu a čtyřiačtyřicet vteřin.

23:19
    Mezi kruhy se dostal ke kotouči Šťastný, který zamířil tahem pouze nad břevno hostující branky.

24:12
    Od modré vystřelil Patrik Lenoch, jehož ránu chytil krásným semaforem Michajlov. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího gólmana.

24:33
    Michajlov chytá výborně. Tentokrát si poradil s pokusem Martina Klementa, který zkoušel střílenou přihrávku do brankoviště.

24:45

25:26
    Bude se opět vylučovat. Vzájemně jsou vyloučeni Zdeněk Petrák a Tomáš Bláha. Oba dostávají dvě minuty za hrubost. Na dvě minuty je ještě vyloučen domácí Tomáš Jirků, který si odsedí taktéž dvě minuty, ovšem tentokrát za sekání. Hosté budou hrát klasickou dvouminutovou přesilovou hru.

26:06
    Stadion se zatím úspěšně brání. Draci se navíc provinili zakázaným uvolněním.

26:33
    Stále se hraje spíše v obranném pásmu Bíliny, což domácím vyhovuje.

26:57
    Nakonec v útočné třetině fauluje Jan Matějka, který si půjde odpočinout na dvě minuty za sekání. Devětadvacet vteřin budou hrát hosté 5 na 3.

27:06
    Brettschneider vyprášil od modré Neužilovy betony a následně vyhazuje Martin Filip.

27:26
    Domácí Stadion hraje ve čtyřech. Tomáš Jirků se ihned zapojuje do hry.

27:59
    Vrchlabí se daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

28:13
    Hostům se přechod do útočné třetiny nepovedl. Rozhodčí zdvihl ruku a odpískal postavení mimo hru.

28:57
    Domácí jsou kompletní.

29:22
    Martin Klement vystřelit od modré dělovku, která trefila Jakuba Procházku do helmy. Hostující hráč je naštěstí v pořádku a odjíždí po svých na střídačku.

29:52
    Je tu další možnost pro hosty, když je opět vyloučen Tomáš Bláha za sekání. Domácí se tak budou muset opět bránit.

30:16
    Do druhé vlny dostal kotouč Tomáš Přeučil, který vypálil tahem na branku, ale tam stál připravený Jakub Neužil, který si s pokusem hostujícího forwarda poradil.

30:54
    Domácí jsou aktivnější i ve čtyřech, když hrají před brankou Bíliny.

31:18
    Na druhé straně se dostal do zakončení Procházka, který ani nadvakrát nepřekonal spolehlivého Neužila.

31:52
    Domácí hrají v plném počtu.

32:31
    Hra je nyní plná nepřesností, které jistě nepřidávají na kvalitě utkání.

32:59
    Hosté mačkali domácí a také docílili branky, která není uznána, jelikož kotouč doputoval do branky až po pískání.

33:31
    S vyloučenými se roztrhl pytel. Na dvě minuty je vyloučen Štěpán Štěpánek za hru vysokou holí. Domácí tak mají šanci na vyrovnání v početní převaze.

33:54
    Filipova nepřesná přihrávka skončila pouze na zakázaném uvolnění. Rozhodčí se nakonec shodli, že Filip byl již za červenou, ale hra byla přerušena. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

34:19
    Aleš Havlůj si vzal kotouč a ihned ho vyhodil do středního pásma.

34:44
    V oslabení ujel Lukáš Zika, který vystřelil přes Lenocha. Neužil musel vyrazit pokus hostujícího útočníka pravým betonem.

35:19
    K dorážce se před brankou Bíliny dostal Tomáš Jirků, ale svůj pokus bekhendem poslal do náruče Martina Michajlova.

35:31
    Hosté jsou v plném počtu. Hraje se s pěti hráči na obou stranách.

36:13
    Před brankou domácích číhal Vladimír Kýhos, ale v poslední možný moment mu kotouč přeskočil čepel hokejky a tak rychle uhasla šance hostujícího celku.

37:06
    Před brankou Bíliny se po pískání dostali do roztržky Urban s hostujícím Vrbou. Vylučovat se nakonec nebude.

37:21
    Hosté se dostali do přečíslení tří proti dvou, ale svou šanci promarnili. Kotouč skončil nakonec v rohu kluziště.

37:45
    Jakub Procházka mířil z levé strany střelou z voleje vedle pravé tyče Neužilovy branky.

38:16
    Do šance se dral domácí Šťastný, ale mezi dvěma obránci Bíliny se neměl šanci prosadit.

38:37
    Před brankou zůstal zcela volný Zdeněk Petrák, který měl spoustu času na zakončení, ale zvolil střelu z první, která mu nesedla.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:11
    Veliké zmatky v brankovišti Bíliny ukončil hvizd rozhodčího, který se rozhodl vyloučit Zdeňka Petráka na dvě minuty za sekání.

39:43
    Stadion kombinuje v pásmu, ovšem obrana Bíliny pracuje výborně.

40:00

Je za námi druhá část, ve které jsme viděli veliké množství vyloučení, ale ani jednu branku. Je to boj o každý centimetr ledu. Domácí se snaží o vyrovnání, ovšem přes dobře fungující obranu Bíliny se nemohou prosadit. Naopak hosté hrozí z rychlých protiútoků. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina.

40:01

40:21
    Domácí se ihned usadili v pásmu, kde kombinují a snaží se dostat do zakončení.

40:46
    Jakubec oslovil svou přihrávkou Ondřeje Hamerského, který nepřekonal tahem dnes velmi spolehlivého Michajlova.

41:06
    Tomáš Bláha jde na trestnou lavici. Rozhodčí Batěk ho vyloučil na dvě minuty za sekání.

41:11
    Hosté jsou kompletní a začíná jim přesilová hra.

41:33
    Síly na ledě se vyrovnají. Matějka byl v útočné třetině hákován Janem Zemanem, který už sedí na trestné lavici. Hrát se bude se čtyřmi hráči na obou stranách.

41:55
    Přeučil se dostal na levé straně do zakončení tahem. Pokus hostujícího hráče skončil nad brankou domácích.

42:50
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

43:06

43:27
    Šest vteřin budou hrát domácí v dvojnásobné převaze, když je za podražení vyloučen Pavel Brettschneider.

43:33
    Hosté hrají ve čtyřech.

44:05
    Draci se brání úspěšně. Kotouč se jim podařilo vyvést až za branku Vrchlabí.

44:31
    Opět se podařilo Bílině vyhodit kotouč přes všechny čáry.

44:51
    Procházka zaútočil. Výsledkem jeho snažení byla střela nad branku.

45:27
    Hosté hrají v plném počtu. Bílina se ubránila naprosto bez problémů.

46:06
    Jakub Neužil musel vytasit lapačku po střele jednoho z hostujících útočníků.

46:19
    Před Michajlovem tečoval kotouč Martin Filip, jehož pokus skončil vysoko v ochranné síti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

47:12
    Z voleje vystřelil Jan Matějka. Martin Michajlovič se za kotoučem pouze ohlédl, ten mířil nakonec vedle pravé tyče.

47:38
    Na druhé straně udeřili hosté. Z rohu kluziště nahodil kotouč Brettschneider na Neužila, který vyrazil puk pouze před sebe, kde stál volný MILAN BÖHM, který s kotoučem zamíchal a poslal ho do horní poloviny branky. Asistence: Pavel Brettschneider, Jakub Procházka.

48:54
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Domácí rychle odpovídají. Od modré vyslal přízemní střelu Ondřej Hamerský, kterou před Michajlovem tečoval JIŘÍ JAKUBEC. Domácí kapitán dává domácím naději. Asistence: Ondřej Hamerský, Tomáš Šťastný.

49:33
    Stadion se snaží o rychlé vyrovnání, ale v cestě jim stojí výborný Michajlov.

49:54
    Šťastný se dostal na pravé straně do zakončení, Michajlov si však mezeru mezi betony pohlídal.

50:46
    Zeman vystřelil od modré, Neužil kotouč neviděl, ten vypadl před Petráka, který byl překvapen, že se k němu kotouč dostal a svou šanci zahodil. Kotouč nenasměroval do prázdné branky, ale mimo ní.

51:35
    Bílina se soustředí na defenzivní úkoly a do útoku se již tolik nehrne.

52:11
    Draci dobře napadají rozehrávku domácích, kteří nyní mají problém s přechodem do útočného pásma.

52:39
    Šťastný si vybruslil zpoza branky až před Michajlova, který výborně zasáhl a zkazil radost domácímu útočníkovi.

52:48
    Pravidlo nedáš dostaneš opět platí. Hosté z následného protiútoku skórují. Petrák našel na levé straně volného MARTINA SEKERKU, který poslal kotouč tahem přesně do pravého horního rohu domácí branky. Asistence: Zdeněk Petrák, Štěpán Štěpánek.

53:51
    Dnešní utkání sleduje 944 diváků.

54:24
    Draci brání velmi pozorně střední pásmo a to dělá domácím značné problémy.

54:47
    Domácí mají šanci na snížení. Za sekání je vyloučen hostující Lukáš Zika, který tak oslabuje svůj tým.

55:05
    Tomáš Veselý odpaluje kotouč daleko od své vlastní branky.

55:17
    Vrchlabí si komplikuje utkání. Na dvě minuty je vyloučen domácí Petr Hlaváč za nedovolené bránění. Hra bude pokračovat se čtyřmi hráči na obou stranách.

55:46
    Hamerský ztratil na modré kotouč, ke kterému se dostal Sekerka, který uháněl sám na branku. Vracející se Hamerský byl faulován Böhmem a tak osamocený Sekerka nemohl ani zakončit. Domácí budou hrát přesilovou hru 4 na 3.

55:46
    Oddechový čas pro HC Stadion Vrchlabí.

56:05
    Hráči Stadionu hrají v útočné třetině. Michajlov se musí mít na pozoru, ale zatím drží svůj celek v dvoubrankovém vedení.

56:47
    Bílina hraje se čtyřmi hráči na ledě.

57:17
    Domácí hrají v plném počtu a jejich přesilová hra bude trvat ještě devětadvacet vteřin.

57:37
    Draci se dostali ke kotouči a ihned ho poslali přes celé kluziště.

57:46

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:11
    O výsledku utkání je již téměř rozhodnuto, jelikož se bude Stadion bránit. Za krosček si půjde sednou na dvě minuty Martin Klement.

58:29
    Přečíslení dvou na jednoho zakončil střelou tahem Štěpánek, který mířil nepřesně.

58:44
    Je tu další vyloučení, tentokrát na straně hostů. Dvouminutový trest vyfasoval od Baťka hostující Martin Sekerka, který je vyloučen za hrubost.

58:44
    Domácí to zkouší se šesti hráči v poli. Neužil je na střídačce.

58:59
    Tomáš Přeučil mířil přes celé hřiště do prázdné branky, kterou netrefil. Odpískáno je tak zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Michajlovem.

59:18
    Šťastný nedokázal dopravit kotouč za záda Michajlova, který výborně zasáhl betonem.

59:32
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Jakub Neužil je zpět ve své brance. Bílina už toto utkání nepustí.

59:40
    Domácí hrají opět v šesti.

60:00

Je dobojováno. Ve třetí třetině se dostali hosté do dvoubrankového vedení, když se trefil krásnou střelou Böhm. Domácí našli rychlou odpověď ve formě šikovné Jakubcově teči. Nicméně Draci udeřili ještě jednou. To se prosadil Sekerka, na jehož branku již domácí nenašli odpověď. Stadion se snažil o hru bez brankáře, ale času již moc nezbývalo a tak poráží Bílina podruhé v sezóně vrchlabský Stadion. S konstatováním, že Stadion doma podlehl Bílině 1:3, se s Vámi loučím. (20:20:07)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 49. Jakubec (Hamerský, Šťastný) – 10. Štěpánek (Petrák), 48. Böhm (Brettschneider, Procházka), 53. Sekerka (Petrák, Štěpánek)

Rozhodčí: Batěk – Kilián, Střelka