Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 5:4 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 4:3 (kon.)
Slavia – Zlín 7:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 2:7 (kon.) | Liberec – Pardubice 4:5 (kon.)
Třinec – HC Plzeň 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 24.01.2015, 12:30 • hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

59:45
    Potyčku u střídaček řeší sudí. Zápas graduje. Současně jsou potrestání Puzič a Jáchym z Vítkovic. Z brněnského celku jde pykat Šnajnar a Pokorný za hrubost.

59:13
    Kometa bude hrát další oslabení a naděje na vyrovnání jsou tak mizivé. 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku odpyká Biolek.

54:43
    Kometa si zahraje další oslabení. Garčic dostává dvě minuty za držení.

50:22
    A další nepříjemný projektil musí likvidovat Jekel. Hosté si navíc vynutili přesilovou hru.

44:53
    Brno si zahraje početní výhodu. Za katr odjíždí Puzič za krosček.

35:38
    Současně je vyloučen Kuťák se Šnajnarem, hraje se ve stejném počtu.

31:07
    Biolkova střela šla příliš vysoko. Na dvě minuty odjíždí Kryštof Beneš za držení.

26:33
    Brno se musí znovu bránit.

20:36
    Tentokráte bude v převaze Brno. Blahuta dostal dvě minuty za hákování a aby toho neměl málo, připíše si ještě 10 minut pro osobní trest za nesportovní chování.

18:10
    A Cívka se postaral o krušné chvíle svého týmu. Za zdržování hry odchází na trestnou lavici.

18:04
    Brno se bude muset v závěru třetiny bránit. Menší trest dostává Biolek, který pyká za celou hráčskou lavici. Verdiktem sudích bylo příliš mnoho hráčů na ledě.

12:46
    Tentokrát si další přesilovku zahraje Brno. Beneš odjíždí na dvě minuty za sekání.

10:05
    Další akce hostujícího celku. Střela od Charvátovy hole šla vysoko nad. Zároveň je vyloučen Dymáček za hákování.

06:46
    Puzič (VIT) odjíždí za katr na dvě minuty za držení.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 4. Šnajnar (Dufek, Boltvan), 5. Garčic (Dufek, Vágner), 23. Ondráček (Nohel, Kubeš) – 23. Gřeš, 27. Ballner (Sysala), 29. Charvát (Kavka), 53. Gřeš (Gelnar)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Pokorný, Biolek, Nohel – Garčic, Dufek, Král – Boltvan, Grünwald, Dymáček – Ondráček
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Wanecki) – Adamík, Demel, Puzič, Charvát (C), Ďurkáč – Ballner, Gřeš, Illéš – Kafka, Blahuta, Kuťák – Ollender, Beneš, Sysala – Jáchym, Gelnar

Rozhodčí: Polák – Klein, Linhart