Omsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 0:6 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Kazaň – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Jokerit – Záhřeb 1:4 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.) | Riga – Atlant 3:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Severstal Čerepovec
Středa 28.01.2015, 14:00 • Sport Complex • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Příjemné odpoledne při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se utkají celky Barys Astana a Severstal Čerepovec.

Hostující celek se nachází sice až na dvanácté příčce tabulky Západní konference, díky její vyrovnanosti ale ztráta na příčky zajišťující účast v Play Off činí pouhých pět bodů. V posledních utkáních se ale Severstalu příliš nedaří a výčet porážek značně převyšuje počet vítězství, hosté tak budou muset v dnešním utkání zabrat.

Barys Astana

Barys je na tom co se postavení v tabulce i posledních výsledků podstatně lépe než jeho dnešní soupeř, s 72 získanými body se totiž hráči domácího celku nachází na šesté pozici na Východě, poslední dva duely se silnými soupeři z Ufy a Novosibirsku navíc domácí vyhráli.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v této sezoně doposud nepotkaly a tak půjde o jejich první měření sil v tomto ročníku.

Československá stopa

Do zápasu by měl nastoupit v barvách Čerepovce útočník Marek Kvapil a v dresu Barysu Astana Ján Laco.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ján Laco by se dnes měl po delším zranění vrátit do brány Barysu Astana. Naproti tomu český gólman Jakub Štěpánek dnešní utkání vynechá.

Hráči obou mužstev už stojí na ledové ploše. Za malou chvíli zazní nejprve hymna Ruska a posléze Kazachstánu.

00:01

00:21
    Po pravé straně se do útočného pásma vrhl jeden z hráčů Severstalu, svůj pokus mezi tři tyče nezamířil.

01:40
    Hosté byli v posledních chvílích aktivnější, k přímému ohrožení Poluektova se ovšem nedostali.

02:07
    Nyní jejich útočnou snahu zastavil ofsajd.

02:37
    Nepřesná rozehrávka domácího celku končí na zakázaném uvolnění.

03:17
    Poluektov musel vytáhnout první zákrok večera proti střele od modré čáry.

05:06
    Kagarlickij pálil na Poleuktova, ten vyrazil puk vedle sebe.

05:50
    Hosté jsou v úvodních minutách aktivnějším mužstvem.

06:18
    Na druhé straně pálil od modré čáry Savčenko, jeho tvrdý projektil mezi tři tyče nemířil.

06:58
    Koněv pálil od modré čáry, jeho střela byla sražena mimo bránu.

07:14
    A Poluektov musel zasahovat znovu, když se v jeho blízkosti ocitl Berdnikov, gólman Astany si poradil a drží čisté konto.

07:42
    Ofsajd domácího mužstva.

08:05
    Berdnikov se znovu zjevil v blízkosti domácí brány, tentokrát mířil ke vzdálenější tyči, domácí svatyni netrefil.

10:06
    Astana právě vstřelila branku!
    Hostům není nic platné, že byli v úvodní desetiminutovce aktivnější, jako první se ze vstřelené branky radují domácí. MIKE LUNDIN zakončil rychlý protiútok střelou z pravého kruhu, puk zamířil mezi Magarilovův beton a vyrážečku. Asistence: Dustin Byod, Brandon Bochenski.

10:40
    Thuresson to zkoušel z pravého kruhu, Poluektov vyrazil do rohu.

11:17
    Další slibně vypadající brejk Barysu skončil ke škodě domácího celku i fanoušků ofsajdem.

11:37
    O rychlý protiútok se tedy pokusil Kovyršin, jeho pokus z pravého kruhu mezi tři tyče nemířil.

12:02
    Zakázané uvolnění kazašského celku, hra se vrátí před Poluektova.

12:14
    Domácí si zahrají první přesilovou hru, Logen Pyett podrazil pronikajícího Dustina Boyda a na dvě minuty usedl za katr.

12:35
    Lundin našel na pravém kruhu volného Starčenka, který vypálil z první, Magarilov vyrazil před sebe, tam kotouč nezasáhl žádný hráč domácího celku.

13:10
    Domácí ztratili pásmo, hráči Severstalu si tedy mohou alespoň na chvíli oddechnout.

13:30
    A domácímu celku se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

13:58
    Nigel Dawes se však dostal atypicky ve vlastní přesilové hře do brejku, svůj výpad po levé straně zakončil střelou, Magarilov si tentokrát poradil.

14:14
    První přesilovou hru hosté ubránili bez ztráty kytičky.

15:09
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Logen Pyett odčinil předchozí vyloučení, když přihrávkou uvolnil PAVLA ČERNOVA, jenž dostal spoustu prostoru a času k zakončení, čehož využil k přesné střele ke vzdálenější tyči. Asistence: Logen Pyett, Dmitrij Kagarlickij.

16:14
    Ruděnko hledal na ose Starčenka, ten se snažil dostat k Magarilovovi, to se mu ovšem přes těsnou obranu soupeře nepovedlo.

16:49
    Žaljauovovo nahození skončilo na ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:27
    Útočné snažení čtvrtého čerepovského útoku nakonec skončilo bez úspěchu, když při kombinaci jeden z hostujících hráčů vyhodil kotouč do hlediště.

17:40
    Alexander Urbom si vybruslil do mezikruží a z něj pálil nebezpečně těsně mimo bránu.

19:00
    Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině je stav nerozhodný 1:1, což vzhledem k průběhu jistě berou především domácí hokejisté. Ti v první třetině tahali většinou za kratší konec (za celou třetinu vyslali na Magarilova pouze tři střely), přesto se ujali vedení. V 11. minutě se trefil Lundin. Hosty inkasovaná branka nedemotivovala, dál pokračovali v útočné hře a to se jim vyplatilo. V 16. minutě se prosadil Černov.
    Jakým směrem se bude ubírat další průběh zápasu, sledujte od zhruba 14:49.

20:01

21:05
    Bochenského průnik po pravé straně hostující obrana včas eliminovala.

22:00
    V úvodních dvou minutách sledujeme nevzhlednou partii bez nápadu a plnou chyb.

23:04
    Stále nic nového na ledě v Astaně. Bez nápadů, bez šancí. Ani jeden z gólmanů dosud nemusel ve druhé části zasahovat.

23:41
    Stasenkův pokus od modré čáry k Poluektovi přes přehuštěný prostor neprošel.

24:33
    Hosté si vytvořili tlak, který vyústil v jejich první přesilovou hru, dvě minuty za faul loktem obdržel domácí Kevin Dallman.

24:45
    Příliš prudká a nepřesná přihrávka na modrou čáru v podání jednoho z hráčů Čerepovce připravila hosty o pásmo.

25:30
    Bučněvič stál na pravém kruhu a dostal parádní křižný pas, svou střelu z první ovšem poslal mimo odkrytou bránu.

25:50
    Domácímu týmu se povedlo vyhodit kotouč, což vyburcovalo fanoušky Barysu, aby se ozvali a ještě povzbudili své oblíbence.

26:26
    A další nepřesnost v rozehrávce hostujícího týmu a další vyhození puku přes všechny čáry.

26:33
    Astana hraje v plném počtu.

26:58
    Hosté pokračovali v tlaku, Trunjov pálil z osy mimo bránu.

27:40
    Severstal hodně dlouho operoval v útočné třetině. Ke střele se však hosté nedostali.

28:03
    Vadim Berdnikov se dostal na levé straně do zajímavého průniku, mířil Poluektovi mezi betony, kazašský gólman si tenhle prostor pohlídal a zakročil.

28:10
    Zakázané uvolnění Barysu. Domácí nadále tahají za kratší konec. Promítne se to i do výsledku?

28:25
    Ojedinělou útočnou snahu Barysu zastavil ofsajd rozhodčího.

28:45
    Na druhé straně se dopustil ofsajdu švédský forvard Thuresson.

29:15
    Konstantin Ruděnko se po parádním pasu hnal sám na Magarilova, brankář Čerepovce vytáhl proti jeho zakončení parádní zákrok lapačkou, který nebude chybět v sestřihu z dnešního klání.

29:37
    A další brejk Barysu, Bochenski nakonec nedokázal ideálně najít své parťáky z útoku.

30:10
    Jeden z hráčů Severstalu pálil v blízkosti Poluektova bekhendem nepřesně.

30:40
    Bartulis nahodil kotouč do útočného pásma prudkou ránou z červené čáry, s níž si Magarilov bez problémů poradil.

31:29
    Hosté si zahrají druhou přesilovku, dvě minuty za podražení obdržel Nikolaj Antropov.

31:33
    Po vyhraném buly skončil kotouč na střídačce.

31:37
    Následně se domácímu týmu povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

32:10
    A hráči Severstalu si zatím nedokážou vytvořit tlak.

32:27
    Urbom pálil od modré čáry mimo bránu, hosté vzápětí opět ztratili pásmo.

33:12
    Kagarlického střela z levého kruhu se do domácí svatyně nevešla.

33:29
    Domácí hrají v plném počtu, i druhé oslabení tedy zvládli ubránit.

33:46
    Dawes se ocitl v dobré pozici, tváří v tvář Magarilovovi trefil jen konstrukci brány.

34:15
    Ilja Chochlov dostal dobrou přihrávku do mezikruží, šanci obránce Severstalu zhatil výborným zákrokem lapačkou Poluektov.

34:39
    Dawes pálil z pravého kruhu přes obránce soupeře, Magarilov si poradil bez větších problémů a přerušil hru.

35:00
    Hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení. Jeden z obránců Barysu vyhodil kotouč do volného prostoru, kde se k puku dostal MAXIM TRUNJOV a nekompromisní tvrdou střelou k tyči překonal Poluektova. Bez asistence.

36:20
    Černov pálil tvrdě od modré čáry, Poluektov vyrazil do rohu.

36:36
    Ofsajd domácího mužstva při pokusu o průnik do útočného pásma.

36:53
    Přečíslení dva na jednoho v podání hostujícího týmu úspěchem neskončilo, Berdnikov nedokázal protáhnout kotouč přes dobře bránícího hráče.

37:25
    Monachov pálil do připraveného Poluektova.

37:41
    Hosté opět mnohem lépe bruslí a dostávají svého soupeře pod tlak.

38:02
    Proti Azarmascevově střele od modré vytáhl Magarilov svou lapačku.

38:34
    Následně hosté ztratili pásmo, ale jen na chvíli. Brzy se tam vrátili díky Thuressenovi, který kotouč zavezl na pravý kruh a střelou v tísni vyzkoušel pozornost Poluketova a zařídil vhazování v útočném pásmu.

39:00
    Nigel Dawes si vykoledoval v útočném pásmu faul. Na trestnou lavici míří za držení Logen Pyett. Obránce Čerepovce se nachází za katrem už podruhé v zápase.

39:23
    Jedna nepřesná přihrávka zhatila snahu celé první formace Barysu, která operovala v útoku při přesilové hře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hosté byli podobně jako v úvodní periodě i v té druhé aktivnější a nyní se jejich snažení odrazilo i na ukazateli skóre. Čekání na gól ve druhé třetině zastavil přesně v čase 35:00 Maxim Trunjov, který poslal Čerepovec poprvé v zápase do vedení.
    Domácí si vytvořili několik slibných šancí z brejků, při zakončení se činil buď gólman Magarilov, v případě Dawesova pokusu zase zachránila Severstal branková konstrukce
    Třetí třetina slibuje zajímavou zápletku, začne zhruba v 15:39.

Domácí budou na začátku třetí periody dohrávat přesilovou hru.

40:01

40:48
    Domácí se sice rychle zformovali v útočném pásmu, ke střele se nedostali a nyní pásmo ztratili.

41:00
    Hosté hrají v plném počtu.

41:27
    Starčenko se ocitl před Magarilovem, nakonec k sobě prostrčil kotouč a z bekhendu tváří v tvář gólmana Severstalu nepřekonal.

42:20
    Nejlepší obranou je útok, jako by si řekli hosté a reagují na tlak soupeře pobytem v útočné třetině.

42:58
    Nikoncev pálil od modré čáry příliš vysoký kotouč, Poluektov jej radši skryl v lapačce.

43:40
    Starčenko pálil z osy hřiště, trefil jen před sebou stojící hráče hostujícího týmu.

44:00
    Silný tlak Barysu je u konce.

44:31
    Lundin od modré čáry mířil mimo bránu. Domácí jsou ale nyní při chuti.

45:30
    Zakázané uvolnění domácího týmu. V posledních střídáních už se Barysu v útočné fázi tolik nevedlo.

45:42
    Po buly zkusil štěstí nejproduktivnější hráč Severstalu Kagarlickij, Poluektov se však při eliminaci jeho bekhendového pomalého pokusu příliš nenadřel.

46:40
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Po nešetrném zákroku na Stasenka, který rozhodčí "odměnil" dvěma trestnýma minutami, zamířil za katr Roman Savčenko.

46:44
    Domácí vyhráli buly a vzápětí poslali kotouč po mantinelu na protější stranu.

47:10
    Gavrillin vystihl kombinaci Severstalu a zavezl kotouč až k Magarilovovi.

47:40
    A opět musí hosté zakládat svou přesilovkovou akci za vlastní bránou.

47:55
    Zničehonic se ovšem Kagarlickij ocitl ve výhodně pozici pro zakončení v mezikruží, svůj pokus ovšem poslal na ochrannou síť.

48:10
    Na podruhé Kagarlickij trefil jen jednoho z hráčů soupeře.

48:25
    A Severstal opět ztratil pásmo.

48:40
    Domácí přečkali i třetí oslabení v zápase, Savčenko už je na ledě.

49:38
    Zakázané uvolnění Severstalu, hra se vrátí před Magarilova.

50:01
    Urbom se zmocnil kotouč u modré čáry a pohotově vypálil, Poluektov měl odkrytý výhled a jistě zakročil.

50:25
    Lundin nahrál na modré Dallmanovi, který pálil k bližší tyči, Magarilov vyrazil jeho pokus betonem.

50:48
    Na druhé straně zasahoval Poluektov proti střele Chochlova.

51:20
    Na ledě vzplály mírné emoce, které rozhodčí záhy uhasil a můžeme pokračovat.

53:00
    Po tlaku domácího mužstva už nejsou žádné památky. Čas pádí kvapíkovým tempem a Severstal má momentálně zápas pod kontrolou.

53:07
    Monachov pálil od modré čáry nepřesně.

54:30
    Blochin po dlouhé době vyzkoušel pozornost Magarilova tvrdou ránou od modré čáry.

55:30
    Dallman se ocitl ve stoprocentní šanci! Z levé strany se ocitl tváří tvář Magarilovovi, jehož ovšem dvakrát nepřekonal. Tohle může domácí mrzet.

55:58
    Na druhé straně se musel mít na pozoru Poluektov proti akci Severstalu. Kazašský gólman zasáhl sebejistě.

56:23
    Bučněvič našel přes šířku středního pásma Kovyršina, který ovšem přestřelil bránu.

56:40
    Domácí fanoušci si žádají branku, dočkají se ji?

57:15
    Šance domácího celku na vyrovnání rapidně poklesly. Dmitrij Upper se dopustil nedovoleného zákroku v útočném pásmu a už putuje za katr na dvě minuty za napadení.

57:30
    Domácí na úvod oslabení vyhodili kotouč přes všechny čáry.

58:00
    V době, kdy začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, se Barysu povedlo opět vyhodit kotouč na protější stranu.

58:23
    Thuresson pálil z první mimo levou tyč brány Barysu.

58:50
    A znovu se povedlo domácímu celku vyhodit puk.

59:10
    Po další Thuressonově pokusu opět zasahoval Poluektov. Za pět vteřin se skončí přesilová hra Severstalu a domácí budou mít 45 vteřin na vyrovnání.

59:10
    Trenér Barysu Astana Andrej Nazarov si bere oddechový čas.

59:15
    Domácí hrají v plném počtu, mají kotouč a Poluketov pálí na střídačku.

59:32
    Domácímu týmu se vabank vyplatil a v Astaně panuje velká radost! Nigel Dawes našel parádním pasem před bránou ROMANA STARČENKA, který zavěsil kotouč neomylně k bližší tyči, Magarilov se nestačil přesunout a utkání dospěje do prodloužení. Asistence: Nigel Dawes.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Díky trefě doslova v "hodině dvanácté" uvidíme prodloužení. To berou vzhledem k průběhu utkání domácí hokejisté. V současné situaci však potřebují body více hosté, kteří bojují o play off ve vyrovnané Západní konference. Budou v nastaveném času o to aktivnější? To uvidíme za malou chvíli, kdy začne prodloužení.

60:01

60:35
    Hosté začali prodloužení podle očekávání aktivně, ale zapomněli na zadní vrátka. Domácí se dostali do nebezpečného přečíslení tři na dva, které zakončoval z mezikruží Dustin Boyd, Magarilov zasáhl a podržel své mužstvo.

61:23
    Thuresson vypálil tvrdě od modré čáry, Poluketov měl naprosto odkrytý výhled a bez potíží zakročil.

61:55
    A je rozhodnuto! Bonusový bod zůstane v Astaně. Dmitrij Upper přihrál pohledným obloučkem z vlastního obranného pásma až na útočnou modrou NIGELU DAWESOVI, který vysoký lob zkrotil rukou a vzápětí se hnal sám na Magarilova. Toho překonal přesně mířenou střelou mezi betony. Asistence: Dmitrij Upper.

Domácí tedy z dnešního klání berou dva body, hosté jen jeden. Dané rozdělení bodů úplně neodpovídá předvedené hře. Severstal byl dvě třetiny lepším mužstvem, dlouho vedl a i ve třetí části dlouho držel soupeře zkrátka. V poslední minutě normální hrací doby ovšem vyrovnal Starčenko a v následném prodloužení rozhodl o výhře Barysu Dawes.

Československá stopa v utkání

Marek Kvapil (CER) – 0 b, 1 s, TOI: 16:12

To je ode mě pro dnešek všechno, užijte si zbytek dne. (16:27:14)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 11. Lundin (Boyd, Bochenski), 60. Starčenko (Dawes), 62. Dawes (Upper) – 16. Černov (Pyett, Kagarlickij), 35. Trunjov

Barys Nur-Sultan: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Starčenko, Ruděnko, Antropov – Upper, Žajlauov, Romanov – Poliščuk, Michailis, Kvaša
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Smirjagin)– Koněv, Arzamascev, Urbom, Stasenko, Pyett, Chochlov, Antropov – Trubačjov, Trunjov, Kvapil – Kazakovcev, Bučněvič, Kovyršin – Kagarlickij, Thuresson, Černov – Berdnikov, Mons, Nikoncev, Monachov

Rozhodčí: Gofman, Cyplakov – Balodis, Lazarev