Přerov – Břeclav 4:0 (kon.) | Frýdek-M. – Opava 2:1 (kon.) | SHK Hodonín – Vsetín 4:5 (po pr.)
Kobra – Klášterec nO 5:0 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 6:4 (kon.) | Nový Jičín – SK Karviná 7:3 (kon.)
HK Nový Jičín
7:3 (3:1, 1:1, 3:1)
SK Karviná
Středa 28.01.2015, 18:00 • Stadion města Nový Jičín • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu, kterým Vás bude provádět Kateřina Krutilková. Utkání začíná v 18:00.

Nový Jičín sice začal rok 2015 třemi vítězstvími, potom se jim ovšem nepodařily domácí zápasy s valachy. Z jihomoravského kraje se jim podařilo přivést 2 body, ale poté dostali další nadílku v Porubě, jenž Novému Jičínu nastřílela 5 gólů. Kádr Nového Jičína se sice drží na 5. pozici, ale rádi by se probojovali na 4., aby mohli ukázat domácímu publiku, že na to letos opravdu mají. A jelikož porazili spoustu silných týmů a dokáží předvést krásný hokej, tak opravdu mají. Jak si povedou v tomto utkání je zatím ve hvězdách.

SK Karviná
    Hráčům Karviné momentálně patří poslední místo tabulky. Jelikož jsou ale výkony vždy opravdu vyrovnané, tato pozice je dost zavádějící. Dokáží hrát často velice bojovný hokej, z čehož vyplývá, že se jim povedlo vybojovat již 25 bodů a na předposlední Frýdek-Místek jim schází jen jeden bod. Do play-off se letošní nováček nejspíš nedostane, ale naštěstí naděje umírá poslední a Karviná má stále ještě šanci, i když pouze jen teoretickou.

00:01

00:38
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro Karvinou, jenž se dostala okamžitě do útočného pásma. Nechybělo málo a bylo z jejich pěkné šance gól.

01:23
    To ale domácí jen tak nenechají. Teď se už Gleich nejspíše nezastaví. Střela Ižackého zatím karvinskou svatyni pouze lízla, ovšem Karviné se nedaří domácím vzít puk.

02:27
    Jemnou nahrávku Milche Šrámkovi, skončila v betonů domácího brakáře.

03:11
    Vyloučen hráč Nového Jičína Patrik Flašar za podražení.

03:55
    Hoďa od modré se svou střelou pouze dotkl domácího brankoviště.

04:19
    Karviná se dopustila zakázaného uvolnění.

04:49
    Vyloučen hráč Karviné Foltýn za vysokou hůl a jelikož i s krví, Karviná si zahraje 4 minuty v oslabení.

05:11
    Nový Jičín v plném počtu.

08:06
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Nový Jičín využivá přesilovky.David Mikšan nahrál mezi kruhy PETRU PROKOPOVI, jenž svou nevyzpytatelnou dělovkou nedal Gleichovi takřka šanci. Asistence David Mikšan a Pavel Hanák.

09:58
    Gleich ztratil puk z dohledu a JAKUB LEHEČKA trefil mezi betony hostujícího brakáře. Asistence Přemysl Vašut

10:13
    JAKUB IŽACKÝ si sám prudce najel před Gleicha a vypálil dělovku nad lapačku hostujícího brankáře.

10:13
    Oddechový čas pro hosty.

12:41
    Karviná vstřelila branku!
    Novojičínská obrana nedokázala zastavit rozjetého DAVIDA HOĎU, jenž bezproblému Šrámka prostřelil.

13:31
    Vyloučen hráč Nového JIčína Novotný za faul loktem.

13:51
    Karviná se dostala do skvělé útočné pozice a Kaperlík Martin se dostal do první šance, ale trefila pouze levý beton Šrámka.

14:05
    Po této šanci se hra přesunula opět ke Gleichovi, tentokrát však ohrožení Lehečka z levého kruhu zvládl na jedničku.

15:31
    Nový Jičín hraje v plném počtu.

15:55
    Ballner se dostal do obrovské šance. Najížděl si po Šrámkově levici a do poloprázdné branky se pokusil vystřelit, ovšem minul a Karviná celý nátlakový postup musí podstoupit znovu.

16:39
    Szajter se sám prokličkoval do útočného pásma v němž už mohl pokračovat sám na Šrámka, ale raději nahrál svému spoluhráči a tak zbytečně promarnil svou šanci.

17:50
    Delší dobu měla v držení puk Karviná jen se ji stále nedařilo dostat z orbanného pásma a je z otho ofsajd.

19:22
    Vyloučen hráč Karviné Čintala za sekání.

20:00

V první polovině první třetiny jasně zářili hráči Nového Jičína, ovšem poté se Karviná lehce probudila a díky Hoďovi snížili gólové manko na 1:3. Další třetina začne asi v 18:46.

20:01

20:42
    Nový Jičín se prozatím ujímá hry. Novojičínští se stále drží v útočném pásmu a Karvinou ne a ne pustit k puku.

22:17
    Vyloučen hráč Karviné Foltýn za hákování.

22:30
    Ižacký se hezky prokličkoval mezi obranou Karviné, ovšem se při otočce špatně otočil a chybně zakončil.

23:31
    Jakub Lehečka fauloval držením hráče Karviné, ten ovšem místo sebe na trestné střílení posílá nejlepšího střelce 2.ligy Luku.

23:31
    Jsou kolem toho velké rozbroje, proto se rozhodčí ještě s karvinskou střídačkou na všem domlouvá.

23:31
    Místo Luky nastupuje Hoďa, jenž na pozorného Šrámka nevyzrál.

24:17
    Karviná hraje v plném počtu. Své oslabení zvládla bravurně, dokonce dostala šanci na trestné střílení.

24:47
    Po buly se Uhlár společně s Prokopem přebruslili karvinou obranu, ovšem Uhlár svým zběhlým bruslením zapomněl, kde je branka a poté byl již ve velkém úhlu na hezké zakončení.

25:08
    Vyloučen hráč Karviné Deutsch.

26:29
    Prokopovu střelu od středního pásma Gleich vychytal s přehledem.

27:16
    Po úniku novojičínské obraně nahrál Martin Kasperlík svému spoluhráči, ovšem ten puk předjel.

27:49
    Hruška opravdu škaredě zakročil na hráčen Karviné, tak se jede posadit na dvě minuty za nedovolené bránění.

28:02
    Luka zkoušel s levého kruhu pozornost Šrámka, pozorný Šrámek výborně zakročil.

28:43
    Vylučuje se na obou stranách. Zdeněk Deutsch měl zřejmě problém s hráčem Nového Jičína Robinem Gebauerem a tak se jdou oba posadit (odložený trest).

29:36
    Vyloučen hráč Nového Jičína Ižacký.

29:46
    Ve dvounásobném oslabení Lehečka ujel, ale před branou byl tvrdě atakován hráčem Karviné Szajterem.

30:34
    Momentálně se hraje 4 na 4.

31:14
    Gleich ztratil puk z dohledu, naštěstí hned zakročila obrana a vše uklidnila.

32:31
    Jakub Ižacký příhrál ze středního pásma MARTINU KABELÁČOVI, který bez problému v bezprostřední blízkosti před brankářem prostřelil Gleichovi kotouč mezi betony. Asistence Jakub Ižacký.

33:42
    Amosféra nám na ledě opravdu houstne. Hráči obou týmů se zlobí jak na sebe na tak ostatní hráče a nebojí se to vyjádřit jak slovně tak fyzicky. Vyloučen hráč Nového Jičína Robin Gebauer.

34:17
    Další vyloučení ovšem teď se nepohlídal Martin Kasperlík.

35:12
    Žák minul Gleichovou svatyni.

35:41
    Mráz z ostrého pravého úhlu také minul hostující branku.

36:37
    Všichni hráči jsou již na ledě.

37:41
    Šrámek si už už myslel, že má vše pod kontrolou, ovšem TOMÁŠ FOLTÝN se zmocnil puku a Šrámka z levého kruhu jednoduše překonal. Asistence Patrik Zamecznik a Ladislav Opravil.

38:12
    Zakázané uvolnění Karviné.

39:25
    Faul Gleicha, jenž podrazil domácího Mráze. Místo něho na trestnou lavici nastoupil Chomič.

40:00

V druhé třetinš jsme mohli shlédnout podobnou hru jako v třetině první, ovšem nám lehce vzrostla bojovnost chlapců, což se hlavně provuje na vylučování. Další třetina začne v 19:34.

40:01

40:55
    Luka od modré čáry vystřelil i v přesilovce rychlý puk, s tím si Šrámek lehce poradil a hra se opět přesunuje na stranu Karviné.

42:58
    Po ladné příhrávce před hostujícího brankáře Petra Prokopa, ROBIN GEBAUER. Asistence Petr Prokop.

44:15
    Hra je velice zmatená. Oba týmy se pohybují ze strany na stranu.

45:50

47:01
    Vyloučen hráč Karviné Milch za sekání.

47:43
    Mikšanovi ujel puk a ujela mu taky jedinečná příležitost na zvýšení skóre.

49:41
    Po několika nepovedených akcí se TOMÁŠI MRÁZOVI konečně Podařilo Gleicha prostřelit. Asistence Jakub Ižacký a Martin Kabeláč.

51:09
    Vyloučen hráč Nového Jičína Robin Gebauer za podražení.

51:12
    DAVID HOĎA využil nepozornosti Šrámka a krásnou čistou střelou skoruje. Asistence Vladimír Luka a Zdeněk Deutsch.

53:43
    Mráz opět v gólové šanci, jen jeho obrovská střela ovšem mířila mimo brankoviště.

54:55
    Opravil dal hokejku pod Pokopa, který v té rychlosti málem prorazil mantinel, naštěstí je v pořádku.

56:55
    Karviná velice dobře ubránila tlak Nového Jičína a již hraje v plném počtu.

57:08
    Spolupráce Mráze s JAKUBEK IŽACKÝ, jenž bez problémů přestřelil ležícího brankáře.

58:24
    Vyloučen hráč Nového Jičína Hanák za držení hole.

59:13
    Zavár před domácím brankářem musel Šrámek přerušit, aby na chvíli zklidnil situaci.

60:00

Nový Jičín si dnes zaslouženě vybojoval 3 body a Karviná bohužel odjíždí s prázdnou. To je dnes ode mne vše, děkuji za pozornost. (20:22:05)

Kateřina Krutilková

Branky a nahrávky: 9. Prokop (Mikšan, Hanák), 10. Lehečka (Novotný, Vašut), 11. Ižacký, 33. Kabeláč (Ižacký), 43. Novosad (Prokop), 50. Mráz (Ižacký, Kabeláč), 58. Ižacký (Mráz) – 13. Hoďa, 38. Foltýn (Zamecznik, Opravil), 52. Hoďa (Luka, Deutsch)

HK Nový Jičín: Šrámek (Gebauer) – Žák, Flašar, Hruška, Vašut (C), Vnenk (A), Cabák, Gebauer, Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Novosad, Ižacký, Hanák (A), Novotný, Uhlár, Zetík, Prokop
    SK Karviná: Gleich (Tomšů) – Čintala, Deutsch, Dýrr, Foltýn, Hoďa, Chomič, Jaroch, Juhász, Kasperlík M., Kasperlík O., Luka, Milch, Mládenka, Opravil, Szajter, Ballner, Orság, Vyčesaný, Vydra, Zamecznik