Třinec – Liberec 2:1 (kon.) | Slavia – Sparta 4:9 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:2 (kon.)
Olomouc – Pardubice 1:2 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 6:3 (kon.)
Kometa Brno – Litvínov 2:1 (kon.)
Berani Zlín
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 01.02.2015, 15:30Tipsport extraliga
    Aleš Holík vsítil první branku v extralize, a tak ho spoluhráči nechali vjet samotného na vítězné kolečko

Ochozy zlínského stadionu Luďka Čajky se vyprazdňují. Děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek neděle. (17:59:27)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni: Za domácí Aleš Holík, jako nejlepší hráč hostů bude do zápisu o utkání uveden Ondřej Roman.

O osudu utkání rozhodla až třetí třetina. Domácí nejdříve využili předlouhou přesilovku pěti proti třem, když Aleš Holík zaznamenal první branku v dresu Zlína. Pokračující pětiminutové vyloučení Dlapy stihl ztrestat také Vlach a o další dvě minuty později vítězství korunoval Okál. Zlín díky třem brankám ovládl závěrečnou část a přestože Vítkovice utkání nevzdaly, branku už nevstřelily. Hosty je třeba pochválit především za druhou část, kterou vyhráli 2:1. Ševci naopak měli nejvíce šancí v první třetině, po které vedli 1:0.

60:00

59:56
    Klok ještě nahodil na Štůralu. Puk zmizel někde pod brankářem a více se už nestane.

59:48
    Petr Holík ještě podrazil Němce a posledních dvanáct vteřin budou mít hosté přesilovku.

59:14
    Puk dopředu zavezl Roman a Huna vystřelil, trefil jen obránce.

58:52
    Puk je za brankou Vítkovic.

58:24
    Leška hledal Okála, ten puk tečoval a zakázané uvolnění se tak nepíská. Ke střele z levé strany se dostal Čech. Dolejš byl pozorný.

57:43
    Stadionem se nese známá píseň "Vysoký jalovec", utkání přihlíží 4950 diváků.

56:53
    Káňa u mantinelu vybojoval puk, ale ke střele se nedostal.

56:19
    Klok po přihrávce od Burgera natáhl k dobré ráně, ale Štůrala vykopl beronem.

55:41
    Domácí vyhodili a Vítkovice musí začínat od svého brankáře.

54:54
    Štencel byl na konci přesilovkového kolotoče Vítkovic a mohl zakončovat do poloodkryté branky, jenže minul. Je ale možné, že zasáhnout stihl také některý ze zlínských obránců.

54:36
    Žižka je vyloučen za hrubost.

53:59
    Vítkovický útok vyšuměl do prázdna, u puku je Žižka.

53:44
    Stříají obě strany.

Marek Janoš

Branky a nahrávky: 5. Veselý (Čajánek, Svoboda), 28. Říčka (Vlach, Matějíček), 41. Holík A. (Svoboda, Matějíček), 42. Vlach (Valenta, Holík P.), 44. Okál (Leška) – 33. Hlinka (Stehlík), 36. Roman (Dlapa, Zíb)

Berani Zlín: Štůrala – Urbanec, Holík A., Žižka, Matějíček, Řezníček, Valenta, Stuchlík – Veselý, Čajánek, Svoboda – Říčka, Vlach, Holík P. – Čech, Leška, Okál – Kubiš, Šťastný, Ondráček
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Stehlík, Kovář, Dlapa, Zíb, Klok, Čerešňák, Pastor, Štencel – Olesz, Hlinka, Káňa – Svačina, Roman, Huna – Němec, Burger, Svoboda – Kucsera, Húževka, Vandas

Rozhodčí: Fraňo, Wagner – Gerát, Hynek