Pittsburgh – Detroit 4:1 (kon.) | Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | San Jose – Washington 4:5 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 12.02.2015, 02:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Příjemné úvodní hodiny čtvrtečního 12. února. Dnes má NHL na programu pouhá tři utkání a jedno z nich se odehraje v Pittsburghu, kde místní Pens přivítají Detroit.

Hosté se nacházejí na slibné 3. pozici s 71 body ve Východní konferenci. domácí jsou na tom o něco hůře a s 68 body jim momentálně přísluší pátá pozice.

Do dnešního utkání by měli zasáhnout český brankář Petr Mrázek, ale také Slováci Tomášové Tatar a Jurčo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Scuderi, Despres, Bortuzzo, Pouliot – Kunitz, Crosby (C), Perron – Comeau, Malkin, Hornqvist – Spaling, Sutter, Downie – Bennett, Lapierre, Adams. Trenér: Mike Johntson.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Smith, Marčenko – Nyquist, Zetterberg (C), Abdelkader – Helm, Dacjuk, Tatar – Weiss, Sheahan, Glendening – Miller, Andersson, Jurčo. Trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Joannette, Leggo – Pancich, Amell.

00:01

01:10
    Pittsburgh se usadil v pásmu Detroitu.

01:51
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci využívají úvodní tlak a dostávají se brzy do vedení. Střela Chrise Letanga sice do branky nezamířila, ale puk se od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl PATRICKA HORNQVISTA, jenž již namířil kotouč do branky za záda Mrázka. Asistence: Chriis Letang, Blake Comeau.
    HORNQVIST - 1:0

03:10
    Pittsburgh bude moc nadále útočit. Smith (DET) je vykázán na dvě minuty za držení.

05:10
    Domácímu celku se ale přesilová hra příliš nevydařila a tak se hraje v pěti na obou stranách.

06:05
    Rudá Křídla jsou od úvodu utkání neustále pod tlakem a nemohou se vymanit z obranné třetiny.

07:14
    Hornqvist měl další příležitost ke skórování. Jeho střelu z mezikruží, ale tentokrát Mrázek vyrazil.

07:56
    Tučňáci jsou při chuti, ale kombinace Crosbyho formace skončila místo střelou, posunutím branky hostů.

08:38
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

09:08
    Detroitu to ale příliš nepomohlo a tak stále hosté vyslali na Fleuryho pouze jedinou střelu.

10:11
    Až nyní musel domácí brankář pořádně zasahovat. Střelu Jurča ale viděl a zachytil.

10:39
    Domácí celek posílá puk opět přes všechny čáry.

11:30
    Detroit se však i nadále zatím moc do hry nedostává a s pukem kombinuje většinou ve vlastní třetině.

12:15
    Tučňáci se navíc dostávají do dvoubrankového vedení a opět v tom zaúřadovalo duo Hornqvist – Comeau, tentokrát však v opačném gardu. Hornqvist využil zaváhání detroitské obrany a zpoza branky adresoval puk před branku, kde stál osamocen BLAKE COMEAU, jenž z první poslal puk za Mrázkova záda. Asistence: Patrick Hornqvist.
    COMEAU - 2:0

13:50
    Na druhé straně byl opět aktivní Jurčo, ale ani tentokrát ne Fleuryho nevyzrál.

15:22
    Detroitu vázne především rozehrávka a tak se moc v útočném pásmu Pens nehraje.

16:51
    Až nyní se povedlo hostům usadit se v trochu déle v útočném pásmu, ale střela nepřišla žádná.

18:05
    Sheahanův pokus byl navíc sražen do rohu domácí obranou.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

19:16
    Zetteberg pálil z ostrého úhlu. Kotouč skončil ale ve Fleuryho rukavici.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi, ve které jsme viděli jasnou dominanci Pittsburghu, jenž své dočinění podtrhl dvěma góly, o které se postarali Comeau s Hornqvistem. Detroit se zatím nemůže dostat moc do zápasu, o čemž svědčí i menší počet střel na jeho straně a většinou jsou to spíše pouze nahození. Druhá třetina začne ve 3:02.

20:01

20:50
    Pittsburgh začíná druhou třetinu s pukem na hokejkách.

22:21
    Detroit kombinuje před Fleurym, ten ale výrazněji zasahovat nemusí zatím.

23:04
    Naopak domácí stejně jako v první třetině ze své první šance hned skórují. Lapierre vybojoval v rohu kluziště puk a zamířil rovnou před Mrázka, který sice jeho střelu vyrazil betonem, ale přímo na hůl DAVIDA PERRONA, jenž již neměl problém trefit odkrytou klec hostů. Asistence: Maxim Lapierre.
    PERRON - 3:0

25:00
    Tučňáci jsou opět na kotouči a Detroit tak stále čeká na větší zapojení se do utkání.

25:50
    Když už se hosté dostanou do útočného pásma, tak hrají s pukem bud za brankou nebo u mantinelů. Nepřichází od nich žádné ohrožení Fleuryho.

26:51
    Pens stačí malý pobyt v útočné třetině a hned přichází ohrožení Mrázka z hole Desprese.

27:52
    Tak tohle vypadá s Detroitem již vážně. Po nahození NICKA SPALINGA od modré, které skončilo až v hostující síti vedou totiž Tučňáci již 4:0. Asistence: Rob Scuderi, Simon Despres.
    SPALING - 4:0

30:00
    Po vstřeleném gólu se hra uklidnila a hraje se převážně ve středním pásmu.

31:17
    Až nyní se odvážil ke střele Ericsson, ale i on nenašel recept na Fleuryho.

31:48
    Crosby adresoval přihrávku Perronovi před branku, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Mrázka.

33:02
    Po dlouhé době uvidíme vyloučení. Downie (PIT) zahákoval Sheahana a bude muset pykat dvě minuty na trestné lavici.

33:26
    Detroit právě vstřelil branku!
    Rudá Křídla využívají přesilovou hru a to by mohl být impuls do jejich hry. Střelu Zetteberga tečoval dokonale STEPHEN WEISS a překonal tak Fleuryho. Důraz na brankovišti však ukázal Abdelkader, jenž měl nedílnou zásluhu na vstřelení branky. Asisitence: Henrik Zetteberg, Niklas Kronwall.
    WEISS - 4:1

35:04
    Zakázané uvolnění na straně Pittsburghu.

35:35
    Přesilovou hru si vyzkouší i domácí. Zatím je ale ponechána výhoda.

36:05
    Nakonec dostává dvě minuty nepodmíněně Ericsson (DET) za hákování.

36:25
    Pens ale budou muset začít od vlastní branky.

37:16
    Domácí dobře kombinují a zatápějí hostující čtveřici, ale zatím netrefují zařízení.