Rio Ave – Moreirense 1:1 (kon.) | Penafiel – Marítimo 3:4 (kon.) | Coimbra – Boavista 0:0 (kon.)
Benfica – Setúbal 3:0 (kon.) | Braga – Arouca 2:0 (kon.)
FC Penafiel
3:4 (2:1)
CS Marítimo
Neděle 15.02.2015, 17:00 • Estádio Municipal 25 de Abril • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Portugalská Primeira Liga vstupuje do třetí desítky zápasů a v tomhle přenosu se zaměříme na utkání nováčka FC Penafiel, který změří své síly s CS Marítimo. Dá se očekávat vyrovnaný a napínavý zápas, mírným favoritem nejspíše bude hostující tým.

FC Penafiel

Nováček ligy do ligy vstoupil špatně, postupně se jeho výsledky začaly zlepšovat, ale poté přišel opět útlum a postupný propad až na úplné dno tabulky. Z posledních sedmi zápasů Penafiel nevyhrál ani jeden a získal body za tři remízy.
    Nejlepší střelec týmu je Rabiola, který vstřelil pět branek.

CS Marítimo

Marítimo trápí velká kolísavost výsledků. Klub z ostrova Madeira například porazil před třemi týdny Porto, v dalším domácí zápase ovšem podlehl, v té době poslednímu, Gilu Vicente. Hlavní oporou týmu je nigerský Moussa Maazou, jenž má na svém kontě již devět přesných zásahů.

18.1. CS Marítimo – SL Benfica 0:4
    21.1. Gil Vicente FC – CS Marítimo 0:1 (pohár)
    25.1. CS Marítimo – FC Porto 1:0
    1.2. Académica Coimbra – CS Marítimo 1:1
    8.2. CS Marítimo – Gil Vicente FC 1:2

Vzájemné zápasy

Týmy se spolu utkaly celkově osmkrát a mají vyrovnanou bilanci. Třikrát vyhrál jak Penafiel, tak Marítimo, zbylé dva zápasy skončily nerozhodným skóre.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Penafiel: Haghighi – Tony, Tiago Valente, Pedro Ribeiro, Vítor Bruno – Hélder Ferreira, Rafa Sousa – André Fontes, João Martins, Quiñónes – Rabiola
    Náhradníci: Coelho – Guedes, Romeu Ribeiro, Ustaritz, Mbala, Ezequiel, Braga

CS Marítimo: Salin – João Diogo, Bauer, Gege, Raul – Alex Soares, Danilo Pereira, Weeks – Edgar Costa, Ebinho, Xavier
    Náhradníci: Wellington – Luis Olim, Briguel, Fábio Abreu, Marega, Éber

Rozhodčí: Mota – Vieira, Gomes.

1

3
    André Fontes se postaral o první střelu zápasu, jeho pokus byl zblokován na roh.

3
    Penafiel právě vstřelil branku!
    Domácí se krátce po začátku zápasu ujímají vedení! Rohový kop zahrával João Martins, který svým centrem našel hlavu Héldera Ferreiry, jehož pokus ještě Salin dokázal vyrazit, ale míč do brány dorazil RABIOLA.

4
    Quiñónes se dostával do šance, ale obrana hostů jej připravila o míč.

5
    Rohový kop pro Marítimo.

6
    Ten ovšem nebyl stejně úspěšný, jako u domácích.

10
    Hosté se snaží rychle odpovědět na obdrženou branku, ale jejich snaha zatím nepřináší žádný efekt.

14
    Kapitán hostů Danilo Pereira se dostal k hlavičce, jeho zakončení skončilo nad bránou.

16
    Ofsajd zastavil akci Marítima.

18
    Znovu je praporek pomezního nahoře, obrana domácích zatím funguje dobře.

19
    Obrana hostů je na tom, ale úplně jinak a domácí navyšují svůj náskok. Rabiola připravil gólovou možnost pro ANDRÉHO FONTESE, který touto nabídkou nepohrdl a překonal brankáře Salina.

23
    Tiago Valente mohl přidat třetí branku. Salin tentokráte střelu chytá.

24
    Domácí budou mít k dispozici volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

25
    Z příležitosti však nic není a nyní jsou u míče hosté.

29
    Marítimo se tlačilo do útoku, ale veškerá snaha vyšla naprázdno, Haghighi bude od své brány odkopávat.

30
    Půlhodina hry je minulostí, domácí jsou o trochu lepším týmem, ale stav zápasu je pro Marítimo trochu krutý.

32
    Obrovská možnost pro hosty ke snížení domácího vedení. Marítimo bude kopat penaltu!

33
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    K pokutovému kopu se postavil ANTÓNIO XAVIER a dokázal jej proměnit.

34
    Žlutou kartu dostává Raul (CS Marítimo).

35
    Mohlo být vyrovnáno. Haghighi však neumožnil Xavierovi podruhé v zápase skórovat.

35
    Hra je přerušena kvůli výpadku světel na stadionu.

38
    Světla znovu svítí a zápas může znovu pokračovat.

43
    Žlutou kartu dostává Hélder Ferreira (FC Penafiel).

43

44
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Weeks, přichází Marega.

45
    Nastavovat se budou tři minuty.

45
    Quiñónes vytvořil dobrou příležitost pro Rabiolu, jeho zakončení nicméně do brány nesměřovalo.

45+2
    Hosté v držení míče, vypadá to, že první poločas už se bude pouze dohrávat v klidném tempu.

45+3
    Žlutou kartu dostává Danilo Perreira (CS Marítimo).

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je minulostí a zápas nabízí zajímavou podívanou. Penafiel šel již ve třetí minutě do vedení díky Rabiolovi, za čtvrthodiny navíc vedení domácích pojistil André Fontes a s hosty to vypadalo hodně zle. Marítimo však do hry vrátila penalta a zápas je tak stále naprosto otevřený. Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

47
    Marítimo dokázalo napodobit svého soupeře a také dává branku, hned ze začátku poločasu. Marega vybídnul přesnou přihrávkou ke skórování EBINHA, který byl na hranici ofsajdu, ale pomezní praporek nezvedl a je srovnáno.

49
    Vzápětí Marítimo přidává druhou trefu, rázem se situace obrátila a během ani ne pěti minut úvodu druhé části jsou to domácí, kteří jsou o gól pozadu! Autor branky je RAUL

52
    Rohový kop pro Penafiel.

56
    Domácí budou zahrávat volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

57
    Míč skončil po těči obránce hostů za bránou, roh pro Penafiel.

57
    Po rohu přišla střela, která ovšem bránu neohrozila, protože mířila pouze vedle.

60
    Další střela mimo bránu v podání domácích. Je zajímavě, že brankáři si ani po hodině hry nepřipsali jediný úspěšný zákrok.

62
    Střídání v týmu FC Penafiel: ze hřiště odchází Vítor Bruno, přichází Mbala.

64
    Akci Marítima ukončil razantní odkop domácího obránce.

65
    Hosté se vydali do rychlého protiútoku, ale obránci Penafielu se stihli včas vrátit na své pozice.

66
    Střídání v týmu FC Penafiel: ze hřiště odchází João Martins, přichází Ezequiel.

68

70
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Ebinho, přichází Fábio Abreu.

72
    Další z ofsajdů zastavil akci Marítima.

72
    Domácí budou zahrávat volný přímý kop z pravé strany.

73
    Danilo Pereira hlavou odvrátil centr do bezpečí.

74
    Po rohu domácích, šlo Marítimo do brejku, jenže rodící se akci zastavila nepřesnost.

76
    Žlutou kartu dostává Ezequiel (FC Penafiel).

77
    Hra se teď odehrává především u středového kruhu. Domácím zbývá zhruba patnáct minut na vyrovnání, případně otočení stavu zápasu.

77
    Hned vzápětí gól přišel, ale do brány Penafielu. MOUSSA MAREGA svou pravačkou vyslal prudkou ránu, se kterou nemohl Haghighi udělat vůbec nic.

79
    Střídání v týmu FC Penafiel: ze hřiště odchází Rafa Sousa, přichází Guedes.

80
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Xavier, přichází Luis Olim.

83
    Hráči Marítima mají míč na svých kopačkách a vypadá to, že si závěr zápasu pohlídají. Domácí jsou evidentně zaskočeni průběhem druhé půle.

83
    A mohlo být ještě hůře pro domácí. Tony na poslední chvíli zabránil ve skórování Maregovi.

85
    Šestý rohový kop pro Penafiel

86
    Podruhé se mohl po rohu prosadit Rabiola, jeho střela skončila na břevnu.

88
    Přímý kop pro domácí. Penafiel zápas nevzdává a hráči bojují až do úplného konce.

90
    Střela Marítimo končí mimo bránu, to však hosty nemusí příliš mrzet.

90
    Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

90+2
    GUEDES po několika minutách na hřišti snižuje na rozdíl jednoho gólu a naděje domácích ožily, času už je ovšem opravdu velmi málo.

90+4
    Žlutou kartu dostává Bauer (CS Marítimo).

90+4

Zápas právě skončil a rozhodně nabídl velmi zajímavou podívanou. Nejdříve Penafiel během úvodních dvaceti minut byl lepším týmem a vypracoval si vedení. Krátce po půlhodině zápasu však nastartovala penalta velký obrat hostů, který už pouze snížil v nastaveném čase Guedes. Penafiel tak zůstává na poslední příčce tabulky, zatímco Marítimo si polepšilo na deváté místo.

Statistiky zápasu

Držení míče: 56% – 44%
    Střely celkem: 9 – 7
    Střely na bránu 3 – 4
    Rohové kopy 7 – 2

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný večer. (19:00:37)

Radek Přibyl

Branky: 3. Rabiola, 19. André Fontes, 90+2. Guedes – 33. Xavier (pen.), 47. Ebinho, 49. Raul, 77. Marega

Karty:   43. Hélder Ferreira (PFL), 76. Ezequiel (PFL) – 34. Raul (MAO), 45+3. Danilo Perreira (MAO), 90+4. Bauer (MAO)

FC Penafiel: Haghighi – Tony, Tiago Valente, Pedro Ribeiro, Vítor Bruno (62. Mbala) – Hélder Ferreira (C), Rafa Sousa (79. Guedes) – André Fontes, João Martins (66. Ezequiel), Quiñónes – Rabiola

CS Marítimo: Salin – João Diogo, Bauer, Gege, Raul – Alex Soares, Danilo Pereira (C), Weeks (44. Marega) – Edgar Costa, Ebinho (70. Fábio Abreu), Xavier (80. Luis Olim)

Rozhodčí: Mota – Vieira, Gomes