Heerenveen – Groningen 3:1 (kon.) | Eindhoven – Dordrecht 3:0 (kon.) | Willem II – Ajax 1:1 (kon.)
Twente – Arnhem 1:2 (kon.) | Feyenoord – Excelsior 3:2 (kon.)
PSV Eindhoven
3:0 (1:0)
FC Dordrecht
Neděle 22.02.2015, 14:30 • Philips Stadion • Nizozemská Eredivisie

Bylo mi potěšením Vás provázet dnešním zápasem a těším se zase někdy. Na přečtenou. (16:37:42)

První poločas zápasu mezi prvním PSV EINDHOVEN a posledním FC DORDRECHT se odehrál v poklidném tempu a nebylo mnoho k vidění. Gól domácích si nakonec musel vstřelit záložník JEFFREY FORTES, který si centr Wijnalduma srazil nešťastně do brány. Po poločase se ovšem začaly dít věci. Vink správně v 62. min pískl penaltu po ruce Haddaha, ovšem o 3 minuty později vstřelil regulerní branku nejaktivnější hráč hostů – Lieder, který napřáhl z 16ti metrů a jeho pokus skončil na břevně a následně za brankovou čárou. Potvrdily nám to i televizní záběry. Od té doby se soupeři z Dordrechtu svázaly nohy a už se k ničemu neodvážil...

90+3

90+3
    Do poslední šance se chtěli ještě dostat hosté, ale to jim nedovolil pomezní Lapar, který mávl ofsajd.

90+2
    Willems se teď objevil na levé straně a povedlo se mu nacentrovat, centr odvrátil stoper hostů přímo k nohám Wijnalduma a ten krásně vystřelil, ale opět mimo tři tyče Kurtoa.

90+1
    Brumovi jeden gól evidentně nestačil. Zkoušel teď z velké dálky překvapit Kurtoa, ale střela skončila vysoko nad.

90
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Běží poslední minuta zápasu.

89
    Depay neměl první poločas zrovna nejlepší, ale v tom druhém doslova září a všechny akce se jedou přes jeho stranu.

88
    Střídající hráč Locaida se dostal do velké šance. Depay a jeho parádičky se uvolnily skrz van Haarena a jeho následný centr srazil stopér přímo k nohám Locaidy, ale ten mířil těsně vedle tyče.

87
    Obrana hostích je teď velmi pevná a nepouští PSV do nějakých větších šancí.

86
    Druhý poločas je velmi bohatý na šance a dechberoucí momenty.

85
    Ze hřiště odchází de Jong, nahrazuje jej Vloet.

84
    Depay teď běžel do přečíslení, ale nehodlal nikomu přihrát a svou akci tak pohřbil.

82
    Obrovská šance domácích! Hendrix střílel krásně z voleje, ovšem stopku mu opět nastavil výborný Kurto, který míč vyrazil a následnou dorážku poslal Wijnaldum vedle.

80
    PSV míč hostům už vůbec nepůjčuje a dostává se do pěkných šancí, ale vždy tomu schází střela.

79
    Největší smolař v zápase a zároveň nejlepší hráč – Lieder odchází ze hřiště. Nahrazuje jej Slory.

77
    V šanci byl opět nizozemský snajpr, tentokrát ho zastavil včasným výběhem Kurto.