Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:3 (kon.)
HC Kobra Praha
3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
HC Děčín
Neděle 15.03.2015, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • Play-off 2. ligy, skupina Západ

Zápas skončil, Kobra vítězí po pěkném a vyrovnaném utkání 3:1 a vede 2:1 na zápasy. V úterý je na programu čtvrtý zápas, pokud by vyhrál Děčín, bude se pátý rozhodující hrát ve čtvrtek znovu zde, v Praze. To je ode mě pro dnešek vše, u dalšího onlajnu napočtenou. (20:13:52)

60:00

59:59
    Kobra ještě dala gól do prázdné sítě, ale nebyl uznán kvůli offsideu.

58:45
    Děčín je hodně aktivní, navíc hraje bez brankáře. Na trestnou odešel Paris za sekání, Medvědi tak hrají 6 na 4.

58:05
    Půlpánovu dělovku ze strany efektně vychytal Lavinger lapačkou.

57:30
    Tentokrát zakázané uvolnění Děčína. Kobra hraje spíš obranně, snaží se už udržet současný stav.

56:29
    Zakázané uvolnění Kobry. Vhazování po Bílkově pravici.

55:30
    Malý se nádherně prokličkoval krásně kolem obránce, Lavinger ale puk nepustil.

55:12
    Bílek znovu přerušuje hru.

54:36
    Bílek byl asi minutu bez hole, která ležela za jeho klecí. Nakonec po děčínském útoku přikryl puk volnou vyrážečkou.

53:59

53:25
    Jakešova teč prolítla těsně kolem spojnice.

52:25

51:59
    Na trestnou jde Havlíček za úder do hlavy, dostává 2+10 minut. Po jeho naražení na mantinel zůstal na ledě ležet Evan a zdravotník mu musel pomoct na střídačku. Dvouminutový trest za něj odsedí Drnec.

51:25
    Kobra znovu vyhodila.

51:05
    Až nyní se Medvědi dostali do útočného pásma.

50:25
    Za vysokou hůl jde na trestnou Ton, Děčín bude mít možnost napravit svou předchozí přesilovku.

48:46

48:17
    Kobra vyhodila za Lavingera a brání střední pásmo.

47:28
    Celou halou zadunělo jak Novák narazil Hříbala na mantinel!

47:22
    Offside Děčína.

46:46
    Kocman je již na trestné. Za vysokou hůl, kterou si pomohl během bránění skrumáže před Bílkem.

46:46
    Na druhé straně situaci dva na jednoho krásně vychytal Bílek! Bude se vylučovat.

46:10
    Jakeš tutovku poslal mimo klec!

44:45
    Novák s Půlpánem již potřetí v zápase v úniku dva na jednoho, Novák ale nedokázal přihrát přes obránce.

43:50
    Volráb se nečekaně dostal k puku, Bílek ale vyráží.

43:32

42:49
    Kobra kombinuje, ale vůbec nestřílí. Navíc Děčín ještě vyhodil až k Bílkovi.

41:32
    Za faul kolenem na trestné Kaltenböck. Fauloval na modré Nováka.

41:32
    Půlpán v obrovské šanci neprostřelil Lavingera!

41:17
    Tentokrát Medvědy zastavil offside.

40:43
    Zakázané uvolnění Děčína.

40:01

Týmy i rozhodčí jsou na ledě.

Dvě třetiny jsou minulostí! V té druhé byl k vidění pouze jeden gól, hra ale nezajímavá rozhodně nebyla. Akcí bylo k vidění hodně, své týmy ale skvěle drželi brankáři. Hrálo se navíc dost vyrovnaně, pouze posledních asi šest minut patřilo Medvědům, kteří se usadili v útočném pásmu a nechtěli odejít ven. Hala je dnes velmi slušně zaplněná, nejvíc je ale slyšet skupinka fanoušků Děčína, kteří svými hlasivkami ženou svůj tým vpřed prakticky bez přestávky.

Další třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:51
    Borovanský se ještě snažil prodrat do útoku, nepřešel ale na modré přes obranu.

39:00
    Minuta do konce druhé části, hraje se stále před Bílkem.

38:13

37:30
    Puk končí v ochranné síti. Nutno poznamenat, že se začali ozývat fanoušci Kobry, kteří chválí výkony svých favoritů potleskem.

36:50
    Volrábovu střelu od modré vyrazil gólman betonem.

36:13
    Ton vyloučen za hákování, přesilovka pro Děčín. Ten tak může pokračovat ve svém dosavadním tlaku.

34:46
    Znovu zasahoval Bílek. Medvědi hrají hodně aktivně a už několik minut se drží v útočném pásmu.

34:09
    Další střela Děčína, Bílek přerušuje.

33:24
    Další Faiglova střela, tentokrát zasáhla Bílkova lapačka.

32:27
    Faigl jel sám na Bílka! Ten vyrazil puk betonem do ochranné sítě.

31:11
    Icing Děčína.

30:00
    Kuchynka v úniku! Obránce Kobry ho ale zezadu na poslední chvíli obral o puk.

28:40
    Kobra v útoku. Kocman se snažil přihrát před branku, ale puk se odrazil od konstrukce mimo.

26:27
    Děčín právě vstřelil branku!
    JAN KALTENBÖCK se napřáhl na modré čáře a propálil Bílka nad jeho pravou rukou, krásně do růžku. Utkání je tak sníženo na dvoubrankový rozdíl.
    Asistence: Michal Oliverius.

26:00
    Malý se ocitl sám před Lavingerem, netrefil ale branku.

25:21

25:13
    Lavinger přikryl puk, vhazování po jeho pravici.

24:30
    Šteiner vleže netrefil prázdnou branku.

23:28
    Jakeš nastoupil na led a hned vypálil od modré. Jeho střela ale skončila na Lavingerovi.

23:22

23:21
    Filipovský je na trestné za podražení, Kobru čeká za vteřinu přesilovka.

23:00
    Další vyhození.

22:10
    Kobra dokázala znovu vyhodit až na druhou stranu ledu.

21:50
    Slanina na ledě.

21:22
    Za podražení na trestné Jakeš, Kobra znovu ve třech.

21:04
    Evan na ledě, Kobra ve čtyřech.

20:56
    Rána Filipovského šla od Bílka mimo led.

20:37

20:23
    Domácí vyhazují.

20:12
    Molnárovu střelu Bílek chytil a lapil lapačkou.

20:08
    Puk hned po rozehrání vyletěl za tribunu.

20:01

Třetina skončila! Zatím bylo k vidění velmi atraktivní a útočné utkání plné šancí. O trochu víc jich měla domácí Kobra, která díky tomu vede již 3:0. Další třetina začne přibližně v 18:50, na jejím začátku uvidíme ještě 1:05 dlouhou přesilovku Děčína 5 na 3.

20:00

19:50
    Přesilovka bude dvojnásobná! Jen co se Děčín dostal do útoku, je vyloučen Slanina za sekání.

19:04
    Za držení jde na trestnou Evan, přesilovku si tak zahrají i hosté.

18:28
    Kobra právě vstřelila branku!
    Kobra vede o tři! PAVEL MALÝ vystřelil od modré, puk se několikrát odrazil od hokejek a propadl za Lavingera.
    Asistence: Jakub Evan, Tomáš Půlpán.

17:31
    Hašek vyslal puk od modré, Bílek pozorný se svou lapačkou.

16:28

16:10
    Nakonec jeden z hráčů Kobry vystřelil a obránce tečoval puk na břevno.

16:02
    Už jsou v útočném pásmu, ale spíš si nahrávají než aby stříleli.

15:08
    Domácí hrají přesilovku zatím za svou brankou.

14:57
    Kobra vyhodila na zakázané uvolnění.

14:28
    Puk vyletěl na střídačku, bude se vylučovat. Za zdržování je na trestné Hašek.

13:35
    Děčín ve veliké šanci! Bílek skvěle podržel svůj tým vleže.

13:18
    Hra se přesouvá ze strany na stranu. Jeden tým si vytvoří šanci a hned se puku ujme tým druhý.

11:28
    Novák vybojoval puk po buly na útočné modré a protáhl se až před Lavingera. Jeho střela bachandem ale nebezpečná nebyla.

11:10
    Pohl se prosadit nedokázal, hned po něm na druhé straně neproměnil Volráb.

10:35
    Čurda nezpracoval prudký pas od Švaříčka, puk dojel až na zakázané uvolnění.

09:44
    Volráb zkoušel střelu backhandem z téměř nulového úhlu, Bílek chytá.

09:03
    Vhazování před Lavingerem.

08:40

08:20
    Novák s Čurdou jeli dva na jednoho! Čurda ale zkoušel ještě jednou přihrát a puk zachytil obránce.

07:38
    Děčín vyhazuje.

07:09
    Kobra hraje zatím přesilovku dobře, měla několik nebezpečných střel.

06:40
    Prvním vyloučeným zápasu je Hříbal, provinil se držením. Přesilovka pro Kobru.

06:15
    Chvíli útočila Kobra, pak se ale Děčín dostal do úniku. Situace dva na jednoho ale brankou neskončila.

05:01
    Vacek měl před sebou pouze Bílka, jeho rána ale letěla do zadního mantinelu.

04:40
    Medvědi sevřeli Kobru v obranném pásmu.

03:38
    Další akce Děčína, Bílek zasahuje lapačkou.

03:20
    Na druhé straně útočili hosté, Bílek svůj tým ale podržel. Stále je k vidění velmi aktivní hokej na obou stranách. Navíc je to poprvé v sérii, co jeden z týmů vede o dvě branky.

02:17
    Druhá branka zápasu! Půlpán na své modré vybojoval puk a poslal do úniku DOMINIKA NOVÁKA. Ten přes obránce projel až k Lavingerovi a prostřelil ho tak, jak se to nepovedlo v nájezdu Slaninovi.
    Asistence: Tomáš Půlpán.

01:32
    Kapitán posílá svůj tým do vedení! JIŘÍ JAKEŠ se ujal puku, najel si od mantinelu do mezikruží a mezi nohy propálil Lavingera. Stav utkání v druhé minutě 1:0.
    Bez asistence.

00:36
    Slanina neproměnil! Udělal krásnou kličku do forhendu, vymíchal brankáře, ale před odkrytou brankou mu ujel puk.

00:36
    Trestné střílení! Jan Molnár hákoval, pojede Slanina.

00:20
    Utkání začalo ve vysokém tempu, hned byla k vidění akce na každé straně. Okamžitě jsou také slyšet fanoušci Děčína.

00:01

Na ledové ploše je již i domácí mužstvo.

Nyní přichází hráči Děčína.

Rozhodčí již nastoupili na led a krouží podél mantinelu.

V brance domácích začne zápas Pavel Bílek, na straně hostů Lukáš Lavinger. Kobra nastoupí v modrých dresech, Medvědi v bílých.

HC Kobra Praha: Bílek (Krch) – Evan, Šteiner, Švaříček, Ton (A), Verbík – Pohl, Slanina, Čurda, Strnad, Borovanský, Jakeš (C), Novák, Kocman, Paris, Půlpán, Malý, Kalla
    Trenér: Miloslav Šeba

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Molnár (A), Kaltenböck, Hříbal, Havlíček, Klement, Kvaček, Chamrád– Hašek (A), Volráb, Vacek, Faigl, Oliverius (C), Kuchynka, Drnec, Chládek, Fojt
    Trenér: Karel Chládek

Rozhodčí: Grech – Fiala, Havelec.

Dnes nás čeká třetí zápas čtvrtfinále mezi domácím týmem HC Kobra Praha a hostujícím HC Děčín! Stav série je vyrovnaný 1:1, poté, co každý mančaft vyhrál 3:2 po prodloužení na hřišti soupeře.

V prvním zápase, který se hrál stejně jako dnes v Praze, vedli děčínští už v první minutě zásluhou Oliveriuse. Domácí ještě v první třetině stihli otočit po gólech Verbíka a Kocmana, ale vedení jim nevydrželo ani do přestávky, kdy znovu srovnal stav Volráb. V celém utkání pak branka nepadla, až do prodloužení, kde se v přesilovce po vyloučení Švaříčka prosadil Molnár.

Odvetné utkání, hrané na ledě Děčína, bylo od začátku vyrovnané a oba týmy hrály hodně aktivně. Na rozdíl od prvního zápasu se ujala vedení jako první Kobra a všechny branky padly v druhé třetině. První se prosadil Půlpán, 44 sekund na to ale srovnal Hašek. Při hře 4 na 4 vstřelil branku Šteiner, pár minut na to se v přesilovce prosadil Oliverius a znovu vyrovnal. Vyrovnaný stav vydržel až do prodloužení, v jehož 9. minutě zajistil hostům výhru gólem z přesilovky Čurda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 2. Jakeš, 3. Novák (Půlpán), 19. Malý (Evan, Půlpán) – 27. Kaltenböck (Oliverius)

Rozhodčí: Grech – Fiala, Havelec