NY Islanders – Minnesota 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Los Angeles 2:4 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 2:3 (po pr.)
Columbus – Anaheim 5:3 (kon.) | Detroit – Arizona 4:5 (po pr.) | Tampa – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Montreal 3:2 (po pr.) | Vancouver – Winnipeg 5:2 (kon.)

59:30
    Už se nic nestane, utkání se v klidu dohrává.

59:00
    Probíhá poslední minuta.

58:40
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího týmu. Oddechový čas Jezdců.

58:23
    Dan Boyle nyní v roli střelce, což pro něho není úplně obvyklé, nicméně uspěl. získal buly v útočném pásmu. Rangers to zkouší v šesti bez brankáře.

57:48
    Derick Brassard a jeho nepříjemná jedovka od modré končí na betonu Quicka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny a pravděpodobně i utkání.
    Kevin HAYES - 2:4

56:16
    Rangers právě vstřelili branku!
    A narodila se zápletka. KEVIN HAYES střelou z kruhů překonal hostujícího brankáře a rozdíl ve skóre je zase o něco menší. Technicky velmi dobře provedeno, žádná petelice, nýbrž technická střela. Asistence: Dan Boyle.

56:10
    Tanner Glass a jeho bekhendové zakončení udělalo starosti brankáři Králů, který na střelu stihl na poslední chvíli zareagovat.

55:00
    Třetí třetina se blíží do své rozhodující fáze, do které si hosté přivážejí hodně nadějný stav.

54:20
    Carl Hagelin dostal dobrou přihrávku od Moora, a tak byl tváří v tvář hostujícímu brankáři. Quick dokázal, až pohybově je to velmi nadaný gólman, a tak rozklekem od tyčky k tyčce pokryl spodní část branky.

53:35
    Los Angeles momentálně kontroluje hru, nepouští soupeře do nějakých velkých šancí.

52:36
    Chris Kreider střelou zápěstím zkoušel najít recept na brankáře Quicka, který si také po delší době připisuje zákrok. Čas ubíhá domácím hodně rychle.

51:03
    Nike Shore vyhrál buly nad Derickem Brassardem.

50:32
    Komerční přestávka v čase, kdy do konce třetiny zbývá necelých deset minut. Střelecky jsou aktivnější hostující hokejisté (35:25). Jezdci se nemohou stabilně dostat do útočného pásma. Pokud se podíváme na jejich hru, tak velkým nedostatkem domácích je neschopnost vytvořit konstruktivní přechod přes střední pásmo. V neutrální zóně dominují hosté, jejichž hra je, v posledních minutách založeně právě na tomto.

49:27
    Postavení mimo hru, do kterého se dostali hokejisté domácího týmu. Že by fanoušci Jezdců v Madison Square Garden měli důvod k radosti, to se napsat opravdu nedá.

48:42
    Kotouč se dostal mezi střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:36
    Komerční přestávka.

46:31
    Podobně si o několik málo sekund později počínal i Rick Nash.

46:24
    Dan Girardi chtěl snížit, a tak to vzal na sebe, proháčkoval se až před branku, odkud trefil jen dobře postaveného brankáře Los Angeles.
    Jake MUZZIN - 1:4

46:11
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Do druhé vlny dostal JAKE MUZZIN přihrávku od Anze Kopitara a rychlou střelou do horní části branky posílá hostující tým do vedení o tři branky. Cam Talbot se snažil puk vytěsnit, ale nepodařilo se mu to. Asistence: Anze Kopitar, Trevor Lewis.

43:41
    Situation Room v Torontu vynesla verdikt poměrně snadno. Gól nebyl, kotouč nepřešel brankovou čáru. Režisér přímého přenosu situaci nabídl ze dvou úhlu, přičemž ani jeden záběr neukázal, že by puk byl za brankovou čárou.

43:41
    Probíhá zkoumání videa, zda Králové nepřidali další branku. Hovor mezi New Yorkem a Torontem je v plném proudu.

42:40
    Drew Doughty musel zapnout turbo, aby stihl volný kotouč, který rovněž dojížděl Staal. Domácí hráč by se dostal do brejku, což Doughy nedovolil a velmi dobře se dokázal vrátit.

42:17
    Vyloučen domácí Rick Nash na dvě minuty za hákování, přesilovou hru si zahrají hosté. Poněkud zbytečné oslabení pro domácí.
    Jeff CARTER - 1:3

41:05
    Nádherná branka v podání JEFFA CARTERA, který ukázkovou tečí přihrávky od Kinga posílá hostující celek do vedení o dva góly. Brankář Jezdců si hlídal bližší tyč kvůli případné střele, a tak nemohl na přihrávku reagovat. Asistence: Dwigh King.

40:20
    Gólman Talbot raději kryje kotouč, protože před jeho brankou byl hodně hustý provoz, a tak nechtěl komplikace.

40:01

Hostující celek ve druhé třetině vstřelil jednu branku, a tak se ujímá vedení 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:17
    Carl Hagelin bekhendovou stranou hole vyzkoušel pozornost brankáře Los Angeles.

38:15
    Rick Nash, dlouholetý bývalý hráč Colombusu, nyní branku vůbec netrefil. Podle výrazu ve tváří má pocit, že by z metru minul i podstavec Sochy Svobody.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:49
    Buly v útočném pásmu Králů, o puk ovšem přišli, a tak se směr hry rychle otáčí.

37:09
    Komerční přestávka v době, kdy do konce druhé třetiny zbývají necelé tři minuty.

36:31
    Dan Boyle střelou zápěstím řádně protáhl brankáře Quicka.

34:58
    Anze Kopitar se po delší době dostal do zajímavé pozice, z mezikruží dorážel odražený kotouč, ale Cam Talbot byl pozorný. Poradil si s oběma pokusy.

34:07

33:00
    Přesilovka se Jezdcům nedaří podle představ, nemohou se stabilně usadit v útočném pásmu, o logické absenci střelby snad nemusí být ani řeč.

32:07
    Vyloučen hostující Drew Doughty na dvě minuty za podražení. Šance na vyrovnání pro domácí tým.

31:42
    Dominic Moore střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře Jonathana Quicka.

30:58
    Dan Boyle zkoušel založit útočnou akci domácích, nicméně jeho přihrávku v útočném pásmu vypíchl jeden z hráčů Los Angeles a vyrazil do protiútoku.

30:28
    Komeční přestávka přichází krátce po polovině utkání.

29:50
    Jako na střelnici si musí připadat hostující hráči, kteří pálí ze všech pozic. Jen ta přesnost není dominantní stránkou Králů. Máme za sebou polovinu utkání a Los Angeles vyprodukovalo 29 střel na branku Talbota, což je kadence takřka střela na minutu. Domácí jsou výrazně skromnější, ti mají na svém kontě "pouze" 17 střel.

28:10
    Domácí v plném počtu. A mnoho sil je to opravdu nestálo.

27:56
    Dustin Brown se snažil basebalovým způsobem skórovat. Hůl měl v pravidly předepsané výšce, gól by platil, ale puk nedokázal trefit.

27:19
    Jezdci se brání celkem s přehledem, zatím ani jednu střelu přímo na branku Králové nevyprodukovali. Největším problémem je přechod přes střední třetinu, kde mnoho výpadů LA končí.

26:15
    Jedním ze sponzorů utkání je společnost KIA Motors. No a právě motor budou muset zapnout hostující hráči, aby ujezdili čtveřici domácích a dostali se do gólových šancí.

26:10
    Po vstřelené brance jsou aktivnější Králové. Jejich snahy na vstřelení další branky podpoří početní výhoda, vůbec první v tomto utkání. Na trestnou lavici míří Carl Hagelin na dvě minuty za hákování.
    Marián GÁBORÍK - 1:2

24:35
    Talbot špatně rozehrát za vlastní brankou, puk poslal přímo na hůl Williamse, který posunul na Kopitara, jehož bystrý zrak viděl úplně volného MARIÁNA GÁBORÍKA. Slovenský hokejista pohodlně skóroval. Třemi přihrávkami se hosté dostali z beznadějné situace do gólové šance znamenající vedení. Asistence: Anze Kopitar, Justin Williams.

24:23
    Justin Williams střelou zápěstím Talbota nepřekonal.

23:42
    Kyle Clifford a jeho střela udělala hodně velkým humbuk před brankou Talbota, který kotouč neudržel, a tak se hosté dostali ještě k dorážce. Lewis volný puk za brankovou čáru neposlal, protože jej soupeř lehkým háčkem připravil o šanci.

23:10
    Girardi zneškodnil střelu Nolana, zákrok jako z učebnice hokeje pro začátečníky a pokročilé.

21:30
    Derick Brassard stál na konci útočné akce domácího celku. Quick dobře celou situaci přečetl, a tak byl ve správný čas na správném místě a stihl celou akci zneškodnit. Jezdci to vymysleli dobře, teď to ovšem ještě nevyšlo.

20:31
    Talbot kryje nepříjemnou střelu Mariána Gáboríka.

20:01

První třetina přinesla dvě branky, nejprve se prosadili domácí, poté vyrovnávali hosté. Střelecky jsou aktivnější Králové 17:12.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Králové se dostali stabilně do útočného pásma, nicméně vystřelit se ukázalo jako problém více než velký.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:25
    Keith Yandle dobře zkoušel překonat obranu soupeře, ale o puk byl připravený.

17:00
    Robyn Regehr rovněž netrefil zařízení.

16:45
    Ryan McDonagh minul branku hostů, a tak skóre zůstává stále vyrovnané.

16:36
    Rick Nash, hrající legenda domácích, se dostal ke střele z otočky, nicméně brankáře Quicka nepřekonal.

15:56
    Talbot kryje další střelu LA Kings, kteří jsou střelecky aktivnější (14:9). Co se týká obrazu hry, tak opticky je to vyrovnané.

15:29
    Komerční přestávce, které předcházela šance Los Angeles. Talbot si se střelou i následnou dorážkou poradil na výbornou.

14:42
    Derick Brassard neusměrnil kotouč za brankovou čáru, nechybělo mnoho.

14:32
    Parádní zákrok Quicka proti střele Matse Zuccarella, který se bekhendovou stranou hole snažil skórovat. Gólman Králů na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou.

13:31
    Matt Greene střelou zápěstím přinutil k devátému zákroku domácího maskovaného muže.

12:58
    Dwight King sestřelil Dan Grardiho. To je tak, když kamion přejete křečka. Neuvěřitelná rána a souboj má jasného vítěze.

11:22
    Vedení domácímu celku mohl vrátit J.T. Miller, který ovšem nezvládl základní předpoklad pro úspěšného střelce – trefit zařízení.
    Robyn REGEHR - 1:1

10:38
    Možná poněkud slabší chvilka domácího brankáře. Střelu ROBYNA REGEHRA neudržel Talbot ve výstroji, puk mu propadl a pomalu se doplazil za brankovou čáru. Utkání je vyrovnané. Asistence: Kyle Clifford.

09:37
    Hostující Trevor Lewis mohl vyrovnat. Sám před Talbotem nevymyslel nic. Domácí brankář ho vychytal, za což si vysloužil ovace tribun.

09:01
    Jezdci vedou o jednu branku zatím zaslouženě. Králové se příliš neženou do útoku ani z poloviny tak aktivně jako jejich soupeř.

07:36
    Sledujeme útočný hokej, který se musí divákům líbit.

07:14
    Komerční přestávka. Poměr střel na branku je 6:5 pro domácí. Jedna z šestice ran skončila v brance.

06:32
    Kevin Hayes, chlapík dnes velmi aktivní, se dostal k další střele. Brankář hostů byl připravený. Instinktivně vykopl puk betonem.

05:10
    Drew Doughty střelou příklepem znovu prověřil pozornost domácího brankáře.

04:07
    To byla rána jako když kopne kůň. Justin Williams se opřel do kotouče. Nechtěl bych být v kůži Talbota, který proti střele nastavil masku.

03:25
    Dan Girardi minul, trestuhodně, odkrytou branku. Tohle volalo po využití.

03:20
    Derick Brassard prokličkoval až do slušné pozice pro zakončení, hostující brankář byl i tentokrát pozorný. Druhý kotouč za svá záda nepustil.

02:19
    Tanner Glass zahrozil na druhé straně kluziště, střela zápěstím nebyla pro Quicka velkým problémem.

01:23
    Tyler Toffoli mohl rychlou střelou vyrovnat, to by ovšem nesmět trefit pouze brankáře domácího celku.
    Mats ZUCCARELLO - 1:0

00:51
    Domácí jdou do vedení. Tlak Jezdců končí úvodní brankou utkání. J.T. Miller našel mezi kruhy stojícího MATSE ZUCCARELLA, který si počkal zkušeně na první pohyb brankáře, a pak poslal kotouč pod horní tyčku. Dobrý začátek Rangers. Asistence: J.T. Miller.

00:01

Madison Square Garden je připravená, diváci jsou na svým místech, totéž mohu říct i já, a tak Vás tedy ještě jednou vítám u tohoto zápasu.

Repríza loňského finále NHL za pár minut začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí tým odehrál 71 zápasů s bilancí 46-18-7 a vybojoval 99 bodů. Nejproduktivnějším hráčem je Rick Nash (63), druhý je Derick Brassard (54). Jedničkou v brance je Talbot.

Hostující tým odehrál 72 zápasů. Vybojoval 84 bodů. Nejproduktivnějším hráčem je Anze Kopitar (57), druhý je Jeff Carter (53). Jedničkou v brance je Quick.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Zuccarello (Miller), 57. Hayes (Boyle) – 11. Regehr (Clifford), 25. Gáborík (Kopitar, Williams), 42. Carter (King), 47. Muzzin (Kopitar, Lewis)

New York Rangers: Talbot (Skapski) – Girardi, Yandle, Staal, McDonagh, Boyle, Hunwick – Nash, Stephan, Kreider – Zuccarello, Brassard, Miller – Fast, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Sekera, Regehr, Greene, Martinez – Williams, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, King – Lewis, Richards, Clifford – Nolan, Shore, Brown

Rozhodčí: Rooney, Jackson – Wheler, Shewchyk

Diváci: 18 006