NY Islanders – Minnesota 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Los Angeles 2:4 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 2:3 (po pr.)
Columbus – Anaheim 5:3 (kon.) | Detroit – Arizona 4:5 (po pr.) | Tampa – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Montreal 3:2 (po pr.) | Vancouver – Winnipeg 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
St. Louis Blues
Středa 25.03.2015, 00:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Dnešní utkání je u konce! Pittsburgh Penguins vedl na St. Louis Blues už 2:0, hosté ale vývoj utkání otočilo a vyhrálo 3:2 po prodloužení!

První třetina nenabídla hokej, který jsme očekávali před zápasem. Viděli jsem hodně osobních soubojů u mantinelu, šancí bylo ale opravdu málo. Nejvážnější situace první třetiny se udála v šestém minutě, kdy trefil Letang tyč. Následně pálil velmi nebezpečně Backes, jeho střelu ale Fleury dokázal vytěsnit.

V prostřední části jsem viděli skvělý hokej. Domácí Penguins se dostali do vedení ve 29. minutě, kdy se prosadil Blake Comeau po skvělé přihrávce Winnika. O sedmnáct sekund později lovil Allen kotouč ze své branky podruhé. Gólově se prosadil Steve Downie! Hosté ale nic nezabalili a ve druhé polovině třetiny byli lepší. Ve 35. minutě vstřelil kontaktní branku Robert Bortuzzov, který hájil barvy Penguins ještě tuto sezónu. Dvě minuty před koncem Blues vyrovnali! Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Marcel Goc. Zajímavostí je, že i Goc ještě nedávno také oblékal dres Pens!

Třetí třetina nabídla velmi rychlý hokej. Viděli jsem velké množství šancí na obou stranách. Ve výborných výkonech ale pokračovali oba gólmani! Uktání tak došlo až do prodloužení, v něm po 35 sekundách rozhodl Alexander Steen, který využil výborné přihrávky Zbyňka Michálka!

Zbyněk Michálek (STL) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:35

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (02:45:25)

Alexander STEEN - 2:3p

60:35
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! St.Louis potřebovalo na vítěznou branku 35 vteřin! ALEXANDER STEEN se dokázal dostat s pukem od mantinelu a našel na modré Michálka, který poslal milimetrovou přihrávku před branku. Steen pouze položil hůl do přihrávky a mohl se jet radovat! Asistence: Zbyněk Michálek, David Backes

60:13
    Perrona nahazoval kotouč do pásma pro Crosbyho, ten se k němu však přes Michálka nedostal.

60:01

Po základní hrací době je stav 2:2! Následuje pětiminutové prodloužení, pokud se ani v něm nerozhodne, budou následovat samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Steen prostrčil kotouč na Tarasenka, ten si však puk moc dlouho neužil, neboť ho o něj obral Letang.

59:15
    St.Louis teď vyhodilo kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. 45 vteřin před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před Allenem!

58:28
    Třetí třetina nám směřuje ke svému konci, stav je zatím nerozhodný 2:2. Uvidíme prodloužení?

57:59
    Velmi ostře pálil od modré Pouliot, Allen se roztáhl na brankové čáře a kotouč vyrazil. K dorážce se dostal na brankovišti Crosby. Do jeho rány ale vložil hůl Bortuzzo a střela skončila mimo.

56:59
    Stastný teď naprosto znemožnil Letanga, když si jej jednoduše obhodil a domácí bek jen koukal. Americký hráč s českými kořeny se následně dostal do zakončení, Fleury ale udržel nerozhodný stav!

56:19
    T.J.Oshie najel to pásma po levé straně, měl proti sobě Lovejoye. Zkoušel se prokličkovat, nicméně se spíše "ukličkoval" a skončil v rohu kluziště.

55:51
    Crosby měl proti sobě za brankou Lindbohma, chtěl si puk narazit o brankovou konstrukci. Kotouč se ale odrazil jinak, než očekával.

55:10
    Lehterä byl u mantinelu velmi ostře atakován Letangem, i proto jeho následná přihrávka skončila u Martina.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 29. Comeau (Winnik, Spaling), 29. Downie (Spaling) – 35. Bortuzzo, 38. Goc (Reaves, Ott), 61. Steen (Michálek, Backes)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Lovejoy, Scuderi, Cole – Kunitz, Crosby, Perron – Comeau, Sutter, Downie – Winnik, Spaling, Bennett – Pouliot, Lapierre, Adams
    St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Lindbohm, Pietrangelo, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Bortuzzo – Steen, Backes, Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Porter, Stastny, Berglund – Ott, Goc, Reaves

Rozhodčí: O´Halloran, Rehman – Henderson, MacPherson

Diváci: 18631