sk Středa 25.03.2015, 17:00 • Nitra aréna • Tipsport Liga (SR) play-off

Oslabenia: 0:0
    Strely: 20:26
    Úspešnosť brankárov: 92.3%:75:0% (19:51:37)

Hlasy po zápase:
    Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra:"Dnes sme nezačali tak, ako sme si predstavovali.Inkasovali sme skorý gól, vyrovnali sme a v prvej tretine sme aj išli do vedenia a hrali sme dobre. V záverečnej tretine som rád, že sa naši hráči nenechali vyprovokovať a dohrali sme zápas."

Miroslav Chudý, tréner HC 05 Banská Bystrica:"Začali sme lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch. Boli sme aktívni a agresívni. Vyťažili sme prvý gól. Následne sme inkasovali dva góly a polavili. Druhá tretina bola celá zlá. To nás dostalo dole. V záverečnej časti sme už nedokázali s výsledkom nič urobiť a Nitra vyhrala zaslúžene."
    Pod Zoborom sa oslavuje zisk postupového mečbalu

Skončilo sa stretnutie, v ktorom Nitra zdolala Banskú Bystricu 5:2 a ujíma sa vedenia 3:2 v semifinálovej sérii. V piatok pod Urpínom majú Corgoni prvý mečbal a môžu sa tak po Košiciach stať druhým finalistom. Hrdinom stretnutia bol Lukáš Novák, ktorý zaznamenal dva góly a jednu asistenciu. Stretnutie sledovalo 3600 divákov – vypredané.

60:00

59:23
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

59:00
    Potlesk v stoji v Nitra aréne v poslednej minúte.

58:01
    Hostia v útočnom pásme. Zostáva im už len 120 sekúnd na vyrovnanie.

56:45
    Lakosil chytá strelu Ziga do lapačky a vhadzuje sa po pravici domáceho brankára.

56:34
    Zakázané uvoľnenie Bystrica.
    KUDRNA - 5:2

55:53
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia dobre forčekovali, Nitra nevyhodila puk z pásma. Zmocnil sa ho na ľavom kruhu ANDREJ KUDRNA a strelou spoza obrancu prekonal domáceho brankára. Asistencie: Milan Kytnár.

54:42
    Ofsajd Bystrica.

53:54
    Vzájomné vylúčenie. Za domácich Štefanka, za hostí Guimond. Hrá sa 4 na 4. Vhadzuje sa v strednom pásme.

52:36
    Na opačnej strane zakončuje Handzuš, Lakosil odoláva.

52:00
    Andersson zasahuje po strele Slováka.
    Ručkay H. - 5:1

51:37
    Nitra dala gól!
    Na rozdiel 4 gólov upravuje HENRICH RUČKAY, ktorý po prihrávke od Slováka prekonal brankára hostí z podobného miesta ako Lukáš Novák pri svojom prvom góle. Asistencie: Dušan Milo, Marek Slovák.