Winnipeg – Vancouver 5:4 (kon.) | Boston – Toronto 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Tampa 0:4 (kon.)
NY Islanders – Buffalo 3:0 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 6:1 (kon.) | Minnesota – Detroit 2:3 (2:3 po s.n.)
Ottawa – Washington 4:3 (po pr.) | Nashville – Dallas 3:4 (po pr.) | Arizona – San Jose 5:3 (kon.)
Edmonton – Calgary 0:4 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Detroit – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.)
Florida Panthers
1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Montreal Canadiens
Neděle 05.04.2015, 23:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

VIDEOROZHOVOR! Ondřej Palát se druhé sezóny v NHL nezalekl a řadí se mezi nejproduktivnější hráče Tampa Bay Lightning....

Posted by NHL.cz on 4. duben 2015

MONTREAL CANADIENS
    Zato Montreal ten má zcela jiné starosti. Ve Východní konferenci mu patři druhá pozice se ziskem 104 bodů. Na první Ramgers ztrácí Tři body. Play-off má již tým Tomáše Plekance zajištěné. Canadiens mají za sebou tři prohrané zápasy. V domácím prostředí prohráli s Tampou 3:5. Následovala porážka s Capitals na domácím ledě 4:5 po samostatných nájezdech. V posledním zápase se představil Montreal na ledě Devils. Zápas skončil po normální hrací době 2:2 a šlo se na samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí.

FLORIDA PANTHERS
    Už je to jasné. Florida nedokázala dokonat svou stíhací jízdu do úspěšného konce. Po noční porážce 0:4 v derby s Tampou je jasné, že play-off bude bez Panterů. Florida je momentálně na desátém místě tabulky Východní konference a na osmý Detroit ztrácí nedostižných osm bodů. Velká škoda je to pro Jaromíra Jágra, který po svém příchodu mladý tým zvedl a v poslední době se Florida prezentovala velmi sympatickými výkony.

Hezký hokejový večer! V zámořské National Hockey League finišuje základní část. My se společně podíváme na utkání Floridy Panthers proti Montrealu Canadiens. Úvodní vhazování je naplánováno na 23:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Prošek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání brzy začne.

00:01

00:32
    Hostující Petry dostal přihrávku mezi kruhy, brankáře Ellise nepřekonal. Maskovaný muž si připsal parádní zákrok hned na úvod zápasu.

01:11
    Jeff Petry nebyl z zakončení nejpřesnější, jeho pokus minul branku.

03:32
    Domácí první formace ve složení Jágr, Barkov, Huberdeau udělala hostům velké problémy. Český hráč se dostal ke střele, se kterou si Price poradil.

04:45
    Alex Galchenyuk se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale hostující branku z dobré pozice minul.

05:12
    Hostující tým je střelecky aktivnější, vede 5:2. Poslední dvě střely Canadiens zaznamenali Tomáš Plekanec a P. K. Subban.

05:48
    Vyloučen domácí Dmitrij Kulikov na dvě minuty za nedovolené bránění.

05:51
    Pro domácí bude hůř. Erik Gudbranson vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka Monrealu 5 na 3.

06:36
    Montreal právě vstřelil branku!
    Dvojitá přesilovka využita.V hodně malého střeleckého úhlu se prosazuje Tomáš Plekanec, který otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Andrej Markov.
    Tomáš PLEKANEC - 0:1

7:51

08:30
    Nyní se do hry dostali domácí, kteří vybojovali kotouč a Pirri netrefil branku přesně.

09:04
    V polovině první třetiny přichází komerční přestávka.

09:45
    Vhazování v obranném pásmu domácího celku. Florida ale puk vyhrála,a tak se směr hry otáčí.

10:07
    Panteři jsou aktivnější, na branku vystřelili jen dvakrát, nicméně opticky mají více ze hry.

11:00
    Bojuje se o střední pásmo, střelecké pokusy, tedy ty vážnější, k vidění nejsou.

11:01
    5:6, takový je poměr střetů. I v tomto ohledu vyrovnané utkání sledujeme.

11:58
    Aleksander Barkov zakončoval po přihrávce Jágra, jeho střele chyběla přesnost.

12:52
    Jágr se pokouší něco vymyslet, ale nedaří se mu to. Hledal Barkova, přihrávku na něj si vzal soupeř.

14:04
    Vyloučen domácí Brandon Pirri na dvě minuty za hákování.

14:33
    Montreal Canadiens přichází o pásmo, Montreal nehraje přesilovku vyloženě špatně, ale chyběla střelba.

15:40
    Brendan Gallagher se dostal ke střele z mezikruží, brankář připraven.

16:57
    Hraje se poměrně rychlý hokej. Střelecky vede Montreal 12:3. Florida neví, co na svého soupeře hrát.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

18:26
    První útočná formace hraje dobře, a tak se musí hosté znovu bránit.

18:31
    Vyloučen Jeff Petry na dvě minuty za hákování.

19:00
    To už běží poslední minuta hry v této části.

19:23
    Florida to zkouší od své vlastní branky, do konce třetiny mnoho času nezbývá.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla jednu branku, prosadil se Tomáš Plekanec.

Vše je připraveno k začátku druhé části hry.

20:01

20:31
    Hostující brankář si připsal proti Jágrově střele v přesilovce parádní zákrok lapačkou. Český hráč mířil do horní části branky, puk trefil jen rukavici Priceho. Canadiens v plném počtu.

20:51
    Jussi Jokinen vyloučen na dvě minuty za podražení. Šance pro hosty dostat se do vedení o dvě branky.

21:34
    Alex Galchenyuk střelou z mezikruží branku netrefil, malý kousek chyběl.

22:20
    Střelu od modré čáry brankář Floridy kryje, nechtěl žádné nepříjemnosti, a tak zalehl kotouč. Buly v útočném pásmu hostů.

22:51

23:07
    Poměr střel na branku stále hovoří výrazně pro hostující tým – 13:5.

24:01
    P.K. Subban byl trefen kotoučem nepříjemně do horního rtu, je pravděpodobné, že se rána bude sešívat.

24:30
    Jágr se snažil něco vymyslet s kotoučem v útočném pásmu. On sám byl ve špatném střeleckém úhlu, přihrávka na spoluhráče nebyla přesná.

25:19
    První formace Floridy Jágr, Barkov, Huberdeau dostala Canadiens pod tlak, vážnější střelecká pozice z toho nebyla.

25:49
    Vhazování v obranném pásmu domácího týmu, kotouč vylétl ze hřiště právě tam.

26:15
    Vyloučen hostující hráč Dale Weise na dvě minuty za zdržování hry.

26:20
    Florida právě vstřelila branku!
    Nádherná rána v přesilovce. Šmankote, to byla pumelenice. Vůbec se nedivím, že Mitchell střele uhýbal. AARON EKBLAD po pěti sekundách využívá přesilovku a vyrovnává na 1:1. Asistence: Jonathan Huberdeau, Aleksander Barkov.
    Aaron EKBLAD - 1:1

26:50
    Jágr a jeho formace se dostala do několika dobrých střeleckých pozic, ani jednu však využít nedokázala, a tak přišel trest.

27:06
    BRENDEN GALLAGHER technickou střelou z předbrankového prostoru posílá hostující celek do vedení o jednu braku. Asistence: P,K Subban,
    Brenden GALLAGHER - 1:2

28:55
    Andrej Markov, zkušený hostující hokejista, se dostal k zakončení, se kterým si věděl rady brankář Floridy.

29:50
    Alex Petrovic se proháčkoval do šance na druhé straně, ale ke střele se nedostal.

30:29
    Willie Mitchell a jeho rychlá střela.... brankář Price si připisuje přesný zákrok proti ráně od modré. Jágr nedokázal puk tečovat.

30:35
    Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 17:9, na góly tím nejtěsnějším rozdílem.

31:02
    Je přinejmenším sympatické, tak aktivně hrají domácí hokejisté, kteří vinou prohry v minulém zápase definitivně přišli o možnost hráč vyřazovací boje.

31:27
    Montreal jde do vedení o dvě branky. P.A. PARENTEAU se dostal k dorážce vlastní střely. Druhý střelecký pokus byl už gólový. Brankář Ellis nemohl s touto situací nic dělat, nepomohli mu hráči před ním. Asistence: Jeff Petry..
    P.A. PARENTEAU - 1:3

33:10
    Sledujeme pasáž hry, který nenabízí mnoho střelecký pokusů, brankáři mnoho práce opravdu nemají.

33:54
    Domácí celek se začíná pomalu ale jistě výrazněji prosazovat, poměr střel na branku je 11:20. Panteři se snaží, ale přes dobře postavenou obranu hostů to příliš nejde.

34:18
    Komerční přestávka.

34:50
    Kulikovova střela od modré čáry se mezi tři tyče nevešla. A tak puk zůstal v rohu kluziště.

35:00
    Postavení mimo hru, tohoto přestupku se dopustili hosté.

35:16
    Montreal byl tak nervozní, až se dostal do postavení mimo hru.

36:00
    Druhá třetina se blíží do své finální části.

36:41
    Florida to nesehrála dobře, a tak se píská její zakázané uvolnění. Znamená to, že se bude vhazovat před Ellisem. Ale to až po oddechovém času Montrealu.

37:00
    Velmi rychlým přechodem z obranného do útočného pásma udělal hostující tým problémy domácím, kteří s vypětím všech sil se ubránili.

37:23
    P.A. Parenteau se dostal do zajímavé střelecké pozice, branku ale minul.

37:42
    Obrovskou chybu udělal domácí obránce, který se nechal v obranném pásmu snadno obrat o kotouč, který pak dostal DEVANTE SMITH-PELLY, pro kterého to byl šestý gól v sezóně. Asistence: P.K. Parenreau.
    Devante SMITH-PELLY - 1:4

38:18
    Alex Petrovic se snažil dlouhou přihrávkou najít spoluhráče na útočné modré. Toto se neukázalo jako dobré řešení.

38:53
    Corey Price vychytal Jimmyho Hayese, který měl před sebou odkrytou branku, ale trefil brankáře.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:26
    Jimmy Hayes znovu minul.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Celkem čtyři branky padly ve druhé třetině, domácí vstřelili jedni, hosté tři, a tak vedou po 40 minutách 4:1.

Brzy začne třetí třetina.

40:01

40:01
    Tomáš Plekanec vyhrál buly nad Aleksanderem Barkovem.

41:34
    Poměr střel na branku, což je zajímavý údaj, vedou hosté 22:16. Tato statistika se začíná vyrovnávat, ale skóre tomuto trendu neodpovídá.

41:53
    Brenden Gallagher v dobré střelecké pozici nedokázal prostor vymezený třemi tyčemi trefit.

42:27
    Derek MacKenzie to nemyslel špatně, ovšem jeho myšlenku nepochopil nikdo ze spoluhráčů.

43:01
    Price kryje střelu Thorntona, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu domácího celku.

43:13
    Za podražení vyloučen Jonathan Huberdeau. přesilovka pro Montreal.

44:02
    Hostující celek je stabilně v útočném pásmu, ale k výraznějšímu ohrožení branky to nevede.

44:29
    Derek MacKenzie dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pět na tři více než 40 sekund.

45:13
    Jednu jedinou střelu vyslali hostující hráči na branku při dvojnásobné přesilovce, Ellis byl připraven. Florida ve čtyřech.

46:29

46:35
    Aaron Ekblad minul hostující branku, jeho pokusy chyběl tak metr metr a půl.

47:42
    Panteři jsou v útočném pásmu aktivní, ale Canadiens hrají dobře pozičně, a tak se jen těžko dostává k přímým střelám.

48:23
    Jaromír Jágr se dostal ke střele bekhendem, nicméně Priceho překonat nedokázal. Hodně aktivně hrají domácí, byť ztratili šance na postup do další části sezóny.

49:36
    Postaveními mimo hru, kterým se provinili domácí. Následuje komerční přestávka.

Domácímu týmu těžko dnes něco vytknout, hraje velmi dobře v obranné i útočné fázi. Střelecky se znovu přiblížil soupeři 19:24 z jeho pohledu.

50:01
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny, hostující celek vede o tři branky.

51:08
    Vincent Trocheck střelou zápěstím trefil výstroj dobře postaveného brankáře.

51:08
    Devante Smith-Pelly vyloučen na dvě minuty za podražení.

51:34
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, neboť na trestnou odchází Barkov na dvě minuty za nedovolené bránění brankáře.

52:13
    Price kryje střelu Jaromíra Jágra, který odchází na střídačku. Buly v obranném pásmu Canadiens.

53:00
    Pirri se dostal ke střele přes obránce, kotouč přesně na branku neletěl.

53:08

53:26
    Ellis kryje další střelecký pokud Canadiens, buly před jeho brankou.

53:34

54:20
    Střelecky jsou i nadále aktivní hostující borci – 26:23.

54:26
    Komerční přestávka v době, kdy do konce třetí třetiny zbývá přes pět minut.

54:31
    Brendan Gallagher se nedokázal v předbrankovém prostoru dobře zorientovat, a tak svůj střelecký pokus poslal pouze do brankáře.

55:10
    Vhazování v útočném pásmu Floridy. Montreal ale puk získal, a tak se směr hry otáčí.

55:41
    Utkání se v klidu dohrává, hostující celek kontroluje hru, domácí nepouští do žádných vyložených šancí.

56:30
    Pirri bojoval o kotouč v útočném pásmu, dlouhé vteřiny strávil u mantinelu čelem mimo hru. Puk pro své spoluhráče získal.

57:22
    Nathan Beaulieu vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Šance pro domácí, kteří, mám takový pocit, s výsledkem nic moc neudělají.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

58:02
    Jussi Jokinen měl na hokejce snížení, to by ovšem musel v jasné gólové pozici puk poslat za brankovou čáru. Domácí hráč v koncovce selhal.

58:19
    Vhazování v útočném pásmu Floridy.

58:50
    Huberdeau hledal přihrávkou vzduchem Barkova, který letící kotouč nedokázal tečovat přesně.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:30
    Zápas se v klidu dohrává.

60:00

Třemi góly ve druhé třetině rozhodli hostující hráči o své výhře. První gól zápasu, k velké české radosti, vstřelil Tomáš Plekanec. Jaromír Jágr dnes podal velmi dobrý výkon, ze hry Floridy nebylo patrné zklamání z nepostupu do play-off. Canadiens vítězí 4:1.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Ekblad (Huberdeau, Barkov) – 7. Plekanec (Markov.), 28. Gallagher (Subban), 32. P.A. Parenteau (Petry), 38. Smith-Pelly (Parenteau)

Florida Panthers: Ellis (Luongo) – Ekblad, Campbell, Gudbranson, Mitchell, Petrovic, Kulikov – Jágr, Barkov, Huberdeau – Boyes, Bolland, Pirri – Hayes, Trocheck, Jokinen – Thornton, MacKenzie, Kopecký
    Montreal Canadiens: Price (Tokarski) -Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Gilbert, Markov – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Parenteau, Desharnais, Galchenyuk – Weise, Eller, Prust – Smith-Pelly, Mitchell, De La Rose

Rozhodčí: L'Ecuyer, Dwyer – Heyer, Racicot

Diváci: 14 112