0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 13.04.2015, 18:30 • Ice Palace • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování druhého finálového utkání KHL, kde se dnes střetne Ak Bars Kazaň, která na svém ledě přivítá SKA Petrohrad. Úvodní buly je naplánováno na 18:30, tak u toho buďte s námi.

Domácí Kazaň se jakožto vítěz východní konference KHL potkala v osmifinále s Jekatěrinburgem, který vyřadila 4:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále narazila Kazaň na silný Avangard Omsk, se kterým si poradila stejným poměrem na zápasy. Do vysněného finále se museli hokejisté Kazaně probít přes Novosibirsk, který letos předváděl výborné výkony, ke kterým jim dopomohl také český brankář Salák. Kazaň připustila v semifinálové sérii pouze jedno zaváhání a zaslouženě postoupila do finále poměrem 4:1 na zápasy.

Petrohrad zakončil základní část na druhém místě východní konference. Osmifinálová série jim přiřkla Novgorod, se kterým neměl Petrohrad příliš potíží a vcelku rychle hosté postoupili poměrem 4:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále vyfasovali hráči SKA těžkého soupeře – Dinamo Moskvu. Tam si Petrohrad počínal vcelku suverénně a moskevského soupeře vyřadil 4:1 na zápasy. V semifinále KHL se Petrohrad postavil suverénovi základní části. Cesta do finále vedla přes těžké CSKA Moskva. CSKA plnila roli favorita a moskevští hokejisté vedli již 3:0 na zápasy. Petrohrad ovšem předvedl famózní obrat v sérii a slavil výhru a postup do finále 4:3 na zápasy.

První finálové utkání

První finálové utkání začali lépe hráči Petrohradu. Ti se dostali v sedmnácté minutě do vedení zásluhou Panarina. Dva slepené góly zkraje druhé periody z hole Thoresena a Dadonova poslaly Petrohrad do vedení 3:0. Když v šestačtyřicáté minutě přidal čtvrtou branku Šipačjov, nikdo nepochyboval o vítězství Petrohradu. Domácí Kazaň ovšem nesložila zbraně. Nejprve snížil v jednapadesáté minutě Azevedo. V osmapadesáté minutě vstřelil další branku Kazaně Zacharčuk a zadělal na drama. Domácím ovšem nezbývalo mnoho času. Hosté si již utkání pohlídali do vítězného konce a ujali se vedení 1:0 ve finálové sérii.

Vzájemná utkání v této sezoně

10.04. 2015 – Kazaň – Petrohrad 2 : 4 (1. finále)
    09.02. 2015 – Petrohrad – Kazaň 1 : 5.
    13.12. 2014 – Kazaň – Petrohrad 3 : 1.

Československá stopa

Petr Vrána (Kazaň)

Roman Červenka (Petrohrad)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Brookbank, Medveděv, Nikulin, Kornějev, Zacharčuk, Rylov, Musin, Pajgin – Gluchov, Varnakov, Vrána – Mirnov, Moller, Azevedo – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Burmistrov, Petrov, Archipov

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Nikolaj Bělov, Anton Bělov, Kutějkin, Alexandrov, Rukavišnikov, Chafizullin, Judin – Kovalčuk "C", Martensson, Thoresen – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Červenka, Ericsson, Tichonov – Ponikarovskij, Kablukov, Burdasov – Barabanov

Rozhodčí: Ronn, Jeřábek – Zacharov, Šeljanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na ledovou plochu nastupují hosté a za nimi také domácí hráči Kazaně.

Kazaň dnes bude hrát v zelené variantě dresů. Hosté z Petrohradu oblékli dresy bílé.

Po následných ceremoniích budeme svědky úvodního vhazování, od kterého nás dělí pár okamžiků.

00:01

00:15
    Dnešní utkání bylo právě zahájeno. Kotouč mají na svých hokejkách hráči Kazaně.

00:53
    Azevedo bojoval v útočné třetině o kotouč, ale úspěšný nebyl. Hosté šli rychle do protiútoku.

01:22
    Panarin se vytočil zpoza branky a snažil se zakončit na branku. Jeho nepříliš prudký pokus raději přikryl v lapačce domácí Nilsson.

02:02
    Červenka udržel kotouč v útočném pásmu, kde ho posunul na Ericssona. Hosté chvíli kombinovali před Nilssonem, ovšem nic z toho nebylo.

03:06
    Obě mužstva se zatím spíše seznamují a ani jeden z týmů se nikam příliš nehrne.

03:56
    Za podražení je vyloučen Roman Červenka. Domácí Kazaň si tak zahraje v početní převaze.

04:35
    Hosté byli pod tlakem domácích, ale nakonec se jim podařilo vyhodit kotouč ven z pásma.

05:56
    Hosté hrají v plném počtu. Červenka se ihned zapojuje do hry.

06:39
    Hraje se převážně ve středním pásmu s poměrně velkým množstvím nepřesností.

07:49
    Koskinen musel zasahovat před jedním z hostujících hráčů. Vhazovat se bude v obranném pásmu Petrohradu.

08:36
    Na druhé straně se snažil prosadit bekhendem Martensson, jehož pokus bez větších problémy chytil lapačkou Nilsson.

09:01
    Nepřesná přihrávka Nikolaje Bělova znamenala ztrátu útočného pásma pro Petrohrad.

09:29
    Brookbankovi se podařilo v obranném pásmu vyhodit kotouč mezi diváky. Naštěstí pro domácího obránce ho tečoval jeden z hráčů Petrohradu.

09:46
    Zacharčuk se na modré napřáhl. Jeho dělovka mířila vedle branky.

10:01
    Bude se vylučovat. Za podražení si odsedí dvě minuty hostující Thoresen. Kazaň tak má k dispozici druhou přesilovou hru.

10:40
    Dadonov obětavým zákrokem poslal kotouč do středního pásma. Kazaň musí začít útok od své vlastní branky.

11:21
    Varnakov hledal před brankou Vránu, na něhož ovšem přihrávka neprošla.

11:42
    Ze středního pásma nahodil kotouč na branku Ponikarovskij a donutil Nilssona, aby přikryl kotouč v lapačce. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Kazaně.

12:01
    Hosté se ubránili bez větších problémů a hrají opět v plném počtu.

12:34
    Od své vlastní branky museli začít útok hosté. Ti se nakonec dostali do pásma a Martensson ohrozil branku Kazaně. Vše ukončil hvizd rozhodčího, který přerušil hru poté, co Nilsson schoval kotouč do lapačky.

13:18
    Panarin objel branku a před ní hledal někoho ze svých spoluhráčů. Nikoho ovšem nenašel.

13:31
    Přesilovou hru si zahrají také hráči Petrohradu. Za nedovolené bránění je vyloučen Jevgenij Medveděv.

14:05
    Hokejisté Petrohradu se rozestavili v útočném pásmu a následně rozjeli přihrávky na jeden dotyk.

14:28
    Kotouč se ocitl mimo hřiště. Hostující Kovalčuk se dožaduje potrestání domácího hráče. Rozhodčí mu ovšem nevyhoví a vylučovat nebudou.

15:31
    Medveděv je zpět na ledové ploše a to znamená jediné, ani Petrohrad svou šanci na vedoucí branku nevyužil.

16:05
    Před branku se natlačil Lukojanov, který v tísni zakončil bekhendem. Jeho pokus vyrazil připravený Koskinen.

17:19
    K odraženému kotouči se dostal Medveděv, ke kterému se hned sjeli dva hráči Petrohradu. Domácí obránce proto nevystřelil tak razantně a přesně, jak by chtěl. Kotouč mířil vedle hostující svatyně.

18:24
    Vrána objel celé útočné pásmo. Následně přihrával na modrou Nikolaji Bělovovi, kterému ovšem kotouč utekl do středního pásma.

19:01
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté jdou devětapadesát vteřin před koncem první periody do vedení. Na levé straně byl s kotoučem ANTON BURDASOV, který s ničím neotálel a vystřelil na branku. Jeho ránu tahem vyrazil Nilsson zpět na hostující hráče, pro kterého již nebyl problém dorazit kotouč do branky. Asistence: Roman Rukavišnikov.
    Anton BURDASOV - 0:1

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:28
    Obě mužstva hrají s kotoučem víceméně ve středním pásmu a nikam se neženou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Prvních dvacet minut je za námi. Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání, co se na finálový zápas sluší. Příliš brankových příležitostí jsme neviděli. O jediný přesný zásah se postaral Anton Burdasov, který se trefil devětapadesát vteřin před koncem a poslal Petrohrad do vedení.

20:01

20:06
    Ihned po vhazování se hosté dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Koskinena.

20:44
    Nikulinova nepřesná přihrávka nenašla adresáta a skončila až za brankou Koskinena – zakázané uvolnění.

21:19
    Hokejisté Petrohradu začínají další ofenzivní akci od své vlastní branky.

22:03
    Domácí zavřeli svého soupeře v jeho obranné třetině. Nicméně Koskinen nemusel zasahovat.

22:46
    Zacharčuk našel nádherným pasem přes celé hřiště najíždějícího Archipova, který jel sám z pravé strany na Koskinena. Finský gólman stačil srazit betony včas a zastaviltak kotouč. To byla veliká šance domácích na vyrovnání.

23:27
    Petrohrad dobře brání střední pásmo a domácí mají problém s rozjetím útoku.

23:53
    Rylov pouze kontroloval kotouč, který zamířil na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v obranném pásmu Petrohradu.

24:33
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána lavička Petrohradu. Kazaň si tak vyzkouší třetí přesilovou hru v dnešním utkání.

25:11
    Kotouč je ve středním pásmu. Hosté tak musí začínat opět od znovu.

25:35
    Nikulin dvakrát tvrdě vypálil od modré, ovšem jeho ranám scházela přesnost.

26:07
    Domácí tlačili obranou čtveřici. Vše ukončil Koskinen, který chytil kotouč do lapačky po pokusu Azeveda.

26:33
    Hosté jsou kompletní. Hra tedy pokračuje s pěti hráči na obou stranách.

27:12
    Domácí jeli dva na jednoho. Svitov ovšem nepřihrál a dlouho otálel se zakončením. Nakonec domácí útočník vyslal v tísni pokus bekhendem, který Koskinen vyrazil. Následně se sjel celý útok Kazaně do brankoviště, kde bylo velmi horko. Hlavní rozhodčí nakonec ztratil pojem o tom, kde je kotouč a raději přerušil hru.

27:29
    Na druhé straně zakončoval tahem Martensson, jehož pokus s poklidem chytil Nilsson do své rukavice.

27:59
    Judin byl tvrdě naražen na mantinel Mirnovem, který si jde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici. Hostující Judin si při odchodu na střídačku držel rameno. To nevypadá dobře s obráncem Petrohradu.

28:22
    Kutějkin si sjel na kruhy, odkud vypálil z první, ovšem rána mu nesedla a skončila vedle branky.

29:00
    Další pokus hostujícího obránce kryje ve své výstroji domácí Nilsson, který je zatím velmi jistý v brance Kazaně.

29:29
    Kotouč skončil po Martenssonově pokusu v ochranné síti.

29:59
    Přesilová hra Petrohradu právě skončila. Mirnov je zpět na ledě a ihned se zapojuje do hry.

30:07
    Před branku si sjel Ericsson, který v dobré pozici trefil pouze připraveného Nilssona.

31:06
    Domácí se hnali do útoku, ale jejich snahu zastavil odpískaný ofsajd.

31:43
    Panarinovi přenechal kotouč do tandemu Šipačjov. Levé křídlo Petrohradu vyslalo rychlou střelu tahem, kterou tečoval jeden z domácích obránců do ochranné sítě.

32:21
    Na pravé straně se dostal do zakončení Moller, ovšem švédský útočník byl tísněn a tak se mu zakončení nepovedlo dle svých představ.

33:27
    Panarin dojel nahozený kotouč a hosté se usadili v útočné třetině. Ovšem ne na dlouho. Domácí obrana se snažila rozjet rychlý protiútok.

34:25
    Naopak na druhé straně sevřeli domácí svého soupeře a vydobyli si faul Šipačjova, který již sedí na trestné lavici. Hostující útočník vyfasoval dvouminutový trest za podražení.

34:49
    Hokejisté Kazaně se ihned rozestavěli v pásmu. Následně z pravého kruhu vypálil Mirnov, ale ten trefil pouze rameno Koskinena.

35:26
    Následný pokus Mirnova z první zlikvidoval Koskinen nádherným semaforem. To byla hokejová paráda.

35:46
    Ze stejné pozice jako Mirnov nyní vypálil tvrdou ránu Zacharčuk. Jeho rána letěla ovšem přímo do hrudi hostujícího gólmana, který nechal následně přerušit hru aby unavená obranná čtveřice mohla vystřídat.

36:25
    Hosté hrají v plném počtu.

37:09
    Hraje se pohledný hokej ze strany na stranu. Jediné co tomu zatím chybí jsou branky.

38:00
    Bude se ještě vylučovat. Za nedovolené bránění si jde odpykat dvě minuty domácí Medveděv. Petrohrad má tak šanci na navýšení svého vedení.

38:34
    Domácí se zatím brání bez větších potíží. Kotouč je za brankou Petrohradu.

39:01

39:13
    Kovalčuk zavez kotouč do útočné třetiny, kde Petrohrad kombinuje.

39:33
    Z levé strany vystřelil právě Ilja Kovalčuk, který však nemířil přesně. Jeho pokus tahem šel nad branku Kazaně.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je již historií. Jsme svědky velmi vyrovnaného utkání, ve kterému budou rozhodovat malé individuální chyby. Zatím jsme viděli pouze jednu branku, kterou vstřelil v první třetině Burdasov. Domácí musí zabrat, zda-li nechtějí v sérii hrané na čtyři vítězná utkání prohrávat 0:2.

40:01

40:31
    Před Koskinenem bylo poměrně horka. Nicméně hostující brankář nemusel ani jednou zasahovat.

40:58
    Nikolaj Bělov zamířil do kabiny, těžko tipovat jeho předčasný odchod.

41:35
    Hosté dobře napadají rozehrávku Kazaně. Ta má se založením útoku problémy.

42:30
    Za svou vlastní brankou je s kotoučem Nikulin, ten se bude snažit rozjet další útok Kazaně.

43:05
    Svitov využil chyby v obraně Petrohradu a sám se zjevil před brankou Koskinena. Svou střelou však na hostujícího brankáře nevyzrál. Celou akci domácí útočník dohrál a "sundal" brankáře Petrohradu. To se nelíbilo hostujícím hráčům, kteří mu to dali fyzicky ihned najevo.

43:05
    Za předchozí akci Svitova, který zbytečně dojel do Koskinena, si domácí hráč odsedí dvě minuty na trestné lavici.

43:44
    Kazaň se zatím dobře brání. Hráči v zeleném nepustili svého soupeře ještě ani jednou do zakončení.

44:08
    Navíc se hosté sami dostali z pásma ven nepřesnou přihrávkou.

44:32
    Pajgin následně vyhazuje kotouč až za branku Koskinena. Petrohradu se přesilová hra vůbec nedaří.

45:05
    Domácí jsou kompletní.

46:21
    Anton Bělov je s kotoučem za svou vlastní brankou a nikam s rozehrávkou nespěchá. Také nemá kam.

47:10
    Před Koskinenem se usadila první formace domácích, který kombinovala, ale do zakončení se nedostala.

47:58
    Tichonov jel po pravé straně do pásma, ale proti přesile dvou domácích hráčů neměl šanci, tak raději nahodil kotouč za branku Nilssona.

49:11
    Zakázané uvolnění v podání hokejistů Petrohradu. Vhazovat se bude po pravé ruce finského gólmana, který letošní sezónu začínal v týmu Novosibirsku.

49:38
    Do pásma vlétl Panarin, který z levé strany prověřil Nilssona. Hostující brankář vyrazil pokus hostujícího křídelníka.

50:38
    Ukázkovou sekyru přes ruce předvedl na střelce jediné dnešní branky Medveděv, který již sedí na trestné lavici. Přesilový hra Petrohradu právě začíná.

51:06
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale do zakončení se příliš neženou. Spíše šetří čas.

51:32
    Od modré přihrával křižně Anton Bělov na volného Panarina, který střílel do prázdné branky, ale napálil jen pravou tyč domácí svatyně.

52:02
    Nilsson musel likvidovat další dva pokusy hostujících hráčů.

52:38
    Domácí hrají v plném počtu. Petrohrad svou šanci na druhou branku odmítl.

53:39
    Domácí útok zastavilo postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

54:08
    Svitovovi se podařilo vybojovat kotouč v útočném pásmu a domácí se tam rychle usadili.

54:32
    Nepřesnou přihrávkou se ovšem hokejisté Kazaně vzápětí o pásmo připravili.

55:01
    Domácí Kazaň má posledních pět minut na to, aby s výsledkem něco udělala, zda-li nechce prohrávat v sérii 2:0 na zápasy.

55:36
    Dadonov se dostal mezi kruhy a přes obránce vystřelil. Jeho rána byla tečována a zamířila pouze vedle pravé tyče.

56:04
    Domácí hráči se dožadují vyloučení Bělova, který poslal kotouč mezi diváky. Nutno podotknout, že se dožadují právem. Vylučovat se ovšem nebude.

57:08
    Domácí udělali před hostující brankou zmatek, který udělal Gluchov. Ten poslal kotouč do ohně před branku. Tam se nejlépe orientoval Koskinen, který puk přikryl lapačkou.

57:32
    Na ledě zůstal po jednom ze soubojů ležet hostující Šipačjov.

57:32
    Hra bude pokračovat dál. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    Domácí jsou usazeni v útočné třetině. Nilsson je na půl cesty z branky.

58:42
    Domácí to zkouší se šesti bruslaři na ledě.

59:08
    Kotouč mají na hokejkách hráči Kazaně, ale jsou s ním ve středním pásmu.

59:24
    Domácí nahodili kotouč na Koskinena, který raději černý nesmysl přikryl v rukavici. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.

59:24
    Oddechový čas pro SKA Petrohrad.

59:35
    Petrohradu se podařilo dostat kotouč do pásma Kazaně.

59:53
    Ani střela Zacharčuka od modré se neujala. Domácí to již nezvládnou.

60:00

Je konec. Domácí Kazaň se snažila ve třetí třetině o vyrovnání, ale to se jí nakonec nepodařilo. Petrohrad se dostal ke konci první třetiny do vedení zásluhou Burdasova. Následně byly k vidění šance na obou stranách, ale kralovali oba brankáři, kteří již za svá záda nepustili ani jeden kotouč. Kazaň sáhla na konci utkání k power play, ale ani to jí nepomohlo. Petrohrad tak vítězí i ve druhém finále na půdě Kazaně a ujímá se vedení v sérii 2:0. Navíc se série stěhuje do Petrohradu.

Petr Vrána (Kazaň) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:03

Roman Červenka (Petrohrad) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:51 (20:56:33)