Pátek 17.04.2015, 03:30 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL

Loučí se s vámi Michal Belšán, děkuji vám za pozornost a těším se u dalších přenosů, na počtenou! (06:16:28)

Zbyněk Michálek (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:52
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:56

3. Jaden Schwartz (STL) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 19671 diváků.

Střely: 21:29 (7:7, 4:14, 10:8)

Utkání je u konce, Minnesota vítězí na ledě St. Louis 4:2!

Do vedení se hosté dostali již ve třetí minutě, kdy se trefil Jason Zucker po objetí branky soupeře. Blues v této třetině byli na první pohled lepší, ale gól nedali.

Ve druhém dějství hrála Minnesota skvěle a Bluesmanům téměř nic nedovolila. Sama se navíc dostala do dvoubrankového vedení, když se prosadil v přesilové hře mladík Matt Dumba.

Třetí třetina přinesla nejvíce branek. Ve 48. minutě se Blues dočkali, když střelu Shattenkirka dokázal tečovat Jaden Schwartz. V závěru domácí tým odvolal brankáře, na 1:3 do prázdné branky skóroval Mikael Granlund a zdálo se býti hotovo. St. Louis ovšem nehodilo flintu do žita, Alexander Steen totiž na počátku poslední minuty dokázal snížit. Ken Hitchock tak znovu Allena odvolal z branky, znovu ale domácí celek inkasoval – tentokráte se prosadil Jason Pominville.

Minnesota se tedy ujala vedení 1:0 v sérii!

60:00
    Jason POMINVILLE - 2:4

59:40
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A teď už je zřejmě definitivně hotovo. JASON POMINVILLE dal svůj 15. gól v kariéře v play-off NHL tak, že ze středního pásma trefil prázdnou branku St. Louis. Asistence: Zach Parise a Mikko Koivu.

59:30
    Blues se nemohou dostat do útoku.

59:07
    Blues to znovu zkusí bez brankáře, vyrovnávají tak počet hráčů na ledě 5 na 5!

59:01
    Oddechový čas pro domácí.
    Alexander STEEN - 2:3

59:01
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Gól v oslabení, hotovo ještě není! Po vhazování odvedl dobrou práci Shattenkirk, který dostal obránce pod tlak. K puku se poté dostal ALEXANDER STEEN, jenž napálil puk za Dubnykova záda! 2:3. Asistence: Vladimir Tarasenko a Kevin Shattenkirk.

58:56
    Steve Ott (STL) je dalším vyloučeným. Ten ale obdržel desetiminutový trest a tak rovnou zamířil do kabiny.

58:49
    Nervy na uzdě neudržel kapitán David Backes (STL), který krosčekem k zemi srazil Granlunda. Dostává za to dvě minuty.
    Mikael GRANLUND - 1:3

58:47
    St. Louis odvolalo brankáře a hned inkasuje! MIKAEL GRANLUND ve středním pásmu získal puk a poslal ho do odkryté klece, čímž zřejmě definitivně rozhodl dnešní utkání. Asistence: Jason Pominville a Zach Parise.

58:40
    Tentokráte Jaden Schwartz minul.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 48. Schwartz (Shattenkirk, Berglund), 60. Steen (Tarasenko, Shattenkirk) – 3. Zucker (Fontaine), 25. Dumba (Spurgeon, Stewart), 59. Granlund (Pominville, Parise), 60. Pominville (Parise, Koivu)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Shattenkirk – Schwartz, Stastny, Oshie – Steen, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Backes, Berglund – Ott, Goc, Reaves
    Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Zucker, Koivu, Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim, Brodziak, Fontaine

Rozhodčí: McCauley, Charron – Cormier, Devorski

Diváci: 19671