Lotyšsko – Německo 5:3 (kon.) | USA – Česko 7:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:3 (kon.)
Finsko – Slovensko 3:0 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 0:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:3
New York Rangers
Čtvrtek 23.04.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

Unaven z dlouhého letu, ale doma. Jaromír Jágr přiletěl večer do Prahy, aby se zítra sešel v Brně s Vladimírem Růžičkou, trenérem české reprezentace.

Posted by NHL.cz on 22. duben 2015

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů play-off NHL se těším napočtenou!
    Hráči New Yorku Rangers dnes zvítězili v Pittsburghu v prodloužení a v sérii vedou už 1:3 na zápasy!

1. Kevin Hayes (NYR) 1+0
    2. Henrik Lundqvist (NYR) 22 zák., 1 gól, 95,7%
    3. Patrick Hornqvist (NYR) 1+0 (04:08:59)

Čtvrté utkání série navštívilo 18619 diváků.

Hokejisté New Yorku Rangers v prodloužení vítězí a v sérii se ujímají vedení 1:3 na zápasy! Pittsburgh to už bude mít hodně těžké. Po 60 minutách hry jsme viděli jen dva góly. Tučňáci byli v první třetině lepší a už ve 3. minutě je poslal do vedení Patric Hornqvist. Ve druhé dvacetiminutovce naopak dominovali Newyorčané a krátce před přestávkou přišlo zasloužené vyrovnání z hole Dericka Brassarda. Herně vyrovnaná třetí perioda rozhodnutí nepřinesla a tak přišlo na řadu prodloužení. To už moc dlouho netrvalo, protože v jeho 4. minutě dorazil puk za záda ležícího Fleuryho Kevin Hayes.

Střely na branku v prodloužení – 0:3, celkem – 23:24.

Kevin HAYES - 1:2

63:14
    Rangers právě vstřelili branku!
    Consol Energy Center zcela ztichla! Martin St. Louis se zpoza branky natlačil až do brankoviště. Puk za Fleuryho ještě nedostal, stejně jako Carl Hagelin, ovšem Švédova dorážka projela brankovištěm a prošla pod Fleuryho tělem až ke KEVINOVI HAYESOVI, který už kotouč za brankovou čáru z bezprostřední blízkosti zametl. Rangers tak vyhrávají možná klíčový zápas celé série! Asistence: Carl Hagelin a Martin St. Louis.

62:56
    Zakázané uvolnění domácích. Pohled na střídačku Rangers dokládá, že blok Dana Girardiho hodně bolel.

62:28
    Do Kunitzovi rány z levého kruhu obětavě padl Girardi.

61:03
    Od modré střílel vedle Marc Staal.

60:01
    Sledujeme hodně bojovné utkání. Na tomto snímku Hornqvist s Kunitzem nedotlačili kotouč za Lundqvista.

Prodloužení začne přibližně ve 3:52.

60 minut hry o vítězi nerozhodlo a tak se bude prodlužovat, dokud některý z týmů neskóruje. Ve třetí periodě už žádná další branka nepadla. Blízko k ní měl v závěru Patric Hornqvist, ale Lundqvist i s trochou štěstí odolal.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:6, celkem – 23:21.

60:00

59:53
    Daleko od gólu nebyl na druhé straně ani J.T. Miller! Jeho pumelici moc nechybělo k tomu, aby zapadla k tyči.

59:21
    Patric Hornqvist mohl rozhodnout! Zakončoval v pádu a puk se od vyjíždějícího Lundqvista odrazil před odkrytou klec. Tam se však nejlépe zorientoval hostující zadák Dan Girardi, který kotouč uklidil do bezpečí.

59:03
    Blake Comeau v souboji upadl na brankáře Lundqvista. Domácí byli vykázáni do středního pásma.

59:00
    Minuta do konce třetí části.

58:22
    Icing hostí, hra se stěhuje před Henrika Lundqvista.

58:13
    Menší strkanice ve středním pásmu. Nic, za co by se vylučovalo.

57:53
    Střela Boyla pouze rozezvučela plexisklo za brankou.

57:23
    Perron s Malkinem se na modré vystavili do postavení mimo hru.

57:01
    Zuccarello nahazoval ze středního pásma a Fleury raději přidržel puk.

56:29

55:48
    Cole od modré nepropálil Lundqvista. Stále více to vypadá na prodloužení.

55:28
    Hra se teď několikrát otočila nahoru – dolů! Šanci měl Zuccarello, poté zahrozila elitní lajna domácích a nakonec opět Rangers. Brassard v přečíslení 2 na 1 nahrával Zuccarellovi, který před odkrytou brankou netrefil kotouč!

54:02
    Moore nebezpečně operoval před domácí klecí, ale puk mu z hole utekl.

53:54
    Poměr střel na branku je naprosto vyrovnán – 19:19.

53:34
    Staalovi přejel do útočného pásma jeden ze spoluhráčů předčasně – ofsajd.

53:18
    Puk je v hledišti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

52:58
    Tak ještě sedm minut. Dočkáme se rozhodnutí, nebo se bude prodlužovat?

52:21
    Sražený pokus Spalinga skončil až v ochranné síti. Další buly před Lundqvistem.

52:14
    Downieho rána branku Rangers minula a hra byla následně přerušena. Máme tu reklamní pauzu.

51:25
    Dopředu vyrazila dvojice Malkin – Hornqvist. Druhý jmenovaný na Rusovu přihrávku před brankou nedosáhl.

50:48
    Cole vyslal po buly od modré tvrdý projektil, Lundqvist byl pozorný a kotouč vyrazil.

50:43
    Zakázané uvolnění, na které zahráli hráči Rangers. Už běží druhá polovina třetí části.

50:00
    Malkin si po odpískání něco vyřizoval s Brassardem a byla z toho menší strkanice. Vylučovat se ale nebude.

49:36
    Icing hostí.

49:26
    Ožívají domácí fanoušci. Arénou se rozléhá jejich "Let's go Pens."

48:43
    Sutter se před brankou snažil tečovat, ale v tom mu zabránil Yandle.

47:52
    Po delší době se v sérii připomněl Jevgenij Malkin. Ten před brankou převzal přihrávku od Perrona a dostal se k bekhendovému zakončení. Lundqvist puk schoval pod betony.

47:24
    Hra přerušena pro hostující ofsajd. Reklamní přestávka.

46:54
    Další zákrok Fleuryho, teď mají zase více ze hry Rangers.

45:59
    Z levého kruhu střílel golfákem Hayes. Cpal puk k protilehlé tyči, ale Fleury ho stačil vytěsnit lapačkou!

45:13
    A málem ho dali domácí! Wilson svůj průnik zakončil ranou těsně mimo.

44:38
    Troufám si tvrdit, že kdo dá druhý gól, tak dnes zvítězí.

44:01
    Miller s Kreiderem zkoušeli dostat puk za Fleuryho, ale domácí gólman v rozkleku odolal.

42:50
    Hornqvistova střela zůstala na těle Lundqvista. Domácí zase přidali na aktivitě.

42:33
    Jeden z domácích hráčů to zkusil od červené čáry, Lundqvist zasáhl lapačkou.

42:16
    Icingu se tentokrát dopustili hosté.

41:28
    Zakázané uvolnění Pens. Zajímavým statistickým údajem je, že Jevgenij Malkin si nepřipsal střelu na branku už více než 128 minut!

40:49
    Po střele Crosbyho už Lundqvist přerušil hru.

40:40
    Od modré vyslal jedovatou střelu Lovejoy. Poté ještě pálil Kunitz, ale na skóre se nic nemění.

40:01
    Derick Brassard je hráčem, kterého v play-off prostě chcete mít na své straně.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.

Ve druhé třetině se hráči Pittsburghu soustředili výhradně jen na defenzivu a na útok téměř rezignovali. Trest za jejich pasivitu nakonec přišel v čase 37:15, kdy puk za záda bezmocného Fleuryho protlačil Derick Brassard.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:13, celkem – 16:15.

40:00

39:46
    Girardi zachytil na modré domácí vyhození a hned vypálil. Puk přelétl branku a skončil na ochranném plexiskle.

39:01
    Poslední minuta druhé periody.

38:07
    Hosté jsou na koni. Dan Boyle si sjel až před branku a zakončoval z otočky. Fleury byl na místě.
    Derick BRASSARD - 1:1

37:15
    Domácí pasivitu z posledních minut trestá DERICK BRASSARD! Ten si na zadní tyči počíhal na odražený kotouč po střele Nashe a na několikrát ho dotlačil za záda roztaženého Fleuryho. Asistence: Rick Nash a Ryan McDonagh.

36:21
    Chris Kreider měl velkou šanci. Z pravého kruhu jen těsně minul bližší tyčku!

36:10
    Lapierre objel branku a zakončil bekhendem. Lundqvist puk v rozkleku vyrazil.

35:36
    Dumoulin vyhodil puk přímo na hostující branku. Icing se tak tentokrát nepíská.

34:54
    Sutter po vhazování vyvezl puk a dokonce se dostal ke střele z pravého kruhu. Ta skončila na hrudi Lundqvista.

34:46
    Zakázané uvolnění Tučňáků, kteří prakticky rezignovali na útok.

34:24
    Yandle vyslal od modré tvrdou střelu, kterou Fleury vyrazil, přestože byl před ním nepříjemně zaparkovaný Rick Nash.

34:15
    Další reklamní přestávka.

34:08
    Také čtvrtá lajna odvedla své. Lapierre a Wilson podrželi puk za brankou soupeře. Domácí teď opravdu kladou všechen důraz na defenzivu.

33:10
    Třetí lajna Pens odvedla svou práci a dostala kotouč do středního pásma.

32:52
    Postavení mimo hru a v něm hostující Dominic Moore.

32:05
    Dalekonosnou střelu Yandla vyrazil Fleury. Domácí se soustředí na obranu vlastní modré čáry a Rangers se velmi těžko dostávají před branku.

31:39
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

31:10
    Mezi kruhy se protlačil k puku Perron, ale jeho střela přes hradbu těl neprošla.

30:51
    Nepovedená rozehrávka Newyorčanů. Je z toho icing.

30:15
    Následuje reklamní přestávka.

30:15
    Teď ale trochu zaváhali. Martin St. Louis obdržel přihrávku na osu kruhů a golfákem vypálil. Fleury si povyjel a má kotouč v klíně.

29:59
    Tučňáci hrají velmi pozorně v obraně, hosté se těžko dostávají do střeleckých pozic.

29:35
    Pokus Hayese zůstal ve výstroji Fleuryho.

28:52
    Comeau vyvinul dobrou rychlost a v rohu dojel Perronem vyhozený puk. Dobře v obraně však zapracoval vracející se Zuccarello, který soupeřům kotouč vypíchl.

28:17
    Sutter v rychlém protiútoku nedokázal předat puk Spalingovi.

27:58

26:58
    Kevin Hayes v gólové šanci netrefuje branku!

26:51
    Staal si dojel až na vrchol levého kruhu a vypustil jedovatou střelu, kterou pokryl Fleury.

26:28
    Domácí se nemohou v této přesilovce prosadit, Rangers dobře brání.

25:48
    Boyle poslal puk až za branku Penguins.

25:24
    Nyní hosté vyhodili.

25:06
    Crosby mířil z pravého kruhu jen do dobře postaveného Lundqvista.

24:52
    David Perron se už chystal dorážet do odkryté klece, ale byl sražen Dominicem Moorem. Dvě minuty pro útočníka Rangers.

24:31
    Chorney pálil od modré nepřesně.

23:38
    Už po skončení přesilovky hledal McDonagh před brankou Zuccarella. Nor puk netrefil.

22:57
    Domácí vyhazují.

22:07
    Ten zakončil lehkým nahozením na Lundqvista Winnik.

21:58
    Ránu Boyla domácí zblokovali a dokonce mohou jít do brejku.

21:35
    Ian Cole strčil zezadu na mantinel Martina St. Louise a odchází na trestnou lavici.

20:58
    Po buly to zkoušel Yandle, jeho pokus neprošel až na branku.

20:55
    Domácí zahráli na icing. Hra se stěhuje před Fleuryho.

20:21
    Rangers v postavení mimo hru.

20:01
    Fanoušci Penguins svůj tým ženou za vyrovnáním stavu série.

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

První třetina jasně patřila domácímu Pittsburghu. Na Tučňácích je patrné, že tento zápas potřebují za každou cenu urvat a zatím působí mnohem aktivněji než Rangers. Ze svého tlaku Pens vytěžili nejtěsnější vedení, když se hned ve 3. minutě prosadil Patric Hornqvist, který dokázal tečovat střelu Lovejoye. Domácí gólman Fleury poprvé zasahoval až ve 12. minutě hry, celkově Rangers vyslali na branku soupeře pouhé dvě střely.

Střely na branku v 1. třetině
    – 8:2.

20:00

19:59
    Přesilovka Pens skončila a zároveň s ní končí i první třetina.

19:45
    Paul Martin mě poslechl a napálil puk na Lundqvista od modré. Švéd v brance Rangers byl na místě.

19:40
    Domácí tuto přesilovku tráví v útočném pásmu. Možná by to chtělo ještě častěji střílet.

19:06
    Z pravého kruhu pálil z voleje Martin, trefil jen protihráče.

18:19
    Crosby dostal puk na levý kruh a místo střely ho ještě nabízel lépe postavenému spoluhráči. Hostující obrana si poradila.

17:58
    Přesilovka pro Penguins. Dominic Moore vyloučen za hrubost vůči Lapierrovi.

17:39
    Jedovku Wilsona musel vytěsnit Lundqvist. Hosté dnes působí hodně zaraženě.

16:39
    Vzápětí vyslal od modré dělovku Martin, bohužel pro domácí jen označil zadní mantinel.

16:32
    Po spolupráci s Kunitzem pálil od pravého mantinelu Hornqvist. Jeho krajan Henrik Lundqvist vyráží.

15:47
    Na střely nyní vede Pittsburgh 6:2.

15:25
    Třetí a poslední reklamní přestávka v první části.

15:06
    Po domácím vyhození se nepískal icing a Lundqvist tak musel za branku, kde odehrál puk před dotírajícím Malkinem.

15:00
    Do konce třetiny zbývá pět minut, Pens stále vedou o jediný gól.

13:38

13:21
    Winnik vyhazuje. Zdá se, že domácí přežijí i toto oslabení.

13:05
    Od modré pálil nepřesně Yandle.

12:24
    Brassard z dobré pozice minul.

11:37
    Derek Stepan vyslal na Fleuryho vůbec první hostující střelu v utkání. Pro domácího gólmana to byl ale jednoduchý zákrok. Nicméně Stepan byl osekáván Blakem Comeauem a Rangers si tak zahrají přesilovku.

11:20
    Domácí se dostali do útočné třetiny zdlouhavou kombinací. Nyní je puk v rohu.

10:43
    Je tu druhá reklamní přestávka.

10:18
    Zuccarello trefil jen bránícího Lovejoye. Dnes jsou oba gólmani v opačné pozici, než tomu bylo ve třetím utkání. Nyní je to Marc-Andre Fleury, kdo stále čeká na zákrok.

09:30
    Stepan už byl na ledě, když se po buly dostal do dobré střelecké pozice Lapierre. Pohotový bekhendový pokus domácího hráče vyrazil Lundqvist pravým betonem.

09:24
    Od modré napřáhl Perron, ale tečovaný puk končí v ochranné síti. Stepan už stojí u dvířek trestné lavice.

08:42
    Opět to byl Hagelin, kdo poslal puk až k Fleurymu.

08:05
    Martinovu střelu zblokoval hostující kapitán McDonagh.

07:51
    Hagelinovi se podařilo vyhodit.

07:25
    Domácí si zahrají přesilovku. Derek Stepan podrazil bránícího Iana Cola. Komerční přestávka.

06:14
    Další zákrok Lundqvista, který vyrazil prudký volej Comeaua. Na střely na branku je to 5:0 pro Tučňáky.

05:58
    Perronův pokus odrazil Lundqvist.

04:40
    Domácí v plném počtu, Rangers nesehráli dobrou přesilovku.

03:58
    Hráči Pittsburghu si v oslabení počínají výborně, hosté se zatím nedostali k ohrožení Fleuryho svatyně.

03:03
    V oslabení měl velkou šanci Daniel Winnik. Lundqvist však svůj tým podržel!

02:39
    Rangers mohou odpovědět v přesilovce. Steve Downie vyloučen za nedovolené bránění.
    Patric HORNQVIST - 1:0

02:22
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Aktivní nástup Pens nese gólové ovoce! Sidney Crosby se po výjezdu zpoza branky ještě neprosadil, ale následně se kotouč dostal na modrou čáru, odkud ho Ben Lovejoy nahodil na branku a po teči PATRICA HORNQVISTA se černá pryž ocitla za zády Lundqvista. Asistence: Ben Lovejoy a Paul Martin.

01:37
    Chorney vypálil od modré, povyjetý Lundqvist vyráží.

00:58
    Domácí začali zostra. Spaling přimáčkl na mantinel rozehrávajícího Staala.

00:16
    První lajna Tučňáků dostala puk za branku Rangers, kde se o něj nyní bojuje.

00:01
    Kapitán Pens, Sidney Crosby, je na duel číslo 4 připraven.

Aktéři utkání už nastupují na led Consol Energy Center. Před začátkem zápasu si ještě vyslechneme hymnu USA.
    Obránce Penguins Ben Lovejoy: "Musíme být od začátku odhodlaní. Víme, jak velký zápas to je. Oni vědí, jak velký zápas to je a my musíme být připraveni."

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Lovejoy, Martin, Cole, Scuderi, Chorney, Dumoulin – Hornqvist, Crosby (C), Kunitz (A) – Perron, Malkin (C), Comeau – Downie, Sutter, Spaling – Winnik, Lapierre, Wilson. Trenér: Mike Johnston

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh (C), Boyle, Staal, Hunwick, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Miller, Stepan (A), Kreider – St. Louis, Hayes, Hagelin – Fast, Moore, Glass. Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: St. Laurent, Pollock – Hayer, Murchison.
    Předzápasový fotbálek v podání hráčů Rangers.

Pohled do statistik:

PITTSBURGH PENGUINS:

Nejproduktivnější hráči:
    Sidney Crosby – 3b (2+1)
    Chris Kunitz – 3b (1+2)
    Patric Hornqvist a Brandon Sutter – 2b (1+1)