IFK Helsinky – Bern 3:1 (kon.) | Něman Grodno – Mannheim 2:0 (kon.) | Nitra – Skellefteå 2:4 (kon.)
Grenoble – Litvínov 1:4 (kon.)
HK Nitra
2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Skellefteå AIK
Pátek 21.08.2015, 18:30 • Nitra Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 4
    Švédský favorit vstoupil do Ligy mistrů úspěšně.

Utkání končí. Nitra prohrála se Skellefteåou 2:4, ale proti švédskému velkoklubu ostudu neudělala, což oceňují aplausem i její fanoušci. Góly dnes začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve se dvakrát prosadili hosté, dvoubrankový náskok jim zajistili Forssell a Heed. Domácí poté v přesilovce snížili Kutálkem, ale ve 35. minutě zvýšil na 1:3 Marcus Pettersson. Nitra se ovšem nevzdala a 30 sekund před koncem druhé části ji vrátil do hry o body König. Ve třetí části se však hosté prezentovali jako velmi zkušený tým a v 51. minutě uzavřel v přesilové hře skóre na konečných 2:4 Pesonen. (20:47:05)

59:54
    Uvidíme ještě jedno buly, které se bude házet v útočném pásmu domácích.

59:29
    Divácí vstávají ze svých sedadel a tleskají. Jsou spokojeni s tím, co dnes viděli.

59:10
    Adam Pettersson už zvedal ruce nad hlavu, ale jeho střelu zastavila branková konstrukce!

58:22
    Domácí jen vyhazují puk, na obrat asi nemají.

57:57
    Hosté drží hru, tam kde potřebují. Vhazuje se v jejich útočném pásmu.

57:25
    Osamoceného Petterströma vychytal výborný Valent!

57:02
    Tři minuty do konce, zdá se, že Švédové závěr zápasu kontrolují.

56:41
    Hosté v postavení mimo hru. Nitře se už hodně krátí čas.

55:51
    Stloukal vlétl do útočné třetiny o něco rychleji, než bylo potřeba. Postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

54:53
    Domácí početní výhodu nevyužili. Skellefteå se zase přiblížila třem bodům.

53:56
    Nitra sevřela svého soupeře, žádná ze střel však nezapadla za Hansese, který měl i velkou porci štěstí!

53:35
    König od modré minul, o chvíli později netrefil branku ani Ordzovenský.

52:52
    Niclas Burström zahákoval Lukáše Nováka a domácí dostávají šanci na snížení.

51:30
    Valent toho nyní moc neviděl, ale puk zůstal v jeho výstroji.
    Janne PESONEN - 2:4

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 33. Kutálek (Stümpel), 40. König (Stümpel) – 23. Forssell (Calof, Burström), 26. Heed (Ericsson), 35. M. Pettersson (A. Petterssonson, Pesonen), 51. Pesonen (Ericsson)

HK Nitra: Valent (Trenčan) – König, Ordzovenský, Mezei, Milam, M. Novák, Milo, Devečka, Guoth – L. Novák, Kutálek, Stümpel – Saliji, Slovák, Stloukal – Buček, Štefanka, Pupák – Bene, Bajtek, Macík.
    Skellefteå AIK: Hanses (Svensson) – Heed, Burström, Lindgren, M. Pettersson, A. Lindholm, A. Lundberg, A. Pettersson, Andersson – M. Lundberg, Ericsson, P. Lindholm – Broadhurst, Pesonen, Zackrisson – Norman, Holmström, Calof – Forssell, Petterström, Ohlsson.

Rozhodčí: Piragic (AUT), Baluška – Rovenský, Smrek (všichni SVK)